fotoradary na kaliskich ulicach

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 30 lip 2009, o 20:24

milo pisze:No cóż - polska polityka rządowo-policyjna tzw. "poprawy bezpieczeństwa" ruchu drogowego jest błędna i nieskuteczna. Ale przynajmniej przynosi efekt fiskalny :-)
I tutaj masz całkowitą rację.Teraz tylko patrzeć jak nawalą fotoradarów.

Fotoradary cenne dla samorządów

Samorządy zarabiają na przydrożnych fotoradarach czterokrotnie więcej niż policja i już niedługo ich liczba będzie większa niż tych policyjnych – pisze dziennik "Polska".
Jak podaje "Polska", kilkunastu kolejnych wójtów i prezydentów planuje zainwestowanie w fotoradary. Wystarczy bowiem, że w miejscowości działa straż miejska, która może karać za nadmierną prędkość, a w kasie jest ok. 150 tys. złotych na urządzenie. Koszty te zwracają się nawet po 2 miesiącach.
Dla kierowców oznacza to namnożenie znienawidzonych przez nich fotoradarów, gdyż włodarze gmin traktują je jako poważne dodatkowe żródło przychodu. I stawiają je tam, gdzie zarobić mogą najwięcej, a niekoniecznie tam, gdzie są najbardziej potrzebne.
Gminy są też znacznie bardziej skuteczne w ściąganiu mandatów od policji, a część należności egzekwowana jest za pośrednictwem komornika.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 2 kwie 2010, o 22:59

Jeszcze nie spotkałem na ulicach Kalisza mobilnego centrum osuszania portfeli,dziś miałem okazję zobaczyć irlandzką wersję.Akurat się chłopcy radarowcy szykowali do pracy.

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 3 kwie 2010, o 04:29

W Poznaniu są mobilne komisariaty ;) Mają jeżdzić w trudne rejony na kilka-kilkanaście dni i na wiochy ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 25 cze 2010, o 21:53

Mogę tylko napisać tyle abyście uważali na tego busa,nieoznakowany przyciemnione szyby włącznie z przednią,speed camera z przodu i dwa niebieskie koguty w zderzaku.Nie mogłem strzelić fotki z przodu z wiadomych względów.

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 25 cze 2010, o 23:32

Wiemy wiemy, to już dość znany tajniacki obiekt na mieście ;)

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 677
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 26 cze 2010, o 01:20

Nawet miałem tam przyjemnośc siedzieć 8)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 26 cze 2010, o 01:24

HARNAŚ pisze:Nawet miałem tam przyjemnośc siedzieć 8)
He he he niezły kozak z Ciebie 8)
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 27 cze 2010, o 12:51

Warto jeszcze uważać na fiata punto
Andrzej

zibi465
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 22 sie 2007, o 19:38
Lokalizacja: nad rzeką w śródmieściu

Nieprzeczytany post autor: zibi465 » 27 cze 2010, o 13:10

...i biała panda
Żądamy przystanku KDP w Kaliszu
http://www.koniecpzpn.pl/

Awatar użytkownika
euty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 11 mar 2010, o 14:22
Lokalizacja: XXXV-lecia PRL

Nieprzeczytany post autor: euty » 27 cze 2010, o 21:48

Przyglądałem się ostatnio (jakże znanej) błękitnej Octavii RS i z niej już chyba zdemontowali zestaw wideorejestratora.

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 28 cze 2010, o 00:24

euty pisze:Przyglądałem się ostatnio (jakże znanej) błękitnej Octavii RS i z niej już chyba zdemontowali zestaw wideorejestratora.
Całkiem możliwe bo ostatnio nie słychać żeby gdzieś kursowała.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 28 cze 2010, o 04:43

A ja ją ostatnio z bliska oglądałem i wideo rejestrator miała powieszony za osłona przeciwsłoneczną po stronie pasażera ;) Być może zestaw przenośny :D
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 28 cze 2010, o 07:52

Trzy tygodnie temu tą Octavię widziałem koło Stawiszyna na trasie na Konin, akurat kogoś zatrzymali, więc jednak chyba jeżdzi wciąż z kamerką :)
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 9 lip 2010, o 16:38

Nowość w temacie.

