Co Kalisz stracił (a może zyskał) na EURO 2012

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
mirza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 4 gru 2010, o 09:11
Lokalizacja: Śródmieście

Co Kalisz stracił (a może zyskał) na EURO 2012

Nieprzeczytany post autor: mirza » 6 mar 2012, o 15:25

Piszę tekst na ten temat. Chodzi oczywiście nie tylko o samo miasto, ale także kaliszan, miejscowe firmy itd. Od razu do głowy przyszły mi dwie inwestycje: obwodnica Ostrowa, czyli nasza droga na Śląsk oraz stadion miejski. Zysków związanych z EURO 2012, poza tym, że np. Kaliszanka i Hellena wyprodukują "piłkarskie" słodycze i napoje, nie widzę..

Może coś jeszcze przychodzi wam do głowy?
No może poza działaczami KOZPN, którzy dostali bilety na mecze ;)
Ostatnio zmieniony 6 mar 2012, o 16:13 przez mirza, łącznie zmieniany 1 raz.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 6 mar 2012, o 15:51

To Kaliszaki powinni jakieś kioski i punkty obnośne z Grześkami i wodą ustanowic W Antoninie, Przygodzicach i Kowalewie. No i o andrutach i koralach bursztynowych niw wolno zapomnieć. Nie wiadomo tylko , czy Ostrowiaki się zgodzą. Żeby do zgorszenia wobec czeskich kibiców nie dochodziło!

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 6 mar 2012, o 16:15

Na 100% zarobi UEFA. Reszta to wielka niewiadoma. Zreszta ja raczej jestem przeciwnikierm tych mistrzostw. Praktycznie znów zyskały tylko największe i najbogatsze miasta, a placiła reszta Polski.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Re: Co Kalisz stracił (a może zyskał) na EURO 2012

Nieprzeczytany post autor: TomS » 6 mar 2012, o 21:34

mirza pisze:obwodnica Ostrowa, czyli nasza droga na Śląsk
Niestety, Śląsk nie ma nic wspólnego z Euro2012. Zresztą w ogóle miejsca rozgrywania spotkań są tak ułożone, także ani jedno auto z kibicami nie przejedzie w naszych stronach na trasie między miastami-gospodarzami, chyba że się ktoś zgubi ;)
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

Mhn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 1 maja 2009, o 13:51

Nieprzeczytany post autor: Mhn » 6 mar 2012, o 21:51

K-man pisze:Na 100% zarobi UEFA. Reszta to wielka niewiadoma. Zreszta ja raczej jestem przeciwnikierm tych mistrzostw. Praktycznie znów zyskały tylko największe i najbogatsze miasta.
Opalenica jest największym i najbogatszym miastem w Polsce?
GłosWielkopolski.pl pisze:Portugalczycy podjęli decyzję - zamieszkają w Opalenicy!

Data publikacji: 10.12.2011 10:57

Choć reprezentacja Portugalii swoje mecze grupowe na Euro 2012 będzie rozgrywać na Ukrainie, zdecydowała się na wybór centrum pobytowego w wielkopolskiej Opalenicy.
Trener Portugalii, Paulo Bento był zachwycony warunkami w Opalenicy

W piątek Portugalska Federacja Piłkarska podjęła decyzję o miejscu bazy treningowej. Ekipa tego kraju zamieszka w ośrodku hotelowo-sportowym "Remes Sport & Spa" od 4 czerwca 2012 roku.

Portugalczycy, którzy dwa mecze grają we Lwowie, a jeden w oddalonym o 1600 km od Poznania Charkowie, zastanawiali się, czy nie wybrać swojej bazy bliżej granicy z Ukrainą. Ale ośrodek w Opalenicy tak im się spodobał, że postanowili zostać w Wielkopolsce.

Na obiekcie "Remesu" zamieszka ponad 60-osobowa ekipa Portugalii. Będzie mieć do swojej dyspozycji m.in. 6 boisk treningowych, centrum odnowy biologicznej, a także siłownię.
To, że UEFA zarobi ciężkie pieniądze to pewnik - przecież nie organizuje mistrzostw charytatywnie.

