Noc Muzeów 2011 w Kaliszu

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Noc Muzeów 2011 w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 12 maja 2011, o 10:23

Znalazłem takie info, prawie ... pomiędzy wierszami ?
Oprócz wymienionych miast, Noc Muzeów odbędzie się także w Koninie, Ostrowie Wielkopolskim, Pile, Kole oraz Kaliszu.
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/90 ... d38c,1,3,8

Wiem, że w zamku gołuchowskim napewno, ale jak tam można dojechać zbiorową komunikacją? Bo z dotarciem do ... Kościelnej Wsi są już kłopoty. Autostopem czy piechotą, a może trzeba brać 2-dniową delegację i rezerwować nocleg :wink: ?
No i gdzie jeszcze można zwiedzać??? Pomóżcie proszę , bo nie chciałbym stwierdzić, że kaliska Kultura rozłożona jest ,,na łopatki''!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 12 maja 2011, o 14:37

To jest cos takiego jak kaliska kultura. Nie wiedziałem :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 12 maja 2011, o 15:55

Wolne zarty, poczytaj na calisia.pl, albo w Życiu - tam co i rusz pojawiają się anonse o festiwalach piosenki przedszkolnej, wybory miss żłobka ... . Nawet zorganizowano turniej szachowy dla ,,pieluchomajtkowych'' latorośli! A ile konkursów plastycznych dla małych artystów. Wszyscy teraz rysują, malują i wyklejają przedstawicieli wszystkich zawodów, a nawet zaczęli rzucać kurczakami. Palety juz nie wystarczają???
Póżniej wszystkie telewizje mają co pokazywać, aa mamy i babunie oglądać pomiędzy serialami. PEŁNA KULTURA! - A m a z i n g :wink: !
Ostatnio zmieniony 12 maja 2011, o 17:38 przez sobieray-3, łącznie zmieniany 1 raz.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 12 maja 2011, o 17:23

Festiwal piosneki przedszkolnej :) Sobieray lepiej przestań, bo jeszcze ktos z ratszua weżmie to na serio :(
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 12 maja 2011, o 18:07

Wcale nie żartuję! Masz tytuły z ostatniej edycji ŻK -
- ,,Strażak na rysunku'',
- ,,Poezja Przedszkolna'',
- ,,Kosztowne wyznanie miłości''( przez 13-latkę),
- Przegląd teatrzyków przedszkolnych = Zbiersk 2011'' .

A na podsumowanie : ,,MOK odgrzany przez senatora'' , ale to juz raczej smutne spointowanie :(!

Kolej na calisię :
"Młoda Muza 2011"
Dziś, od godz. 10:00 na dużej sali Centrum Kultury i Sztuki obędzie się kolejna edycja Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Młoda Muza 2011”, organizowan... więcej»
http://www.calisia.pl/articles/10529-mloda-muza-2011
Straż Miejska zaprasza dzieci i młodzież
Straż Miejska Kalisza organizuje kolejną edycję akcji zatytułowaną: VII Spotkania Dzieci i Młodzieży-„Maj w Straży Miejskiej Kalisza”. Zaprasza na ... więcej»
Rzucali kurczakiem w Opatówku
Już po raz drugi majowy weekend w Opatówku stał się miejscem rodzinnej zabawy. Na placu przy Zespole Szkół im. St. Mikołajczyka w Opatówku odbył si... więcej»
Starostwo Powiatowe w Kaliszu
http://www.calisia.pl/articles/10500-rz ... w-opatowku

Jak widać, oba dwa powiaty się prześcigają w pomysłach :wink:!
A to przecież nie koniec, bo jeszcze na tapete nie wziąłem ,,7 dni Kalisza'', Głosu Wielkopolskiego ... . O MDK=u nie wspominam, bo on wykonuje swoje statutowe zadania.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 12 maja 2011, o 19:06

Tragedia :(
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

tooom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 29 kwie 2010, o 23:20
Lokalizacja: tutejszy

Nieprzeczytany post autor: tooom » 12 maja 2011, o 22:38

.. e tam "tragedia", ot życie, może to nasze miejsce w szeregu kulturalnie maluczkich prowincjuszy lub też kontra dla szczytnych i chwały dodających KST. Dla każdego coś...
wolność dla źdźbeł traw szumiących zimą, gdy bielą skrząca czapa na wpół je skrywa przed narciarza snem o gładkim stoku

