DK25 Ostrów-Kalisz-Konin

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 5408
Rejestracja: 4 lis 2009, o 18:24
Lokalizacja: CALISIA

DK25 Ostrów-Kalisz-Konin

Post autor: gawronik13kalisz » 5 lis 2012, o 15:56

Szukałem, ale podobnego tematu nie znalazłem.
SLDowcy Kaliscy i Kunińscy wpadli na taki plan:
http://rc.fm/polityczne/o-trasie-kalisz-konin.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Chyba dobrze myślą... :roll:
Już nawet Trębacz płacze z herbu, bo na to co się dzieje z miastem nie starcza mu nerwów!®

ben1302
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 15:38
Lokalizacja: Hanki Sawickiej

Re: Połączenie Kalisza z Konienm

Post autor: ben1302 » 5 lis 2012, o 16:09

Jak dla mnie świetny pomysł, mielibyśmy wtedy dużo dużo lepsze połączenie z A2 jak i z Konińskim węzłem kolejowym. :D

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8969
Rejestracja: 5 lis 2007, o 22:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Połączenie Kalisza z Konienm

Post autor: K-man » 5 lis 2012, o 17:40

No cóż z braku kasy nic z tego nie wyjdzie, ale przynajmniej pan Witoń I SLD mają jakies pomysły. Przez tyle kadencji JPIII na to nie wpadł, żeby choc się spotkać z władzami Konina i innymi samorządowcami i lobbowac wspólnie dla dobra Wschodniej Wielkopolski. Zresztą rządząca Kaliszem ekpia w ogóle nie ma pomysłu, aby przywrócić Kaliszowi rangę miasta regionalnego.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Caspress
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3571
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Połączenie Kalisza z Konienm

Post autor: Caspress » 5 lis 2012, o 19:11

ben1302
Konin nie ma węzła kolejowego tylko leży na strategicznej linii jaką jest linia E-20/3
Co prawda z Konina jest jeszcze linia 388 do Kazimierz Biskupi
Ale co komu z węzła gdzie nie śmigają pasażerskie?
To tak jak byśmy nazwali Ostrzeszów węzłem kolejowym chodziarz na odnodze z Ostrzeszowie do Grobowa nad Prosną/Namysłaki na pewnych odcinkach jest ruch drezynowy chociaż 8)

Wracając do tematu 4 dwupasmówka do Konina super sprawa zawsze jak wracam z Warszawy i mam zjeżdżać na Polskie standardy to masakra :?
Ale i tak to jest śmieszne kto zatwierdza autostrady 4 pasmowe tir wyprzedza i blokada.
Oczywiście mówię o Autostradzie a nie przyszłej drodze Konin-Kalisz
Ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć to chyba wizja na 2050r.
Taka droga może by wytępiła pechowe miejsca wypadkowe.


A jeśli rzeczywiście miała by ona powstać to niech miasto Kalisz pomyśli nad 4 pasówką 2 etapu od Poznańskiej (DK25) obw.
Kolejnym minusem jest obw. Szczypiorna-NWS dwupasmówka lepiej niech zrobią Wrocławską do granicy miasto to będzie masełko :D

Wracając do tematu Kalisz-Konin to przypominają mi się plany PKP Kalisz-Konin-Inowrocław.
Tak wgl. odnośnie PKP to było by można wykorzystać obecne odcinki kolejowe oczywiście są one do zrobienia od 0 ale przystanki kolejowe/Perony już by były wiadome w końcu po wsiach czego się spodziewać od PKP ? (Chodzi mi o stan przystanków)
Takim odcinkiem jest właśnie linia 388 Konin-Kazimierz Biskupi a następnie
Linia 231 Inowrocław Rąbinek – Mogilno zakładając że wlot naszej linii był by w miejscowości w Gopło
Przejechał bym jeszcze miejscowości nie czynnej wąskotorówki konkretnie linii
Jabłonka Słupecka - Sławoszewek (rozebrana< dalej nie czynna>) Wilczyn nie wiem alba ją zebrać albo zrobić linie obok
nas by interesował odcinek Cegielnia-Góry
Wersja Fizyczna:
http://i.imgur.com/vTDwh.png" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4319
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Re: Połączenie Kalisza z Konienm

