Nowy samochód

Miejsce na forumowe rozmówki, niekoniecznie związane z Kaliszem.
hiper
Użytkownik
Użytkownik

Nowy samochód

Post autor: hiper » 23 lip 2017, o 10:37

Witam. Rozglądam się za samochodem i zastanawiam się jakie będą koszty trzymania samochodu przy przebiegu w skali roku 14000 km. Samochód będzie użytkowany do dojazdu do pracy i w celach rekreacyjnych, mieszkam w wielkopolsce w okolicach Kalisza. Chodzi mi o paliwo, o zużycie części. Najlepiej auto nowe, Salonowe.

Awatar użytkownika
kary
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Re: Nowy samochód

Post autor: kary » 25 lip 2017, o 08:33

Kiedyś jezdziłem w 5 KIA Ceed do Holandii i mnie jako kierowcy nie przeszkadzało. Auto sprawowało się bardzo poprawnie.
Dużo zależy od wersji wyposażenia, co auto będzie miało na pokładzie. Na kluczowych elementach jak klimatyzacja, podgrzewane lusterka czy szyby - raczej bym na tym nie oszczędzał.

Jak chcesz szokować ludzi ,to kup multiplę.Paskudne to jak nie wiem co, ale wygodne :)
Może tutaj jeszcze sprawdź - link.
I to jest prawdziwe przesłanie wolności: mieć najważniejszą rzecz na świecie, ale jej nie posiadać.dddd

cheniek
Użytkownik
Użytkownik

Re: Nowy samochód

Post autor: cheniek » 5 wrz 2017, o 11:20

hiper pisze:
23 lip 2017, o 10:37
Witam. Rozglądam się za samochodem i zastanawiam się jakie będą koszty trzymania samochodu przy przebiegu w skali roku 14000 km. Samochód będzie użytkowany do dojazdu do pracy i w celach rekreacyjnych, mieszkam w wielkopolsce w okolicach Kalisza. Chodzi mi o paliwo, o zużycie części. Najlepiej auto nowe, Salonowe.
Nie lepiej będzie kupić sobie auto używane? Jesli kupujesz na firmę w leasing to tak. Warto jest sprawić sobie auto nowe ponieważ odliczasz sobie i vat i dochodowy. Jednak jeśli kupujesz za gotowkę to sporo traciesz. Auto przy wyjeździe z salonu traci praktycznie od razu ok 20% swojej wartości. Jesli zależy Ci na tym aby było awaryjne to kup sobie samochodzik maksymalnie 2-3 letni. Nie powinien się psuć.Poszukaj samochodu na olx, na allegro. Ewentualnie na jednym z portali. W sieci jest bardzo wiele ogłoszeń... Na http://samochodyio.pl/osobowe znajdziesz dużo tego.

ODPOWIEDZ