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 13 maja 2011, o 00:03

KST - móisz. A popytaj w kręgu swoich znajomych kto był na choć jednym spektaklu i kto sie jeszcze wybiera? Popatrz po oknach. Wszędzie ,,szklana niedziela'', ludzzie TV po ciemku oglądają, bo są zewsząd okradani, bo są wyzuci z radości życia. Nawet herbatę przestają słodzić.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

tooom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 29 kwie 2010, o 23:20
Lokalizacja: tutejszy

Nieprzeczytany post autor: tooom » 13 maja 2011, o 00:20

ja słodzę czaj i kawu, seriali nie oglądam, tylko, kiedy idąc na pocztę nr 3 przystanąłem przed plakatem afiszującym KST, poraziły mnie ceny. Chyba wiem, skąd "szklana niedziela". Zastanawia mnie, ilu na widowni zasiadło miłośników teatru (tego, z wielkiego "T"), a ilu z nowobogackiej pierdolencji, którym wypadało się pokazać? Zapewne, w antrakcie, kilka zniesmaczonych blondynek, miast kontemplacji sztuki, obgadało climatronic w swoim nowym białym audi, od męża, lokalnego busineshero :) (ot, takie moje chyba...)
wolność dla źdźbeł traw szumiących zimą, gdy bielą skrząca czapa na wpół je skrywa przed narciarza snem o gładkim stoku

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 13 maja 2011, o 10:08

Noc Muzeów 2011 - Zamek w Gołuchowie
Kiedy:

Sobota, 14 maj 2011 godz. 17:00 - 15 maj 2011
Gdzie:

Zamek w Gołuchowie



Zamek w Gołuchowie Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu

Prezentacja kopii archiwalnych fotografii z 1905 r. dawnego muzeum Książąt Czartoryskich


Wykłady, Sala Gobelinowa

g. 17 D. Marek, „Moje muzeum - Izabella z Czartoryskich Działyńska (1830 – 1899) twórczyni muzeum gołuchowskiego, kreatorka jednego z najciekawszych zabytków historyzmu”.
g. 18 P. Vogt-Wawrzyniak, „Książęta Czartoryscy ich zbiory i muzea”


Od g. 17 o pełnej godzinie rozpoczynać się będą oprowadzania po muzeum.

UWAGA: Jednorazowo będzie mogło wejść do 100 osób w 3 grupach. Wydawanie bezpłatnych biletów na określone godziny zwiedzania przed wejściem głównym do Zamku od godz. 16.30. Ilość biletów ograniczona.

g. 21– 1
Iluminacje świetlne podkreślające niepowtarzalny urok architektury zamku.
Muzyka na Dziedzińcu Zamkowym francuska muzyka akordeonowa w wykonaniu „Frank Prus Trio”

żródło: www.noc-muzeow.pl

,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 13 maja 2011, o 10:19

Noc Muzeów w Śmiełowie
Poznanie ciekawych, rzadkich i "kuriozalnych" żródeł dżwięku, możliwość zagrania na wszystkich instrumentach, wystawa grupy artystycznej Łódż Kaliska to tylko kilka z wielu atrakcji, które będą na nas czekać będzie podczas kolejnej "Nocy Muzeów", która odbędzie się 14 maja w Śmiełowie.

Impreza organizowana przez Muzeum im. A. Mickiewicza w Śmiełowie będzie okazją do zapoznania się z ekspozycją i prezentacją projektu grupy artystycznej Łódż Kaliska zatytułowaną "Polonia zastygła w muzeum". W Śmiełowie będzie też można wysłuchać prelekcji prof. Edwarda Balcerzana, której główną postacią będzie nie kto inny jak - wciąż aktualny - Adam Mickiewicz. Chętni będą mogli skosztować tradycyjnych potraw wielkopolskich oraz wypocząć i upiec kiełbaski przy ognisku. „Noc Muzeów” rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa do 1 w nocy. Impreza została wsparta m.in. dotacją z budżetu powiatu jarocińskiego.