Post autor: andrzej » 5 lis 2012, o 19:32

raczej ta inwestycja w najbliższych 20 lat nie doczeka się realizacji i czy w ogóle się doczeka. Jedynie co możemy się doczekać wciągu 20 lat to wybudowanie obwodnicy Kalisza i połączenia 4 czteropasmówką miedzy Kaliszem a Ostrowem
Andrzej

Awatar użytkownika
Toji
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 8 cze 2009, o 14:52
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Połączenie Kalisza z Konienm

Post autor: Toji » 5 lis 2012, o 20:48

wreszcie nareszcie, pytanie tylko czy jest realne :(
tylko umarli płynną z prądem, ci co żyją muszą czasem brnąć pod prąd :)

Awatar użytkownika
ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1243
Rejestracja: 1 sty 2006, o 12:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Re: Połączenie Kalisza z Konienm

Post autor: ww » 6 lis 2012, o 03:46

Cóż, trudno spodziewać się, że koledzy partyjni z Konina nie będą popierać kolegów partyjnych z Kalisza. Tylko czy coś realnego z takiego partyjno-koleżeńskiego popierania wynika? Nic nie wynika. Wyniknąć będzie mogło dopiero wtedy, gdy w strategii rozwoju województwa utrwali się projekt skomunikowania wschodniej części województwa w kierunku północ-południe: Ostrów Wlkp.—Kalisz—Konin (drogowego, jak i kolejowego). Wszystkie trzy miasta mają w tym swój żywotny interes, ale dla Kalisza to jest sprawa życia i śmierci (gospodarczej).

Jeśli zaś „ma to być pierwszy etap wielkiego projektu” etc., to trzeba zauważyć, że „wielkich projektów” nie realizuje się już chyba metodą „czteropasmowej drogi o podwyższonym standardzie” (chodzi o GP?), tylko chyba metodą drogi ekspresowej?

Zatem: (Wrocław) autostrada A8—droga ekspresowa S8 (Oleśnica)—droga ekspresowa S25 (Ostrów Wlkp.—Kalisz—Konin)—droga ekspresowa S10—autostrada A1 (Toruń). Ale jeśli Kalisz nie stworzy gospodarczej koalicji z Ostrowem Wlkp. i Koninem, to sam przecież tego nigdy nie uciągnie (bo tandem P-Sz nie jest w stanie niczego nawet popchnąć, a cóż dopiero uciągnąć).
Mam dosyć tego miasta,
Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, King, 1992)

Awatar użytkownika
Caspress
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3571
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Połączenie Kalisza z Konienm

Post autor: Caspress » 15 lis 2012, o 21:20

Poseł Leszek Aleksandrzak z SLD interpeluje w sprawie drogi ekspresowej Kalisz - Konin
Niedawno informowaliśmy, że samorządowcy SLD z Kalisza i Konina zamierzają wspólnie lobbować na rzecz budowy czteropasmowej trasy, łączącej oba miasta. Teraz wsparł ich kaliski poseł SLD Leszek Aleksandrzak, który w tej sprawie napisał interpelację do marszałek Sejmu oraz ministra infrastruktury.

Parlamentarzysta w swoim piśmie podkreśla, że w wyniku ostatniej reformy administracyjnej kraju, Kalisz, drugie pod względem wielkości, miasto w Wielkopolsce, utraciło status miasta wojewódzkiego.

