Sport w Kaliszu

Awatar użytkownika
INSULTER OF JESUS CHRIST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1626
Rejestracja: 8 lut 2010, o 21:56
Lokalizacja: AUTONOMIA KALISKA

Nieprzeczytany post autor: INSULTER OF JESUS CHRIST » 8 mar 2010, o 21:05

Obrazek

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 8 mar 2010, o 21:55

http://sportkaliski.pl/index.php?option ... &Itemid=50
Spory sukces siatkarzy(juniorów). Gratulacje.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 11 mar 2010, o 23:04

Powstaje Sportowa Spółka Akcyjna Calisia. Zobaczymy jak sprawy się potoczą, ale jest to bardzo dobra wiadomość.
http://sportkaliski.pl/index.php?option ... &Itemid=50

http://www.wielkopolskisport.pl/najwazn ... nosci.html

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 11 mar 2010, o 23:33

Teraz pozostaje walka u utrzymanie w 2 lidze bo inaczej droga na szczyty znacznie się wydłuży.

Awatar użytkownika
INSULTER OF JESUS CHRIST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1626
Rejestracja: 8 lut 2010, o 21:56
Lokalizacja: AUTONOMIA KALISKA

Nieprzeczytany post autor: INSULTER OF JESUS CHRIST » 26 mar 2010, o 15:15

Obrazek
Obrazek

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 27 mar 2010, o 18:17

Polonia Leszno 2 - 3 Calisia Kalisz.Po środowej wygranej to juz druga, tym cenniejsza, ze na wyjeżdzie :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 27 mar 2010, o 18:25

Jutro jadę do Skalmierzyc, ciekawy jestem jaki tam będzie wynik, bardzo dobrze że Calisia wygrała, ale na meczu nie byłem.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 27 mar 2010, o 18:35

Mam nadzieję, że KKS pójdzie sladem Calisii :)
Pamietam jak kilka lat temu KKS miał chyba 3 miejsce III lidze.To było na jesień.Mówiło sie o sznasie awansu do II ligi, niestety brakło fundurzy i KKS zleciła z III ligi.Wielka szkoda.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
INSULTER OF JESUS CHRIST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1626
Rejestracja: 8 lut 2010, o 21:56
Lokalizacja: AUTONOMIA KALISKA

Nieprzeczytany post autor: INSULTER OF JESUS CHRIST » 28 mar 2010, o 13:06

czasy kiedy grali z Arką Gdynia, Bałtykiem, Zawiszą w lidze no pamietam to było w okolicach 2000 roku, ne meczu z Arka 3,5 tysiąca na Calisii piekny widok, byli wysoko w tabeli ale póżniej coś szło nie tak bo widać było brak zaangażowania w grze piłkarzy, pamietam też jak Kaliszanka była sponsorem a w KKSie grał brat Marka Saganowskiego, koles grał od niechcenia ale jak chciał to merdnła kilku graczy i w okienko strzelił nie do obrony, szkoda że przez Jakubowskiego i jego przewałki sponsor sie wycofał bo byłaby szansa na walke w nastepnym sezonie o awans, szkoda
Obrazek

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 28 mar 2010, o 18:43

Brakuje w Kaliszu sponsorów z prawdziwego zdarzenia. Przemysł spożywczy w tym Winiary mają inną strategie reklamy od tej w sporcie. Bo też gospodynie domowe które kupują np. majonez Winiar na mecze nie chodzą i w tv nie oglądają. Mamy pecha że nie ma w naszym mieście petrochemii, kopalnii czy koncernu energetycznego. Od kiedy kaliską energetykę przejeła Energa, większość pieniędzy na promocje czy sponsoring firma ta lokuje w trójmieście, czyli tam gdzie jest siedziba firmy.

Awatar użytkownika
INSULTER OF JESUS CHRIST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1626
Rejestracja: 8 lut 2010, o 21:56
Lokalizacja: AUTONOMIA KALISKA

Nieprzeczytany post autor: INSULTER OF JESUS CHRIST » 28 mar 2010, o 21:19

Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:0 KKS KALISZ

z Kalisza około 220 osób
Obrazek

kaczorek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 17 cze 2009, o 22:05
Lokalizacja: korczak

Nieprzeczytany post autor: kaczorek88 » 29 mar 2010, o 23:28

Ochotnik czemu kibice KKS chcieli zaatakować kibiców Pogoni Nsc?I z taką grą co zaprezentowali nasi piłkarze trudno spodziewać się jakiś znaczących wyników.Jak mi powiedział Kamil Urbaniak z takim składem co teraz ma KKS to tylko środek tabeli.Skoda ze odszedł Kuca,Mapet,Chojnacki itd bo by była duza szansa na awans.A tak nadal KKS będzie się kisił w okregówce.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 29 mar 2010, o 23:35

Czemu chcieli zaatakować, ciężko powiedzieć, ja zostałem na trybunach, myślę\e, że szukali jakiś powodów do awantury, chcieli coś zrobić, dla zabawy,, wydaje mi się , że chodzi o szalik który jeden z naszych w wyrwał kibicowi ze Skalmierzyc, ale do końca nie wiem, bo stałem na trybunie. Pewnie dlatego, że chcieli ich zaatakować i tyle.
Byli na nich sztucznie nastawieni, w naszym rejoneie nie zbyt dużo okazji do zadym i pewnie dlatego.
Myślę, że kibice KKS-u sami mieli by problem z odpowiedzią na to pytanie po prostu biegli, tam gdzie coś się dzieje,ale tak naprawdę nic się nie działo.
Poza tym, myślę że jesteś kumaty i wiesz o co chodzi, w relacjach pomiędzy kibicami klubów w regionie.

