Koncerty i wydarzenia

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.

Czy w mieście powinno być więcej imprez ?

tak
71
96%
nie
3
4%
 
Liczba głosów: 74

Awatar użytkownika
CTHULHU FHTAGN!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 3 lut 2010, o 18:35
Lokalizacja: CZASZKI

Nieprzeczytany post autor: CTHULHU FHTAGN! » 5 lut 2010, o 10:02

Ogólnie za całokształt to rządzi USA i cała Skandynawia. Co do Polski gdyby nie czasy komuny i zelaznej kurtyny to wiele kapel by się przebiło na zachodzie a nie tylko Vader iw chwili obecnej Behemoth. Wystzraczy wpsomnieć o Imperator, Betrayer, Armagedon, Dragon, Panedmonium, Violent Dirge.

Awatar użytkownika
Gaahl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 5 lut 2010, o 11:10
Lokalizacja: Werginki

Nieprzeczytany post autor: Gaahl » 5 lut 2010, o 11:26

Szwecja >>> USA > Norwegia >>> reszta ;)

a co do tematu, oczywiście, że przydałoby się więcej koncertów, ale powiedzmy sobie szczerze, ile osób by tu przyszło na taki choćby Infernal War, że nie wspomnę o mniejszych kapelach ??? dlatego nic tu nie zagra i taka prawda
Because... I Just Fucking Hate This World

Awatar użytkownika
CTHULHU FHTAGN!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 3 lut 2010, o 18:35
Lokalizacja: CZASZKI

Nieprzeczytany post autor: CTHULHU FHTAGN! » 5 lut 2010, o 16:31

obecnie tak ale na przestrzenia lat to jednak USA wiądą prym, ja to widze mniej więcej tak :
Ameryka Płn. > Europa > Ameryka Płd./Łacińska > Antypody > Azja > Afryka :lol:

a co do konecrtów w Kaliszu to masz racje po co sprowazdać tego typu kapele jak zainteresowanie jest niskie, kto chce to się wybierze do Wrocławia, łodzi, Poznania czy nawet Warszawy albo Katowic daleko wcale nie jest

Awatar użytkownika
Gaahl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 5 lut 2010, o 11:10
Lokalizacja: Werginki

Nieprzeczytany post autor: Gaahl » 5 lut 2010, o 17:55

ogólnie to sytuacja w Kaliszu z koncertami metalowymi wygląda śmiesznie, dla przykładu kiedy grać miał Christ Agony to pani Ania, właścicielka jedynego klubu w Kaliszu w którym odbywają się koncerty, nie zgodziła się, ponieważ, cyt. "bo nie lubię Black Metalu", natomiast Saltus to dla niej naziści, a prawda jest taka, że z nazizmem mają tyle wspólnego, co ja z poezją czeczenów, ale skoro dla niej nawet Analogs to naziole to nic mnie już nie zdziwi :D
Because... I Just Fucking Hate This World

Awatar użytkownika
CTHULHU FHTAGN!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 3 lut 2010, o 18:35
Lokalizacja: CZASZKI

Nieprzeczytany post autor: CTHULHU FHTAGN! » 7 lut 2010, o 14:56

Z tym że to akurat pani Ania decyduje kto ma zagrać bądż wystapić w studenciej bo to Ona jest tam szefową, a że w ten sposób dobiera albo odrzuca kapele? Takie ma prawo. Zreszą w Kaliszu z kapel metalowcyh to prócz Vader, Acid Drinkers jeszce publuke by przyciągnął Kat, Behemoth albo zespoły które już kompletnie ,mie nie interesują grające muzyke na granicy metalu/alternatywnego grania w stylu Rootwater bądż Virgin Snatch. Co do samego klubu "Studencka" to nie jest to najlepze miejsce na koncerty, brzmieniowo zarówno Acdi jak i Vader wypadli średniawo, minus za brak klimy, bardzo dokuczający podczas występu Vadera.

