Hala targowa w miejsce targowiska przy ulicy 3-go Maja

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2496
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Hala targowa w miejsce targowiska przy ulicy 3-go Maja

Nieprzeczytany post autor: jp » 18 kwie 2011, o 16:42

Takiego tematu chyba jeszcze nie było? Pisaliśmy wprawdzie o możliwości przeniesienia targowiska z Nowego Rynku na ul.3 Maja, ale było to w wątkach dotyczących Tęczy lub Zabudowy Nowego Rynku.
http://www.rc.fm/polityczne/biznesowe-korzysci.html
"Miasto już przygotowuje się do kilku inwestycji, które chce realizować w oparciu o partnerstwo publiczno - prywatne. "To m.in. budowa dwóch parkingów wielopoziomowych oraz hali targowej w miejsce obecnego targowiska przy ulicy 3-go Maja. Myślimy też o budownictwie mieszkaniowym" - mówił na spotkaniu wiceprezydent Daniel Sztandera."

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 18 kwie 2011, o 17:34

Jeszcze nie było, i bardzo dobrze że utworzyłeś (wg mnie ;) ) To jest osobna inwestycja i mam nadzieję że zostanie połączona z myślą o przeniesieniu kupcow z Nowego Rynku, bardzo się cieszę z tego pomysłu :!:
g13k

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 18 kwie 2011, o 19:18

Już dawno obtowałem za tą lokalizacją, bo to miejsce ma wieloletnie przyzwyczajenie do handlu ze stoiska czy nawet z koszyka. Powinni z handlu pieskami i innymi zwierzątkami zrezygnować, a dojazd wyłącznie od strony AWP. Od strony ul.3-go Maja tre 2 ciągi piesze powinny być zachowane.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 18 kwie 2011, o 19:22

I być może tą halą zasłonili by ten hangar (czyt. salę gimnastyczną). Chyba nie postawią zwykłego blaszaka gorszego od sali nie? To powinno jakoś wyglądać z perspektywy AWP!
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 18 kwie 2011, o 19:50

Gawronik dobre pytanie. Jaki potwór może tam powstać :) Miejsce idealne według mnie.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 18 kwie 2011, o 20:01

Odgrzebują dawne plany ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2496
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 18 kwie 2011, o 20:45

gawronik13kalisz pisze:I być może tą halą zasłonili by ten hangar (czyt. salę gimnastyczną). Chyba nie postawią zwykłego blaszaka gorszego od sali nie? To powinno jakoś wyglądać z perspektywy AWP!
A gdyby udało się tam jeszcze upchnąć wielopoziomowy parking, to byłoby mistrzostwo świata :wink:

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 18 kwie 2011, o 20:49

jp pisze:A gdyby udało się tam jeszcze upchnąć wielopoziomowy parking, to byłoby mistrzostwo świata :wink:

Jest to wykonalne :wink:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 18 kwie 2011, o 20:50

Wielopoziomowy parking pod tym obiektem to wręcz konieczność. Jak inaczej pozbyć się stojących aut na chodnikach wzdłuż WP i korków jakie tworzą się przez szukających miejsc w dni targowe.

Trzeba przeszukać stare ŻK w dawnej koncepcji był wielopoziomowy parking i hala targowa.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 28 maja 2011, o 10:20

Nie wiem gdzie o tym napisać, bo ta informacja może dotyczyć rożnych inwestycji: GT, NR, bazaru na 3 Maja, lub Sali gimnastycznej przy Samochodówce.
Spod Tęczy tirem są przewożone domki dla budowniczych, na plac przy nowej sali na 3 Maja.Tam stoi dżwig i to "rozpakowuje". Ktoś wie co się święci? Może jednak ruszą z rynkiem?
g13k

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 28 maja 2011, o 14:04

Ja już słyszałem tyle wersji że nie wiem co o tym sądzić. Być może przenoszą tylko budy żeby koło galerii rozpocząć prace wykończeniowe. Pracownicy będą dochodzić te kilkadziesiąt metrów.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 30 maja 2011, o 13:59

Ech, mogliby wreszcie coś zrobić z tym targowiskiem, bo to co jest obecnie na Nowym Rynku można opisać w trzech słowach: bród, smród i ubóstwo. A NR mógłby być naprawdę pięknym placem :roll:.
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5397
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 1 cze 2011, o 16:19

Adi pisze:Ja już słyszałem tyle wersji że nie wiem co o tym sądzić. Być może przenoszą tylko budy żeby koło galerii rozpocząć prace wykończeniowe. Pracownicy będą dochodzić te kilkadziesiąt metrów.
Tak dokładnie jest jak piszesz. To tylko przeniesienie domów dla pracowników.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: 1 cze 2011, o 23:08
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Anto » 1 cze 2011, o 23:53

Mam nadzieję ze w końcu sie wyniosą z Nowego Rynku. Moja babcia mieszka w 1 bloku za tęczą i choc ze ona uwaza ze trudno by jej było bez tego 'bazaru' to niech ktoś sie przejedzie tamtędy w sobote po południu. wsyzstko sie wala po ulicy ...blee

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 2 cze 2011, o 03:10

Ja natomiast chciałbym żeby ktoś potwierdził czy prawdą jest to co słyszałem.

Ponoć zarządcą podziemnego parkingu pod NR ma być bodajże Pawlak ten sam który jest teraz zarządcą tego rynku. Czy to nie jest trochę chora sytuacja??

