Jak inni postrzegają KALISZ

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Jak inni postrzegają KALISZ

Nieprzeczytany post autor: mlody » 7 sty 2006, o 15:58

Maciek 18lat licealista z Pleszewa: Ucze się w Kaliszu, lubie to miasto jest w nim wiele ciekawych miejsc, fajni ludzie ogólnie miasto jest spoko. Podoba mi się

Marcin, 33 lata malarz z Gdańska: Zanim odwiedziłem Kalisz myślałem że w tym Najstarszym Polskim Mieście jest wszystko stare, budynki z tamtej epoki, obdrapane kamienice, ale gdy przybyłem do Kalisza na wernisaż miałem pare dni aby poznać to miasto. Jest wspaniałe. Mnóstwo nowych budynków, ciekawa architekruta kamienic. Kalisz to miasto w którym duch przeszłości styka się z nowoczesnością. Piekne miasto

Olga , 22 lata studentka z UKRAINY: Mieszkam w Kaliszu od 2 lata i planuje z tym miastem związać swoją przyszłość. Gdy przyjechałam do Polski z początku mieszkałam w Jeleniej Górze gdzie studiowałam. Jednak musiałam się przenieść z tej szkoły bo ludzie tam nie byli zbyt tolerancyjni dla osób z zagranicy . W Ukrainie mieszkałam w bardzo małym mieście bez żadnych perspektyw na przyszłośc. W Kaliszu jest o niebo więcej możliwości . Kalisz jest ok.!.

Tomek, 45 lat pilot wycieczek z Aleksandrowa Łódzkiego: Wycieczki do Kalisza są coraz bardziej popularne. Miasto samo w sobie jest bardzo atrakcyjne dla turystów. Liczne kościoły, zabytkowe budowle, piękny teatr, najstarszy park miejski w Polsce, wspaniała rzeka Prosna która leniwie przepływa przez sam środek miasta, rezerwat na Zawodziu sprawiają że turyści odwiedzający to miasto są pod ogromnym jego urokiem. Miasto jest dla turystów bardzo otwarte i przyjazne. Dlatego ludzie chętnie odwiedzają to Najstarsze Polskie Miasto.

Joanna, 25 lat, ekonomistka z Warszawy: Kalisz jest pięknym miastem. Wyróżnia się na tle innych Polskich miast. Ma niepowtarzalny klimat. Przebywając u znajomych w Kaliszu widziałam że kaliszanie są dumni ze swojego miasta, ze żyje im się tu po prostu dobrze.

Łukasz, 19 lat , student z Suchej Beskidzkiej: Byłem na wycieczce klasowej na zakończenie liceum w Gnieżnie. Jadąc do pierwszej stolicy Polski zatrzymaliśmy się w Kaliszu. Miasto zrobiło na mnie naprawde miłe wrażenie. Przepiękny ratusz, rynek, teatr. Żałuje że w mieście byliśmy tylko chwile bo na pewno reszta miasta jest równie ciekawa. Gniezno się nie umywa co do Kalisza.

Monika, 20 lat, modelka z Kalisza: Mieszkam w Kaliszu od urodzenia. Kocham to miasto i jestem z niego dumna. Nie jest miastem bez wad ale jest wspaniałym miejscem. Dużo podróżuje po Polsce z racji wykonywanego zawodu ale zawsze bardzo chętnie wracam do Kalisza. Jestem dumna że z miasta w którym się urodziłam pochodzi tak wiele znakomitych osób jak np. Adam Asnyk czy Maria Dąbrowska. Kalisz to piękne miasto w którym wszystko mi się podoba.

Marco , 30lat przedsiębiorca z WŁOCH: Polska to piękne kobiety przede wszystkim. Kaliszanki również. Lubie też wasze słodkie wafelki.

Sandra 22lata , studentka z Ełku: W Kaliszu byłam tylko raz w życiu. Utkwiło mi w pamięci to że w Centrum są bardzo wąskie i często jedno kierunkowe ulice, natomiast reszta miasta to szerokie ulice pełne samochodów i autobusów. Rynek w Kaliszu ma niesamowity klimat co zwłaszcza widać wieczorem.

Ks. Andrzej z Gniezna: Diecezja kaliska to niewątpliwie jedna z ważniejszych diecezji w Polsce. W mieście Kaliszu jest bardzo dużo kościołów. Każdy z nich jest inny i każdy na swój sposób bardzo piękny.