Awatar użytkownika
Gaahl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 5 lut 2010, o 11:10
Lokalizacja: Werginki

Nieprzeczytany post autor: Gaahl » 7 lut 2010, o 15:23

rozumiem, że pani Ania takie ma prawo, tak samo ja gdybym miał swój klub, nie dopuściłbym żeby grały w nim kapele np. anarchopunkowe, lub sprzyjające lewej stronie :D a jeśli chodzi o koncerty w studenckiej to na dobrą sprawę prócz Vader, Acid Drinkers i The Analogs, nie było tam nic co mogłoby mnie przyciągnąć jeśli chodzi o minione 12 miesięcy... do tego powtarzające się w kółko koncerty tych samych kapel (jeszcze jakby to były ciekawe zespoły to OK ale niestety, przynajmniej dla mnie, tak nie jest) czyli Farben Lere, Artrosis, Closterkeler itd.
Because... I Just Fucking Hate This World

Awatar użytkownika
CTHULHU FHTAGN!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 3 lut 2010, o 18:35
Lokalizacja: CZASZKI

Nieprzeczytany post autor: CTHULHU FHTAGN! » 7 lut 2010, o 15:32

i tak ta sytuacja prezentuje się lepiej niż 3-4 lata temu gdzie po końcu imprez z cyklu alkoholocaust nastąpiła cisz jak po eksplozji reaktora nukleranego w Czarnobylu, ja tam nie czuje ajkiejś wielkiej potrzeby bycia klientem "Studenckiej" niż te 3-4 razy w roku

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 24 lut 2010, o 16:53

La Strada powraca do korzeni

Po raz pierwszy od kilku lat, tegoroczna La Strada odbywać się będzie nie tylko na kortach CKiS, ale także na placu przed kaliskim ratuszem.

http://www.calisia.pl/articles/6489-la- ... do-korzeni

Moim zdaniem bardzo dobrze.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 24 lut 2010, o 17:31

La Strada przy ratuszu miała więcej uroku.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 24 lut 2010, o 22:32

Pewnie w końcu to teatry uliczne.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 maja 2010, o 21:02

Jako,że jestem wielkim fanem Star Wars cieszy Mnie niepomiernie,że taka impreza odędzie się w Kaliszu.Tylko szkoda,że Mnie nie będzie.Gdyby ktoś z forumowiczów udał się tam i strzelił jakąś fotorelację byłbym wdzięczny 8)

http://www.calisia.pl/articles/7322-zab ... -galaktyki
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

imprezykalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2010, o 22:32
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: imprezykalisz » 28 maja 2010, o 21:39

Nie uważacie, że za mało koncertów i imprez w naszym mieście? dni miasta okrojono tylko do Budki Suflera, która jest jedynym znanym zespołem który wystąpi. Szkoda, że nie ma zróżnicowanego programu typu coś dla młodszych i coś dla starszych. Turek, czy Malanów już lepsze imprezy majowe mają niż Kalisz szczycący się 1850 leciem :(

Awatar użytkownika
INSULTER OF JESUS CHRIST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1626
Rejestracja: 8 lut 2010, o 21:56
Lokalizacja: AUTONOMIA KALISKA

Nieprzeczytany post autor: INSULTER OF JESUS CHRIST » 29 maja 2010, o 12:54

dokładnie powinni dać Nagły Atak Spawacza
Obrazek

Dominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 29 maja 2009, o 14:11
Lokalizacja: KALISZ/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Dominator » 29 maja 2010, o 14:59

Wciąż mam w pamięci słowa pana J.P. Cytuję: "Rezygnujemy z organizowania sylwestra przed ratuszem na rzecz lepszych koncertów i większej ilości gwiazd na dni miasta". Jakieś 3 lata temu na dniach miasta były po 2 koncerty, a teraz jeden. Wstyd....
KALISZ - MIASTO UPADŁYCH ANIOŁÓW

