Geotermia w Kaliszu?

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 23 sty 2009, o 14:26

A ja sobie pomyślałem, że jeżeli będzie Ej Żarnowiec, EJ Klempicz, to dlaczego nie EJ "Prosna" w Choczu?
Do pewnego momentu bałem się atomu, ale mi przeszło. Takie Szamotuły na EJ w Klempiczu zyskają 30 tys. mieszkańców

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 23 sty 2009, o 16:29

MirekDB pisze:Dyskutant ma oczywiście rację geotermia i atomówki wcale się nie wykluczają, dodam może tylko, że zbiornik w Wielowsi Klasztornej miał pierwotnie być większy a woda miała służyć do chłodzenia reaktora w elektrowni atomowej w Czempiszu.
Skąd masz te informacje , pierwszy raz słyszę o budowie atomówki w Czempiszu , jakiś link do tej informacji ?

Szymkakalisz - z Klempicza blizej do Wronek niż szamotuł.

Gumis - skąd informacja , że uranu wystarczy tylko na 30 lat poza tym artykułem?
W takim razie znaczna część krajów to głupcy bo budują się kolejne elektr. atomowe.

Niemcy nie likwidują elektrowni at. lecz zamierzają je zlikwidować do 2020 i na razie nie zamkneli żadnej. Tak samo Szwedzi. Elekrownie zamkniete/zamykane w d. krajach socjalistycznych - to nacisk unii na zamknięcie przestarzałych zakładów.
Lobby ekologiczne jest bardzo silne stąd takie ruchy jak ogłaszanie zamykania elektrowni.
Poczytajcie poniżej jak sie to odbyło we Włoszech i jakie są tego efekty
http://dyplomacjafm.blox.pl/2008/05/Wlo ... sadek.html

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 23 sty 2009, o 16:36

Ano czytałem ostatnio na onecie taki jeden artykuł w dziale gospodarka i tam właśnie to opisywali.Po 30 latach produkcja wzbogaconego uranu przestanie być opłacalna bo będzie zbyt droga.Jeszcze żeby było śmiesznie autor artykułu napisał że państwa które mają broń atomową będą rozbrajać głowice aby pozyskać paliwo dla swoich elektrowni.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 23 sty 2009, o 16:51

Wystarczy wpisać w google "zasoby uranu na świecie" a ujrzysz inne wyniki. W/g raportów klubu rzymskiego z 1972 r. - przewidywano wyczerpanie się zasobów ropy naftowej w ciagu 40 lat , o zasobach ropy możesz poczytac tu
http://www.giph.com.pl/bg/2003_03-04/ropa.html
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 23 sty 2009, o 20:05

W podstawowce na geografii mowiono mi, ze zasoby wegla na Slasku skoncza sie za 20 lat. Gowno im z tych przepowiedni wyszlo :wink:

ps. pamietajcie, ze firmy wydobywajace rope, gaz czy inne rzeczy po odkryciu nowych zloz ZAWSZE zanizaja kilkukrotnie "szacunkowa" ilosc surowca w danym zlozu. Dlaczego? Aby cena nie spadla.

dyskutant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 11 lut 2006, o 20:40

Nieprzeczytany post autor: dyskutant » 23 sty 2009, o 21:37

K-man pisze:(...) z miejść branych pod uwagę jako składowisko odpadów są okolice Jarocina.Będziecie mogli tam jedzić i patrzeć jak wszystko pięknie w nocy świeci.A dlaczego Niemcy likwidują elektrownie atomowe (...)
Szkoda, że rozsądnym skądinąd ludziom zdarza się pisać nonsensy. Nic nie będzie świecić. O lokalizacji składowisk najczęściej decyduje struktura warstw geologicznych. A Niemcy właśnie zastanawiają się nad rewizją decyzji podjętej z pobudek ideologicznych.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 23 sty 2009, o 23:25

