Plotki odnośnie ul.Granicznej

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Plotki odnośnie ul.Granicznej

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 27 maja 2014, o 22:53

tomash pisze:
Caspress pisze:Mam namyśli czy podobne zbiory/plany/pomysły masz w innych strukturach czy tylko drogowych?
chciałbym przywrócić również dawną świetność parku miejskiego. Mam pewien plan, który chciałbym zrealizować już w czerwcu, musi się poprawić pogoda i zacznę działać :).
Jestem częstym gościem w Parku Miejskim i widzę jak popada w ruinę. Zaczął bym od wyegzekwowania właściwej jakości prac od firmy zajmującej się zielenią. Koszona trawa jest byle jak , za wysoko i masę niedokoszonych miejsc. Skoszone jest na odp...l, nikt nie odbiera wykonania tych prac dokładnie.Jest zrobione no jest ale jak. Podobnie było z źle ułożonym chodnikiem na W.P. Ta sama firma od zieleni bodajże z Łódzkiej, sprzątała jesienią liście co zajęło im czas do stycznia.Dobrze że nie było śniegu. A efekt był nie zadawalający, pełno pozostawionych liści, które przerosła świeża trawa. Cmentarz żołnierzy radzieckich sprząta inna firma i widać gołym okiem o wiele wyższą jakość prac na zieleni.
Następnym dla mnie prostym działaniem było by się pozbycie kolein oraz błota w rozjeżdżonych alejkach. Parę ton drobnego żwirku i walec z równiarką. Wreszcie obkopanie pozarastanych alejek parkowych i bieżące utrzymywanie ich w czystości.
Problemem jest też masa uschniętych konarów, należało by przeprowadzić właściwe zabiegi pielęgnacyjne, a nie tylko wycinka powalonych i uschniętych całkowicie drzew..
Jak będzie czysto w parku można przejść do bardziej ambitnych planów.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Plotki odnośnie ul.Granicznej

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 5 sty 2015, o 22:48

Z planów wynika że droga polna która jedzie się od osiedla Hanki w stronę cmentarza a następnie dalej będzie nosić nazwę Graniczna czyli będzie to dalsze przedłużenie tej ulicy?
Obrazek

A i wracając do starego odcinka...
Z planów które wrzucił Cristof wynika że rzeczywiście droga miała tam iść
Obrazek

Zresztą jeśli chodzi akurat o odcinek na Korczaku pomijając nawet lampy widać ślady że miała tam iść doga
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Plotki odnośnie ul.Granicznej

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 5 sty 2015, o 23:37

Nie wiem czy ta Graniczna zostanie przedluzona, a w zasadzie dokonczona. Wiadomo, ze zgodnie z planem miejscowym mozna zapomniec o bezposrednim polaczeniu odcinka Granicznej przy TBSach z odciniem konczacym sie przy przedszkolu. Mysle z reszta, ze w obecnej sytuacji priorytetem jest i tak polaczenie Hanki Sawickiej z Dobrzecka. A jeszcze pytanie, czy ewentualne przedluzenie Granicznej z obu stron do Podmiejskiej bedzie do konca rozwiazaniem korzystnym, bo wowczas musialyby powstac swiatla. Troche slabe rozwiazanie z ta Graniczna, bo gdyby zrobili ja od razu do konca, to juz trudno, jakos by sie dostosowalo skrzyzowania. A teraz jest problem.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Plotki odnośnie ul.Granicznej

