CYRK w Szpitalu Wojewódzkim ...

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

CYRK w Szpitalu Wojewódzkim ...

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 12 sty 2012, o 14:48

Niepokoi mnie sytuacja i stan kaliskiej ,,służby zdrowia''. Niepokojem napawają tytuły artykułów choćby w kaliskiej prasie. Ot, chociażby z najnowszego Życia Kalisza :
- Dlaczego ze szpitala odchodzą najlepsi specjaliści?,
- Lekarze przepraszaja i wyjaśniają itd.
Ma prawo napawać mnie niepokojem taki stan, bo z usług akurat Oddz.Kardiologicznego i jego Przychodni korzystam od 1992 roku, jeszcze za poprzedniego wspaniałego ordynatora dra Ryszarda Turkiewicza. Ostatniego ordynatora dra Janusza Tarchalskiego zapoznałem w 1993 r. Przez blisko 20 lat poznałem tych wszystkich wspaniałych i mniej wspaniałych kardiologów. Korzystałem przy okazji z innych przychodni. Jestem im wdzięczny dozgonnie, bo uratowali mi życie, a ja im w zamian poprawiłem wskażnik ,,przeżywalności'' - jak mi powiedział dr Peruga. Jednak sutuacja, kiedy szpital nie uzyskuje kontraktów dla 20 z 36 Poradni Specjalistycznych zaczyna wołać o pomstę do nieba. Administratorzy przestańcie frymarczyć naszym zdrowiem i życiem. Pracownia Hemodynamiki musi istnieć. a sytuacja w kaliskim szpitalu musi wrócić do n o r m y ! Nienormalna też jest sytuacja w dostaniu się do wszystkich specjalistów. W pierwszym półroczu już prawie nie mamy szans dostania się.
Czy już nadchodzi ten dzień, że mamy ustawiać się w kolejce po ... fabulon???

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 12 sty 2012, o 15:46

Niestety przez ostatnie lata jest coraz gorzej...
Pracownia Hemodynamiki już co prawda *działa*, ale które z poradni zostaną otwarte pewnie dowiemy się na przełomie *stycznia i lutego*.
Swoją drogą jest to dla mnie bardzo dziwne, żeby większość poradni w szpitalu w stutysięcznym mieście nie dostała kontraktu. Nie wiem, jakie są procedury składania wniosków, ale dyrekcja chyba się nie popisała...

Awatar użytkownika
dawidborowiak.pl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 1 gru 2011, o 11:56
Lokalizacja: Widok

Nieprzeczytany post autor: dawidborowiak.pl » 12 sty 2012, o 16:11

Całkowicie rozumiem, gdy kontraktu nie dostanie 1-2 poradnie, ale to jest więcej niż POŁOWA! 20 z 36! To jest niezły cyrk i tam powinny polecieć głowy. Skłonność do zwalania winy na innych, władz na każdym szczeblu, niestety, prowadzi do takiej sytuacji, a nie innej. Tłumaczenie rzecznika też może bawić: "nie ma pewności, żeby ten pacjent co trafił do szpitala mógł zostać uratowany, maksymalny czas jaki jest według przepisów na dowiezienie do szpitala to 2.5 godziny..." - wspominam tutaj pacjenta, którego należało przewieżć z ostrym zawałem do Pleszewa... Niestety, dzisiaj nie ma go z nami.

Awatar użytkownika
piasek1995
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 16:23
Lokalizacja: Majków

Nieprzeczytany post autor: piasek1995 » 12 sty 2012, o 18:38

Wykończą ten szpital i tyle. Z jednej strony chwalą się jakie to inwestycje zostały poczynione i ile pieniędzy na nie wydali a z drugiej nie dostali kontraktów czyli wychodzi na to że gdy szpital był brzydki i kosztowny w utrzymaniu to spełniał wymogi a teraz po remontach oddziałów i elewacji oraz bateriach słonecznych do grzania wody nie spełnia wymogów. Może z tych zaoszczędzonych pieniędzy będą budować na toruńskiej centrum onkologii. Szpital z obecnym dyrektorem chyli się ku upadkowi. Odchodzą najlepsi specjaliści a w ich miejsce przychodzą na przechowanie wyrzuceni z innych szpitali łapówkarze. Oby tak dalej to będziemy jeżdzić do Pleszewa, Ostrowa czy Poznania. Brawo :twisted:
Umiesz liczyć? Licz na siebie!

