fotoradary na kaliskich ulicach

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Gagarin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 1 sty 2010, o 19:27
Lokalizacja: Św.Michała

Nieprzeczytany post autor: Gagarin » 25 lip 2010, o 15:17

Obrazek O to nowy nabytek kaliskiej drogówki.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 25 lip 2010, o 15:31

O zdjęcie ze święta policji :) Niezły paraliż na Dobrzecu zrobiła policja, żeby parada mogła przejść z kościoła na halę arenę. Ładne autko ale za dużo już tych wideo rejestratorów się robi w Kalisz ;) Ostatnio był jeden klient w programie UWAGA PIRAT :D
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 6 sie 2010, o 20:28

Nie wiem jak Wy się zapatrujecie na ten temat,ale moim zdaniem SM nie powinna mieć takich przywilejów,jak wiadomo każdemu fotoradar w rękach SM nie służy poprawie bezpieczeństwa tylko podreperowywaniu miejskiego budżetu,a to nie tędy droga.

http://www.portalsamorzadowy.pl/raport/,6936.html
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Gagarin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 1 sty 2010, o 19:27
Lokalizacja: Św.Michała

Nieprzeczytany post autor: Gagarin » 9 sie 2010, o 00:56

Dzisiaj tego Passata widziałem w Stawiszynie dobrze że mi tir zaczął mrugać bo by mnie złapał bo 90 na budziku miałem ale może KLA by pościli :D

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 15 sie 2010, o 15:26

Gagarin pisze:Dzisiaj tego Passata widziałem w Stawiszynie dobrze że mi tir zaczął mrugać bo by mnie złapał bo 90 na budziku miałem ale może KLA by pościli :D
Ty miałeś, to ty kierowcą jesteś? :P

Gagarin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 1 sty 2010, o 19:27
Lokalizacja: Św.Michała

Nieprzeczytany post autor: Gagarin » 15 sie 2010, o 22:04

Jak nie wierzysz to przyjdż jutro na pętle H.Sawickiej po południu to ci powiem parę słów.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 10 wrz 2010, o 11:02

Nie wiem jak na obecną chwilę kształtuje się sytuacja z fotoradarami w Kaliszu i jego okolicach,ale coś może się zmieni.Sami oceńcie czy to dobry pomysł.


Wojna z fotoradarami
Jak ukrócić kłusownictwo radarowe?

Posłowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej wypowiadają wojnę fotoradarom. Najpierw chcą, by Najwyższa Izba Kontroli zbadała prawidłowość współpracy gmin z prywatnymi firmami, które wynajmują fotoradary. Posłowie lewicy chcą również zmian ustawy o ruchu drogowym, by wpływy z mandatów były w całości przeznaczane na remonty dróg

W grupie posłów, którzy wypowiedzieli walkę fotoradarom, jest dwóch z naszego regionu: Leszek Aleksandrzak i Wiesław Szczepański. Ten drugi jest wiceszefem sejmowej komisji infrastruktury i zauważył to, o czym ,,Życie Kalisza’’ pisze od kilku lat: fotoradary to maszynki do zarabiania pieniędzy. – Stało się tak po tym, jak w 2007 roku za rządów PiS gminne straże miejskie dostały możliwość używania fotoradarów zarówno przenośnych, jak i stojących. Ze względu na wysokie koszty zakupu takiego urządzenia, sięgające nawet 200 tys. zł, wiele gmin dzierżawi je od specjalistycznych firm. Firmy, które wypożyczają gminom fotoradary jednocześnie obrabiają zdjęcia, mają wgląd do dysku twardego fotoradaru, ponieważ zgodnie z umową zwracają dane z dysku twardego dopiero po zakończeniu umowy. Kłopot w tym, że te firmy pobierają wynagrodzenie od każdego obrobionego zdjęcia, które kończy się wydaniem nakazu mandatowego i uzyskaniem tego mandatu. I gminy płacą od każdego wykonanego zdjęcia kierowcy, który przekroczył prędkość – od 60 do 80 zł. A to oznacza, że w gminach, gdzie fotoradary są wypożyczone, a nie są własnością gminy, wystawiane są mandaty w maksymalnej wysokości, żeby w gminie została różnica między kwotą mandatu a prowizją pobieraną za zdjęcie przez firmę wypożyczającą fotoradar – powiedział poseł Szczepański.
Właśnie dlatego klub Lewicy zgłosi wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o zbadanie prawidłowości współpracy gmin z firmami (wypożyczającymi im fotoradary) w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Więcej w Życiu Kalisza

http://www.zyciekalisza.pl/?str=116&id=76632
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 11 wrz 2010, o 13:41

No to ja teraz wykażę się pewną naiwnością, skoro kontrola radarowa prędkości ma służyć poprawie bezpieczeństwa a nie tylko i wyłącznie wyszarpaniu kasy od kierowcy to niech dochód z tych mandatów wpływa na konto województwa tak jak to jest z mandatami wystawianymi przez policję.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 11 wrz 2010, o 17:38

A pieniądze uzbierane w Kaliszu pójdą na modernizację drogi wojewódzkiej w pow. poznańskim. Brawo!

