Śródmieście musi ożyć!

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
zawodziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 20 sty 2015, o 04:48

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: zawodziak » 1 wrz 2016, o 16:53

Co się stało z miejskim klombem, a raczej z kwietnikiem na trawie przed kaliskim ratuszem? – pytają nas kaliszanie. Od kilku dni w miejscu nasadzonych latem kwiatów jest… goła ziemia. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest prozaiczna. Kwiaty powyrywały bawiące się tam dzieci. Firma ogrodnicza dokończyła dzieła zniszczenia wyrywając pozostałe zniszczone rośliny. Teraz kwietnik wygląda jak… kartoflisko.

http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/samo ... a,416.html" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: K-man » 6 wrz 2016, o 19:35

Fragment z artykułu ostatniego numeru Życia Kalisza:
W planach jest ponadto wykonanie dokumentacji projetkowej dla zadania 'Mury Calisii - rewaloryzacja średniowiecznych fortyfikacji obronnych miasta".
Nie wiem, czy chodzi o zadbanie już istniejących murów, czy może ukazanie przebiegu dziś nie istniejących odcinków murów mioejskich baszt bram miejskich i zamku. Można by to zrobić za pomocą np czerownych cegieł, które przebiegały by dokładnie nad pozostałościami ukrytymi w ziemii. Dzięki czerwonej cegle dobrze by się odróżniało od kostki brukowej i nawiązywało do historii, gdyż mury i zamek były zbudowane głównie z cegły. A wiem że pod Kaliszem jest cegielnia, która produkuje na zamówienie cegłę gotycką, która różni się wielkością od póżniejszych. Myślę, że Kalisz zyskałby na atrakcyjności nie tylko wśród turystów, ale i kaliszan. Myślę że to zdecydowanie lepszy pomsł niż pomysł radnego Plichty sprzed kilku lat, który chciał odbudować w całości mury miejskie, czy też poznański gargamel.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 6 wrz 2016, o 20:52

zawodziak pisze:Co się stało z miejskim klombem, a raczej z kwietnikiem na trawie przed kaliskim ratuszem? – pytają nas kaliszanie. Od kilku dni w miejscu nasadzonych latem kwiatów jest… goła ziemia. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest prozaiczna. Kwiaty powyrywały bawiące się tam dzieci. Firma ogrodnicza dokończyła dzieła zniszczenia wyrywając pozostałe zniszczone rośliny. Teraz kwietnik wygląda jak… kartoflisko.

http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/samo ... a,416.html" onclick="window.open(this.href);return false;

żenada.

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: dybek » 7 wrz 2016, o 17:51

Brawo!
To już pewne. Targowisko „pod Tęczą”, jak potocznie nazywają je kaliszanie, zostanie zlikwidowane, a handlujący będą mogli przenieść się do nowoczesnej hali. Powstanie ona na terenie po dawnej bazie KLA przy ul. Majkowskiej, a wybuduje ją spółka Giełda Kaliska.
http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/samo ... e,425.html" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: K-man » 7 wrz 2016, o 18:23

Nie wiem na ile to jest realne, ale projekt słabiutki. Ten dom miałby przejść taką metamorfozę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Źródłó Skyscrapercity.com
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9016
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 8 wrz 2016, o 11:23

Takiej architektury u nas brakuje, więc mam nadzieję, że doczekamy się realizacji :D
g13k

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 8 wrz 2016, o 15:18

w ramach ożywienia śródmieścia kościół garnizonowy ma wymieniany dach...

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: K-man » 8 wrz 2016, o 18:53

Gawronik, ale to jest słaby projekt. A miejsce znakomite.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: K-man » 9 wrz 2016, o 17:39

http://www.kalisz.pl/pl/q/aktualnosci/b ... przebudowy" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 26 wrz 2016, o 10:40

Czy mogę prosić o link do wizualizacji przebudowy Browarów Weigtów?

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 wrz 2016, o 10:49

Tu taj to znalazłem, trzeba zjechać trochę w dół http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 8&page=119" onclick="window.open(this.href);return false;
No, ale na zdjęciach na forum podana jet firma, która to zaprojektowała.
https://otodom.pl/?gclid=CMLoxN7SrM8CFU ... xtor=SEC-1" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ZKalisza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 3 kwie 2015, o 14:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: ZKalisza » 26 wrz 2016, o 11:47

Wizualizacja świetna. Zapraszam na stronę: http://www.przyjaznytyniec.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 26 wrz 2016, o 17:41

Muszę powiedzieć, że niejedno już w Kaliszu widziałem ale to nawet mnie zadziwiło i to bardzo negatywnie.
1.Po pierwsze architektura słaba godna jakiś bloczków typu Złote Łąki, Dobrzec itp. gdzie może nawet by się trochę wyróżniała. Tu w samym ścisłym zabytkowym centrum gdzie architektura powinna być najlepszej jakości tworzenie czegoś takiego to architektoniczna zbrodnia.

