Szczypiorno Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Szczypiorno Kalisz

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 24 cze 2017, o 14:01

Pawel pisze:Superliga coraz bliżej.

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-reczn ... zmocnienia" onclick="window.open(this.href);return false;
Mam nadzieje, ze to tylko kwestia czasu kiedy zostanie podana oficjalna informacja ze strony Superligii. Mysle, ze nie byloby takich wzmocnien gdyby klub nie byl pewny.

Ogolnie jests swietnie, po tylu latach znow kaliski zespol w krajowej elicie. Fantastyczna sprawa :)

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Szczypiorno Kalisz

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 28 cze 2017, o 18:11

Na facebookowym profilu MKS Kalisz podano oficjalną informację, że klub otrzymał licencję na grę w PGNiG superlidze.
Zresztą klub dostał licencję w pierwszej kolejności razem z siedmioma innymi drużynami. Inne kluby na licencje muszą poczekać.
https://sportowefakty.wp.pl//pilka-recz ... zy-do-ligi" onclick="window.open(this.href);return false;

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Szczypiorno Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 29 cze 2017, o 12:17

https://www.facebook.com/15805258119855 ... =1&theater" onclick="window.open(this.href);return false;
Podoba Wam się nowe logo? Moim zdaniem w herbie brakuje jeszcze klombu, studni, kilku kościołów i oczywiście Areny :evil: Właśnie rodzi się nowa świecka tradycja, polegająca na tym, że Klub co roku zmienia logo. I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest nasza tradycja, odpowiadająca żywotnym potrzebom naszego społeczeństwa. To jest tradycja na skalę naszych możliwości. Patrzcie, mówimy: to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo!

Awatar użytkownika
INSULTER OF JESUS CHRIST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1626
Rejestracja: 8 lut 2010, o 21:56
Lokalizacja: AUTONOMIA KALISKA

Re: Szczypiorno Kalisz

Nieprzeczytany post autor: INSULTER OF JESUS CHRIST » 4 lip 2017, o 17:22

taki sport, z siatkówką było podobnie, było tyle zmian nazwy i barw że chyba wytrawni kibice nawet się pogubili w tym wszystkim, sport ala mcdonald
Obrazek

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Re: Szczypiorno Kalisz

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 4 lip 2017, o 17:36

Ale "fani od zawsze" MKSu ciągle jadą na KKS że słaba liga itp.,tylko że to klub z tradycjami wpisany w to miasto a nie jakiś chuja warty twór!!!
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

Awatar użytkownika
INSULTER OF JESUS CHRIST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1626
Rejestracja: 8 lut 2010, o 21:56
Lokalizacja: AUTONOMIA KALISKA

Re: Szczypiorno Kalisz

Nieprzeczytany post autor: INSULTER OF JESUS CHRIST » 4 lip 2017, o 21:29

Z całym szacunkiem, ale ten nowy herb to jest jakieś nieporozumienie. Rozumiem, że za tym pomysłem stał ktoś ograniczony umysłowo a wykonanie zlecone zostało przedszkolakom?
Obrazek

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Szczypiorno Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 4 lip 2017, o 22:27

Herb zepsuli całkowicie... ma kilka elementów niepowiązanych ze sobą, nie splecionych graficznie.
Może kolejny będzie lepszy :twisted: :lol:
g13k

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Szczypiorno Kalisz

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 26 wrz 2018, o 20:27

FATUM pisze:
4 lip 2017, o 17:36
Ale "fani od zawsze" MKSu ciągle jadą na KKS że słaba liga itp.,tylko że to klub z tradycjami wpisany w to miasto a nie jakiś chuja warty twór!!!
MKS gra w lidze z zespołami, które od lat grają w Lidze Mistrzów i nie pada przed nimi na kolana a przypomni mi, kiedy to jakiś klub z naszej Ekstraklasy kopanej grał w Lidze Mistrzów? Jak wiemy KKS ma do tej słabiutkiej Ekstraklasy jeszcze bardzo daleko, nad czym osobiście ubolewam.

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Re: Szczypiorno Kalisz

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 26 wrz 2018, o 22:28

MirekDB pisze:
26 wrz 2018, o 20:27
FATUM pisze:
4 lip 2017, o 17:36
Ale "fani od zawsze" MKSu ciągle jadą na KKS że słaba liga itp.,tylko że to klub z tradycjami wpisany w to miasto a nie jakiś chuja warty twór!!!
MKS gra w lidze z zespołami, które od lat grają w Lidze Mistrzów i nie pada przed nimi na kolana a przypomni mi, kiedy to jakiś klub z naszej Ekstraklasy kopanej grał w Lidze Mistrzów? Jak wiemy KKS ma do tej słabiutkiej Ekstraklasy jeszcze bardzo daleko, nad czym osobiście ubolewam.
Odpowiedz sobie na pytanie jak trudno jest zbudować i za jakie pieniadze klub piłkarski a za jakie i z dupy w ręczna,klub zmieniający barwy i herby co rok,za 2 mln zł nie da się zrobić EKSTRAKLASY nawet jak piszesz tej słabej!!!
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

Gracekch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 16:02

Re: Szczypiorno Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gracekch » 27 wrz 2018, o 01:59

Po co to napinanie się kibiców mksi z kksu i odwrotnie ? Wielu ludzi chodzi na oba zespoły trzeba sie cieszyć że mamy w kaliszu sport na takim poziomie jaki jest teraz siatkarki i piłkarze ręczni w ekstraklasie , kks jesli nie wtym to następnym sezonie awansuje do 2 ligi .

