Pułapka niskich zarobków

Miejsce na forumowe rozmówki, niekoniecznie związane z Kaliszem.
Awatar użytkownika
kary
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Pułapka niskich zarobków

Post autor: kary » 22 gru 2015, o 11:39

Chyba w taką wpadłem. Bo nie widzę perspektyw na wyższą pensję. Kurka, nie taką przyszłość obiecywali mi po studiach.

Z drugiej strony istnieją przecież branże w których można całkiem nieźle zarobić. A mowa o budownictwie i branży usługowej, a więc firmach takich jak te pod linkiem. Problemem może być tylko braki w wykształceniu.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2016, o 08:51 przez kary, łącznie zmieniany 1 raz.
I to jest prawdziwe przesłanie wolności: mieć najważniejszą rzecz na świecie, ale jej nie posiadać.dddd

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik

Re: Pułapka niskich zarobków

Post autor: kaczorkalisz » 22 gru 2015, o 17:12

ogolnie rzecz biorac na prawde brakuje rak do pracy w Kaliszu. Co sie z kims rozmawia to slychac ze tu przyjmuja tam itd. Tylko ludzie zaczeli wreszcie sie szanowac i nie chca robic za najnizsza krajowke. Nawet za wyzsza stawke kreca nosem.

K-man
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: K-man » 22 gru 2015, o 17:34

Po rozmowach wiem, że płacą z reguły bardzo kiepsko. A robić trzeba niczym jakiś robot, wiem, że są zakłady w Kaliszu. Gdzie są duże problemy, aby mieć przerwę na śniadanie. To się kuźwa w głowie nie mieści, aby tak mogło być w XXI wieku w Polsce.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

est
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: est » 23 gru 2015, o 14:55

Z moich obserwacji płyną podobne wnioski. Ludzie już nie chcą tak jak kiedyś pracować za najnizszą krajową. Parcie na wyższe zarobki będzie coraz większe. Po prostu pracodawcy muszą zrozumieć, że już nie będą czerpali takich zysków ze swoich biznesów jak kiedyś.
Sporo osób wyemigrowało z Kalisza. Łódź, Wrocław, Kraków. Nic dziwnego, jak można tam zarobić wielokrotność tego co w naszym mieście. A tam zarobi... zresztą poczytajcie.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2015, o 13:00 przez est, łącznie zmieniany 1 raz.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: kaczorkalisz » 24 gru 2015, o 13:11

dokladnie a tam gdzie faktycznie w miare placa czy sa warunki pracy dobre to taki pracodawca nie musi nawet szukac ludzi bo po prostu ci co sa sie nie zwalniaja.

Wilia
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Wilia » 28 gru 2015, o 15:03

Próbuj - wysyłaj cv i podpytuj znajomych. U mnie zmiana pracy oznaczała takie zabiegi przez półtora roku, ale opłaciło się.

kiszak
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kiszak » 23 mar 2016, o 22:36

Coraz gorzej jest...ale za granicę teraz strach patrząc na te ataki...

Olek87
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Olek87 » 6 kwie 2016, o 09:54

Ja także bym się nie podjął wyjazdu za granicę teraz...

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: kaczorkalisz » 7 kwie 2016, o 18:26

spojrzcie sobie na OLX ilosc ofert w Kaliszu a np. w Koninie. U nas na prawde nie jest tak zle z praca. Pracodawcy zaczynaja podnosic pensje, pracownicy dostaja dodatkowe bonusy jak np. za sprowadzenie pracownika to po pol roku dostaniesz jakas kase za niego. Kto pare lat temu pomyslal by zeby placic za sprawdzenie kolegi do pracy :)

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: damianfarba » 9 kwie 2016, o 00:14

kary pisze:Chyba w taką wpadłem. Bo nie widzę perspektyw na wyższą pensję. Kurka, nie taką przyszłość obiecywali mi po studiach.
jakie studia skończyłeś ? :)
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

typicallive
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: typicallive » 20 kwie 2016, o 15:03

No teraz ciężko bo w większości branż , np. jak pracujesz na taśmie to dostaniesz taką samą pensję..
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2016, o 16:47 przez HARNAŚ, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Kolega spamer? Nie radzę.

inwest-man
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: inwest-man » 15 lut 2017, o 00:58

Tak naprawdę wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas. Ja przebranżowiłem się już jakiś czas temu. Zaczynałem od zera. Kosztowało mnie to wiele wysiłku, nie wiedziałem nic o nowej branży, ale setki godzin, przeczytanych książek, nauki, dały rezultaty. Fakt, że nie miałem przez jakiś czas życia, ale było warto. Jeśli chcesz coś robić to nie ma przeszkód. Przeszkodą jest tylko lenistwo, lub brak silnej woli.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2017, o 01:20 przez milo, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Spam.