Sam rynek z NR miałby niby być przeniesiony na plac po zajezdni KLA. KLA ma stacjonować na terenie PKS-u. Natomiast targowisko 3-go Maja miałoby zostać zamienione na parkingi nadziemne. Część kupców miałaby przenieść się na giełdę gdzie trwa już intensywna rozbudowa powierzchni przeznaczonej pod sprzedaż, reszta kupców handlująca towarem spożywczym miałaby otrzymać nowy plac na rogu ulicy Stawiszyńskiej i Warszawskiej. Takie słuchy płyną z środowiska handlarzy. Pytanie czy to prawda
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

emil_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: 24 sie 2010, o 07:20
Lokalizacja: Majków

Nieprzeczytany post autor: emil_p » 2 cze 2011, o 07:21

Z placem Stawiszyńska/Warszawska to byłaby trochę porażka... Potem miasto chciałoby przeznaczyć teren pod inwestycję a wojna byłaby na nowo. Jak dla mnie to zbyt atrakcyjny teren...

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 2 cze 2011, o 09:31

emil_p pisze:Z placem Stawiszyńska/Warszawska to byłaby trochę porażka... Potem miasto chciałoby przeznaczyć teren pod inwestycję a wojna byłaby na nowo. Jak dla mnie to zbyt atrakcyjny teren...
Nie wiem czy ten teren jest aż tak atrakcyjny, może ten najwyzej położony tak? Należy cały czas pamiętać, że jest to teren zalewowy, a więc niebezpieczny ze względu na tzw.,,cofki Prosny do jej Canale Grande zwłaszcza dla poważniejszych inwestycji. Stawiszyńskie Przemieście w dalszym ciągu czeka na ładne jego zaml
knięcie, podobnie jak Nowy Rynek. Tam nie może powstać żadne nowe targowisko, choćby na swój niechlujny wygląd, zwłaszcza po targowaniu, a przed zwiedzaniem. A tak wogóle , to gdzie podziewaja się służby miejskie w uroczych mundurkach? Ponadto tego fragmentu Miasta nie można zaśmiecać, chociażby ze względu na pobliże dwócxh sanktuariów, zwłaszcza najwiekszej atrakcji turystycznej Kalisza jaskim jest św.Józefa, ktory przyciąga, dzięki kustoszowi prałatowi Plocie największe rzesze turystów. Miejsce to od średnioeiecza pozostaje po dziś dzień Wrotami Miasta. Tam potrzeba więcej inwerstycji typu handlowo-gastronomicznego, handlu dewocjonaliami zw. tematycznie z Kaliszem, potrzeba antykwariatów i narszandów sztuki, twórczośi ludowei i olastryvznej ,,na żywo''
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2496
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 2 cze 2011, o 14:38

Tak jak napisał Sobieray miejsce to od średniowiecza pozostaje "Wrotami do Miasta" i nie można go zaśmiecać żadnym targowiskiem.

Nie pamiętam już skąd pochodzą poniższe cytaty, ale to są IMHO właściwe propozycje zagospodarowania zdegradowanego Stawiszyńskiego Przedmieścia:

"ul.Stawiszyńska - W trójkącie ograniczonym ulicą Stawiszyńska, Warszawską i kanałem Bernardyńskim proponuje się zabudowę apartamentową (mieszkaniowo – biurową) o wysokim standardzie wykonania (szkło, aluminium) wkomponowaną do nabrzeża rzeki i zabudowy klasztornej. Wyklucza się zabudowę typu bloki TBS, Spółdzielcze. Wskazane byłoby przekazanie gruntów prywatnym developerom dysponującym doświadczeniem w budowie obiektów o wyższym standardzie wykończenia. "
-----------------
"Ulice Stawiszyńska, Warszawska- Na w/w terenie znajduje się zabudowa wielorodzinna z przełomu XIX i XX wieku. Teren ogólnie zdegradowany, zagospodarowany chaotycznie. Celem rewitalizacji powinno być nadanie terenom zabudowy śródmiejskiej nowej funkcji i zapewnienie ładu przestrzennego. Proponuje się: mieszkalnictwo wielorodzinne z usługami na parterze, parkingi wielopoziomowe, obiekty kulturalno-oświatowe, hotel, usługi, handel podstawowy. "

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2496
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 2 cze 2011, o 15:07

Adi pisze:Ja natomiast chciałbym żeby ktoś potwierdził czy prawdą jest to co słyszałem...
Pierwsze słyszę, ale pomysł przeniesienia targowiska z NR na plac po zajezdni KLA bardzo mi się podoba. "Rynek" stanowiłby uzupełnienie oferty Tesco :wink: Nawet parking mógłby być wspólny :wink:

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 2 cze 2011, o 15:23

Podobnego zdania byłem, jak zabudowywano ,,potworkiem'' skarpę cmentarza prawosławnego, bo i tam spaskudzono tamtejsze Wrota do Miasta. Z kolei Stawiszyńskie Przed. mopża umiejętnie zamknąc jakimś gustownym obiektem z częścią usługowo-gastronomiczną otwartą na Kanał Bernardyński, ale czysty. A nawet przejechałbym się do Kłodzka by podejrzeć ich gondole, bo pomysł za głupi nie uważam.
Ostatnio zmieniony 2 cze 2011, o 19:35 przez sobieray-3, łącznie zmieniany 1 raz.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

ODPOWIEDZ