Śródmieście musi ożyć!

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: dybek » 5 mar 2017, o 12:25

A to czyja jest kostka? Producenta, firmy która ją położyła czy parafii? Przedziwny argument :?

Czekam na info z dalszymi wyjaśnieniami.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: K-man » 7 mar 2017, o 20:27

To miasto o tym nie wiedziało wczesniej. Tłumaczenie poani Gmerek załosne.
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/pl ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: milo » 7 mar 2017, o 20:34

Niemożności ciąg dalszy...
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/co ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 7 mar 2017, o 21:24

To się nadaje na komedię... place w mieście nie są miasta, nie wiadomo czyja jest kostka, kawałek podestu należy do Jantara... ja pier.... Oni nie ogarniają czy to miasto jest inne niż wszystkie :shock:
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 7 mar 2017, o 21:33

milo pisze:Niemożności ciąg dalszy...
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/co ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Po co są nam potrzebne władze miejskie które niczego nie potrafią zrobić do końca. Wydawało się banalna sprawa, a przerasta wszystkich. Za to kasę potrafili utopić w Delfinie i nie ma winnych. To podium jak jest już taki problem, można by zwęzić przynajmniej o połowę i to miejsce zrobić normalny chodnik.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 7 mar 2017, o 23:19

M.B. pisze:Tymczasem razem z drugim wnioskodawcą otrzymałem przedziwną odpowiedź z Urzędu Miejskiego - Nie da się zrobić nawet kawałka trawnika na placu św. Józefa bo .... kostka brukowa nie jest własnością miasta. Dwa lata najpierw zatwierdzenie przez urząd projektu, wygrana w budżecie obywatelskim, konsultacje społeczne, pierwszy projekt w końcu nie da się zrobić ani kawałka zieleni za to można ustawić drzewa w doniczkach. Dziś jestem po rozmowie z p.Prezydent Gmerek i mam nadzieję, że jednak zieleń wróci na plac - bynajmniej nie w doniczkach. Obrazek
Przyznam szczerze, że sprawa mnie zaciekawiła z prawnego punktu widzenia. Nie znamy dokładnie sprawy, ale trudno mi sobie wyobrazić aby ta kostka nie stanowiła przedmiotu własności miasta. Przecież to, że plac nie został wybrukowany ze środków miasta nie oznacza, że materiał, który został posadowiony w nieruchomości nie stanowi teraz własności gminnej. Nawet jeżeli kostka została położona w czynie społecznym, to można uznać to za specyficzny rodzaj darowizny. Podążając tym tropem, szeroko rozumiana kostka stałaby się własnością miasta i funkcjonowała jako przynależność rzeczy (nieruchomości). To najprostsze wyjaśnienie. Czekam z niecierpliwością na dalsze informacje i mam nadzieję, że sprawa zostanie załatwiona pozytywnie.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 8 mar 2017, o 13:04

Czyżby kolejne miejskie inwestycje miały opóźnienia? Pracę z Basztą miały rozpocząć się styczeń/luty, fontanna miała być do czerwca... za co osoby odpowiedzialne za inwestycje otrzymują swoje wynagrodzenia? Trzeci rok z rzędu tej ekipy i gdyby nie prywatni inwestorzy to musielibyśmy zamknąć forum...
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: milo » 8 mar 2017, o 13:39

jasiek20 pisze:Czyżby kolejne miejskie inwestycje miały opóźnienia? Pracę z Basztą miały rozpocząć się styczeń/luty, fontanna miała być do czerwca...
Tej baszty to może niech już oni nie ruszają....Niech oni już skończą ten jeden mostek do końca swej, oby ostatniej kadencji.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 8 mar 2017, o 14:45

100tysięczne miasto z ponad 500mln budżetem więc nie powinniśmy się prosić tylko wymagać inwestycji miejskich.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: tomash » 8 mar 2017, o 22:08

co do Jantara to tak sobie myślę czy jeśli rzeczywiście miasto nie może tego wykonać to mogło by poprosić któregoś z kaliskch developerów o pomoc. Przecież to jest naprawdę mało pracy odnowić ten fragment, zgodził bym się nawet na ładną tabliczkę w kostce kto sponsorował ten remont.

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 9 mar 2017, o 00:39

W odpowiedzi na maila z dnia 03.03.2017 w sprawie rozbiórki podestu betonowego przed dawnym budynkiem PDT Kaliszu, informuję, co następuje.
Taką odpowiedź otrzymałem z WRMiI - jest tu jednak wiele znaków zapytania.