To, że będzie swiecić to był żart, to chyba oczywiste.
A okolice Jarocina jako jedno z możliwych składowisk odpadów, pokazał Polsat.Pod uwagę są brane jeszcze dwa miejsca, ale już nie pamiętam.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 24 sty 2009, o 10:05

milo pisze:
MirekDB pisze: (...)
Szymkakalisz - z Klempicza bliżej do Wronek niż Szamotuł.(...)
Ja sobie nie wymyśliłem Szamotuł, tylgo znalazłem niedawno jakiś artykuł i tam było tak napisane. A to, że Wronki są bliżej, to nic nie znaczy.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 24 sty 2009, o 11:23

Milo podał Mi wskazówke i znalazłem bardzo interesujący materiał na temat EJ.Po przeczytaniu go doszedłem do wniosku że jednak warto inwestować w geotermie a nie w energetykę jądrową.Poczytajcie sami i napiszcie do jakiego doszliście wniosku.Uprzedzam artykuł jest bardzo długi.

http://iddd.de/umtsno/bocianatomowytytul.htm#mafiaatom
http://iddd.de/umtsno/bocianatomowy.htm#unten
http://iddd.de/umtsno/bocianatomowy2.htm#unten
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 24 sty 2009, o 12:50

^^ Normalnie jakbym czytał ŻK! Tam jest wszystko pokazane w czarnych barwach, i wmówione, że wszystko jest złe. To jest tak, jakbym powiedział, że nie powinno być ani jednego samochodu. One trują środowsko. Przecież telewizor, radio, czy lodówka promieniują. Pozbądżmy się więc telewizora, radia, lodówki, komputera.
Ja nie jestem przeciw elektrowni jądrowej ani bardzo za. Mnie ona nie przeszkadza, ale fajnie byłoby taką mieć właśnie np. w Choczu.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 24 sty 2009, o 13:03

Szymek tylko ten artykuł nie pisał byle jaki dziennikarzyna tylko ktoś kto zajmuje się tym problemem od lat.I jakbyś nie zauważył przytoczył takie fakty z który nie sposób się nie zgodzić.
Mnie osobiście taka elektrownia by przeszkadzała.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

dyskutant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 11 lut 2006, o 20:40

Nieprzeczytany post autor: dyskutant » 24 sty 2009, o 15:36

szymkalisz pisze:(...) nie jestem przeciw elektrowni jądrowej ani bardzo za. Mnie ona nie przeszkadza, ale fajnie byłoby taką mieć właśnie np. w Choczu.
Chocz to już pow. pleszewski, chociaż Ziemia Kaliska. A ekologiści (nie ekologowie, ta nazwa oznacza ekspertów!) wierzący w nowy Czarnobyl zapewne wierzą też, że Francja (najwięcej w Europie atomówek i najczystsze środowisko) od dawna nie żyje zabita przez skażenie promieniotwórcze.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 24 sty 2009, o 19:49

Ale ci ekologiści to banda. Przecież przypinając saię do tych drzew w Augustowie potrzebowali jakiś klamer metalowych (huta!). Było im zimno - potrzebowali ciepłych kurtek z materiałów sztucznych, ich namioty - tos samo.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 24 sty 2009, o 20:29

Wrzucasz wszystkich zielonych do jednego wora.A dlaczego mieliby nie używać współczesnych rzeczy.Wiem, że są ekolodzy, którzy najchętniej wrócilby do epoki kamienia łupanego.Ale są też tacy, jak Ja, którzy chcą zwyczajnie dzielić tą planete, nie tylko z ludzmi.Kto dał nam prawo zawłaszczania wszystkiego.Prawda jest taka, że wiele społeczeństw żyje ponad stan, podam ci przykład.
Gdyby mieszkańcy Chin chcieli żyć na poziomie na jakim żyją Amerykanie potrzebowaliby 6 planet.A tak się składa, że planete mamy tylo 1.
Przykład wzięty Nationa Geographic Polska.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 24 sty 2009, o 21:31

^^
O tą nazwę mi się rozchodzi: "(...)ekologiści (nie ekologowie, ta nazwa oznacza ekspertów!) wierzący w nowy Czarnobyl zapewne wierzą też, że Francja od dawna nie żyje zabita przez skażenie promieniotwórcze."

