Przywrócić godność prawu

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 2 maja 2011, o 17:56

Szczerze mówiąc , nie podoba mi się ani H.Sawickiej ani ten napis.Wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach powstał, natomiast dla kogoś odwiedzającego nasze miasto wygląda to jak akt desperata po przegranej sprawie o miedzę. Cieszę się ,że to nie ja podejmę decyzję co z tym fantem zrobić bo każda będzie uważana za decyzję złą. A skoro jesteśmy w temacie napisów na murach , to warto by zamalować niektóre bazgroły fanów KKS-u - zanim staną się napisami historycznymi.
JP - WRÓĆ !!!!!!

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3660
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 2 maja 2011, o 19:43

Piekarz pisze:(...) nie podoba mi się ani H.Sawickiej ani ten napis.(...) wygląda to jak akt desperata po przegranej sprawie o miedzę. (...)
Na tym forum dokładnie opisano co zrobić, żeby tak nie wyglądał. Są metody prezentacji takich zabytków, godzenia ich fasadą poprzez odpowiednią oprawę plastyczną z opisem historycznym - wypraktykowane np. w Warszawie. Natomiast dysponenci gmachu udają, że nic na ten temat nie wiedzą i wmawiają, że istnieje tylko alternatywa obecny stan albo przywrócenie gmachowi pierwotnej elegancji poprzez likwidację napisu. Tak widocznie potomstwu upominanych przez napis najwygodniej, potomstwo ten napis bardzo uwiera i złości.

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 2 maja 2011, o 20:47

Wiesz ,,, uwielbiam wsadzić kij w mrowisko i patrzeć ,co z tego wyniknie.Pamiętam świetnie te czasy - byłem wtedy zwolennikiem solidarności, nawet kieszonkowe oddawałem do puszki facecikowi w okularach pod dzisiejszą "Willą Calisia"i co z tego?Były ideały , piękne wizje a została walka o władzę ,drapieżny kapitalizm i napis na gmachu sądu.Dziś, mądrzejszy o doświadczenie życiowe mam to wszystko w dupie.
JP - WRÓĆ !!!!!!

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 2 maja 2011, o 22:37

Piekarz , żeby sprawa była jasna. Za ulotkę o spotkaniu z A.Gwiazdą powieszoną w przeddzień ,,wojny polsko-jaruzelskiej'' poleciałem z roboty, ale mnie nie o to chodzi, bo nawet przez 1 dzień, nie byłem bezrobotny. Była ,,S'', były nasze ideały - prawie wszystko wypaczono a Ojczyznę rozkradziono. Jednak kategorycznie muszę stwierdzić, że sądowych wypaczeń prawie nie tknięto! Ten wrzód na naszej d...e tkwi nadal i się rozwija jak najgorszy kancer!Cudują z generałami mimo, że TK uznał wprowadzenie SW za nielegalne z Konstytugją , cudują z chuliganerią , ba bandytami stadionowymi, a głupie sprawy ciągną się latami. Przykłady mam prawie rodzinne, więc obserwuję to na codzień. Jeden jednak polecam Twojej/naszej obserwacji - sprawa ,,piramidy typu Argentyna '' z początkowych lat 90-tych - niby produkcja kazeiny z mleka w szklankach - dwóch szefów hohsztaplerów na zmianę choruje , sprawa się ciagnie po dziś dzień. Kilkoro kaliszan utopionych w tym biznesie ma nawet czelność pokazywać sie na pierwszych stronach publikatorów. Tylko sąd bezradny , nie wie jak złodziei ukarać , bo poszkodowani , drobni ciułacze i tak kasy napowrót nie dostaną. Tylko jakieś tam panie etnolożki i jacyś pipole smieją się po kątach, bo im najłatwiej ślizgać się na ludzkich garbach.

,,Przywrócić godność prawu''! - napis wiecznie żywy, niby jak myśl lenina.

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 3 maja 2011, o 14:20

Trudno się nie zgodzić ,tylko zauważ do kogo były kierowane te słowa , ile lat minęło i co się zmieniło ? http://www.blog.sadgrodzki.net/category/sady/ wydaje mi się ,że przesłanie trafiłoby pod właściwy adres gdyby pojawiło się zamiast na frontonie sądu w postaci malowanego napisu - na karoseriach drogich sędziowskich autek w postaci skrobanej.
JP - WRÓĆ !!!!!!

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 18 maja 2011, o 23:25

Czy unicestwimy ten napis czekaniem na kasę ? . Szczątki pomnika pamięci ofiar - żołnierzy 29 pSK zalano betonem w fundamentach PDT, a ludzie i tak pamiętają. Dzisiaj w programie red,Sekielskiego na TVN prawnik stwierdziła, że prawo w Polsce przestrzegane jest jedynie w paragrafie 2 naszej Konstytucji :)! Pani ta w wieku 50 lat zaczęła stufia prawnicze by bronić najpierw swego syna , a teraz doradza społecznie ofiarom bezsilnym.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

ODPOWIEDZ