Śródmieście musi ożyć!

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 6 gru 2016, o 17:46

szkoda, bo to co wyróżniało lokal (oryginalny wystrój) zniknęło w miejsce czegoś nowoczesnego, ale niekoniecznie klimatycznego :cry: ciekawe czemu? przecież tam ludzie i chodzili, i jak widać na forum lubili...

Awatar użytkownika
Aedar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 5 gru 2016, o 15:45
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: Aedar » 7 gru 2016, o 15:14

Texas miał wyjątkowy wystrój, a co za tym idzie klimat. Szkoda bo te nowoczesne wystroje to na jedno kopyto :/
Dobre sposoby na leczenie łupieżu pstrego można znaleźć na tej stronie

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10968
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: K-man » 16 gru 2016, o 17:19

Nie wiem, czy jest jakiś odzielny temat.
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/pa ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9010
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 3 sty 2017, o 07:55

Na końcu Kanonickiej zamknął się sklep z RTV AGD. Przy takiej konkurencji i tak długo wytrzymał. Ale pozostał po nim kolejny spory lokal w centrum. Ciekawe czy zobaczymy tam coś w najbliższym czasie
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 3 sty 2017, o 09:05

gawronik13kalisz pisze:Na końcu Kanonickiej zamknął się sklep z RTV AGD. Przy takiej konkurencji i tak długo wytrzymał. Ale pozostał po nim kolejny spory lokal w centrum. Ciekawe czy zobaczymy tam coś w najbliższym czasie
Pamietam ten sklep jeszcze z dzieciencych lat. Jak za mlodu przechodzilem przed jego witrynami to to wszystko wydawalo mi sie takie fantastyczne, te urzadzenia i inme sprzety :) A dzis mamy ogromne sklepy wielkopowierzchniowe. Rzeczywiscie dlugo funkcjonowal. Oby lokal nie stal pusty zbyt dlugo.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9010
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 14 sty 2017, o 15:47

gawronik13kalisz pisze:Na końcu Kanonickiej zamknął się sklep z RTV AGD. Przy takiej konkurencji i tak długo wytrzymał. Ale pozostał po nim kolejny spory lokal w centrum. Ciekawe czy zobaczymy tam coś w najbliższym czasie
Lokal obok także pusty. Był tam sklep odzieżowy, nie pamiętam nazwy.
g13k

Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 28 sty 2017, o 00:26

Właśnie ukonstytuował się Komitet Rewitalizacji, którego mam zaszczyt być przewodniczącym. Nie sądzę, żeby Komitet przyczynił się do nie wiadomo jakiego przyspieszenia procesu odnowy zabytkowego centrum mam jednak nadzieję, że wiele spraw usprawni i w ogóle ruszy z miejsca. Musicie Państwo wiedzieć, że komitet nie ma władzy, nie ma pieniędzy a bez pieniędzy bez władzy niewiele można. To nie znaczy, że nic nie można komitet może opiniować czyli prosić pana Prezydenta o takie a nie inne działania. Pochwalać lub potępiać. Niby może to każdy ale o wiele trudniej jest władzy zbyć urzędowy Komitet niż pana Błachowicza, któremu łatwo jest przyczepić gębę pieniacza. Innymi słowy komitet jest forum dialogu z władzami. Możemy np. powiedzieć słuchajcie nie inwestujmy w remonty elewacji tylko…. A Pan Prezydent może to odrzucić lub postanowić zrealizować. Bardzo liczę na Państwa zainteresowanie i nacisk na władze w ważnej dla Wszystkich Kaliszan sprawy.

Na początek chciałbym aby kaliszanie mogli się zapoznać z koncepcjami i projektami przeznaczonymi do realizacji na rok 2017 r.
1. Przebudowy Placu Kilińskiego
2. Rozbudowy budynku przy ul. Krótkiej na potrzeby Urzędu Miejskiego
3. Adaptacji pomieszczeń zabytkowego budynku ratusza miejskiego (piwnic, wnętrza wieży ratuszowej wraz tarasem widokowym oraz patio) na ekspozycję poświęconą dziedzictwu historyczno – kulturowemu Kalisza i regionu (WPF)
4. Zagospodarowania Baszty Dorotki wraz z przyległym terenem.

Dodatkowo projekty, które nie weszły do realizacji na rok 2017.
5. Przebudowy fontanny na placu Jana Pawła II.
6. Rewaloryzacji plant.
W chwili obecnej jako przewodniczący Komitetu przesłałem stosowne pismo do Wydziału Rozbudowy i Inwestycji mam nadzieję, ze wkrótce na spotkaniu zorganizowanym przez Komitet kaliszanie będą się mogli zapoznać z tymi projektami.


Pozwalam sobie Państwu pokazać jak niszczona jest oryginalna stolarka okienna (zdrowa i nadająca się do naprawy i uszczelnienia) w kamienicach z zasobu MZBM i jak oceniają takie działania ludzie z forum poświęconego ratowaniu polskich zabytków. Obrazek


Obrazek


Tutaj Ścięte gałęzie podłożono pod opuszczoną kamienicę a gdyby tak ktoś podpalił?