Podest został zlokalizowany na działce 74/3, która jest własnością Miasta Kalisza. Jednak niewielka jego część (powierzchnia ok. 12 m2 przed wejściem do budynku) posadowiona jest na działce będącą własnością osoby prywatnej.

Jest to obszar należący do nieruchomości, na której posadowiony jest dawny budynek PDT. Na obecną chwilę Miasto Kalisz posiada dokumentację projektową lecz bez decyzji pozwolenia na rozbiórkę.

Aby uzyskać stosowne pozwolenie na prowadzenie robót niezbędne jest uzyskanie zgody na prowadzenie robót. Właściciel nieruchomości wyrazi zgodę na prowadzenie robót w obrębie swojej nieruchomości pod pewnymi warunkami, na które Miasto nie może wyrazić zgody, z uwagi na brak możliwości finansowania przedsięwzięć na terenach prywatnych. W związku z powyższym, Miasto Kalisz uznaje w/w sprawę za zamkniętą do czasu zmiany stanowiska przez właściciela działki bądź zmiany przepisów prawnych.

Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 9 mar 2017, o 00:40

Szanowna Pani Naczelnik.



w nawiązaniu do naszej ostatniej korespondencji proszę o uściślenie informacji. Pisze Pani: Właściciel nieruchomości wyrazi zgodę na prowadzenie robót w obrębie swojej nieruchomości pod pewnymi warunkami - proszę o sprecyzowanie tych warunków. 2 Proszę o przedstawienie kosztów wykonania projektu. Proszę o ustosunkowanie się do mojej prośby o udostępnienie projektu - uważam, że mieszkańcy mają prawo z tym projektem się zapoznać.Są to wszystko sprawy, ktore mieszczą się w obrębie dostępu do informacji publicznej.



Pisze Pani, że Miasto nie może finansować przedsięwzięć na terenach prywatnych. Jest to oczywiście prawda ale w przypadku rozbiórki podestu (czyli właśnosci miasta) następuje uszkodzenie własności własciciela budynku PDT i miasto jak każdy inny inwestor jest zobowiązane te szkody usunąć. Rozbiórka podestu powoduje uniemożliwienie dostępu do budynku i uszkodzenie cokołu budynku tak więc te szkody powinny być przez miasto usunięte. Proszę więc o rozjaśnienie tej sprawy. Uważam, że usunięcie podestu leży w interesie osób niepełnosprawnych i starszych, gdyż jest on dla nich poważną przeszkodą . Podest utrudnia komunikację pieszą miedzy ulicami Zamkową a placem Św Józefa. Jest wreszcie nieestetyczny i stanowi element obcy z punktu widzenia ochrony zabytków. Wszyscy musimy działać w ramach obowiązującego prawa ale jestem przekonany, że w ramach tego prawa istnieje możliwość usunięcia tej zawalidrogi.



Z poważaniem

Maciej Błachowicz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 9 mar 2017, o 09:44

Panie Macieju, ja nie wiem co by to miasto bez Pana zrobiło ;)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 9 mar 2017, o 13:11

Miliony na fontannę na placu Kilińskiego. Jest już wykonawca
Miasto wybrało firmę, która zbuduje fontannę na placu Kilińskiego w Kaliszu i na nowo zaaranżuje przestrzeń publiczną w tym miejscu. Przedsiębiorstwo Akwaplanta z Wrocławia będzie miało niewiele czasu, bo 5 miesięcy na realizację tej inwestycji. Miasto wydana na ten cel ponad 3,3 mln zł.
http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/samo ... a,615.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Mam nadzieję że będzie równie efektowna jak ta we Wrocławiu.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 9 mar 2017, o 15:15

Cristof pisze:Miliony na fontannę na placu Kilińskiego. Jest już wykonawca
Miasto wybrało firmę, która zbuduje fontannę na placu Kilińskiego w Kaliszu i na nowo zaaranżuje przestrzeń publiczną w tym miejscu. Przedsiębiorstwo Akwaplanta z Wrocławia będzie miało niewiele czasu, bo 5 miesięcy na realizację tej inwestycji. Miasto wydana na ten cel ponad 3,3 mln zł.
http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/samo ... a,615.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Mam nadzieję że będzie równie efektowna jak ta we Wrocławiu.
Jest wątek o fontannie w z realizowanych :D
g13k