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 18 mar 2015, o 16:39

sobieray-3 pisze:Caspress, bądź tak miły i poszukaj w necie jakiejś starej mapy z zaznaczonymi wsiami podkaliskimi - Dobrzecem Wielkim, Dobrzecem Małym, Noskowem, Piekartem alias Piekarami, Ogrodami i Podgórzem.
Skoro ul.Młynarska prowadziła do młynów zwanych wiatrakami /młyny wietrzne, wind mills/, To ulioca Graniczna musiała coś, jakiś teren rozgraniczać, albo tylko prowadzić do granicy? Zanim pobudowano bloki po zachodniej stronie Podmiejskiej były tam pola należące do rolników z Dobrzeca Wielkiego, Pola ciągły się aż do dzosoejszej AWP.Szkoda ,że stary p.Stanisław Sołtysiak już nie żyje bo by nam historię opowiedział. Nazwy osiedli to rzecz wtórna jak ha,sawicka!
Próbowałem coś znaleźć i kicha ale tak to wyglądało jeszcze przed zabudową osiedla Widok. 1942r.
Obrazek

Jedyne co mi się nasuwa na myśl to granice osiedli tylko pytanie czy niebyły zmieniane?
Z Wikipedii wynika że Widok został włączony w granice miasta dopiero w 1906r. a więc stosunkowo późno...
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Plotki odnośnie ul.Granicznej

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 18 mar 2015, o 17:42

Caspress pisze: Próbowałem coś znaleźć i kicha ale tak to wyglądało jeszcze przed zabudową osiedla Widok. 1942r.
Obrazek

Jedyne co mi się nasuwa na myśl to granice osiedli tylko pytanie czy niebyły zmieniane?
Z Wikipedii wynika że Widok został włączony w granice miasta dopiero w 1906r. a więc stosunkowo późno...
Fajna mapka widać na niej to że wojska polskiego jest nie skończone - własnie kończy się na ul Widok, a dalej miejsce jest juz przygotowane częsciowo pomiędzy ogródkami działkowymi w strone Serbinowskiej.

Co do granicznej faktycznie musialą być w planach kiedyś bo jest do tego bardzo wiele przesłanek.
Ja dzis widzę inaczej nieco budowe/odbudowe dalszej częsci granicznej jednak nie łączyć zwykłym skrzyżowaniem lecz estakadę nad obecną podmiejską i połączenie bezpośrednie os Widok i Dobrzec usprawniło by to od razu ruch :))
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Plotki odnośnie ul.Granicznej

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 18 mar 2015, o 18:15

Wiem że mało profesjonalnie ale skoro miało by nic nie powstać to lepiej żeby chociaż taka estakada powstałą nad podmiejską, ruch z hanki odciążyło by osób zmierzających do centrum

Obrazek
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Plotki odnośnie ul.Granicznej

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 18 mar 2015, o 20:43

Obrazek

Co do wiaduktu pomysł dobry ale nie na kaliskie realia :lol:
Damian dla ciebie:
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Plotki odnośnie ul.Granicznej

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 18 mar 2015, o 21:45

Caspress pisze:Obrazek

Co do wiaduktu pomysł dobry ale nie na kaliskie realia :lol:
Damian dla ciebie:
Obrazek
dzięki o to mi własnie chodziło, nie mam jakoś programów do obróbki zdjęć tylko do filmów u Ciebie wygląda to bardziej profesjonalnie :))
co faklt to fakt było by to kosztowne, nie za bardzo rozeznaje się ile by to kosztowało w porównaniu ze stworzeniem od podstaw nowego srzyżowania lub dużego ronda (przykładem jest ilica złota - dla mnie duży koszt) - ale zapewne to tylko jedno z tych wizualizacji marzeń nie do spełnienia jak piszesz ;p
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Plotki odnośnie ul.Granicznej

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 18 mar 2015, o 22:32

Prędzej mi kaktus na głowie wyrośnie niż wiadukt tam postawią :) Pomijam fakt, że taki wiadukt byłby o wiele bardziej potrzebny jako przedłużenie Podmiejskiej nad torami przy dworcu PKP, a takie plany już były.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Plotki odnośnie ul.Granicznej

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 4 mar 2016, o 07:58

Dodane przez Piotra Kowalczyka na FanPage Tajemnice Kalisza i okolic
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

ODPOWIEDZ