Ubezpieczenie mieszkania

Miejsce na forumowe rozmówki, niekoniecznie związane z Kaliszem.
Awatar użytkownika
petko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 17 paź 2014, o 06:38

Ubezpieczenie mieszkania

Post autor: petko » 4 lut 2018, o 11:38

Czy ktoś z was przerabiał może tematykę ubezpieczenia mieszkania. Jakie płacicie składki i od jakich zdarzeń jesteście ubezpieczeni. W jakich towarzystwach ubezpieczeniowych posiadacie wykupione polisy??

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2085
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Ubezpieczenie mieszkania

Post autor: Cristof » 4 lut 2018, o 23:30

Najlepiej odwiedzić jakąś agencję ubezpieczeniową i ona w pewnym stopniu doradzi firmę. Są też firmy współpracujące ze Spółdzielnia Mieszkaniową i wtedy raty w czynszu. Ubezpieczałem w PZU, wypłata po zalaniu i ocenie likwidatora w 3 dni. Obecnie podnieśli stawki. Źle zostałem później potraktowany więc przeniosłem sie do Alianz. Dla mnie najważniejsza jest ochrona przed zalaniem w obie strony, od włamania to płacisz od zadeklarowanej wartości sprzętów. Moza jeszcze warto ubezpieczyć się od przepięć instalacji elektrycznej. Jest wiele kryteriów obliczania stawki więc ciężko przewidzieć koszt. Najbardziej ździwiło mnie pytanie agentki czy dach mojego bloku jest palny(drewniany) czy nie. Odesłałem ją do spółdzielni bo skąd ja to mam wiedzieć.

hiper
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 2 sty 2017, o 10:14

Re: Ubezpieczenie mieszkania

Post autor: hiper » 5 lut 2018, o 07:59

Jest kilka kwestii które trzeba sprawdzić w polisie ubezpieczeniowej. Mam tutaj na myśli wyłączenia odpowiedzialności. Często napisane są bardzo ogólnym językiem i sprawadzają się do tego, że ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności w sytuacji w której był zły stan techniczny instalacji np doprowadzającej lub odprowadzającej wodę.
W przypadku włamania ubezpieczyciel wyłącza odpowiedzialność w sytuacji w której pozostawione było otwarte okno lub drzwi nie spełniają odpowiednich norm.
W jaki sposób wybrać odpowiednie ubezpieczenie można dowiedzieć się wchodząc na https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-mieszkania
Ostatnio zmieniony 8 lut 2018, o 07:55 przez hiper, łącznie zmieniany 1 raz.

onlineexpertcompensa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 6 lut 2018, o 17:07

Re: Ubezpieczenie mieszkania

Post autor: onlineexpertcompensa » 6 lut 2018, o 17:17

Dobra polisa powinna składać się z kilku podstawowych elementów: ochrony mienia na wypadek zdarzeń losowych (m.in. przepięcie, pożar), kradzieży z włamaniem, a także z OC w życiu prywatnym (np. gdy zalejemy sąsiada, ubezpieczyciel wypłaci za nas odszkodowanie) i assistance (pomoc fachowców, np. ślusarza czy hydraulika). Kluczowe przy wyborze ubezpieczenia jest ustalenie sum, do których ubezpieczyciel będzie nas chronił. Trzeba zwrócić uwagę, aby podana w polisie wartość mieszkania i jego wyposażenia nie była niższa niż w rzeczywistości. Jeżeli nie jest Pan pewny, jakie elementy ochrony wybrać, polecam zakup u doradcy, który na pewno odpowie na wszystkie pytania. Więcej o ubezpieczeniu mieszkania przeczyta Pan także na stronie internetowej www.compensa.pl.

ODPOWIEDZ