Lokaty przestają być atrakcyjne

Miejsce na forumowe rozmówki, niekoniecznie związane z Kaliszem.
Awatar użytkownika
petko
Użytkownik
Użytkownik

Lokaty przestają być atrakcyjne

Post autor: petko » 15 maja 2017, o 10:07

Odkąd pamiętam, to tak źle w przypadku oprocentowania lokat chyba jeszcze nie było. Mam tutaj na myśli sytuacje, w których można liczyć maksymalnie na 2,5% w skali roku, podczas gdy inflacja oscyluje w graniach 2%, a w przypadku niektórych produktów wygląda to jeszcze gorzej.
Obligacje - podobna historia. Inne formy oszczędzania/zarabiania to trohę spekulacja, jak wam się wydaje?

Ewentualnie jakieś formy zarobkowania na chwilówkach społecznościowych np https://chwilowo.pl/forum/czy-pozyczka- ... ry-pomysl/" onclick="window.open(this.href);return false; - zwrot jest większy, ale i ryzyko większe.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2017, o 07:30 przez petko, łącznie zmieniany 1 raz.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik

Re: Lokaty przestają być atrakcyjne

Post autor: kaczorkalisz » 15 maja 2017, o 16:41

zostala wiec gielda :)

Piob
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Piob » 15 maja 2017, o 20:46

Najlepszą lokatą jest inwestycja w siebie :)

Awatar użytkownika
Szalonooki
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Szalonooki » 18 maja 2017, o 14:57

Z jednej strony, takie lokaty przynajmniej są w jakimś stopniu bezpieczne i nie można stracić na nich sporych ilości pieniędzy. Pamiętam do dziś, jak naciąłem się na polisolokaty, które to miały pozwolić na zaoszczędzenie niemałych ilości pieniędzy. Opłaty likwidacyjne okazały się jednak być bardzo duże, przez co spora liczba osób popadła w spore tarapaty. Wielu osobom, w tym też mi, pomogła kancelaria http://oplatylikwidacyjne24.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;, która do dziś specjalizuje się w tego typu sprawach. W przypadku zwykłych lokat, pomimo naprawdę niskiego oprocentowania w skali roku, nie trzeba obawiać się aż tak sporych strat. I tak w sumie jestem już całkowicie sceptycznie nastawiony do tych wszystkich, cudownych form oszczędzania, czy zarabiania pieniędzy. Może to i lepiej... :)

mondeo
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: mondeo » 30 maja 2017, o 14:01

Lokaty już od dawna nie są atrakcyjne. Ich oprocentowanie jest ściśle skorelowane z inflacją. Oprocentowanie lokat to jakieś 2% w skali roku. Fakt, można znaleźć takie i na 4%, ale zobaczcie na jakich to jest warunkach.
Poza tym inflacja jest również na poziomie około 2% więc wiesz. Czasami w kontach osobistych można znaleźć podobne oprocentowanie jak w tych całych lokatach :)
Na odsyłacz do linku znajdziesz trochę więcej informacji.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2017, o 08:54 przez mondeo, łącznie zmieniany 1 raz.

ksenia55
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: ksenia55 » 19 cze 2017, o 21:08

nie wiem czy teraz oprocentowanie lokat przekracza 1%. Cały czas zastanawiam się czemu jeszcze ludzie zamrażają swoje pieniądze na tak niskim oprocentowaniu

ODPOWIEDZ