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 12 sty 2012, o 18:40

To wszystko jest chore. Jak mam iść zapisać się do specjalisty, to mi sie ,,ma na torsje'' ! Pytam sie , który specjalista mnie wyleczy jak są roczne odstępy między wizytami. Najlepiej wezwać karetlę i powiedziwć ,,zatrucie czadem albo chory ma zawał''. z rehabilitacją jest podobnie. Turnusy rehabilitacyjne w MOPS odeszły do lamusa, a z NFZ czeka się min.15-17 m-cy+ dodatkowe ,,cudowania''.
Współczuję Wam młodzi. :(
Pan Wojtek G. ma dobrze, pogra sobie w ... golfa.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 12 sty 2012, o 19:18

Cyrk cyrkiem a tutaj dochodzi jeszcze jeden drobny szczegół.....

http://www.portalsamorzadowy.pl/ochrona ... 27313.html
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Będą działać kolejne poradnie przyszpitalne

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 11 lut 2012, o 03:48

Pojawiło się światełko w tunelu...
Na działanie kolejnch 10 poradni specjalistycznych otrzymał kontrakty w kaliski szpital przy ul. Poznańskiej w II edycji konkursu ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. "Teraz znacznie poprawi się dostęp do specjalistów" - powiedział Radiu Centrum Paweł Gawroński, rzecznik kaliskiego szpitala.

"Będzie ponownie funkcjonować poradnia chirurgii ogólnej, chirurgii naczyń, a także neurochirurgiczna. To są bardzo ważne obszary, ponieważ poradnie te dają możliwość kontynuacji leczenia w sytuacji, gdy pacjenci byli poddani hospitalizacji i leczeniu operacyjnemu na oddziałach. Będzie działać także poradnia preluksacyjna, wad postawy, oceny rozwoju małego dziecka (dawniej neonatologiczna), chirurgi szczękowej. Ci pacjenci, którzy od stycznia byli zmuszeni do korzystania z ośrodków, np. w Poznaniu, na chwilę obecną będą mogli z porad korzystać w Kaliszu. Kontrakt otrzymaliśmy też na poradnię chorób odzwierzęcych i pasożytniczych, reumatologiczną, okulistyczną. Oczywiście czekamy na umowy z NFZ, ale od przyszłego tygodnia te poradnie będą działać."

----> W pierwszym rozdaniu kaliski szpital nie otrzymał kontraktów na 20 z 36 poradni. <---- W styczniu NFZ nie ogłosił w ogóle konkursu na poradnię audiologiczną. NFZ unieważnił konkurs na dziecięce poradnie: reumatologiczną, diabetologiczną i chorób zakażnych. "To oznacza, że najprawdopodobniej na te poradnie NFZ konkurs ogłosi w póżniejszym czasie" - dodał Gawroński. Całkowicie została odrzucona oferta kaliskiego szpitala w zakresie logopedii dla dzieci, poradni neurologicznej, chirurgii ręki i chorób metabolicznych.
rc.fm

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Komercjalizacja szpitala

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 14 lut 2012, o 22:10

Ciąg dalszy niejasności w sprawie kaliskiego szpitala:
Pojawiły się pewne niejasności wokół przyszłości kaliskich szpitali. Według Jana Mosińskiego, przewodniczącego NSZZ „Solidarność” w regionie, podczas ostatniej sesji rady sejmiku wojewódzkiego poruszana była kwestia komercjalizacji kaliskiego szpitala. Rozmowy miały dotyczących także utworzenia “Konsorcjum Szpitali”. Marszałek zdementował tę informację.
Radny Mosiński otrzymał zapewnienie od Marszałka Województwa Marka Woźniaka i Wicemarszałka Leszka Wojtasiaka, że nie było mowy o komercjalizacji szpitali, ani o powoływaniu konsorcjum.
Tymczasem jak czytamy na stronie regionalnej “NSZZ Solidarność”, w dzisiejszej informacji zamieszczonej na jednym z portali radiowych Wicemarszałek L. Wojtasiak powiedział, że będą powoływane spółki, a jednostki małe będą łączone pod jeden zarząd. W związku z tą wypowiedzią radny sejmiku dr Jan Mosiński zwrócił się z interpelacją w powyższej sprawie.
W skład “Konsorcjum Szpitali” miałyby wejść wszystkie jednostki działające na terenie miasta Kalisza i powiatu kaliskiego podległe Urzędowi Marszałkowskiemu.
calisia.pl

