Wracam do Kalisza

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Re: Wracam do Kalisza

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 26 paź 2013, o 15:15

PS Nie ma żadnych związków zawodowych ! :D
JP - WRÓĆ !!!!!!

SuperMama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2013, o 19:36

Re: Wracam do Kalisza

Nieprzeczytany post autor: SuperMama » 26 paź 2013, o 16:56

Piekarz, jesli Ty masz cos do mnie to sie odwal. To nie ja jestem winna, ze masz chamskich pracodawcow, ktorzy traktuja Cie jak robola i zalegaja z platnosciami za Twoj ZUS. A jesli myslisz, ze te setki tysiecy Polakow za granica maja lepiej, to droga wolna - tutaj wszyscy Cie beda szanowac, praca bedzie lekka i przyjemna (o wyzysku nie ma nawet mowy) a placa wysoka i co najwazniejsze nikt nie zatrudni Cie na czarno. Przysiegam.

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Re: Wracam do Kalisza

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 27 paź 2013, o 09:22

Absolutnie nie miałem zamiaru Cię urazić , szkoda , że tak to odebrałaś. Przedstawiam polskie realia , tak jak je widzę ( mój szef płaci ZUS i wynagrodzenie nie jest najgorsze ),jednak widzę w koło do jakiego upodlenia doprowadzono naród we własnym kraju.Pracowałem jakiś czas za granicą i wiem jak tam jest oprócz ludzi szukających lepszego jutra , jest masa szumowin ,cwaniaczków i złodziei , którzy wyrabiają nam złą opinię - ale emigracja zarobkowa to indywidualny wybór.Mnie martwi dziki kapitalizm tu , na miejscu,Zdaje się , że podjęłaś już decyzję , wobec tego życzę powodzenia i przepraszam jeśli poczułaś się dotknięta. Obrazek
JP - WRÓĆ !!!!!!

SuperMama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2013, o 19:36

Re: Wracam do Kalisza

Nieprzeczytany post autor: SuperMama » 27 paź 2013, o 09:55

ok, ja tez prezpraszam za to nieporozumienie. Tylko wiesz, wszyscy narzekaja, ciezko dowiedziec sie czegos sensownego dlatego draze temat. Ale widze, ze Ty jestes idealna osoba dla moich "studiow" o dzisiejszym Kaliszu - byles na emigracji, wrociles, masz prace, mieszkasz w Kaliszu.

Awatar użytkownika
RoyBatty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 207
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 19:57
Lokalizacja: Rypinek

Re: Wracam do Kalisza

Nieprzeczytany post autor: RoyBatty » 29 paź 2013, o 18:57

SuperMama pisze:Musze o cos spytac wprost: stawka minimalna w Pl to 1600zl. brutto???? Jesli dwie osoby pracuja za tyle, czyli maja na reke jakies 2500, czy to wystarcza na rachunki i jedzenie dla tych dwoch osob?
Jeśli masz własne mieszkanie, to powinno wystarczyć, jeśli wynajmujesz to może być gorzej, nie wiem jakie są ceny wynajmu w Kaliszu. Myślę, że jeśli po opłaceniu wszystkich rachunków związanych z mieszkaniem (czynsz, energia, itp.) zostanie Ci 1500 PLN, a więc 50 PLN/dzień, to za tyle dwie osoby mogą żyć w miarę sensownie, choć na pewno bez luksusów.

SuperMama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2013, o 19:36

Re: Wracam do Kalisza

Nieprzeczytany post autor: SuperMama » 30 paź 2013, o 13:54

Dzieki, to sa wlasnie konkrety, o ktore pytam.

ODPOWIEDZ