Kalisz mógł sporo zyskać chociażby budując bazę dla jednej z drużyn. Taka Portugalia płaci 33tys. euro za dobę, a gra 1600km od miejsca zakwaterowania. Z Kalisza do Poznania czy Wrocławia to tylko ok. 120km. Taka baza byłaby wykorzystywana nie tylko podczas EURO2012, to byłby ośrodek na lata - przecież drużyny piłkarskie (i nie tylko piłkarskie) muszą się gdzieś przygotowywać do sezonu. Najczęściej robią to organizując zagraniczne obozy transferując w ten sposób pieniądze poza granice naszego kraju. A przecież ta kasa mogłaby zostać w Polsce!

Niestety, nikt w tym mieście nie był zainteresowany, żeby podnieść leżące na podłodze pieniądze. Szkoda.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 6 mar 2012, o 23:51

Mhn - centrum hotelowe w Opalenicy , które podałeś jako przykład jest całkowicie prywatnym obiektem typu hotel/spa a nie miejską inwestycją.
Nie powstał na Euro bo to krótkotrwała impreza ; w okolicach Poznania jest na takie usługi rynek , który w Kaliszu jest dość skromny.
Chyba nie uważasz , że miasto Kalisz miało budować taki obiekt...

mirza - imprezy typu Euro nie są po to by przynosić gospodarzom zyski.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

mirza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 4 gru 2010, o 09:11
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: mirza » 7 mar 2012, o 07:35

milo pisze:
mirza - imprezy typu Euro nie są po to by przynosić gospodarzom zyski.
A ja przez całe lata czytałem i słuchałem, ile to na Euro zyskamy. Lotniska, tysiące km autostrad, kilkadziesiąt obwodnic. A skończy się tak jak w Portugalii, dopłacaniem ogromnych pieniędzy do stadionów zbudowanych za gigantyczne pieniądze.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 7 mar 2012, o 08:02

Mhn chodziło mi o inwestycje w infrastrukture techniczną. Zresztą Milo ci wyjasnił sprawę Opalenicy.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Mhn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 1 maja 2009, o 13:51

Nieprzeczytany post autor: Mhn » 7 mar 2012, o 09:40

Tak Panowie, macie rację, że inwestor był prywatny (firma Remes z Opalenicy).

Mi chodziło bardziej o przyciągnięcie właśnie takiego prywatnego inwestora do Kalisza, a to już rola władz miejskich. Zaproponować potencjalnemu inwestorowi takie warunki, żeby chciał wybudować obiekt właśnie tutaj.
mirza pisze:A ja przez całe lata czytałem i słuchałem, ile to na Euro zyskamy. Lotniska, tysiące km autostrad, kilkadziesiąt obwodnic.
Brak autostrad, obwodnic to już wina miłościwie panującego nam Premiera wraz z Rząd, którzy przez lata prowadzili propagandę sukcesu jak to Polska jest zieloną wyspą, jest pięknie itp. I nagle okazuje się, że trzeba podnieść wiek emerytalny, bo inaczej czeka nas zapaść.

Po prostu Rząd przespał te wszystkie lata od 2007 roku.

Na EURO Polska mogła zyskać właśnie w postaci wybudowanej infrastruktury. EURO miało być takim impulsem do działania, rodzajem motywatora: "Panowie, w czerwcu 2012 są mistrzostwa, do tego czasu musimy się ze wszystkim wyrobić".

mirza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 4 gru 2010, o 09:11
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: mirza » 7 mar 2012, o 09:42

Przypomnę moje pytanie - zyskał czy stracił. Tu nie chodzi o wymierny zysk w złotówkach. Moim zdaniem Kalisz tylko stracił.

zarowka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 5 mar 2010, o 14:22
Lokalizacja: Czaszki

Re: Co Kalisz stracił (a może zyskał) na EURO 2012

Nieprzeczytany post autor: zarowka » 7 mar 2012, o 10:15

mirza pisze: Od razu do głowy przyszły mi dwie inwestycje: obwodnica Ostrowa, czyli nasza droga na Śląsk oraz stadion miejski.
co stadion miejski ma wspólnego z EURO? :wink:

Mhn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 1 maja 2009, o 13:51

Nieprzeczytany post autor: Mhn » 7 mar 2012, o 10:19

Moim zdaniem Kalisz nie zyskał niczego, czyli stracił. Stracił dlatego, iż nie wykorzystał swojej szansy.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 7 mar 2012, o 12:49

Poza miastami gosdarzami stracili wszyscy, w tym Kalisz.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 9 mar 2012, o 15:21

No i nawet lokalne media się za to wzięły, czyli co Kalisz STRACIŁ!
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/13 ... 83f2,1,3,4
g13k

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 9 mar 2012, o 18:45

Może nie wszystko stracone :?:
Ludzie z ratusza powinni zakasać rękawy i wziąć się do roboty :wink:

http://www.portalsamorzadowy.pl/komunik ... 808_0.html

Wielce pouczający cytat;
- Dlatego przekonujemy, że również inne regiony Polski, gdzie nie będą odbywać się rozgrywki Euro 2012, mają wiele do zaoferowania zagranicznym turystom - dodał prezes POT.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5002
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 27 mar 2012, o 11:58

Chyba trochę nie w temacie ale o Euro 2012 :D
Na kaliskim rynku stanie strefa kibica z okazji Euro 2012
„Strefa kibica", podobna do tych w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku, powstanie także w Kaliszu. Funkcjonować będzie na Głównym Rynku w trakcie wszystkich meczów Polaków, a także w czasie półfinałów i finału Euro 2012.

Do zorganizowania strefy zobowiązane są wszystkie miasta - gospodarze Euro 2012.

- Uznaliśmy, że szansę wspólnego kibicowania powinni dostać także kaliszanie - tłumaczy wiceprezydent Dariusz Grodziński.

Zgodnie z wytycznymi UEFA, strefa kibica powinna zostać zorganizowana w centralnej części miasta, zapewniać kibicom możliwość publicznego i bezpłatnego oglądania na żywo wszystkich meczów oraz posiadać odpowiednią infrastrukturę towarzyszącą. Strefa ma służyć wszystkim kibicom zarówno europejskich drużyn, jak i - a może przede wszystkim - mieszkańcom miasta, którzy nie mają możliwości zakupu biletu stadionowego, a chcą poczuć niecodzienną atmosferę mistrzostw.

Na razie nie wiadomo, jak kaliska strefa zostanie zorganizowana. Na pewno gigantyczny telebim zostanie tak usytuowany, żeby oglądania meczów nie utrudniało słońce. Wspólne kibicowanie jest także szansą dla właścicieli ogródków piwnych, które na czas meczów mogą się rozrosnąć. Władze miasta mają się na to – w drodze wyjątku - zgodzić.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 15 maja 2012, o 11:04

Głośno ostatnio o powstających strefach kibica w miastach organizujących Euro 2012. O naszej kaliskiej wielka cisza nawet w lokalnych mediach. Mam nadzieję, że wiceprezydent Dariusz Grodziński wykazał się skutecznością w organizacji tego wydarzenia i kaliszanie będą mieli możliwość uczestnictwa w tej sportowej imprezie w swoim mieście.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 15 maja 2012, o 17:12

szczegolnie bedzie pasowac ta strefa wlascicielom tych ogrodkow ktorzy ich sponsorzy nie bede oficjalnymi sponsorami EURO i beda musieli schowac obce loga producentow

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5002
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 29 maja 2012, o 07:11

Zbliżamy się ku Euro :evil:

Nie wiem czy zawrzeliście ale wiele samochodów na zagranicznych blachach przez Kalisz przewija się z flagami Polski i to najczęściej z dwoma :)
(Od Niedzieli taka mania!?)

Czy to strach przed chuliganami :twisted: :lol: :?:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 29 maja 2012, o 15:11

Ja zauważyłem "Eurowe" drogowskazy do miast gospodarzy na naszych ulicach - Wrocław, Wawa...
g13k

ODPOWIEDZ