Obrazek

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10968
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: K-man » 30 sty 2017, o 09:37

Macku mam nadzieję, że w sprawie tych drzwi interweniował ktoś u władz?
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9010
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 30 sty 2017, o 10:23

Od szczegółu do ogółu. Czyli jeżeli rozwalają detale to co ich powstrzyma by za kilka lat nie zburzyć np. teatru ?
g13k

Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 30 sty 2017, o 13:35

Tak ale zamierzam wreszcie doprowadzić do wypracowania pewnych standardów takich prac raz na zawsze systemowo rozwiązać problem nie zapominając o czynniku ekonomicznym.

http://www.calisia.pl/articles/mam-dosc ... osc-miasta" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9010
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 31 sty 2017, o 19:27

Zamknął się lokal klub PLR na Chopina/Piskorzewie.
Widzę po plakatach że ostatnia impreza była w tę sobotę. Byłem tam kilka razy, dość specyficzne miejsce i wiadomo w jakiej okolicy.
Także prawdopodobnie ubyło jedno miejsce rozrywkowe w mieście.
g13k

Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 3 lut 2017, o 15:46

Obrazek

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: jp » 3 lut 2017, o 17:38

Powyższy przykład pokazuje, że niewielu ludzi szwenda się w tej okolicy i ruch pieszy mógłby z powodzeniem odbywać się wahadłowo :lol: Pozostaje tylko usankcjonować „nowatorski” sposób parkowania, a liczba bezcennych miejsc postojowych wzrośnie

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 3 lut 2017, o 21:17

jp pisze:Powyższy przykład pokazuje, że niewielu ludzi szwenda się w tej okolicy i ruch pieszy mógłby z powodzeniem odbywać się wahadłowo :lol: Pozostaje tylko usankcjonować „nowatorski” sposób parkowania, a liczba bezcennych miejsc postojowych wzrośnie

nie dziwie się chodzić tam to jak igrać o złamanie nogi - jeszcze okolica paskudna nieutrzymana - dopóki trzego nie przebudują kto będzie tam przyjemnie spacerował....
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3267
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 4 lut 2017, o 08:29

Jak jesteśmy w temacie parkowania to wtrącę co nieco.

Park, czy PARK-ing miejski?

Obrazek

http://www.calisia.pl/articles/park-czy ... ng-miejski" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 7 lut 2017, o 23:51

Ponieważ uznaję plac św Józefa za część Śródmieścia umieszczam to tutaj: Razem z p. Sylwią Antoszczyk (drugim inicjatorem projektu) zieleń wraca na plac św. Józefa zobaczyliśmy bardzo roboczą koncepcję realizacji projektu i wnieśliśmy swoje uwagi kierując się wynikami konsultacji społecznych. Nie będzie fontanny - nie ma na to pieniędzy (przypominam, że cały projekt musi się zamknąć w kwocie niepełnych 450 tys zł - projekt z fontanna i wszystkimi bajerami szedł w kilka milionów tak niestety to kosztuje)To na czym nam najbardziej zależy to duża ilość zieleni - trawniki, krzewy rabaty kwiatowe i dodatkowe drzewa bardziej na obrzeżach placu (drzewa nie powinny zasłaniać ciekawych widoków np na dzwonnice) choć i parę drzew w centrum też, duża ilość wygodnych ławek i dodatkowe przejście dla pieszych. Skromnie ale zielono i mam nadzieję, że użytkowo i że rzeczywiście zwiększy się liczba korzystających z placu. Tu lista postulatów złożona w UM. Obrazek

Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 8 lut 2017, o 00:02

Co do samej fontanny koników morskich będę przekonywał władze aby wróciła na starówkę w jakimś miejscu gdzie wpisze się ładnie w przestrzeń. Wielu ludzi zwracało uwagę na to, że jej brakuje. Szkoda, że tak wielkie pieniądze (chyba 4 mln) przeznaczono na potężną przebudowę fontanny nastrojów. Z tych pieniędzy gdyby zdecydować się na skromniejsza wersję (np powrót do Grzybków z czasów świetności) mielibyśmy dwie fontanny tj grzybki i koniki. Ale to moja subiektywna opinia - projekt nowej fontanny nie budzi mojego zachwytu. Obrazek

Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 8 lut 2017, o 00:03

Grzybki w czasach świetności Obrazek

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3267
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 8 lut 2017, o 06:13

M.B. pisze:na czym nam najbardziej zależy to duża ilość zieleni - trawniki, krzewy rabaty kwiatowe i dodatkowe drzewa bardziej na obrzeżach placu (drzewa nie powinny zasłaniać ciekawych widoków np na dzwonnice) choć i parę drzew w centrum też, duża ilość wygodnych ławek i dodatkowe przejście dla pieszych. Skromnie ale zielono i mam nadzieję, że użytkowo i że rzeczywiście zwiększy się liczba korzystających z placu. Tu lista postulatów złożona w UM. Obrazek
Podoba mi się ta koncepcja placu. Szkoda ze nie będzie fontanny. A może rozbić tą inwestycję na kilka etapów. Jeden rok zieleń a później fontanna niekoniecznie z funduszu obywatelskiego. Tylko aby w projekcie ująć miejsce pod ewentualną fontannę tak aby nie zmieniać później całej koncepcji placu.
Nasuwa mi się takie też pytanie co uroczystościami kościelnymi na placu. Pamiętam stawianą estradę pod apteką pod jakieś koncerty religijne. Czy nie będzie oporu z tej strony. Czy zieleń nie będzie niszczona w czasie tego rodzaju uroczystości.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 8 lut 2017, o 09:14

M.B. pisze: Szkoda, że tak wielkie pieniądze (chyba 4 mln) przeznaczono na potężną przebudowę fontanny nastrojów. Z tych pieniędzy gdyby zdecydować się na skromniejsza wersję (np powrót do Grzybków z czasów świetności) [/img]
Ja się z tym nie zgadzam. Mając budżet jakim dysponuje Kalisz, warto chociaż kilka inwestycji zrealizować z rozmachem. Gdybyśmy na fontannę wydali 400 tys- byłby płacz, że znowu mamy szajs.
To jest kwestia gospodarowaniem miejskimi pieniędzmi. Mniej wyrzucać ich na konsumpcje, a więcej na realne inwestycje, które zostaną w mieście na lata.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ODPOWIEDZ