Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
barnaba42
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 10 paź 2017, o 15:08

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: barnaba42 » 29 sty 2018, o 09:35

często mam wrażenie, że głos w tej sprawie zabierają ludzie z ostrowa i okolic, dla których w ostrowie nie musi być lepiej byle w kaliszu było gorzej. Jeśli ktoś mieszka w Kaliszu to nie ma absolutnie powodu aby być przeciw powiększeniu miasta. Jeśli nawet na tym osobiście nie zyska to na pewno nie straci! Większe miasto ma większe możliwości w każdym względzie. Jak K-man myśli dlaczego mieszkańcy blokowiska w KW są przeciwni?

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: K-man » 29 sty 2018, o 10:07

Jak nie stracę? Skoro będzie trzeba inwestować w nowe tereny daleko od centrum A centrum jest bardzo zaniedbane, to śródmieście jest wizytówką Kalisza, a nie jakiś Boczków, czy Sulisławice. bez urazy. Główny Rynek, Nowy Rynek, Piskorzewie, Pułaskiego, Złota. Dalej chyba nie musze wymieniać, bo jest tego mnóstwo. W te tereny trzeba inwestować, a nie w jakieś wsie. Jak nie zainwestujemy w śródmieście nadal będzie wymierać i będą rosły koszty przywrócenia życia w tej części Kalisza. Przecież turysta nie pojedzie oglądać domków jednorodzinnych na kaliskich wioskach.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

barnaba42
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 10 paź 2017, o 15:08

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: barnaba42 » 29 sty 2018, o 11:04

czyli najlepsze dla Kalisza byłoby wyłączenie np. Lisa, Piwonic, Szczypiorna! Niech płacą podatki w innym powiecie! A na inwestycje w Śródmieście wyłoży K-man z własnej kieszeni!

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 29 sty 2018, o 11:47

mam w pracy kolegow z Boczkowa i Sulislawic. Kolega z Boczkowa mowi ze w rozmowach z mieszkancami wszyscy sa na NIE, gmina zrobila im drogi, kanalizacje, oswietlenie a teraz ma to wszystko zabrac sobie Kalisz?

Drugi kolega z Sulislawic mowi ze odkad przeszli pod Kalisz nastapil marazm. Zbudowali im kanalizacje bo calemu Kaliszowi robili. A tak to jest wielka kicha. Dziura w drogach, lata na lacie. Nawet slabo odsniezaja bo to droga osiedlowa i na koncu odsniezaja.

barnaba42
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 10 paź 2017, o 15:08

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: barnaba42 » 29 sty 2018, o 11:56

Kalisz zabierze sobie drogi z Boczkowa a oni znów będą jeździć po dziurach... a w Sulisławicach zrobili ba robili całemu Kaliszowi, wow to się nie liczy!

Calif
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 11:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Calif » 29 sty 2018, o 16:25

Ogólnie zabranie czegoś z powiatu ostrowskiego jest wysoce nieodpowiedzialne. To pogłębi tylko i tak już słabe stosunki ale Kościelną Wieś , chodzi o Panoramę powinniśmy zagarnąć. To nasi mieszkańcy i nasza dawna ziemia. Na dodatek Pleszew ma gdzieś wykładanie kasy na drogi osiedlowe, które Antczak pobudował. W pierwszej kolejności powinniśmy to brać , od razu. Natomiast reszte rozłożyć w czasie (chodzi o powiat kaliski). Natomiast ostrowski zostawić , my też byśmy nie chcieli aby nam coś odbierali...

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4992
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 29 sty 2018, o 17:04

Jeśli nawet na tym osobiście nie zyska to na pewno nie straci!
Mam kolegę mieszkającego na ul. Świętego Michała na os. Dobrzec posiada dziś 25lat.
No i niestety jego rodzice nie byli zbytnio zachwyceni wchłonięciem Dobrzeca przez Kalisz.
No w sumie niema się co dziwić ul. Dobrzecka jak i Świętego Michała woła o pomstę do nieba a ten chwyt marketingowy z komunikacją miejską jest najlepszy bo co im z tej 6?