14 maja 2011 roku na trasie Śmiełów-Jarocin będzie kursował dodatkowy bezpłatny autobus (wyjazd z parkingu przy ul. Św. Ducha w Jarocinie)

Jarocin – Żerków – Śmiełów
16.15 – 16.35 – 16.45
18.30 - 18.50 - 19.00
20.00 - 20.20 - 20.30

Śmiełów – Żerków – Jarocin
19.15 - 19.25 - 19.45
21.30 - 21.40 - 22.00
23.00 - 23.10 - 23.30

Program (101.11 KB)



http://powiat-jarocinski.pl/portal/inde ... &Itemid=32
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 14 maja 2011, o 16:36

To mozna oglądać zarówno w nocy , jak i za dnia :)

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... Narodowego


Tylko przydałby sie bezpłatny i szerokopasmowy internet.Jeeest~
Noc Muzeów odbywa się we wszystkich miastach w naszym regionie. Kaliskie Muzeum będzie otwarte w sobotę od godziny 15:00 do 00:00.
http://www.rc.fm/kulturalne/noc-muzeow.html

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1368
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 15 maja 2011, o 01:12

Ja wolę wydać te 5 złoty i w spokoju kontemplować sztukę, historię niż tłuc się w tych tabunach ludzi, czuć ciągły oddech na plecach i wciąż być przepychanym, popychanym itp.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 15 maja 2011, o 09:47

Tabunów ludzi, dobre! Ja z żoną zwiedziłem 3 muzea w parku Gołuchowie i z jeszcze jednym młodym małżeństwem zwiedzając zamek stanowiliśmy 4 osobową grupę + przewodniczka. Czy jest możliwość zwiedzenia zamku w tak małym gronie w innym dniu w tygodniu? Wątpie

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 15 maja 2011, o 09:50

Masz rację, ale z małym wyjątkiem. Nieraz placówki muzealne na tą okazję przygotowuja e x t r a ekspozycje, właśnie na ta specjalną Noc. Przy okazji pewnie chodzi także o dodatkowe inspiracje , o zmuszenie niejako do innego, nowego myślenia nie tylko o sztuce, lecz o zjawisku zwanym kultura. Niejednego skłania to właśnie do ,,ruszenia doopy'' z przed telewizora czy playstation. Na politykach i władzach wymusza nowe działania i inicjatywy typu ,,Pakt dla kultury'' czy ,,1% z budżetu na kulturę''. Oby nie były one ,,kiełbachą wyborczą'', a nakazem chwili. Pewnie to i tak stanowi kroplę w morzu potrzeb, bo zaległości i zaniechania są ogromne.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

zibi465
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 22 sie 2007, o 19:38
Lokalizacja: nad rzeką w śródmieściu

Nieprzeczytany post autor: zibi465 » 15 maja 2011, o 17:44

andre pisze:Tabunów ludzi, dobre! Ja z żoną zwiedziłem 3 muzea w parku Gołuchowie i z jeszcze jednym młodym małżeństwem zwiedzając zamek stanowiliśmy 4 osobową grupę + przewodniczka. Czy jest możliwość zwiedzenia zamku w tak małym gronie w innym dniu w tygodniu? Wątpie
Nie wiem jak w tym roku ,ale dwa lata temu to na każde wejście był komplet ludzi.Sobieray dwa lata temu w muzeum leśnictwa to tylko część eksponatów była udostępniona,jakiś czas póżniej,ale już za kasę można było obejrzeć znacznie więcej
Żądamy przystanku KDP w Kaliszu
http://www.koniecpzpn.pl/

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 15 maja 2011, o 17:55

Byłem wczoraj w Gołuchowie o godzinie 20 i muszę przyznać że podczas zwiedzania było bardzo ciasno. Nie spodziewałem się takiej ilości zwiedzających.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 15 maja 2011, o 18:02

Każdy orze, jak może i jak ... umie :)! Jedni się staraja , a inni nie. Każdy jednak boi sie o kompletnośc i całość zbioru i poszczególnych eksponatów.
Widziałem w TV relacje z Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach i od razu pomyślałem sobie o kaliskich lalkach ,,shirleykach'' z fabryki Adama Schrejera. Podobnie było w muzeum w Karpaczu. Tam pokazywano ,,barbie'' w róznych strojach. Tych ostatnich nie cierpie, ale w Kaliszu chetnie obejrzałbym kolekcje miedzywojennych lalek z Niecałej. Możemy tylko pokazać sobie figę z makie,m i sie oblizac. Dopóki samorząd Kalisza nie utworzy czy powoła muzeum historii miasta, nic takiego nie zobaczymy. Te lalki Szrajera miały swoją klasę i wzięcie.
A nbudynek po Calisii niszczeje, podobnie jak budynki przy Fabrycznej
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

ODPOWIEDZ