Awatar użytkownika
INSULTER OF JESUS CHRIST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1626
Rejestracja: 8 lut 2010, o 21:56
Lokalizacja: AUTONOMIA KALISKA

Nieprzeczytany post autor: INSULTER OF JESUS CHRIST » 24 cze 2010, o 18:34

niedziela godzina 19 Pod Muzami zagra legendarny polski zespół ze sceny Streetpunk/Oi szczecińska zaloga The Analogs, przed nimi wystapi złozony z kobiet zespół Beri Beri
Obrazek

Awatar użytkownika
INSULTER OF JESUS CHRIST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1626
Rejestracja: 8 lut 2010, o 21:56
Lokalizacja: AUTONOMIA KALISKA

Nieprzeczytany post autor: INSULTER OF JESUS CHRIST » 1 sie 2010, o 23:12

z kronikarskiego obowiązku dodam, że koncert Analogsi dali bardzo średni, chyba za bardzo ta kapela poszła w strone bananowej licealnej młodzieży przez co olana została przez starszych fanów a owa bananowa młodzież ich raczej też nie przyjęła z owacjami skoro na koncercie była garstka osób, ja raczej już się na ich gig nie wybiore

to na marginesie natomiast 24 sierpnia (wtorek) w Ostrowie w klubie Afera zagra znany i ceniony nie tylko w Polsce zespół Vader :
"Głosy z Otchłani (De Profundis 1995-2010)" to nazwa trasy po Polsce, jaką Vader zagra na zakończenie wakacji. Będą to jednocześnie ostatnie koncerty zespołu w Polsce w tym roku. Peter i spółka przygotowali dużą niespodziankę dla fanów zespołu, co również i nas bardzo zaskoczyło! Oto co na ten temat mówi lider VADER:

"Grając takie specjalne trasy w Polsce w mniejszych miejscowościach, do których nie zawitamy w ramach promocyjnych Blitzkriegów, chciałbym nadać im czegoś specjalnego, dlatego przygotowaliśmy niespodziankę! W związku z 15-tą rocznicą wydania "De Profundis" chcielibyśmy przypomnieć ten album w całości na żywo!!! Specjalny 30-minutowy set z tego albumu zostanie włączony do całego programu koncertowego, który jak zwykle trwa ponad godzinę. Mam nadzieję, że ten pomysł przypadnie Wam do gustu i w przyszłości będziemy mogli powtórzyć to z kolejnymi płytami Vader."
Obrazek

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 6 cze 2010, o 16:57
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AlixVonHessen » 11 sie 2010, o 01:48

Pewnie, że powinno być więcej, a swoją drogą, zbliża się festiwal Pawła Bergera. Pierwszy w moim życiu i mam nadzieję, że na nim będę, jeśli nic się nie wydarzy. Jak to śpiewał Rysiek: '...był jednym z niewielu skazanych na blueasa, ten wyrok dodawał mu sił. Miał dom i rodzinę, spokojnie mógł żyć
lecz często uciekał, by stanąć przed wami, by znów nabrać sił, by znów nabrać sił". Nie mogę się doczekać!!
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 6 cze 2010, o 16:57
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AlixVonHessen » 24 sie 2010, o 18:34

A w piątek kolejne Jam Session! Szkoda, że nie ma mnie w Kaliszu :(
http://www.calisia.pl/articles/8061-jam-session-do-rana
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 26 sie 2010, o 20:45

A co może Kalisz zaoferować????

http://www.portalsamorzadowy.pl/raport/,7526.html
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 6 cze 2010, o 16:57
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AlixVonHessen » 28 sie 2010, o 11:02

Akurat Jam Session jest świetne Pod Klonami. Jest kilku świetnych wykonawców. Kto nie słyszał jeszcze głosu Kamila Ignasiaka z zespołu Still Gun, polecam wpadanie na Niecałą na imprezy typu Jam Session, czy po prostu koncerty tego zespołu. A do tego gitarka Wojtka Kołakowskiego... Jest kilka talentów w mieście :)
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

ODPOWIEDZ