Fabryka Hamiltona

To co już wybudowano.
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 paź 2010, o 10:56

Zapewne większość z was to czytała http://www.calisia.pl/articles/8526-jak ... -w-kaliszu
Zwróciełem uwagę, a wywiad z panem prezydentem. Zwłaszcza ten fragment: I na koniec: będą nowi inwestorzy i bardzo atrakcyjne miejsca w Kaliszu. Ale będę mógł o tym powiedzieć za dwa – trzy tygodnie po sprawdzeniu i udokumentowaniu wszystkich informacji
Może rzeczywiście tak będzie. No bo chyba pan prezydent by o tym nie mówił.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 26 paź 2010, o 11:22

K-man pisze:Może rzeczywiście tak będzie. No bo chyba pan prezydent by o tym nie mówił.
Grzegorz Sapiński też o tym wspomina:

"Bardzo ważne jest stworzenie klastrów gospodarczych (czyli grup niezależnych przedsiębiorstw, które podejmują wspólne przedsięwzięcia gospodarcze konkurujące i współpracujące równocześnie) skupiających przedsiębiorstwa z Kalisza i okolic jako instrumentów rozwoju poszczególnych branż.
Miałem przyjemność towarzyszyć powstawaniu, jednego z nich razem z marszałkiem województwa i senatorem Mariuszem Witczakiem. Klaster działa, a dzięki niemu niebawem swoje linie produkcyjne otworzą kolejne dwie firmy amerykańskie."

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 paź 2010, o 11:50

Możliwe, że chodzi tu o tzw. klaster lotniczy. Mój brat pracuje w Pratt & Whitney i wspominał mi amerykańkiej inwestycji. Problem polega na tym, że oni zwyczajnie przejmą prace prata. Tak, że nowych miejsc pracy chyba nie będzie :(
Mam nadzieję, że jednak brat się myli.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 26 paź 2010, o 12:04

Dalsze inwestycje firmy Sikorsky w Kaliszu??
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 paź 2010, o 12:12

Zadzwoniłem do brata, aby sie dowiedziec więcej. Firma nazywa się Hamilton, to chyba ta http://www.wskrz.com/pl/jednostki/zakla ... rmy_hamil/
Kupili hale od WSK. Będę podobno potrzebowac około 300 ludzi. Częśc będzie prawodpodobnie pochodzić z WSK, ale nie wiem jaki będzie to %. Tak, ze może jednak będą nowe miejsca pracy :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 26 paź 2010, o 12:36

Hamilton wizytował Kalisz i robił audyty w WSK podczas odbywania przeze mnie praktyk w tym zakładzie. Pod tą firmę przebudowano specjalnie linię produkcyjną.

Jeśli będzie 300 nowych miejsc pracy to będzie to dobra wiadomość.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 paź 2010, o 13:10

Tylko jak wyżej pisałem, część pracowników może przejśc z WSK Kalisz.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 26 paź 2010, o 18:42

K-man pisze:Zadzwoniłem do brata, aby sie dowiedziec więcej. Firma nazywa się Hamilton, to chyba ta http://www.wskrz.com/pl/jednostki/zakla ... rmy_hamil/
Kupili hale od WSK. Będę podobno potrzebowac około 300 ludzi.
Chyba jednak nie hamilton bo :

"Firma Hamilton Sundstrand rozpoczęła w środę w Rzeszowie budowę fabryki, w której produkowane będą m.in. elementy do pomocniczych silników lotniczych. Wartość inwestycji wyniesie ponad 100 mln zł. W zakładzie pracę znajdzie ok. 300 osób, w tym 70 inżynierów"
Info z 06.10.2010 r.

http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wy ... wie,7238,1
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 26 paź 2010, o 19:18

Hamilton, ale pewna część będzie w Kaliszu.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 paź 2010, o 21:50

Hamilton tak mi mówił brat, a ja mu wierzę :) Fajnie jakby u nas zatrudnili tylu inżynierów, ale raczej małe szanse :(
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 8 lis 2010, o 22:22


Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 8 lis 2010, o 23:16

No to jestem zaskoczony , że z tego szumnego klastra może jednak coś wyjść , bo obawiałem się tego samego co z aglomeracją OK czyli pustego gadania...
Skoro inwestycja jest planowana to tutaj jej miejsce.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 9 lis 2010, o 00:43

No ale jest aglomeracja. to chyba co najmniej połowa tego Hamiltona powinna być w powiecie ostrowskim, prawda!?
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Awatar użytkownika
KalishaQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 171
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 21:33
Lokalizacja: Korczak