cheniek
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: cheniek » 16 lut 2017, o 15:06

Również zauwazyłem takie tendencje. Często pracodawcy narzekają,że nie mają rąk do pracy. Z drugiej strony nie maja ochoty na podwyższanie zarobków. Sam również mam zawód , w którym raczej nie zarobię wielkich kokosów. Pomimo tego, że jestem wykształconym specjalistą. Była możliwość wyjazdu do UK ale przecież nie zostawię rodziny..... Pozostaje nadzieja,że coś się jednak tutaj zmieni.
Staram się inwestować w inny sposób. Pomnażać swoje oszczędności. Ostatnio kupuję złote monety kolekcjonerskie: http://www.coinart.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;. Ich wartość rośnie dość szybko.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2017, o 09:24 przez cheniek, łącznie zmieniany 1 raz.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: kaczorkalisz » 16 lut 2017, o 20:42

teraz Janusze Biznesu maja wybawicieli w postaci obywatelstwa ukrainskiego. Jednak zobaczymy jak dlugo :)

fran3k
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: fran3k » 6 kwie 2017, o 21:28

Z tego co zaslyszalem, podobno coraz trudniej o nich. Zreszta takiego czlowieka to zazwyczaj ktos zatrudnia na miesiac czy dwa .. dopoki cos jeszcze robi ;) Jesli chodzi o place to u nas jest niestety kiepsko, teraz doszla zmiana rzadow i dodatkowe przywileje jesli chodzi o rozdawnictwo pieniedzy i tak wlasnie to sie konczy. Bezrobocie podobno najnizsze od x lat, a to tylko poprzez wyjazd ponad miliona mlodych ludzi z kraju. Reszta ktora zostala musi niestety w wiekszosci przypadkow kombinowac na wlasna reke, ewentualnie brac jakis szybki kredyt gdy wypadnie cos waznego. Warto na ta okazje poznac pare przydatnych porad na temat wyboru ewentualnej pozyczki - https://www.wonga.pl/bezpieczna-pozyczk ... -pieniadze Na rynku jest sporo firm czychajacych na kazdy najmniejszy blad, takze warto korzystac z uslug firm dzialajacych na rynku od wielu lat.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2017, o 20:06 przez fran3k, łącznie zmieniany 1 raz.

mondeo
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: mondeo » 20 kwie 2017, o 07:09

To właśnie przez tą pułapkę o której piszesz jest spory problem ze zdolnościami kredytowymi. Ludzie zadłużają się na styk. Niby jest obecnie jakiś plan podniesienia realnych dochodów o 10 czy nawet 15% za sprawą obniżenia pewnych podatków - ale nie inne zostaną podniesione niestety. Pewne rzeczy jak maksymalna wysokość chwilówek została już unormowana. Sporo dyskusji na ten temat na tym forum można znaleźć.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2017, o 10:10 przez mondeo, łącznie zmieniany 1 raz.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: kaczorkalisz » 22 kwie 2017, o 12:29

druga sprawa ze pracodawcy bardzo rzadko podwyzszaja wynagrodzenie sami z siebie. Ktos kto ma stale wynagrodzenie od paru lat, umowe na czas nieokrelony, jego wynagrodzenie nie wzrasta i 5 lat temu mial przykladowo 2000 zl brutto. To wtedy mial nieco wiecej od najnizszej krajowej. Dla takiego pracodawcy teraz by byl bol dac mu 400-500 zl podwyzszki teraz . Jakby co roku dawal jakas podwyzke to takiego bolu by nie bylo.

Jednym slowem ktos to ma stala pensje to obecnie zeby zarabiac wiecej musi zmienic prace. Janusze Biznesu mysla ze sa rekinami i ludzie beda robic za grosze jak za plotem mozna zarobic sporo wiecej. Nikt o 100 zl brutto nie bedzie ryzykowal zmiany pracy.

KrystianMM
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: KrystianMM » 17 maja 2017, o 14:04

Ja zastanawiam się nad chwilówką, rozważam firmę Vivus, o te tu. Ktoś z Was brał u nich pożyczkę? Wszystko było okej?

robertrój
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: robertrój » 8 sie 2017, o 06:51

To, ze ludzie niewiele zarabiają nie znaczy, że mają brać kredyty typu chwilówki . Ich oprocentowanie jest rzędu kiluset nawet kilkku tysięcy w skali roku. Niestety przez branie takich kredytów wiele osób sie powaznie zadłuża. I najgorsze jest to,że są to osoby biedne, które często mają problem ze związaniem ze soba pierwszego i ostatniego dnia miesiąca.
Jak można sobie zobaczyć w wielu porównaniach to o wiele korzystniejsze jeśli chodzi o warunki są kredyty gotówkowe. https://www.hiso.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