fotoradary na kaliskich ulicach

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 25 maja 2009, o 00:54

Gumiś pisze:
anj pisze:problemem nie jest ani ten "z tyłu" ani normalnie jadacy "ten z prawej"
problemem sa kierowcy wjeżdżający na rondo w momencie kiedy na rondzie poruszają się pojazdy
Największym problemem jest brak edukacji i wyobrażni oraz brak przewidywania.
no tak to możemy rozmawiać o wszystkim...Gumiś zabił temat :D
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 25 maja 2009, o 00:57

anj pisze: no tak to możemy rozmawiać o wszystkim...Gumiś zabił temat :D
No ale tak to widzę i zdania nie zmienię. :wink:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 25 maja 2009, o 01:22

Pawel pisze:He he na zakręcie tez właczasz kierunkowskaz ?Skoro nie zmieniasz pasa to po co go wrzucać ?Właczanie kierunkowskazu przed rondem kojarzy mi sie z wykonaniem takiego manewru :
http://yeba.pl/filmik_13980_Zawracanie_ ... y_heh.html
Ważniejsze jest sygnalizowanie zjazdu z ronda czego nie robi wielu kierowców.
O niestosowaniu się do znaków poziomych i pionowych nie wspominając.

Znalazłem w sieci taki szkic i myślę ze gdyby (pewnie niewielkim kosztem) nasze rondo Westerplatte przerobiono na "turbinowe" to skonczyłyby sie problemy.

Obrazek
Ronda Westerplatte bym nie ruszał. Miedzy godz.12 a 18 przejezdza tam blisko 42 000 pojazdów! i pomimo takiego oblężenia ruch odbywa się płynnie. Dla porównania na Rondzie Solidarności około 13 000 pojazdów.

Co do bezpieczenstwa masz rację. Ryzyko kolizji na rondzie turbinowym jest mniejsze niż na tradycyjnym, poniewaz nie przecinają się na nim potoki ruchu z pasów wewnętrznego i zewnętrznego. Jednak w przypadku Westerplatte zastosowanie turbiny mija się z celem. Do Ronda Westerplatte ze wszystkich kierunków dochodzą drogi dwujezdniowe(czteropasmowe), a zastosowanie turbiny ma sens w przypadku dominacji natężeń na jednym z kierunków, tak jak przedstawiłeś to na rysunku, czyli skrzyzowania drogi dwujezdniowej(czteropasmowej) z dwupasmową.

Rondo z Twojego rysunku prawdopodobnie sprawdziło by się na skrzyzowaniu Nowego Swiatu z Legionów oraz na rondach Trasy Bursztynowej. Z tym, ze przy Polnej chyba jest zbyt mało miejsca. Rondo turbinowe nie moze byc mini:)

No i zgadzam się też, ze najwazniejsze jest sygnalizowanie zjazdu z ronda

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 25 maja 2009, o 09:53

a najgorsi to sa tym co prawym pasem jada na rondzie w lewo albo zawracaja :|

kiedys jechalem lewym pasem (na wprost) bo na prawym bylo pelno samochodow, wjechalem na rondo razem z tym piewrszym z prawego pasa i bylem pewny ze skreci w prawo albo pojedzie prosto. W prawo nie skrecil to pewno jedzie prosto.... jednak prosto tez nie pojechal, zdarzylem wyhamowac, ktos by mi w dupe wjechal a i przetestowalem klaksonik

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 16 cze 2009, o 22:24

Pytanie dla wszystkich.....ktoś miał fotkę z fotoradaru za przekroczenie prędkości???Po jakim czasie doszło do Was wezwanie do zapłaty???
Jaka jest procedura???Słyszałem,że trzeba się z wezwaniem stawić na komisariat a tam dają dowody ZBRODNI.Ile jest w tym prawdy??
Pytam bo ostatnio coś Mi w nocy błysnęło w oczy w Zdunach za Winiarami.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 16 cze 2009, o 22:36

Przychodzi polecony do włąściciela pojazdu ze zdjęciem : twarz , tablica rejestracyjna i ile przekroczyleś wraz z wezwaniem na komendę celem złozenia wyjaśnien.
p.s. polecam stronę http://www.antyradary.phi.pl/mapa_fotoradarow/
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 16 cze 2009, o 22:49

