Śródmieście musi ożyć!

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 17 lis 2015, o 16:47

To nie jest tam gdzie była BEKA? Jeśli tak to stara info. przynajmniej ja od dawna wiem, że teraz to jego własność :)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: K-man » 17 lis 2015, o 16:52

Tak Jasiek20, tak jak pisałem. Pewnie większość o tym slyszała, lub pisała.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 17 lis 2015, o 22:45

jasiek20 pisze:
faust pisze:Ja w Kaliszu bywam co prawda od dawna tylko w tygodniu, ale nawet w tygodniu widzę sporo osób. Często przechodzę obok restauracji włoskiej przy Amber i nawet w poniedziałek/wtorek wieczorem zawsze zajętych jest parę stolików.
Ta pizzeria jest genialna! Niestety we Wrocławiu nie powtórzyli smaku z Kalisza :(
ale we Wrocławiu jest Piec na Szewskiej...

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 18 lis 2015, o 09:05

ANewDay pisze:
ale we Wrocławiu jest Piec na Szewskiej...
Chodziło mi o lokal Tutti Santi w C.H Borek.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 18 lis 2015, o 09:26

Michał pisze: i jakaś kawiarnia po Enico.
Po Enico w Rynku czy na Kanonickiej?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 18 lis 2015, o 14:57

Jarmarki świąteczne, targi zdrowej żywności i festiwal Specjalności Regionów – czy te imprezy wpiszą się w kalendarz wydarzeń na 2016 rok? Miasto Kalisz podjęło już działania mające na celu organizację jarmarku bożonarodzeniowego – zapowiedział prezydent Grzegorz Sapiński. Organizację pozostałych imprez Miasto uzależnia od zainteresowania kaliszan grudniową imprezą.

http://www.calisia.pl/articles/czy-kali ... jarmarkami" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: K-man » 19 lis 2015, o 15:26

Kolejne bla bla bla
http://www.kalisz.pl/pl/q/aktualnosci/o ... otego-rogu" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 19 lis 2015, o 15:28

Z tego tekstu wyłapałem:
"Jest to kolejne spotkanie..."
"W tym roku planowane są kolejne spotkania, podczas których odbędą się dalsze dyskusje..."

Więc zacytuję K-Mana "bla, bla, bla".
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3659
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 19 lis 2015, o 17:44

Co to, kurczę, jest? Dlaczego Złoty Róg mieliby zagospodarowywać akurat restauratorzy? Należy to miejsce zabudować zgodnie z koncepcją opracowaną w związku z odbudową miasta. Doświadczenie uczy, że w śródmieściu rozwiązania architektoniczne odbiegające od założeń odbudowy są zwykle bolesną porażką.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: K-man » 19 lis 2015, o 21:02

Oni zupełnie nie mają pomysłu na Kalisz, a przynajmniej donosze takie wrażenie. Ewentualnie ich pomysł na Kalisz, to na razie zupełna porażka.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 19 lis 2015, o 23:22

Należy to miejsce zabudować zgodnie z koncepcją opracowaną w związku z odbudową miasta.
Brawo dla tego Pana! Nie wiem ile razy jeszcze trzeba to powtórzyć, że tu nie ma co się zastanawiać, tam trzeba odbudować wyrwę w zabudowie, którą niewątpliwie jest obecny placyk na Złotym Rogu. Oczywiście spotykać się, rozmawiać i konsultować projekty trzeba, tylko że trzeba jasno określić swoje stanowisko - my jako miasto nie dopuścimy aby dalej był tam plac, wracamy do projektu zabudowy tego miejsca, a konsultować możemy co najwyżej przeznaczenie przyszłego budynku, ewentualnie podwórza, jeśli by powstało. Koniec kropka.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: K-man » 24 lis 2015, o 18:51

Czekam czekam i doczekać się nie mogę. A zreszta myślę, że nie tylko ja.
http://www.calisia.pl/articles/zburzeni ... nowym-roku" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: K-man » 29 gru 2015, o 09:06

