Jakie opony letnie kupić ?

Miejsce na forumowe rozmówki, niekoniecznie związane z Kaliszem.
Awatar użytkownika
kary
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Jakie opony letnie kupić ?

Post autor: kary » 14 maja 2017, o 12:15

Musze w trybie pilnym zakupić opony na lato. Temperatuy są już wysokie, a nie chcę za bardzo niszczyć zimowych. Samochód to Mazda6 i opony w rozmiarze 205/55R16. Co kupić?
I to jest prawdziwe przesłanie wolności: mieć najważniejszą rzecz na świecie, ale jej nie posiadać.dddd

Awatar użytkownika
petko
Użytkownik
Użytkownik

Re: Jakie opony letnie kupić ?

Post autor: petko » 15 maja 2017, o 07:06

Dziwne, że jeszcze nie zmieniłeś....

Jeżeli szukasz czegoś z budżetowych to może być to mogę polecić Barum Bravuris - uważam je za dobre, solidne opony budżetowe.
Oczko wyżej będą Falken-y, tak na 3-4 sezony też będą jak najbardziej okey.
Dębica na lato jest trochę głośna (na zimę są okey, ale na lato w tej cenie można kupić coś lepszego jak chociażby Barum-y).
Jeżeli interesujesz się technologiami wpływającymi na bezpieczeństwo opon, to tutaj odsyłacz masz szczegółowy artykuł na ten temat.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2017, o 06:51 przez petko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kaliszanin
Użytkownik
Użytkownik
GG: 1343616

Post autor: kaliszanin » 15 maja 2017, o 09:07

Jeżeli możesz wydać koło 200 zł za sztukę to mogę ci polecić dunlopy sport bluresponse, które z powodzeniem użytkuję już 2-gi sezon. Mnie akurat na nowe stać nie było i kupiłem od sąsiada używki, ale gościu na emeryturze, co 2 lata zmienia opony wiec nie kupowałem aż tak w ciemno. Dałem 120 za sztukę a bieżnik jak nowy.

Tutaj masz trochę testów i opinii na temat tych dunlopów.

Jakbyś chciał po taniości to w Biedronce widziałem w weekend kormorany w 205/55 R16 za 169zł czy coś takiego. Na stronce którą ci podałem masz też sporo testów opon letnich w tym z 2017 więc coś na pewno dla siebie znajdziesz.
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu

Awatar użytkownika
Szalonooki
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Szalonooki » 18 maja 2017, o 14:58

Ja na pewno postawiłbym na jakieś nówki, nie ma co kupować używanych, albo takich, które przeleżały na magazynie kilka lat.

Awatar użytkownika
kaliszanin
Użytkownik
Użytkownik
GG: 1343616

Post autor: kaliszanin » 19 maja 2017, o 08:23

No gdzieś czytałem w auto świecie że opona która leży rok na magazynie ma o tyle gorsze parametry jakby była jeżdżona przez 10 dni, więc wydaje mi się że oponę nową leżakowaną w zimnym ciemnym magazynie można kupić tak do 2 lat od daty produkcji bez obaw że coś z nią może być nie tak. Używki odpadają u mnie też absolutnie.
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu

Cezas
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Cezas » 20 maja 2017, o 19:08

Z dobrych cenowo i jakościowo opon jeszcze możesz zobaczyć Yokohamę BluEarth AE-50. U mnie spisują się bez zarzutu, bieżnik trwały, hamowanie jest krótkie, również w deszczu. Na trasach ciche...

baton
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: baton » 25 maja 2017, o 14:00

mam nokiany, są bardzo dobre ale ostatnio co patrzę to droższe, nie wiem czy kolejne też tej marki kupię

misuszatek
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: misuszatek » 31 maja 2017, o 08:35

W tym rozmiarze to kup sobie tomkety sport. Stoją jakieś 174 złote za sztukę więc tak znośnie. Braciak na takich jeździ i chwali. Ja mam to mam r17

ODPOWIEDZ