Widzisz Milo są pewne rozbieżności,Ja osobiście zahaczyłem patrol drogówki na mieście i spytałem się o zaistniałą sytuacje a Oni Mi na to,że przyślą Mi wezwanie na komisariat i tam dopiero dadzą Mi fotki.
Żeby było śmiesznie,udałem się na Kordeckiego i pytam się psa ponownie a ten Mi mówi,że jak nie ma wezwania to nie moja brocha tylko policji.I komu tutaj wierzyć??
Co do mapy fotoradarów to też dałem ciała bo zapomniałem w GPS-sie zainstalować bazy danych punktów POI.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 16 cze 2009, o 23:02

Czekac na list z policji musisz , to fakt - nie da się załatwic sprawy przed czasem , te zdjęcia muszą obrobić technicy itd.
Z fotkami z fotorad. spotkałem się w firmie gdzie pracuję , wezwania przychodziły ze zdjęciem + prośba o wskazanie kto jechał.
Może rzeczywiście w przypadku indyw. kierowcy jest ciut inaczej...
Mnie 2 razy łapał radar na stojaku i nie przyszło nigdy wezwanie więc nie sprawdziłęm na sobie jak to działa.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 16 cze 2009, o 23:33

Gumiś pisze:Pytanie dla wszystkich.....ktoś miał fotkę z fotoradaru za przekroczenie prędkości???Po jakim czasie doszło do Was wezwanie do zapłaty???
Jaka jest procedura???Słyszałem,że trzeba się z wezwaniem stawić na komisariat a tam dają dowody ZBRODNI.Ile jest w tym prawdy??
Pytam bo ostatnio coś Mi w nocy błysnęło w oczy w Zdunach za Winiarami.
Z tego, co mi wiadomo to urządzenie jest nie kompletne jest tam tylko ta część, która wyzwala błysk lampy po przekroczeniu prędkości

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 17 cze 2009, o 17:19

MirekDB pisze: Z tego, co mi wiadomo to urządzenie jest nie kompletne jest tam tylko ta część, która wyzwala błysk lampy po przekroczeniu prędkości
Mirek dzięki za info,kamień z serca Mi spadł.

A tak na deser nowe info,będzie nieciekawie ale czy w Kaliszu???

Policja dostanie 50 Tigerów
Z początkiem 2010 roku na krajowych drogach pojawią się patrole policyjne na motocyklach Triumph Tiger 1050. Do służby trafi ponad 50 specjalnie przygotowanych maszyn.
Jest to efekt przetargu ogłoszonego przez Komendę Główną Policji na wyposażenie drogówki, który wygrał Inter Cars S.A., wyłączny importer motocykli Triumph w Polsce.
Połączone działy motocyklowe Inter Cars S.A. Triumph i Inter Motors oprócz motocykli wyposażą także polską policję w nowe kompletne ubiory motocyklowe wykonane z materiału typu Cordura. To komplety szyte na specjalne zamówienie według policyjnej specyfikacji. Dotychczas polska drogówka używała ubiorów skórzanych.
„To nasz wspólny sukces. Polska jest pierwszym w Europie krajem, gdzie policja będzie używać motocykli Triumph" - mówi Krzysztof Król, z-ca dyrektora ds. Strategii Inetr Cars S.A., szef Działu Motocykli. "Tiger 1050 to motocykl, który świetnie radzi sobie w ruchu miejskim, na drogach szybkiego ruchu, a także dzięki wysokiemu zawieszeniu może wjechać w lekki teren. Obecnie przygotowujemy pierwsze egzemplarze prototypowe, które będą testowane przez funkcjonariuszy drogówki".

Tiger 1050 zaliczany jest do kategorii motocykli turystyczne enduro. Mimo wysokiego zawieszenia motocykl świetnie sprawdza się nawet w ostrej, niemal sportowej jeżdzie. Natomiast wysoki prześwit pozwala mu wjeżdżać w lekki teren bez grożby uszkodzenia podwozia i silnika. Jednostka napędzająca Tigera o pojemności skokowej 1050 cm3, generuje moc - 115 KM oraz moment obrotowy o wartości 100 Nm przy 6.250 obr./min. To atuty, które z pewnością wykorzystają polscy policjanci z drogówki.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 17 cze 2009, o 19:29

I dobrze może skończy się bezkarność motocyklistów na ścigaczach i quadach.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 19 cze 2009, o 00:31

Adi pisze:I dobrze może skończy się bezkarność motocyklistów na ścigaczach i quadach.
Adi muszę Ci przyznać rację,w czasie mojego ostatniego pobytu w Kaliszu miałem okazję zobaczyć jak szaleją na motorach,normalnie zgroza,a póżniej są żale że ktoś ginie.Co do quadów to nie widziałem ani jednego na ulicy.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 19 cze 2009, o 00:44

A ja niestety widziałem popisową jazdę jednego dekla, który wyjeżdżał z serwisu na AWP (na przeciw 9-cio piętrusa).
Powinni za tych gagatków w szczególności się zabrać.