2. Budynek przeznaczony do przebudowy to zabytkowy browar Weigta, który po porządnych badaniach konserwatorskich i przywróceniu do pierwotnego wyglądu byłby piękną fabryczną architekturą z XIX wieku. I dziś jeszcze mimo przebudowy, obłożenia jakimiś styropianami wrażenie robi quasi obronna wieża. Tak więc z dobrej architektury zabytkowej chce się zrobić architekturę złą niszcząc przy okazji cenny zabytek. Konserwator, który by się na to zgodził powinien by się pożegnać ze stanowiskiem pracy.

Widać, że "architekt" wpadł na pomysł zabudowania sporej części zielonego jak dotąd półwyspu pod aniołami (tam gdzie dom pod aniołami) toż to zbrodnia na dużym i pięknym terenie zielonym w samym centrum miasta. Zbrodnią już była prywatyzacja terenu, który powinien być własnością publiczną z przeznaczeniem na teren rekreacyjny.

Straszne, straszne, straszne.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: K-man » 27 wrz 2016, o 09:47

Zgadzam się panie Macieju. Coś takiego mogłoby powstać na Dobrzecu, a i tam byłby słabe. To miejsce zawsze wydawało mi się idealne na muzeum, czy nowoczesny(wkomponowany w starą zabytkową tkankę) budnek galerii Kulisiewicza, czy Akademie Sztuk Pięknych. Wiem poniosło mnie. :D
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 27 wrz 2016, o 11:35

Uważam, że Cię właśnie nie poniosło. Paweł jesteśmy na "ty" i w ogóle to przecież forum! O ile uważałam, że problematyczne jest przejmowanie przez miasto Calisii, więzienia (co nie znaczy, że miasto powinno mieć te budynki w ... poważaniu) są tereny bezcenne z punktu widzenia rewitalizacji i normalnego życia Kalisza i miasto powinno te tereny bezwzględnie przejąć lub nie sprzedawać i powinny mieć one publiczny charakter. Są to 1. Złoty Róg. 2 Półwysep pod Aniołami czyli również omawiany fragment nawet z placem budowy przy ul Towarowej można by tam stworzyć dużą zieloną enklawę w centrum miasta a budynki przeznaczyć na cel publiczny. 3. Tereny między kanałem Bernardynką a ul Łódzką (rozszerzenie parku) 3. Ogrody Daragana wraz z WKU bo nie wyobrażam sobie, żeby miał tam w przyszłości stanąć "cudny obiekt. Dla mniej zorientowanych przed budową "Tęczy" jeden z Panów chwalił się, że będzie to obiekt równie piękny jak teatr. No niestety ja tego piękna nie widzę i jak słyszę, że ma powstać w Kaliszu "piękny obiekt" ""cudna fontanna" to zapalają mi się czerwone kontrolki. Oczywiście te cwaniaki liczą (mam nadzieję, ze to się już kończy) na plastyczne niewyrobienie kaliszan.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: milo » 27 wrz 2016, o 12:29

Maćku, publiczny charakter danego terenu wcale nie gwarantuje nam wysokiej jakości architektury i urbanistyki.
W Kaliszu mieliśmy tego przykłady w postaci "przepięknej" fontanny nastroje, ohydnych budynków KTBS lub stadionu.

Z tego względu kwestia własności nieruchomości jest rzeczą drugorzędną, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę ograniczenia budżetu miasta.
Teren na Mostowej był ( lub jest nadal ) do sprzedania - pytanie czy miasto na to stać tj. na zakup terenu i jego zagospodarowanie.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 27 wrz 2016, o 17:02

Oczywiście, że nie gwarantuje ale gwarantuje dostępność terenu półwyspu dla wszystkich mieszkańców i to już jest dla mnie argument za. Na architekturę samorządową mamy jakiś wpływ na prywatną znikomy a właściciel prywatny uczciwy i przestrzegający prawa i tak najpierw będzie myślał o swoim zysku a dopiero potem o dobrze publicznym, chyba, ze jest wielkiej klasy filantropem. Czy miasto nie ma pieniędzy? Zawsze jest ich oczywiście za mało ale wyobrażacie sobie jaki będzie koszt fontanny na placu Jana Pawła II - oglądałem projekt, poczytałem o materiałach o kompletnej przebudowie fragmentu tego placu i nawet popytałem się kompetentnych osób - i mówię, że to pójdzie w miliony trzy, cztery może nawet pięć.

Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 27 wrz 2016, o 18:15

Drogie koleżanki i koledzy uczę się i nie umiem wkleić fotografii a chciałbym się podzielić fotografiami projektów.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: milo » 27 wrz 2016, o 18:39

[img]link_fotki[/img]
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 27 wrz 2016, o 21:46

Obrazek

Wizualizacja fontanny w miejscu nastrojów - widać, ze to pójdzie w miliony!
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2016, o 21:49 przez M.B., łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