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 28 sty 2009, o 19:02

Przypadkowo natrafiłem w internecie na wykład Profesora Ryszarda Kozłowskiego na temat energii geotermalnej w Polsce wykład jest troszkę odjechany ponieważ jest to wykład dla Radyja wiecie jakiego ;) ale w dużej części jest merytoryczny i warty wysłuchania chociażby dla tego że jest tam mowa o Kaliszu zdaję się że jest tam jakiś poseł z Kalisza

http://odeo.com/episodes/23636034-Profe ... -w-Toruniu

przepraszam za troszkę przydługi link ale nie moglem wstawić go przy użyciu narzędzi dostępnych na forum

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 sty 2009, o 19:50

MirekDB pisze:Przypadkowo natrafiłem w internecie na wykład Profesora Ryszarda Kozłowskiego na temat energii geotermalnej w Polsce wykład jest troszkę odjechany ponieważ jest to wykład dla Radyja wiecie jakiego ;) ale w dużej części jest merytoryczny i warty wysłuchania chociażby dla tego że jest tam mowa o Kaliszu zdaję się że jest tam jakiś poseł z Kalisza

http://odeo.com/episodes/23636034-Profe ... -w-Toruniu

przepraszam za troszkę przydługi link ale nie moglem wstawić go przy użyciu narzędzi dostępnych na forum
To jest to samo co wrzuciłem na poprzedniej stronie....

[ Dodano: Czw, 29.01.2009, 9:41 ]
Koalicja Klimatyczna domaga się debaty ws. energetyki jądrowej w Polsce
wnp.pl (Dariusz Ciepiela) - 29-01-2009 04:59, aktualizacja: 29-01-2009 07:21
Koalicja Klimatyczna przekazała premierowi Donaldowi Tuskowi "Stanowisko w sprawie decyzji rządu co do rozwoju energetyki jądrowej", w którym zwraca uwagę na konieczność przeprowadzenia szerokich konsultacji społecznych w sprawie kierunków rozwoju polskiej energetyki, szczególnie zaś celowości rozwoju energetyki jądrowej.
Zdaniem organizacji członkowskich Koalicji, rząd próbuje tylnymi drzwiami wprowadzić zmiany do przygotowywanej obecnie "Strategii polityki energetycznej Polski do 2030 roku". W dokumencie zapisano, że "Zostanie rozważona również opcja wprowadzenia energetyki jądrowej w Polsce". Ministerstwo Gospodarki deklarowało jednak, że zanim zostanie on przyjęty, "będzie podlegać dalszym szerokim uzgodnieniom i konsultacjom oraz zostanie poddany postępowaniu w sprawie oceny oddziaływania na środowisko".

- Tymczasem 13 stycznia rząd podjął uchwałę o przygotowaniu i wdrożeniu programu polskiej energetyki jądrowej. Oznacza to, że członkowie rządu traktują decyzję o budowie elektrowni atomowych w Polsce jako swoją prywatną sprawę. Postanowili najwyrażniej zignorować zdanie społeczeństwa w tej kwestii, mimo wcześniejszych zapewnień, że zostanie ono uwzględnione. Jest to niezgodne z zasadami demokracji. Debaty publiczne na ten temat miały miejsce w Niemczech i Szwecji. Dlaczego nie w Polsce? I gdzie się podziała wymagana prawem prognoza oddziaływania na środowisko, która pozwala określić zagrożenia i możliwości przeciwdziałania im? - mówi dr Zbigniew Karaczan, jeden z ekspertów Koalicji.

