Co zwykle jadacie w pracy?

Miejsce na forumowe rozmówki, niekoniecznie związane z Kaliszem.
mondeo
Użytkownik
Użytkownik

Co zwykle jadacie w pracy?

Post autor: mondeo » 21 kwie 2017, o 08:17

Jak w temacie, co zwykle jadacie w pracy? Macie jakieś pomysły na zdrowy ale jednocześnie pożywny posiłek dla ciągle pracującej osoby?
Praca jest trochę fizyczna, trochę stojąca, trochę siedząca. Pracuję w ciągu dnia około 10 godzin. W ciągu miesiąca wychodzi spokojnie 200 godz.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Lokalizacja: Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym :-)
Kontakt:

Re: Co zwykle jadacie w pracy?

Post autor: milo » 21 kwie 2017, o 09:12

Ja jadam tylko takie coś, zdrowo i pożywnie.

Obrazek
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Lokalizacja: Kalisz (Rogatka /Szczypiorno), Poznań (Jeżyce/Naramowice), Bergen (Årstad)

Post autor: <Przemek> » 21 kwie 2017, o 10:34

1. Płatki owsiane górskie, z jogurtem naturalnym typu greckiego, z dodatkiem kako, wiórkamk kokosowymi i czym tam kto woli. To jest moje standardowe śniadanie. No i oczywiście do tego jakiś owoc, ja preferuję pomarańczę tudzież jabłko. To daje takiego kopa od rana, że nie chodzę głodny przez następne 3-4 godzin, czyli tak, jak powinno być. A jeśli praca jest fizyczna to tym bardziej potrzeba solidnej porcji zdrowych węgli od rana.
2. Na drugie śniadanie np. jakiś owoc. Owoce powinno jeść się szczególnie od rana do południa. Taki bananik na drugie śniadanie to myślę dobry pomysł. Ewentualnie garstka orzechów, np. brazylijskich.
3. Na obiad jakis meal box. Czyli klasyk - gotowana lub pieczona piers z kurczaka z ryzem (basmati / brązowym) z sałatą wedle uznania. Ewentualnie makaron z kurczakiem / rybą ze szpinakiem / brokułami / kalafiorem czy czymkolwiek zdrowym :)
4. Poźniej pod wieczór jakieś białko, np. twaróg, szyneczka, coś innego białkowego.

I tak to się kręci :)

blarafig
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: blarafig » 22 kwie 2017, o 21:49

Pracuję tylko 5,5 godziny więc w pracy jem tylko owoce i 'power bars' czyli
takie batoniki z płatków śniadaniowych z miodem i suszonymi owocami. Z reguły
jeden owoc o 9.00 i potem jeden batonik o 11.00. Ale nie wychodzę z domu bez
ciepłej owsianki (zimą) lub musli z zimnym mlekiem (latem) i zaraz po powrocie
do domu też jem większy posiłek.

cheniek
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: cheniek » 24 kwie 2017, o 14:32

Sam w przeszłości dosyć często sobie kebaby zamawiałem . Potem jednak trochę sobie o tym poczytałem Ogólnie sanepid wykrył w praktycznie 90% kebabów nieprawidłowości. Tak więc przestałem zamawiać sobie takie właśnie jedzenie. Aktualnei wołę sobie sam sobie coś dzień wcześinej przyrządzić.
A jak nie mam na to czasu to kupuję sobie jakieś danie gotowe. Z gotowych najbardziej smakuje mi profi. Zarówno ich zupy ( polecam z chlebkiem) - kilka przykładowych smaków, albo dania gotowe w słoikach ( bigosik pierwsza klasa).

Cezas
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Cezas » 20 maja 2017, o 19:10

Ja pracuje po 8h i obiad robię zazwyczaj jednogarnkowy/ jednopatelniowy:D warzywa, makaron itp:D

bissa
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: bissa » 9 sie 2017, o 00:09

Zawsze robię sobie jedzenie do pracy. Kanapki, lekkie ale pożywne, sałatki różnego rodzaju, twarożki.. Jogurty z dodatkami. Mam swój pojemnik który wypełniony jest po brzegi i który zawsze zabieram ze sobą.

ODPOWIEDZ