Pozbycie się chwastów

Miejsce na forumowe rozmówki, niekoniecznie związane z Kaliszem.
hiper
Użytkownik
Użytkownik

Pozbycie się chwastów

Post autor: hiper » 16 lut 2017, o 14:36

Mamy kawałek ziemi z przeznaczeniem na ogródek. Wszystko fajnie, ale problemem są chwasty. W jaki sposób najlepiej się ich pozbyć? Co się zostawi na kilka dni, to zaraz wyrastają jakieś badyle.

jerraz
Użytkownik
Użytkownik

Re: Pozbycie się chwastów

Post autor: jerraz » 18 lut 2017, o 19:26

polecam randap.

satori
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: satori » 18 lut 2017, o 19:42

Roundup ale zgodnie z ulotka bo mogą potem przez kilka tygodni inne rosliny np. warzywa nie rosnąć lub akumulowac glifosat.
Bez chemii to pielenie lub czarna folia.

Awatar użytkownika
kary
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kary » 27 lut 2017, o 09:58

Generalnie wszystkie herbicydy należy stosować zgodnie z opisem na ulotce.
I to jest prawdziwe przesłanie wolności: mieć najważniejszą rzecz na świecie, ale jej nie posiadać.dddd

cordeve
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: cordeve » 5 kwie 2017, o 20:54

Otóż jest kilka metod na pozbycie się tego niechcianego gościa w naszym ogrodzie, do jednej z nich należy mechaniczne usuwanie chwastów. Jest to sposób dający najszybciej rezultaty – w zależności od tego jak do pracy się przyłożymy to możemy oczyścić ziemię niemal całkowicie z chwastów.

Napisałem, że daje najszybciej rezultaty gdyż po przekopaniu ziemi i wytrząśnięciu chwastów – nie ma ich fizycznie natychmiast w ziemi. Jest to metoda bardzo pracochłonna – sam oczyszczałem skrawek ziemi – nieurodzaju (zaledwie jakieś 12 m^2) i zajęło mi bardzo dużo czasu, natomiast efekt jest bardzo dobry. Metoda polegała na przekopywaniu i przebieraniu korzeni po nabraniu ziemi na szpadel. Inną metodą mechaniczną – np. na mlecz (czy jak kto woli mniszek lekarski) jest jego wyrwanie. Pamiętaj żeby wyrwać w całości korzeń, gdyż pozostawienie choćby 1 cm spowoduje kolejne narastanie rośliny. Na mniszka lekarskiego jest przygotowane specjalistyczne narzędzie do jego usuwania (ja uważam, że najlepiej złapać szpadel i wyciągnąć gościa po podważeniu) które wbijamy w ziemię i obracamy obluzowując korzeń mlecza (firma Fiskars robi takie urządzenie – koszt ok 150 zł).

wiktoska
Użytkownik
Użytkownik
GG: 11

Post autor: wiktoska » 26 kwie 2017, o 15:39

Zgadzam się że mechaniczna metoda jest lepsza i na pewno zdrowsza, ale przy większych powierzchniach przydaje się jednak glebogryzarka, kupiłam w tym roku taki sprzęt razem z kosiarką http://euroogrod.com.pl/pol_m_Kosiarki_ ... -3778.html bo bez tego ciężko jest doprowadzić do porządku ogródek.

Awatar użytkownika
Szalonooki
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Szalonooki » 18 maja 2017, o 14:59

Wszystko się da zrobić bez takiego sprzętu, choć trzeba mieć wtedy sporo czasu i cierpliwości.

baton
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: baton » 25 maja 2017, o 14:01

a no właśnie, i do tego jeszcze lubić tę robotę :mrgreen:

ODPOWIEDZ