W stanowisku Koalicja Klimatyczna podkreśla, że szeroka debata publiczna na temat kierunku rozwoju energetyki polskiej i pogłębiona, strategiczna analiza celowości rozwoju energetyki jądrowej jest szczególnie istotna, gdyż za rozwój wybranej opcji całe społeczeństwo będzie płacić przez dziesiątki lat. Jeśli wykorzystamy możliwości znacznej oszczędności energii i rozwoju odnawialnych żródeł energii, w perspektywie roku 2030 budowa elektrowni jądrowych jest bezpodstawna. Zdaniem Koalicji, proponowany rozwój energetyki jądrowej jest ekonomicznie, ekologicznie oraz ze względu na bezpieczeństwo energetyczne nieuzasadniony.

Koalicja Klimatyczna uważa, że rozwój energetyki powinien opierać się na możliwie najniższych kosztach, a nie w oparciu o polityczne decyzje. Za rozwój wybranej opcji całe społeczeństwo będzie płacić przez dziesiątki lat.

Zdaniem Koalicji trzeba rozwijać efektywne wytwarzanie i oszczędzanie energii (tzw. negawaty) oraz rozwijać odnawialne żródeł energii (OZE), co ma doprowadzić do tak znacznych oszczędności energii, że w perspektywie roku 2030 budowa elektrowni jądrowych jest bezpodstawna. Planując politykę energetyczną należy wziąć pod uwagę, że w okresie 20 lat nastąpi dalszy postęp w oszczędzaniu energii oraz w zwiększaniu efektywności i obniżaniu kosztów rozwoju OZE oraz że mamy określone zobowiązania w tym zakresie nałożone przez UE.

Koalicja Klimatyczna postuluje o zaplanowanie długofalowej, spójnej, bezpiecznej i efektywnej polityki energetycznej, wykorzystującej możliwości znacznej oszczędności energii i rozwoju odnawialnych żródeł energii.

Członkami Koalicji Klimatycznej są Dolnośląska Fundacja Ekorozwoju, Fundacja Aeris Futuro, Fundacja Efektywnego Wykorzystania Energii, Fundacja Ekologiczna Ziemi Legnickiej Zielona Akcja, Fundacja Ekologiczna Arka, Greenpeace, Instytut na rzecz Ekorozwoju, Klub Gaja, Liga Ochrony Przyrody, Polska Zielona Sieć, Polski Klub Ekologiczny Okręg Dolnośląski, Polski Klub Ekologiczny Okręg Górnośląski, Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki, Polski Klub Ekologiczny Okręg Wielkopolski, Stowarzyszenie Ekologiczne Eko-Unia, Społeczny Instytut Ekologiczny, WWF, Zielone Mazowsze.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

satori
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 385
Rejestracja: 11 sty 2009, o 20:11

Nieprzeczytany post autor: satori » 5 lut 2009, o 09:28

Coraz bardziej nie rozumiem tego co się dzieje w naszym kraju.
Mimo że nie przepadam a prowadzącym to goście nie wydają się być w ciemię bici.

Warto rozmawiać: Przyszłość polskiej energetyki, 29.01.2009

lub na YT: http://www.youtube.com/watch?v=Qf2HztDn1Wg - wszystkie 5 odcinków

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 5 lut 2009, o 10:56

maciej pisze:Coraz bardziej nie rozumiem tego co się dzieje w naszym kraju.
Mimo że nie przepadam a prowadzącym to goście nie wydają się być w ciemię bici.

Warto rozmawiać: Przyszłość polskiej energetyki, 29.01.2009

lub na YT: http://www.youtube.com/watch?v=Qf2HztDn1Wg - wszystkie 5 odcinków
Masz racje Ja też nie rozumiem wielu rzeczy,mamy szanse na tanią energie na co się oglądać???
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 5 lut 2009, o 14:25

Pewnie słyszeliście, że teraz nawet Konin ma sznsę na elektrownię jądrową.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