- Zapoczątkowany tymi zmianami proces marginalizacji tego najstarszego miasta w Polsce, mimo licznych zapewnień rządzących, cały czas się pogłębia. Padają kolejne zakłady pracy, w pozostałych następują redukcje etatów i nieustannie rośnie bezrobocie. Skutkuje to m.in. brakiem jakichkolwiek perspektyw, szczególnie dla ludzi młodych, a starszym przysparza wiele problemów i frustracji – zauważa poseł Aleksandrzak. - Jednocześnie, często kosztem tych mniejszych ośrodków, prężnie rozwijają się największe ośrodki oraz te miejscowości, które mają zapewniony dostęp do sieci autostrad i dróg ekspresowych.

Ministrowi infrastruktury parlamentarzysta SLD wypomina, że to właśnie on podjął decyzję o rezygnacji z projektu budowy kolei wielkich prędkości, z którym Kalisz i cała aglomeracja kalisko-ostrowska wiązały duże nadzieje.

- Rok temu, w trakcie kampanii wyborczej działacze Platformy Obywatelskiej zapewniali że realizacje tej inwestycji rozpocznie się niemalże zaraz po wyborach. Dziś, zapomnieli o swoich przedwyborczych obietnicach – mówi Aleksandrzak.

Poseł chce wiedzieć, jakie są szanse i możliwości na realizację budowy drogi o podwyższonym standardzie Kalisz-Konin w ciągu drogi krajowej nr 25 oraz jakie znaczące inwestycje drogowe obejmujące południową Wielkopolskę będą realizowane w najbliższym okresie?
A oto jak poseł Leszek Aleksandrzak argumentuje poparcie dla inicjatywy samorządowców w sprawie trasy ekspresowej Kalisz – Konin:

„Propozycja ta jest w pełni uzasadniona, bowiem przez miasto Konin przebiega autostrada oraz zmodernizowana linia kolejowa, łącząca stolicę naszego kraju z Europą Zachodnią.

Rozbudowa istniejącej drogi krajowej nr 25 na odcinku od Kalisza, a tak naprawdę od istniejącej już obwodnicy Nowych Skalmierzyc, do Konina pozwoli również na „wyprowadzenie” ruchu samochodów ciężarowych, które każdego dnia przejeżdżają przez miasto.
Mam nadzieję, że proponowana w ramach tego zadania obwodnica Kalisza pozwoli odciążyć zakorkowane dziś ulice. Droga ta spowoduje również upłynnienie ruchu pojazdów, wiodącego z Dolnego Śląska (a nawet południa Europy), przez Ostrów Wielkopolski, Kalisz, Konin, Inowrocław na Pomorze i do naszych portów w Gdańsku i Gdyni.

Z rozbudową tej drogi mieszkańcy naszego subregionu wiążą ogromne oczekiwania.
Jej rozbudowa diametralnie zwiększy atrakcyjność tej części Wielkopolski, co powinno dać impuls do działania przedsiębiorcom, aby realizowali oni swoje inwestycje w tym regionie. Jednocześnie fakt ten przyczyniłby się do utworzenia nowych miejsc pracy, których tak bardzo brakuje w ostatnich latach zarówno w Kaliszu, jak i jego okolicach.”
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 612
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Re: Połączenie Kalisza z Konienm

Post autor: andre » 20 lis 2012, o 00:17

Dlaczego zawsze o takie rzeczy walczą przedstawiciele partii, które nie są w koalicji i które tym samym nic nie osiągną? Bo słowa i obietnice nic ich nie kosztują. A dlaczego przedstawiciele PO czy PSL-u z naszego regionu w sejmie i senacie, pomimo że są w koalicji rządzącej , nie potrafią przeforsować budowy tego połączenia drogowego z Koninem? Bo rząd Tuska ma inne priorytety a oni są tam pionkami których obowiązuje dyscyplina partyjna w głosowaniu. Gdyby Tusk kazał zaorać Kalisz, glosowaliby za, bo dla nich liczy sie tylko kariera polityczna, i zwiazane z tym profity a nie dobro naszego miasta.