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Szczypiorno Kalisz

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 28 sty 2019, o 20:34

To chyba największy dotychczas sukces kaliskich szczypiornistów:
Awans do półfinału Pucharu Polski
Co prawda ten mały sukcesik nie umywa się do aktualnych osiągnięć w niektórych innych grach zespołowych, ale dobre i to.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Szczypiorno Kalisz

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 13 maja 2019, o 22:27

Czy ktoś ma sposób odnajdywania tabeli grupy spadkowej PGNiG Superligi mężczyzn na portalach sportowych? Trudno znaleźć gorszy przykład dziennikarskiego niechlujstwa i braku profesjonalizmu od metody publikacji tej tabeli. Nie da się do niej dotrzeć przez linki z głównych stron portali sportowych ani nawet ze stron prezentujących PGNiG Superligę mężczyzn. Jeden raz udało mi się przypadkowo dotrzeć do tej tabeli, ponieważ była zamieszczona pod artykułem poświęconym meczowi. Chociaż nie ma bezpośrednich linków, to jakoś udaje się wyświetlić wyniki grupy spadkowej, ale do tabeli stamtąd też nie sposób dotrzeć. Aż mi się nie chce wierzyć, że dziennikarze nie przejmują się prezentacją siebie i swoich redakcji jako kompletnych niedołęgów. Nie jestem jakimś szczególnym fanem szczypiorniaka, ale czasem chciałbym zasięgnąć informacji, a tutaj jakieś niedojdy nie potrafią wykonywać pracy, za którą im płacą.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Szczypiorno Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 13 maja 2019, o 22:44

g13k

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Szczypiorno Kalisz

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 14 maja 2019, o 06:01

To jest tabela sezonu zasadniczego. Później zespoły podzieliły się na dwie grupy- play-off, która grał o mistrzostwo na zasadzie pucharowej oraz spadkową, gdzie ostatnia szóstka walczy o utrzymanie, a punkty się wyzerowały. W grupie spadkowej MKS prowadzi a trzy bądź cztery mecze przed końcem w zasadzie zapewnił sobie utrzymanie.

Proszę oto tabela grupy spadkowej
Załączniki
Screenshot_2019-05-14-06-02-38-444_eu.livesport.LiveSports_pl2.png
Screenshot_2019-05-14-06-02-38-444_eu.livesport.LiveSports_pl2.png (257.57 KiB) Przejrzano 3536 razy

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Szczypiorno Kalisz

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 14 maja 2019, o 22:34

Dzięki. Chyba zbyt pochopnie zrugałem wszystkich dziennikarzy. Twoje źródło jest ok, łatwo można dotrzeć do informacji zaczynając od głównej strony.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Szczypiorno Kalisz

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 15 maja 2019, o 21:02

Dzięki dzisiejszej przegranej Arki Gdynia MKS Kalisz ma już zapewniony dalszy udział w rozgrywkach PGNiG Superligi. Pozostałe mu jeszcze do rozegrania trzy mecze w grupie spadkowej gra więc o pietruszkę. Najlepiej potraktować je jako treningi połączone z leczeniem kontuzji przed nowym sezonem.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Szczypiorno Kalisz

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 15 maja 2019, o 21:06

A ja tak nie uważam. Nie należy odpuszczać, choćby z szacunku do przeciwników i kibiców. Nie pomijając tworzenie jakoś domysłów, że na przykład celowo przegrywają albo grają na pół gwizdka z niektórymi zespołami. Trzeba walczyć do końca.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Szczypiorno Kalisz

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 15 maja 2019, o 22:50

Zawsze trzeba się starać, ale nie ma powodu, żeby forsować zawodników mających niedoleczone kontuzje albo grać bardzo ostro. Skoro jest możliwość, żeby na następny sezon mieć drużynę w dobrej dyspozycji zdrowotnej, to trzeba to wykorzystać traktując pozostałe mecze jako przygotowanie do sezonu 2019/2020. Można np. w warunkach prawdziwej ligowej konkurencji próbować zagrywek dopiero przygotowywanych na treningach, nowych ustawień itp. Takie mecze to coś znacznie lepszego niż najstaranniej zaplanowane sparingi, rzadka okazja dla trenera, wywalczona dobrą grą w grupie spadkowej.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Szczypiorno Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 22 maja 2019, o 23:35

Ekipa kończy sezon na 9 miejscu i oczywiście zostaje w superlidze
g13k

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Szczypiorno Kalisz

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 23 maja 2019, o 12:11

gawronik13kalisz pisze:
22 maja 2019, o 23:35
Ekipa kończy sezon na 9 miejscu i oczywiście zostaje w superlidze
Ja mam tylko podejrzenia co do porażki w meczu z Zagłębiem Lubin w Kaliszu. Prawdziwą siłę MKS pokazywał w tym meczu grając w osłabieniu i strzelając w tym czasie dwie bramki (w okresie jednego wykluczenia!). Na koniec to samo Zagłębie przegrało u siebie ze Stalą Mielec, a Wybrzeże Gdańsk pogrążyło Arkę Gdynia. Czyżby konsorcjum KGHM+Energa spuściło z ligi Arkę? Niewątpliwie Energę jako sponsora Wybrzeża taki lokalny rywal jak Arka uwierał jak gwóźdź w bucie, a Zagłębie dzięki wygranej w Kaliszu nie musiało się już niczego obawiać. Mam nadzieję, że te moje wątpliwości to tylko teoria spiskowa.

ODPOWIEDZ