--------------
z przeglądu kaliskiego z przed pół roku

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 7 sty 2006, o 16:31

Sandra 22lata , studentka z Ełku: W Kaliszu byłam tylko raz w życiu. Utkwiło mi w pamięci to że w Centrum są bardzo wąskie i często jedno kierunkowe ulice, natomiast reszta miasta to szerokie ulice pełne samochodów i autobusów. Rynek w Kaliszu ma niesamowity klimat co zwłaszcza widać wieczorem.
Z tymi szerokimi ulicami troche przesadzila :wink:

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 7 sty 2006, o 16:37

W Ełku widocznie ma węższe :)

Świetne opinie - powiem szczerze, że ja również spotykałem się z pochlebnymi opiniami na temat Kalisza, z ust ludzi ze Śląska, Gdańska czy innych znakomitych miast. Gdyby jeszcze kilka ulic porządnie wyremontować (Sukiennicza, Kościuszki, parę innych), tu i ówdzie (na Rynku) coś polepszyć i zrobić coś porządnego z Nowym Rynkiem i okolicami to byłby miód z boczkiem :)
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 7 sty 2006, o 16:42

przede wszystkim zrobić coś z Sukienniczą, Kolegialną, Pułaskiego ... to wtedy bedzie już duuuuuuużoooooo :)))

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 7 sty 2006, o 16:58

Właśnie Pułaskiego - tyle tam jest pięknych budynków, Kolegialna, może odnogi też - Browarna np. albo przepiękna i niszczejąca kamienica na rogu Pułaskiego i Śródmiejskiej - przechodzę tam codziennie prawie i żal patrzeć jak taki piękny budynek jest zaniedbany :(
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 7 sty 2006, o 16:59

myśle że to tylko kwestia czasu... 8)

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 7 sty 2006, o 17:23

Obyś miał rację 8)
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 7 sty 2006, o 20:37

Kalisz jest ładnym miastem ale dla odwiedzajacych go gości brakuje w centrum miasta kawiarenek i restauracji.

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 7 sty 2006, o 21:38

Jeszcze trochę i to się pozmienia - nie ma wyjścia - to normalny trend, że na rynkach miast które przyciągają ludzi jest wiele lokali. Jednak miasto musi stale przyciągać turystów, bo ze stałych mieszkańców Kalisza znacznie więcej lokali niż jest teraz się nie utrzyma.
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 7 sty 2006, o 21:42

Wystarczy iść wieczorem w sobotę do większści lokali w Kaliszu, a okaże się że brakuje miejsc siedzących.

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 7 sty 2006, o 21:55

Pewnie. Ale tydzień składa się z 7 dni :wink: No i gdy przybędzie 10 czy 20 nowych lokali może okazać się, że nie dadzą rady. Miasto musi przyciągać turystów cały czas - trzeba zrealizować projekt stworzenia "drugiego Biskupina" na Zawodziu, musi rosnąć liczba połączeń, musi rozwijać się infrastruktura, komunikacja - wtedy to miasto naprawdę będzie atrakcyjne pod każdym względem :)
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 8 sty 2006, o 10:15

fajnie byłoby gdyby na Rajskowie powstały jakieś spichrze... nad rzeką... fajnie by to wyglądało a w nich byłyby np. jakies pamiątki z Kalisza...

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 8 sty 2006, o 18:52

Odnośnie lokali to w kaliszu nie ma miejsca na 20 nowych ale jakieś 5 czemu nie.

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 8 sty 2006, o 21:32

2/5 będą już zrealizowane...

1. to to na głównym rynku
2. to to zamiast włoskiej chaty

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 8 sty 2006, o 21:42

Chyba na ecentrum czytałem kiedyś, że ma powstać knajpa na rogu al.wolności i złotego rogu, tam gdzie był sklep z agd i innymi pierdołami. Faktycznie, przez jakiś czas były tam prowadzone prace budowlane ale teraz coś stoi robota chyba. Ciekawe czy pogłoski się sprawdzą.
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 8 sty 2006, o 21:44

mnie natomiast bardzo zastanawia co powstanie u zbiegu Chopina i Złotej.... tam na rogu gdzie jest ten budynek do rozbiórki... teren jest świetny na jakiś ładny budynek o charakterze handlowo-usługowym...

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 8 sty 2006, o 21:45

Na 99,9 % powstanie tam Biedronka...
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 8 sty 2006, o 21:49

TomS pisze:Na 99,9 % powstanie tam Biedronka...
że co?????/ skąd masz takie info????
mam nadzieję że zartujesz :?

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 8 sty 2006, o 21:51

zart tylko zart zadnej biedronki :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 8 sty 2006, o 21:51

Miałem to ciągnąć dalej ale nie będę taki. To był żart hehe :) :wink:
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

ODPOWIEDZ