Awatar użytkownika
piasek1995
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 16:23
Lokalizacja: Majków

Re: Połączenie Kalisza z Konienm

Post autor: piasek1995 » 20 lis 2012, o 18:05

Obrazek
Umiesz liczyć? Licz na siebie!

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8969
Rejestracja: 5 lis 2007, o 22:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Połączenie Kalisza z Konienm

Post autor: K-man » 20 lis 2012, o 19:11

Nazwa tematu jest trochę myląca. Połączanie Kalisza z Koninem :) chyba powinno być "Połączenie drogowe Kalisza i Koninem".
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Caspress
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3571
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Połączenie drogowe Kalisza z Konienm

Post autor: Caspress » 11 sty 2014, o 17:56

Nowej drogi Kalisz - Konin nie będzie
http://www.faktykaliskie.pl/nowej-drogi ... nie-bedzie" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3284
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Połączenie drogowe Kalisza z Konienm

Post autor: <Przemek> » 11 sty 2014, o 18:31

No tak, a czego się oni spodziewali, że nagle im taką drogę do Konina wybudują. :)

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2036
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Połączenie drogowe Kalisza z Konienm

Post autor: Cristof » 14 sty 2015, o 20:48

Prezydent lobbuje w sprawie "25"
http://www.zyciekalisza.pl/?str=182&id=182055" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3284
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Połączenie drogowe Kalisza z Konienm

Post autor: <Przemek> » 14 sty 2015, o 20:57

Cristof pisze:Prezydent lobbuje w sprawie "25"
http://www.zyciekalisza.pl/?str=182&id=182055" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie wiem dlaczego tytuł artykułu zawiera tylko odniesienie do DK25, skoro w treści mowa jest też o DK12, moim zdaniem o wiele ważniejszej drodze. Zakładając, że S11 kiedyś w końcu powstanie, to najlepszym połączeniem drogowym z Warszawą i wschodnią częścią Polski będzie właśnie ewentualne S12, a nie żadna poszerzona 25. Dobrze, że GS bierze się na poważnie za drogi, mam nadzieje, że to nie indywidualny "wyskok", ale początek prawdziwej kampanii.

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Połączenie drogowe Kalisza z Konienm

Post autor: Jacenty » 14 sty 2015, o 21:16

Co oni mówią o "Wicepremier Bieńkowskiej" jak ona od października jest Komisarzem UE...
A chyba na ten moment ważniejsze jest połączenie S 25 drogę Kalisz-Ostrów to chyba bardziej wpłynie na te naszą aglomeracje oraz odcinek jest ponad połowę krótszy oraz są już fragmenty tej trasy.

Awatar użytkownika
Caspress
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3571
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Połączenie drogowe Kalisza z Konienm

Post autor: Caspress » 15 sty 2015, o 23:19

Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1782
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Połączenie drogowe Kalisza z Konienm

Post autor: jp » 15 paź 2015, o 12:41

Proponuję zmianę nazwy wątku na "witczakówka" :)
http://www.rc.fm/polityczne/kalisz-szcz ... 5-tki.html" onclick="window.open(this.href);return false;
i przeniesienie do planowanych

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1683
Rejestracja: 12 lut 2006, o 13:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Połączenie drogowe Kalisza z Konienm

Post autor: ANewDay » 15 paź 2015, o 12:48

Brawo. I nie jakieś tam dywagacje czy apele. Konkret. Daty, koszty. 8)

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 3941
Rejestracja: 24 lis 2008, o 03:30
Lokalizacja: Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym :-)
Kontakt:

Re: Połączenie drogowe Kalisza z Konienm

Post autor: milo » 15 paź 2015, o 12:49

Wartość tej inwestycji to 1 165 000 000 złotych.

Czyli wychodzi jesli to miałby być odcinek od ostrowa ( węzeł Czekanów ) do Konina ( wezeł Modła ) po ca 17 mln za km.
No to rzeczywiście nie byłaby kosmetyka hm...
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ODPOWIEDZ