W Efekcie otrzymaliśmy anty Kaliskich rodziców jak i ich dzieci w tym syna (kolegę) no i zapewne jego przyszłe dzieci w przyszłości zostaną wychowane w podobnym zdaniu o Kaliszu a potem się dziwić że mamy jakiś anty mieszkańców :wink:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5397
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: milo » 29 sty 2018, o 17:28

Większość mieszkańców Dobrzeca i Sulislawic była wtedy za przyłączeniem do Kalisza.
Moze mają krótka pamięć, ale tak było.

Oczywiście wygląd tych dwu ulic to jest tragedia i obraz niemocy władz Kalisza, przy okazji fatalna reklama miasta w świetle kolejnego powiekszenia granic.
My zapominamy, że nic tak nie przyciąga ( i tak było w Rzeszowie) jak sukces.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4992
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 29 sty 2018, o 18:00

milo pisze:
29 sty 2018, o 17:28
Większość mieszkańców Dobrzeca i Sulislawic była wtedy za przyłączeniem do Kalisza.
Moze mają krótka pamięć, ale tak było.

Oczywiście wygląd tych dwu ulic to jest tragedia i obraz niemocy władz Kalisza, przy okazji fatalna reklama miasta w świetle kolejnego powiekszenia granic.
My zapominamy, że nic tak nie przyciąga ( i tak było w Rzeszowie) jak sukces.
W pełni się zgadzam miasto powinno wyznaczać standardy w regionie wtedy każdy będzie widział jego zalety a tak tym czasem jesteśmy taki klockiem na mapie bez pomysłu na siebie (miasto)
To co kiedyś pisałem zapraszam was do Lubina.
Miasto mniejsze od Kalisza a infrastruktura drogowa zadziwia myślę że posiadają więcej km dróg o większej ilości pasów niż Kaliszu.
Za wisienkę na torcie dodaje tego screena.
Dodam tylko że nie jest to żadna droga krajowa ani nawet wojewódzka.
Nie do końca wiem do czego to porównać jednak na pewno nasza TB jest o wiele ważniejsza.
Mimo to no własnie...
Obrazek
Tym czasem w większym Kaliszu neguję się oraz nie wierzy w powstanie 2 nitki na obecnej obw.
Nowe szlaki komunikacyjne również nie zachwycają mam tu namyśli planowaną obw. Majkowa Stawiszyńska- Gen. Sikorskiego
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5397
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: milo » 29 sty 2018, o 18:13

Caspress - Lubin siedzi na miedzi, więc w tej rywalizacji Kalisz jest na przegranej pozycji.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

barnaba42
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 10 paź 2017, o 15:08

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: barnaba42 » 29 sty 2018, o 18:34

lubin to wieś otoczona blokowiskami { tak jak belchatow, Polkowice, konin, tychy), budowano je naśladując duże miasta. Kalisz ma normalne miejskie centrum, ale poza nim brak tego naśladownictwa, a co gorsze pojawiają się idiotyczne tendencje do zrobienia z kalisza wsi tj. propozycje zwężania ulic : Łódzka, wrocławska, czestochowska i górnośląska, negowanie budowy drugiej nitki podmiejskiej (" uspokajanie" ruchu na zakorkowanej ulicy) stanczukowskiego oraz szlaku bursztynowego ( są tacy co twierdzą że jest niepotrzebny bo to "wewnętrzna obwodnica" ).