Nowe uprawnienia ITD

Obrazek
Już w przyszłym roku postrachem piratów drogowych ma się stać ogólnopolskie centrum śledzące wykroczenia zarejestrowane przez fotoradary w całym kraju - informuje "Metro".
Posłowie z sejmowej komisji infrastruktury odgrzewają projekt tzw. ustawy fotoradarowej, który rok temu w części podważył Trybunał Konstytucyjny. Posłowie dogadali się i obecny plan jest wynikiem konsensusu. Usunięto część kontrowersyjnych przepisów, takich jak natychmiastowe karanie czy uchylenie punktów karnych. Posłowie proponują, żeby Inspekcja Transportu Drogowego, która teraz kontroluje ciężarówki, mogła też zatrzymywać samochody osobowe i motocyklistów. Inspektorzy będą mogli łapać pijanych, przekraczających prędkość (jeśli ich namierzą np. na "suszarkę") oraz stwarzających zagrożenie na drodze.

Jeszcze większym postrachem kierowców ma być ogólnopolski system automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym, do którego będą spływać informacje ze wszystkich fotoradarów w Polsce. Pieniądze na jego utworzenie da Unia. Centrum znacznie przyspieszy wypisywanie mandatów. Będzie to robić komputer, który nawet zapakuje w kopertę wezwanie kierowcy do ujawnienia, kto siedział za kierownicą (dopiero potem wystawia się mandat).
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
bover
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 21 gru 2005, o 23:15
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: bover » 14 lip 2010, o 00:07

Nie wiem czy to nowość czy nie, ale widziałem dziś czarną Kia'e Cee'd jako nieoznakowany radiowóz z wideoradarem, łapała kogoś na tamie na Szałe. Pisze by ktoś sie nie zdziwił widząc w lusterku wstecznym :)

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 21 lip 2010, o 17:53

Volkswagen Passat srebrny wyposażony kamery tył przód zacznie jeżdzić po kaliskich drogach niedawno go dostali od WORD, wiec uważajcie na te auto.

Ciekawe co się stało z fordami były dwa a teraz żadnego nie widać
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 21 lip 2010, o 18:20

andrzej pisze: Ciekawe co się stało z fordami były dwa a teraz żadnego nie widać
O ile dobrze pamiętam to były to Mondeo MK2 :?:
Chyba zostały wycofane ze względu na przebieg.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 21 lip 2010, o 19:10

Kiedyś przynajmniej mieli jeden kolor i można było ich wyczaić teraz trzeba jeżdzić 50 km :D
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 24 lip 2010, o 19:02

andrzej pisze:Volkswagen Passat srebrny wyposażony kamery tył przód zacznie jeżdzić po kaliskich drogach niedawno go dostali od WORD, wiec uważajcie na te auto.
Jeśli będzie to dwulitrowy TDI to długo chłopcy nim nie poganiają ze względu na dużą awaryjność tego silnika.Wiem o czym piszę,mamy na stanie w wypożyczalni kilka takich egzemplarzy i są z nimi same problemy od początku.

Drżyjcie kierowcy

Obrazek


Ten volkswagen passat będzie siał postrach wśród kaliskich kierowców. Srebrny samochód o pojemności 2 litrów i wartości 100 tys. zł, drogówka otrzymał w miniony piątek od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Samochód będzie wyposażony w wideoradar, a więc będzie to kolejne objazdowe kino. Niestety, widzowie zaproszeni do radiowozu za emisję filmu będą musieli słono płacić. (q)
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 25 lip 2010, o 01:15

Domyślam się, Gumiś, że tekst pod zdjęciem to cytat? Tylko, kto popełnił taką gafę? Niemcy będą nas ścigać na naszych drogach? No chyba, że chodzi o taki samochód a nie ten ;)
Dodam tylko, że "ten" samochód ma kaliskie numery PK 63X16 nie zdradzam tu tajemnicy, ponieważ Policja się nim chwaliła X to dla tego, że na zdjęciu nie widać dokładnie czy jest to 0 czy 8.

ODPOWIEDZ