Zakres ubezpieczenia mieszkania w bloku

Miejsce na forumowe rozmówki, niekoniecznie związane z Kaliszem.
Awatar użytkownika
kary
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Zakres ubezpieczenia mieszkania w bloku

Post autor: kary » 29 gru 2017, o 08:04

Nie znam się na tym, a potrzebuję ubezpieczyć mieszkanie. Czy oprócz tych tradycyjnych nieszczęść jak wybuch, pożar, zalanie warto coś jeszcze wybrać? Zastanawiam się nad ubezpieczeniem od kradzieży, ale z drugiej strony, jest ono stosunkowo drogie - aż tak wysokie prawdopodobieństwo?
I to jest prawdziwe przesłanie wolności: mieć najważniejszą rzecz na świecie, ale jej nie posiadać.dddd

dybek
Użytkownik
Użytkownik

Re: Zakres ubezpieczenia mieszkania w bloku

Post autor: dybek » 30 gru 2017, o 00:18

Zależy od lokalizacji mieszkania - parter czy I piętro jest większe ryzyko włamania czy wybicia szyby.
W zakresie warto mieć ubezpieczenie od zwarcia instalacji elektrycznej.
Możesz ubezpieczyć od kradzieży określone grupy rzeczy - sprzęt RTV, AGD, meble itp.

Na stronach ubezpieczycieli masz dostępne kalkulatory, zobacz co firmy proponują w zakresie ubezpieczenia.

Tajfun199
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Tajfun199 » 31 gru 2017, o 12:27

Jak już myśleć o ubezpieczeniu, to tylko najpotrzebniejsze - od pożaru i zalania :)

hiper
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: hiper » 2 sty 2018, o 08:10

Tak jak kolega wyżej napisał - zależy od położenia. Bo jeżeli będzie to najwyższe piętro, to nie trzeba brać, że ktoś Cię zaleje. Jeżeli najniższe, nie trzeba się ubezpieczać, że kogoś zalejemy, ale od tego, że sami zostaniemy zalani.
Pożar - moim zdaniem obowiązkowo.
Włamanie - tutaj opcjonalnie, bo jest to drogie ubezpieczenie, i nie zwracają kasy za kosztowności np biżuterii. No chyba, że wykupiona zostanie jakaś ochrona premium, ale to podnosi dosyć mocno koszta ubezpieczenia.
Na https://wygodnie.pl/porady/najlepsze-ub ... -je-wybrac zostało to fajnie opisane.

mav
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: mav » 16 sty 2018, o 13:57

Ja jestem dokładnie tego samego zdania co mój poprzednik. Nic dodać, nic ująć...
w ostatecznym rozrachunku żaden człowiek nie wie, kiedy nadejdzie jego ostatnia chwila.

Orton35
Użytkownik
Użytkownik
GG: 0

Post autor: Orton35 » 24 sty 2018, o 16:08

Według mnie najlepsze jest takie ubezpieczenie, które chroni mieszkanie zarówno przed włamaniem, jak i przed wypadkami losowymi typu pożar, zwarcie instalacji elektrycznej czy zalanie. Ja skorzystałam z usług firmy Gothaer i jestem dosyć zadowolona. Składka jest bowiem przystępna, a ja mogę w razie czego liczyć na rekompensatę finansową.

ODPOWIEDZ