Nieprzeczytany post autor: KalishaQ » 9 lis 2010, o 01:28

Mam wątpliwości do zasługi klastra przy wybieraniu lokalizacji w Kaliszu. Jeśli ktoś nie wie to Hamilton należy do UTC, do tej samej korporacji do której należy prat. Hamilton ma również swój zakład we wrocku, którym od niedawna zarządza dyrcio z kaliskiego prata... jak widzicie to wielka rodzina zakładów. K-man Twój brat ma rację ,że na początku pracę dostaną tam pracownicy Prata... już trwają z nimi rozmowy.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 9 lis 2010, o 01:57

Oprócz Wrocławia Hamilton ma fabrykę również w Rzeszowie. Jeszcze jedna ciekawostka kaliski Vac Areo otworzył niedawno także fabrykę w Rzeszowie. Szkoda jednak że nie rozwijają firmy w Kaliszu.

Tak jak KalishaQ napisał praktycznie te firmy to jedna rodzina i o klastrze chyba chwilowo nie ma co mówić. Szkoda że chcą zatrudniać osoby z Pratta choć z tego co mi wiadomo ze 120 miejsc dla nowych na początku ma się znależć.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 9 lis 2010, o 07:32

Rzeszów ma tą przewagę, że tam zatrudnia soę sporo inżynierów i tworzy jakieś naukowo - badawcze centra. U nas niestety tego nie ma :(
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 9 lis 2010, o 07:44

K-man pisze: U nas niestety tego nie ma :(


Może się zmieni :wink:

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 9 lis 2010, o 08:29

Może tak, a może nie. Najwiekszy konkurent Kalisza w tym przemyśle.


„DOLINA LOTNICZA”

W 2003 roku, z inicjatywy Zarządu WSK „PZL-Rzeszów”, zostało powołane do życia Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza”. W skład Stowarzyszenia wchodzi obecnie ponad 70 członków – przedsiębiorstw i ośrodków naukowo-badawczych z południowo-wschodniej Polski.

Główne cele działalności Stowarzyszenia to tworzenie dogodnych warunków dla rozwoju przedsiębiorstw przemysłu lotniczego, dalszy rozwój sektor badawczo-rozwojowy w przemyśle lotniczym, przyciąganie nowych inwestorów, a także przekształcenie Polski południowo-wschodniej w jeden z wiodących w Europie regionów lotniczych, który będzie dostarczał różnorodne produkty i usługi z zakresu przemysłu lotniczego dla najbardziej wymagających klientów. Przedsiębiorstwa zrzeszone w Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza” dostarczają 90% polskiej produkcji w przemyśle lotniczym.
PODKARPACKI PARK NAUKOWO-TECHNOLOGICZNY „AEROPOLIS”

Celem podnoszenia konkurencyjności rzeszowskiej i podkarpackiej gospodarki oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań technologicznych utworzony został Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny AEROPOLIS. Park ma ułatwić podejmowanie działalności zarówno dużym inwestorom, jak i małym i średnim przedsiębiorcom, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorstw innowacyjnych i wprowadzających produkty lub usługi zaawansowane technologicznie.

Park podzielony jest na kilka stref i dysponuje terenami przeznaczonymi pod inwestycje. Przykładem zainteresowania inwestowaniem w obrębie Parku jest firma MTU Aero Engines Polska, wiodący producent silników lotniczych i podzespołów napędowych dla lotnictwa cywilnego, która otworzyła zakład produkcyjny oraz centrum badawczo–rozwojowe w sąsiedztwie Międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Drugim ważnym inwestorem, który ulokował swą siedzibę na terenie Parku przy lotnisku, jest firma Borg Warner, światowy potentat w produkcji turbosprężarek
http://www.strefabiznesu.nowiny24.pl/ar ... 41006.html
www.rzeszow.pl
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 9 lis 2010, o 10:02

Pewnie przejmą budowę silnikow do AirBusów od Rolls Royce'a :wink:?
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
KalishaQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 171
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 21:33
Lokalizacja: Korczak

Nieprzeczytany post autor: KalishaQ » 9 lis 2010, o 11:49

Wow! łącznie pozyskali 210tyś pln z unii i to ma wystarczyć im na 3lata? Na rok wychodzi 70k... Na pensje dla preziów to ledwo wystarczy, a co oni chcą za resztę zrobić? Kupią chyba ekspres do kawy:D Ostatnio słyszałem ,że pratt będzie remontował stołówkę na jednym z zakładów... kwota jaką chcą przeznaczyć to 200tyś:) Oczywiście jedno z drugim nie ma żadnego powiązania choć daje do myślenia na ile te 210k pozwoli rozwijać klaster.

ODPOWIEDZ