Awatar użytkownika
INSULTER OF JESUS CHRIST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1626
Rejestracja: 8 lut 2010, o 21:56
Lokalizacja: AUTONOMIA KALISKA

Nieprzeczytany post autor: INSULTER OF JESUS CHRIST » 31 mar 2010, o 09:42

kaczorek88 pisze:I z taką grą co zaprezentowali nasi piłkarze trudno spodziewać się jakiś znaczących wyników.Jak mi powiedział Kamil Urbaniak z takim składem co teraz ma KKS to tylko środek tabeli.
e tam drużyna walczyła non stop, jedynie zabrakło umiejętności szczególnie w ofensywie bo to dopiero młoda drużyna, o awansie to akurat takim składem to mało kto marzył, chyba że niepoprawny optymista
Skoda ze odszedł Kuca,Mapet,Chojnacki itd bo by była duza szansa na awans.A tak nadal KKS będzie się kisił w okregówce.
fakt ale poprzedni sezone też zawalili przypomne tylko 1:6 z Ostrovią, w najważniejszym meczy sezonu
ochotnik pisze:Czemu chcieli zaatakować, ciężko powiedzieć, ja zostałem na trybunach, myślę\e, że szukali jakiś powodów do awantury, chcieli coś zrobić, dla zabawy,, wydaje mi się , że chodzi o szalik który jeden z naszych w wyrwał kibicowi ze Skalmierzyc, ale do końca nie wiem, bo stałem na trybunie. Pewnie dlatego, że chcieli ich zaatakować i tyle.
Byli na nich sztucznie nastawieni, w naszym rejoneie nie zbyt dużo okazji do zadym i pewnie dlatego.
Myślę, że kibice KKS-u sami mieli by problem z odpowiedzią na to pytanie po prostu biegli, tam gdzie coś się dzieje,ale tak naprawdę nic się nie działo.
Poza tym, myślę że jesteś kumaty i wiesz o co chodzi, w relacjach pomiędzy kibicami klubów w regionie.
po prostu ruszyli na pomoc swojemu koledze w potrzebie

kaczorek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 17 cze 2009, o 22:05
Lokalizacja: korczak

Nieprzeczytany post autor: kaczorek88 » 31 mar 2010, o 11:49

Obecnie Kalisz może mieć na poziomie tylko siatkówkę meską i zeńską.Poniewaz Grzeski mają bogate sponsora i tak predzej czy pózniej zagrają w 1 lidze a pózniej może w PLS.A co do siatkarek jesli się dzisiaj utrzymają w 2 lidze.To na przysły sezon będą mieć równiez bogatego sponsora która zamierza w ciągu 3 lat awansować do 1 ligi.Druzyna ma być opierana wiekszości na Kaliskich siatkarkach.Ogólnie w Kaliszu ludzie zyją tylko siatkówką ta dyscyplina w naszym mieście ma najwiecej fanów.Opróc piłki nożnej i KKS.Ale nie oszukujmy się długo czasu minie aby KKS grał w conajmniej 2 lidze.Kp Calisia ma niby łatwiej bo gra obecnie w 3 lidze.Tylko pytanie nawet jesli by w przysłym sezonie awansowali do tej 2 ligi bo takie są plany.To kto by chodził na mecze i ich dopingował.Wiadomo ze w piłce Kaliskiej KKS ma tylko kibiców.

Awatar użytkownika
INSULTER OF JESUS CHRIST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1626
Rejestracja: 8 lut 2010, o 21:56
Lokalizacja: AUTONOMIA KALISKA

Nieprzeczytany post autor: INSULTER OF JESUS CHRIST » 31 mar 2010, o 16:45

e tam pamiętam mecze siatkówki które cieszyły się nawet w czasach najwiekszych sukcesów średnim powodzeniem, nawet pamiętne zdobycie mistrzostwa Polski ostatniego w Kaliszu na rynku było celebrowane bardzo ascetycznie przy udziale garstki Kaliszan

nie wiem czemu pomijasz sporty walki kaliskie, mam wymieniać osiągniecia w tej dziedzinie takich klubów jak Arkadia, oba kaliskie kluby karate, SSW KKSu Kalisz czy sekcja kick-boxingu i boksu Prosny?
Obrazek

kaczorek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 17 cze 2009, o 22:05
Lokalizacja: korczak

Nieprzeczytany post autor: kaczorek88 » 31 mar 2010, o 19:35

No tak ale z dyscyplin druzynowych to Kalisz miał tylko sukcesy w siatkówce kobiet.

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

sport w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 1 kwie 2010, o 11:49

No i mamy niezłą III ligową druhttp://kpcalisia.futbolowo.pl/kpcalisia/news,351038,calisia-przerywa-rozgrywki-.htmlżynę,która będzie grała - w Jarocinie.
JP - WRÓĆ !!!!!!

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 1 kwie 2010, o 12:00

Trzeba poczekać do jutra ;)

Awatar użytkownika
INSULTER OF JESUS CHRIST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1626
Rejestracja: 8 lut 2010, o 21:56
Lokalizacja: AUTONOMIA KALISKA

Nieprzeczytany post autor: INSULTER OF JESUS CHRIST » 1 kwie 2010, o 14:38

kaczorek88 pisze:No tak ale z dyscyplin druzynowych to Kalisz miał tylko sukcesy w siatkówce kobiet.
no ale kogo jakies babskie sporty interesują

ODPOWIEDZ