Awatar użytkownika
Thunder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 28 gru 2008, o 12:00
Lokalizacja: TranceStreeT of ElectricbeepZ

Nieprzeczytany post autor: Thunder » 19 cze 2009, o 07:52

Gumiś, moja przyszla tesciowa tez dostała fleszem po czach z tego fotoradaru chyba juz dobrze ponad miesiąc - 11 maja jesli dobrze pamietam - a listu nie ma (z tego co mi wiadomo to list przychodzi max po miesiacu), poza tym ponoć kiedyś sie pytala znajomego czworonoga o ten radar i twierdzil ze fot nie robi (flesza nie wykluczyl), wiec chyba Ci sie upiekło :P w kazdym badz razie zycze "nie mania" problemów :D

ja tam wole zawsze zwolnic, jestem niefotogeniczny na tego typu fotkach :P
szerokości panowie ;)

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 19 cze 2009, o 14:13

a ja słyszałem, że pomimoograniczenia prędkości to ten fotoradar zapisuje fotki aut jadących z prędkością >70

Awatar użytkownika
Thunder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 28 gru 2008, o 12:00
Lokalizacja: TranceStreeT of ElectricbeepZ

Nieprzeczytany post autor: Thunder » 19 cze 2009, o 23:43

tesciowej strzelilo jak miala pi razy drzwi 65, na pewno mniej niz 70 ;P

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 19 cze 2009, o 23:58

Może tylko działa jako straszak?Ja osobiście na zegarku miałem około 75/h.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Thunder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 28 gru 2008, o 12:00
Lokalizacja: TranceStreeT of ElectricbeepZ

Nieprzeczytany post autor: Thunder » 20 cze 2009, o 23:38

Gumiś pisze:Może tylko działa jako straszak?Ja osobiście na zegarku miałem około 75/h.
no a jesli faktycznie tylko wali flesze, to czy przypadkiem nie jet do naduzycie prawne ?

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 23 cze 2009, o 22:04

dokladnie jest tak: (wiem bo dostalem;p )

przychodzi list do wlasciciela pojazdu z wezwaniem na stawienie sie do komendy danego dnia o danej godzinie. Jesli nie jechal wlasciciel to idzie osoba ktora kierowala. Wchodzimy do takiego pokoju gdzie siedzi sobie Pan i Pani ;) i na biurko pelno papierow, pokazuja ci fotke przyznajesz sie ze kierowales bierze od ciebie prawko i dowod osobisty wklepuje ci na kompie punkty i prowadzi cie do strasznie niemilej pani z drogowki wypisujacej mandat i taka cala droga jest :)

Ci Panstwo z pierwszego pokoju bardzo mili, fotoradar ptstryknal mi fote przy 75 km/h. Pan mi powiedzial ze prawie wszystkie radary maja 20km/h marginesu. Bo jakby mieli kazdemu kto przekroczyl predkosc robic zdjecie to jest to niemozliwe.

U fotografa za 200 zl bylem w Krzepicach pod Czestochowa ;) POLECAM!! :p

a juz chyba nie przysylaja zdjec do domu bo niektore fotoradary maja slaba jakosc i nie widac twarzy wiec wlasciciele wbijali punkty na swoje babcie a mandaty placili.

Slyszalem ze wedlug prawa zdjecie jesli nie przysla w ciagu miesiaca nie dojdzie do domu(wezwanie) to juz jest przedawione, nie chce mi sie to wierzyc, ktos cos o tym wie?

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 1 lip 2009, o 13:39

Reasumujac - w Kaliszu mamy jeden stały fotoradar ?
Aż dziwne , ze jeszcze się ostał. Dziś jadąc z Poznania zauważyłem 2 sztuki pięknie zamalowane farbą.
Coraz bardziej lubię tych mieszkańców pyrlandii. :-)
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ODPOWIEDZ