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2496
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 29 sty 2018, o 18:46

Calif pisze:
29 sty 2018, o 16:25
Ogólnie zabranie czegoś z powiatu ostrowskiego jest wysoce nieodpowiedzialne. To pogłębi tylko i tak już słabe stosunki
Problem w tym, że powiat ostrowski sięga dziś aż do granic Kalisza właśnie dzięki „zabraniu czegoś” ;) z powiatu kaliskiego (część Podgrodzia)
Calif pisze:
29 sty 2018, o 16:25
ale Kościelną Wieś , chodzi o Panoramę powinniśmy zagarnąć. To nasi mieszkańcy i nasza dawna ziemia. Na dodatek Pleszew ma gdzieś wykładanie kasy na drogi osiedlowe, które Antczak pobudował. W pierwszej kolejności powinniśmy to brać , od razu. Natomiast reszte rozłożyć w czasie (chodzi o powiat kaliski). Natomiast ostrowski zostawić , my też byśmy nie chcieli aby nam coś odbierali...
To zależy. Gdyby powiat kaliski sięgał aż do granic Ostrowa , a Ostrów chciał się powiększyć, nie miałbym nic przeciwko ;)

PS Najlepiej (dla wszystkich) byłoby, gdyby temat granic rozpatrywać jedynie w aspektach ekonomicznym i urbanistycznym. Przy czym interesem nadrzędnym powinno być dobro całego organizmu miejskiego.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: K-man » 29 sty 2018, o 19:27

barnaba42 pisze:
29 sty 2018, o 11:04
czyli najlepsze dla Kalisza byłoby wyłączenie np. Lisa, Piwonic, Szczypiorna! Niech płacą podatki w innym powiecie! A na inwestycje w Śródmieście wyłoży K-man z własnej kieszeni!
Nie wmawiaj mi rzeczy, których nie napisałem. Śródmieście jest najważniejszą częścią Kalisza, inne też są ważne, ale nie aż tak. Na tych wioskach ludzie pewnie według ciebie chętnie będę płacić na ratowanie kaliskiego śródmieścia. :lol:
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

barnaba42
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 10 paź 2017, o 15:08

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: barnaba42 » 29 sty 2018, o 20:06

mieszkam na korczaku to też nie chcę płacić na Śródmieście! a z lisa chcą?

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 29 sty 2018, o 20:25

barnaba42 pisze:
29 sty 2018, o 11:56
Kalisz zabierze sobie drogi z Boczkowa a oni znów będą jeździć po dziurach... a w Sulisławicach zrobili ba robili całemu Kaliszowi, wow to się nie liczy!
nie wiem jak mnie zrozumiales, ja tylko przytoczylem wypowiedzi znajomych.

Ja jestem za przylaczeniem 'czegos' do miasta jednak to co Kalisz zrobil dla Dobrzeca i Sulislawic nie jest zacheta dla reszty osciennych gmin.

barnaba42
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 10 paź 2017, o 15:08

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: barnaba42 » 29 sty 2018, o 21:01

w Sulisławicach jednak zrobili kanalizację... po powiększeniu będzie więcej podatków to i zrobić można więcej... a Dobrzecowi byłoby lepiej, czy tylko dalej do "powiatu" gdyby nie byli w Kaliszu?

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: K-man » 29 sty 2018, o 21:40

A ile znów będzie więcej tych podatków? Na tyle, aby zagospodarować ogrom nowych terenów?
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

barnaba42
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 10 paź 2017, o 15:08

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: barnaba42 » 29 sty 2018, o 21:45

K-man jesteś bardzo zatroskany, nie trzeba tych terenów od razu wykładać marmurami!

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: K-man » 30 sty 2018, o 09:07

Oj nie trzeba marmurów? W takim razie jestem za. Drogi, szkoły cała infrastruktura techniczna spadnie na miasto. I jak pisałem śródmieście to wizytówka miasta, na nie powinno iść jak najwięcej kasy. Zresztą powinno się je zagęścić tam, gdzie to możliwe, a miejsc jeszcze trochę zostało. Co do wiosek, trzeba tez zaplanować wszystko z głową, w Polsce jest z tym problem.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

barnaba42
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 10 paź 2017, o 15:08

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: barnaba42 » 30 sty 2018, o 11:57

niby jakie koszty wywoła wchłonięcie blokowiska w Kw?

ODPOWIEDZ