Przykład z Płocka co prawda na wiki napisane jest, że deptak jest na ulicy Tumskiej, ale ulica Grodzka też mi wygląda na deptak. A Kalisz jak nie miał deptaka tak nie ma i się na to szybko nie zanosi.
https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82oc ... Tumska.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82oc ... %82ock.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 29 gru 2015, o 21:59

nie doczekamy się deptaku, bo jak by miały wjechać footracki? (myślenie GS)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: K-man » 5 sty 2016, o 21:02

http://www.kalisz.pl/pl/q/aktualnosci/j ... italizacje" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 5 sty 2016, o 23:06

same spotkania zero działań, gratuluję prania mózgów i sprawiania wrażenia, że coś robią

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 6 sty 2016, o 09:38

ANewDay jesteś bardzo negatywnie nastawiony do obecnej ekipy. Dajmy im jeszcze trochę czasu. Ja już widzę kilka pozytywnych zmian. Na wszystko trzeba czasu. Jak przez 3 lata się nic konkretnego nie zmieni to ok.

Ps.
Na Dobrzecu pojawiły się nowe śmietniki z motywami kwiatowymi. (bardzo podobne do rzeszowskich)
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 6 sty 2016, o 19:08

rym-ek pisze:ANewDay jesteś bardzo negatywnie nastawiony do obecnej ekipy. Dajmy im jeszcze trochę czasu. Ja już widzę kilka pozytywnych zmian. Na wszystko trzeba czasu. Jak przez 3 lata się nic konkretnego nie zmieni to ok.

Ps.
Na Dobrzecu pojawiły się nowe śmietniki z motywami kwiatowymi. (bardzo podobne do rzeszowskich)
nie ma żadnych pozytywnych zmian, chyba że zaliczasz do tego ciepłe posadki i dodatki do pensji... Wczoraj jeszcze jechałem KLA i jechały takie "dzieciaki" z gimnazjum czy LO dość wstawione i tylko jeden chłopak się chwalił jak to ma darmowe przejazdy, bo jestem synem radnego... Nic się nie zmienia, nie ma inwestycji, tylko właśnie gadają o gadaniu, a nie robią konkretów....

Te śmietniki to jest właśnie jedna z porażek znowu. Zamiast wprowadzić ładne, schludne i ujednolicone śmietniki po raz kolejny robią chaos estetyczno-architektoniczny, naprawdę nie potrzeba nam wśród tylu reklam, szyldów kolejnych rozpraszaczy uwagi, które nijak się mają do charakteru miasta, są dodatkowo porozstawiane bardzo na odwal się i nie wiadomo jaka zasada temu przyświeca. W jednym tylko przypadku bym uznał, że te śmietniki są ok - na wiosnę/lato, gdzie jeszcze miałoby to uzasadnienie, a teraz zimą wiosenne rozkwitnięte kwiaty zupełnie nie pasują, wyglądają kiczowato, co innego gdyby to były jakieś motywy zimowe/świąteczne. Naprawdę nie ma na nic pieniędzy, tylko na kolejny gniot.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 7 sty 2016, o 11:38

,,Rewitalizacja to nie pudrowanie zwłok’’
We wtorek z kaliskimi samorządowcami spotkała się Hanna Gill-Piątek, ekspert z ramienia Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, która ma pomóc Miastu w zdobyciu środków na modelowe działania rewitalizacyjne. Kolejny raz przyjedzie 20 stycznia. Wtedy też spotka się z mieszkańcami, od których, ma nadzieję, usłyszy, w jaki sposób widzieliby przyszłość Kalisza.
http://www.faktykaliskie.pl/rewitalizac ... anie-zwlok" onclick="window.open(this.href);return false;

Zgadza się tylko dziurawe chodniki i brudne odrapane kamienice nikogo do centrum nie przyciągną. Podobnie jak przepychanie się wśród zaparkowanych aut. Priorytetem powinno być w centrum likwidacja piecy na paliwo stałe, bo nowe elewacje szybko trafi szlak.

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 7 sty 2016, o 14:34

i wypedzenie samochodow z centrum miasta. Zmusi to mieszkancow do przemieszczania sie innymi srodkami komunikacji a przy okazji rynek zyska w oczach mieszkancow. Ulice okalajace Kaliski rynek powinny byc zrobione tak jak ma to miejsce ulica Florianska w Krakowie z niskimi kraweznikami lub wogole bez nich jako jeden wielki deptak w wyznaczonych godzinach gdzie towar przyjezdza do skelpow i kawiarni. Juz teraz powinno sie to zrobic przed rewitalizacja

ODPOWIEDZ