Markety które starają sie o lokalizacje w Kaliszu

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 16 lut 2009, o 16:14

^^ Moja babcia za drugiego męża wzięła sobie kiedyś mieszkańca Biskupic Ołobocznych. On kolejarz z Ostrowa, mieszkał z babcią w Kaliszu.

Nie było dna bez kłótni nt. "Które miasto jest lepsze Kalisz, czy Ostrów". Zawsze włączałem się w dyskusję popierając zdanie babci.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 16 lut 2009, o 18:36

A jaki to ma związek z tematem ?

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 16 lut 2009, o 19:23

Pawel pisze:A jaki to ma związek z tematem ?
Ha ha ha dobre,już chyba wystarczy tych strzałów Kalisz-Ostrów.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 16 lut 2009, o 21:48

No a co Tylko Sector ma prawo offtopować i pierdaczyć nie na temat? Jak równość to równość.

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 16 lut 2009, o 22:08

Crossmen pisze:No a co Tylko Sector ma prawo offtopować i pierdaczyć nie na temat? Jak równość to równość.
A co bylo "nie na temat" w moim poscie, ktory wywolal taka furie? Moze zmienie ksywke na np. "LOVE-KALISZ" i zaraz coniektorzy zaczna moje posty traktowac normalnie?

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 16 lut 2009, o 23:29

holek pisze:
anj pisze:
holek pisze: to niech ten magazyn przeniosą do ostrowa! razem ze wszystkimi rej. POS - jezu... masz problemy
faktem jest że znajduje się tam magazyn TESCO który raczej nie bedzie ot tak sobie łatwo usunąć, więc nie wiem po co znów pojawiają się te anty-ostrowskie przygadanki

żal patrzeć na coniektóre wypowiedzi
sorry anj, ale wolność słowa...
fakt, trochę mnie poniosło z kilku przyczyn:
1. czytałeś forum ostrowskie? pewnie nie... luknij tam sobie, a zrozumiesz mnie
2. nienawidzę ostrowiaków, wiem że to może głupie, nieuzasadnione itp., ale wychowałem się w blokowisku, gdzie 95% są to kakaesiaki i tak jakoś od dziecka miałem wmawiane że należy tępić bażanty - sorry sector, nie bierz tego do siebie, sorry anj, poniosło mnie

wróćmy do tamatu
Przepraszam czytających za OFF-TOPIC

Prawdę mówiąc nie czytam zawartości ostrowskiego forum ... na chwilę obecną średnio interesują mnie tamtejsze inwestycje
Wiem jedynie, i nie chce tu prawić morałów, że bez względu na to co jest tam napisane MY, jako społeczność tego forum powinniśmy umieć zachować dystans i pokazac że można inaczej zachowywać się i odnosić względem naszych niedalekich sąsiadów.
Sam często odwiedzam Ostrów z powodów osobistych i, chcąc nie chcąc, odczuwam na własnej skórze efekty, chyba nie do końca uzasadnionej, zawiści mieszkańców jednego miasta do mieszkańców drugiego.
Pokażmy się jednak z tej lepszej strony i udowodnijmy że można inaczej.

Jeszcze raz przepraszam za zejście z tematu

Pozdrawiam
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 16 lut 2009, o 23:37

anj pisze:Prawdę mówiąc nie czytam zawartości ostrowskiego forum ... na chwilę obecną średnio interesują mnie tamtejsze inwestycje
Wiem jedynie, i nie chce tu prawić morałów, że bez względu na to co jest tam napisane MY, jako społeczność tego forum powinniśmy umieć zachować dystans i pokazac że można inaczej zachowywać się i odnosić względem naszych niedalekich sąsiadów.
Wejdz tam i sprawdz co moglo tak wkurzyc Holka... Ja sam nie mam zielonego pojecia. A moze sam Holek to nam wyjasni?

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 16 lut 2009, o 23:42

@Sector daruj sobie te reklamy.

Jak masz cos do Hołka do na PW.Malo mnie interesuje co kto sądzi o Twoim forum.

P.S. Jesli jest na tym forum jakis Moderator to przydałoby sie oczyścić ten wątek ze zbędnych postow.Troche za długo trwa ten offtopic.

Brakuje na tym forum jednego działu - Kosz.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 24 lut 2009, o 20:23

Polska Metropolia Warszawska: Przez kryzys staje budowa wielu centrów handlowych
2009-02-11 11:45:29

Ucierpią głównie mniejsze miasta, gdzie niedawno deweloperzy ruszyli z inwestycjami. Banki wstrzymują finansowanie budowy galerii handlowych, ponieważ boją się, że Polacy wkrótce jeszcze bardziej ograniczą wydatki na konsumpcję - czytamy w dzienniku Polska Metropolia Warszawska.

Dłużej będą musieli poczekać mieszkańcy Grudziądza, którzy mieli nadzieję, że jeszcze tym roku lub na początku przyszłego będą mieli nowoczesną galerię handlową Alfa. Niestety już wiadomo, że budowa ruszy dużo póżniej. - Czekamy, jak rozwinie się sytuacja na rynku - mówi Anna Bandurska, dyrektor z firmy JWK Management, inwestora obiektu.