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 9 mar 2017, o 17:56

milo pisze:Niemożności ciąg dalszy...
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/co ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Podsuwam pomysł. Miasto musi przebudować swój kawałek wyrządzając Jantarowi "nieumyślną" szkodę w postaci utrudnienia dostępu do Jantara od tej strony. Następnie Jantar występuje do sądu o naprawienie szkody i przed sądem szybko zawiera się ugodę, na podstawie której miasto buduje na swój koszt ten podjazd i schodki, które przywracają właściwy dostęp. Oczywiście coś takiego musiałoby być poprzedzone niepisanym gentleman agreement prezydenta z szefostwem Jantara, żeby przedwczesna interwencja firmy nie utrudniła takiego rozwiązania.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 12 mar 2017, o 19:50

<Przemek> pisze:
M.B. pisze:Tymczasem razem z drugim wnioskodawcą otrzymałem przedziwną odpowiedź z Urzędu Miejskiego - Nie da się zrobić nawet kawałka trawnika na placu św. Józefa bo .... kostka brukowa nie jest własnością miasta. Dwa lata najpierw zatwierdzenie przez urząd projektu, wygrana w budżecie obywatelskim, konsultacje społeczne, pierwszy projekt w końcu nie da się zrobić ani kawałka zieleni za to można ustawić drzewa w doniczkach. Dziś jestem po rozmowie z p.Prezydent Gmerek i mam nadzieję, że jednak zieleń wróci na plac - bynajmniej nie w doniczkach. Obrazek
Przyznam szczerze, że sprawa mnie zaciekawiła z prawnego punktu widzenia. Nie znamy dokładnie sprawy, ale trudno mi sobie wyobrazić aby ta kostka nie stanowiła przedmiotu własności miasta. Przecież to, że plac nie został wybrukowany ze środków miasta nie oznacza, że materiał, który został posadowiony w nieruchomości nie stanowi teraz własności gminnej. Nawet jeżeli kostka została położona w czynie społecznym, to można uznać to za specyficzny rodzaj darowizny. Podążając tym tropem, szeroko rozumiana kostka stałaby się własnością miasta i funkcjonowała jako przynależność rzeczy (nieruchomości). To najprostsze wyjaśnienie. Czekam z niecierpliwością na dalsze informacje i mam nadzieję, że sprawa zostanie załatwiona pozytywnie.
Nie rozbiorą kostki brukowej, bo tym, którzy ją układali, może być przykro
...W piśmie do pomysłodawców zadania, Barbara Gmerek, wiceprezydent Kalisza informuje, że kostki nie można zdemontować, bo … nie jest ona własnością miasta. Kostka była położona przez mieszkańców w czynie społecznym, a to ma oznaczać, że miasto nie może nią rozporządzać. Innego zdania jest Dagmara Pokorska, naczelnik Wydziału Rozbudowy Miasta i Inwestycji – Nie chodzi o żaden kruczek prawny. Kostka należy do miasta, jest to teren miasta. Chodzi po prostu o takie przychylenie się do mieszkańców, którzy układali czy byli zaangażowani w powstanie tego placu wiele lat temu i jest to bardzie aspekt psychologiczny niż jakikolwiek kruczek prawny – wyjaśnia nam naczelniczka. ...
http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/ ... ,1100.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dziwię się czemu nie napisano wprost, że Władze Miasta boją się podpaść klerowi, który czuje się gospodarzem placu i nie tylko. Jakby sam Rydzyk, który jest tu częstym gościem interweniował w tej sprawie to pewnie w ratuszu zapchały by się klozety.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 13 mar 2017, o 00:28

A wiec tak jak myslalem, nie moglo tu chodzic o kwestie zwiazane z prawem wlasnosci. Ale musze przyznac, ze to wyjasnienie jest dla mnie rownie niezrozumiale, jak to pierwsze.

Kiedy w ogole ta kostka zostala tam polozona? Czy to bylo w czasach gdy stawiano pomnik JPII? No i kwestia kto mialby niby poczuc sie urazony? To jest wlasnos miasta i nie ma tu mowy o jakims urazeniu. Sprawa dotyczy przestrzeni miejskiej i jej prawidlowego urzadzenia a nie sentymentow do kostki brukowej...

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 13 mar 2017, o 07:30

Idąc takim tokiem myślenia, nie remontujmy elewacji kamienic bo te poprzednie ktoś już wykonał i mogłoby mu być przykro... :roll:
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 13 mar 2017, o 08:28

jasiek20 pisze:Idąc takim tokiem myślenia, nie remontujmy elewacji kamienic bo te poprzednie ktoś już wykonał i mogłoby mu być przykro... :roll:
Tym też było przykro.
http://faktykaliskie.pl/gfx/faktykalisk ... 7yLZJI.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