Z resztą u nas nie ma problemu z ilością fotoradarów. W naszym regionie jest ich na prawdę mało (dla porównania proponuję "5" Bydgoszcz - Świecie lub 1 do Gdańska czy DW 216 Trójmiasto - Władysławowo).

Jedyną rzeczą, którą można by było wprowadzić to przepis, który mówi, że fotoradar, aby był "ważny" winien należeć w 100% do policji tudzież jednostki sam. teryt. (jst)

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 12 wrz 2010, o 21:28

Skoda RS śmiga na dk 25 za jednym zamachem ustrzeliła 3 auta

Widziałem to w ostatnia niedziele sierpnia
Andrzej

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 12 wrz 2010, o 23:09

Szymkalisz z tego, co mi wiadomo to obecnie w Kaliszu nie zbiera się żadnych pieniędzy z fotoradarów przez Straż Miejską, więc nie ma problemu z tym, że zasilimy kasę wojewódzką.

Awatar użytkownika
euty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 11 mar 2010, o 14:22
Lokalizacja: XXXV-lecia PRL

Nieprzeczytany post autor: euty » 12 wrz 2010, o 23:41

MirekDB pisze:Szymkalisz z tego, co mi wiadomo to obecnie w Kaliszu nie zbiera się żadnych pieniędzy z fotoradarów przez Straż Miejską, więc nie ma problemu z tym, że zasilimy kasę wojewódzką.
właśnie na odwrót: jeśli dostajesz mandat z fotoradaru policyjnego - zasilasz Urząd Wojewódzki, natomiast jeśli mandat jest wystawiony przez Straż Miejską (Straż Gminną) to idzie to do kasy lokalnego urzędu.

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 13 wrz 2010, o 00:17

euty ja to wiem i nawet wyżej o tym pisałem

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 13 wrz 2010, o 00:20

Ale chyba coś poknociłeś ;) 2 razy przeczytałem i wyszło na to że nie zasilamy kasy województwa z powodu że straż miejska nie wali nam zdjęć.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 14 wrz 2010, o 15:56

Adi zgodnie z moją propozycją zmiany gdzie pieniądze z mandatów wystawianych z radarów należących do Straży Miejskiej trafiałyby do kasy wojewódzkiej a nie jak to jest obecnie do kasy miejskiej okazały by się faktyczne intencję SM a mianowicie zarobić jak najwięcej kasy a nie poprawa bezpieczeństwa.
Osobna sprawa to fakt, że kaliska SM nie posiada fotoradaru, więc nie wystawia takich mandatów i pieniądze z Kalisza nie pójdą do Poznania.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 14 wrz 2010, o 22:20

Koniec szybkiej jazdy! Będą super fotoradary

Zobacz, jak będzie działać nowy bat na kierowców.

Rząd wydaje wojnę piratom drogowym. Pojawią się nowe super radary, zdjęcia samochodów
przekraczających prędkość policjanci będą robić także z helikopterów, a mandat ważny będzie dwa razy dłużej.

Polacy dostaną mandat za przekroczenie prędkości nie tylko w konkretnym miejscu, ale i na całych odcinkach dróg. To dzięki nowym super radarom, które zarejestrują przejazd z jednego punktu do drugiego i obliczą średnią prędkość, z jaką jechali kierowcy - wyjaśnia "Dziennik Gazeta Prawna".
Rząd chce też, żeby - oprócz policjantów, kierowców samochodów osobowych za zbyt szybką jazdę karała również Inspekcja Transportu Drogowego. Inspektorzy będą także wysyłać mandaty ze zdjęciem wykroczenia.
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 14 wrz 2010, o 22:28

Karać,karać i jeszcze raz karać,w tym to jesteśmy najlepsi,szkoda,że za budowę dobrych dróg się nie wezmą.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 15 wrz 2010, o 17:45

Unia Europejska popiera uspokajanie ruchu :)

Dziury, koleiny i radary to najlepszy środek na osiągnięcie tego celu. Jest jednak jedno "ale". Uspokajanie ruchu tworzy się na drogach klasy Z i niższej.

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 15 wrz 2010, o 20:38

Czyli 99,95% Polskich dróg.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 15 wrz 2010, o 20:42

szymkalisz pisze:Unia Europejska popiera uspokajanie ruchu :)
Chyba tylko w Polsce :twisted: W ubiegłym roku na odcinku autostrady Shannon-Galway podnieśli limit prędkości ze 100-tu do 120-tu,a na miejskiej obwodnicy Shannon z 50-ciu do 80-ciu.
To się nazywa uspokajanie ruchu.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