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 20 lut 2012, o 16:00

Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Remonty w okrąglaku

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 11 mar 2012, o 18:05

Kaliski Szpital Zespolony przy ul. Poznańskiej ma jeszcze 4 lata na dostosowanie wszystkich jednostek i oddziałów do wymogów, które są zawarte w rozporządzeniu ministra zdrowia. W kaliskim "okrąglaku" każdego roku przeprowadzane są modernizacje i remonty. "Ale jest jeszcze sporo do zrobienia, uchybień i nałożonych decyzji jest cała masa" - powiedziała Radiu Centrum Barbara Gogolewska, z kaliskiego Sanepidu.

"Jeśli chodzi o oddziały, które wymagają poprawy stanu technicznego, a przede wszystkim funkcjonalnego to są to przede wszystkim: blok operacyjny, oddział rehabilitacyjny zakład usprawniania leczniczego, szpitalny oddział ratunkowy oraz oddział zakaźny przy ul. Toruńskiej. Ten stan techniczny i funkcjonalny nie rzutuje na stan sanitarny oddziałów."

Przede wszystkim chodzi o funkcjonalne dostosowanie pomieszczeń, systemów wentylacyjnych i wyposażenia. W ostatnich dwóch latach na poprawę standardów w kaliskim szpitalu wydano ponad 20 000 000 zł . ----> Na początku ubiegłego roku oddano do użytku wyremontowany oddział neurologiczny, urologiczny, chorób dziecięcych i gastroenterologii dziecięcej <----, ----> rozbudowano także pracownię hemodynamiki. Zmodernizowano przyszpitalne lądowisko dla helikopterów i wykonano termomodernizację szpitala.<---- W tym roku zmodernizowany zostanie m.in. zakład patomorfologii kaliskiego Szpitala.
rc.fm

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 16 maja 2012, o 21:48

Ładnie na zewnątrz w środku cyrk:
http://rc.fm/polityczne/zle-oznakowanie ... low.html-0
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: CYRK w Szpitalu Wojewódzkim ...

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 28 sty 2015, o 12:19

Odesłana z SOR
http://www.rc.fm/polityczne/odeslana-z-sor.html" onclick="window.open(this.href);return false;

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3657
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: CYRK w Szpitalu Wojewódzkim ...

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 28 sty 2015, o 17:45

Skoro odsyłają do Ostrowa i Pleszewa, to może tam urządzić szpitale dla Kalisza, żeby pozbyć się dziadostwa? Sprzęt można tam przenieść, a budynek może stać pusty, jak wiele innych w tym upadającym mieście. Po jakimś czasie można zburzyć i postawić Lidl albo Biedronkę.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: CYRK w Szpitalu Wojewódzkim ...

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 2 mar 2015, o 12:30

Bez finansowania NFZ
Od kilku lat jest ---->wyremontowany i wyposażony, ale niestety nieużywany - to nowa część oddziału psychiatrycznego w kaliskim Szpitalu Zespolonym przy ul. Toruńskiej. W sumie w całym oddziale jest 60 łóżek, zakontraktowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia jest tylko 32,5 łóżka, reszty NFZ nie finansuje.
http://www.rc.fm/polityczne/bez-finansowania-nfz.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ciekawe jak wygląda pół łózka. Może jak w anclu wojskowym na 12 godzin w dzień jest podnoszone i zamykane na ścianie.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5004
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: CYRK w Szpitalu Wojewódzkim ...

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 4 mar 2016, o 07:23

Sanitariusze zostawili bezdomnego tuż po amputacji stopy na pastwę losu
http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60 ... 24449.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Swoją drogą wczoraj z nowego rynku wyjeżdżało jeszcze auto TVP wie ktoś coś ?
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

ODPOWIEDZ