Nie tylko mieszkańcy Grudziądza będą musieli poczekać na nowe centra handlowe. Kryzys spowodował zatrzymanie inwestycji między innymi w Kaliszu, Bytomiu, Kłodzku, Rzeszowie i Lublinie. - W tym roku w całym kraju miały zostać wybudowane galerie o łącznej powierzchni 900 tys. mkw. Ale powstanie najwyżej 700 tys. mkw. - wynika z raportu analizującej rynek firmy King Sturge.

- Wielu deweloperów niechętnie informuje o kłopotach. Inni zapowiadają na razie kilkumiesięczne opóżnienia, ale mogą być one większe - mówi Dorota Lachowska, starszy analityk w King Sturge.

Opóżnienia są efektem kryzysu. Deweloperom trudno uzyskać kredyty, nawet te obiecane. Banki bardzo starannie prześwietlają każdą inwestycję. Coraz częściej wymagają żeby powierzchnia w większości była wynajęta przed rozpoczęciem budowy. A tymczasem sieci handlowe, których nie stać na płacenie rosnących czynszów w galeriach, rezygnuje z otwierania nowych placówek i wycofuje rezerwacje - podaje dziennik Polska.

Niektóre budowy stanęły już w trakcie realizacji. Należące do Apsys Polska centrum handlowe Wzgórze w Gdyni miało powiększyć się prawie dwukrotnie niestety banki, które miały wyłożyć pieniądze na inwestycje wstrzymały finansowanie. - Negocjacje trwają. Wolimy nie podawać żadnych dat zakończenia inwestycji - mówi Bruno Escur, dyrektor generalny Apsys Polska.

Kryzys spowodował, iż nowe galerie handlowe będą skromniejsze. Rzeszowskie Millenium Hall nie będzie miało sali widowiskowej na 4,5 tys. miejsc, a lubelskie centrum Felicity będzie mieć powierzchnię o 30 proc. mniejszą niż zakładano w planach. Coraz więcej sieci handlowych obawia się bankructwa. Stawki czynszów w galeriach wzrosły nawet o 40 proc. Firmy w ramach cięcia kosztów zamykają nierentowne sklepy.

Grozi nam więc nie tylko to, że galerii przestanie przybywać tak szybko jak dotąd, ale i że wybór w nich będzie skromniejszy - czytamy w dzienniku Polska.

Czyli galerie pod znakiem zapytania w Kaliszu , ale jedna chyba na pewno powstanie pytanie tylko która :roll: :roll: :? :? :?
Andrzej

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 24 lut 2009, o 23:37

Trudno powiedzieć o którą inwestycję w Kaliszu chodzi.Może o Bursztynową bo chyba tylko o niej można powiedzieć że się rozpoczęła bo Tęcza raczej powstanie napewno.

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 25 lut 2009, o 10:27

no ciekaw jestem który projekt wyjdzie z kryzysu obronną ręką
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 25 lut 2009, o 10:49

Jak to który, a właściwie - które? - Galerie Vita i Ostrovia!

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 25 lut 2009, o 11:13

szymkalisz pisze:Jak to który, a właściwie - które? - Galerie Vita i Ostrovia!
ale to nie w Kaliszu, rozumiem że te nie powstaną :wink: :wink: :wink:
Andrzej

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 25 lut 2009, o 11:18

szymkalisz pisze:Jak to który, a właściwie - które? - Galerie Vita i Ostrovia!
w dobie kryzysu wchłaniamy Ostrów? :shock:
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 25 lut 2009, o 11:23

W O***** na Poznanskiej Redema postawila w zeszym tygofniu bilbord w miejscu gdzie bedzie powstawala ich galeria, wiec raczej nie rezygnuja z budowy:

http://images41.fotosik.pl/64/6f824fc84d812b59.jpg
http://images37.fotosik.pl/63/852475f8518095d0.jpg
Ostatnio zmieniony 25 lut 2009, o 11:28 przez sector-ostrow, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
LookAss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kalisz-Niedźwiady

Nieprzeczytany post autor: LookAss » 25 lut 2009, o 11:26

To ja też sobie przed domem postawię billboard, że tu będzie 300metrowy wieżowiec. - Ironia.
Bilboard jest na wielu budowach, tych realizowanych i tych zatrzymanych ;)
*All Rights Reserved*

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 25 lut 2009, o 11:34

O jak fajnie wiedzieć, że w Ostrowie powstają sklepy. Na tą wiadomość czekałem z niecierpliwością razem z całą rodziną i sąsiadami. Przeczytaj sobie tymi ostrowskimi oczkami jak zatytułowany jest ten temat.

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 25 lut 2009, o 11:35

widac Panowie nie umiecie się opanować :/

Cross: zerknij kto poruszył temat ostrowskich galerii :?
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 25 lut 2009, o 11:43

Nie liczy się kto zaczyna tylko kto wlecze temat.

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 25 lut 2009, o 11:53

Crossmen pisze:Nie liczy się kto zaczyna tylko kto wlecze temat.
my wleczemy temat :lol:

no chyba że "nie liczy się kto zaczyna, tylko kto jest z miasta na O" :?
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

ODPOWIEDZ