Śródmieście musi ożyć!

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 18 lip 2017, o 16:21

milo pisze:
jasiek20 pisze:Miasto się wali i pali, a Pan Sapiński na urlopie ;)
Po 3 latach ciężkiej pracy Panu prezydentowi chyba należy się chwila wypoczynku ? Wróci do pracy z nowymi siłami, aby Kalisz rozwijał się jeszcze prężniej.
Jak zaglądam na kalendarz Pana Sapińskiego, dostępny na stronie kalisz.pl to średnio raz w miesiącu widzę jakiś urlop.
Gdyby facet miał odrobinę kręgosłupa moralnego stanąłby na rzęsach żeby nie zawieźć ludzi, którzy na niego postawili. Ja odnoszę wrażenie, że jemu się nie chce i idzie tylko po najmniejszej linii oporu, tak aby tylko hajs na jego koncie się zgadzał. Serio takiej padaki w rozwoju miasta to ja nie pamiętam...
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 19 lip 2017, o 16:15

Obrazek

może kiepskie zdjęcie, ale nie chciałem robić mu prosto w twarz...

Greg na lotnisku Charleroi 3 lipca... myślałem, że padnę jak na niego wpadłem.

niestety biedak tanie linie, brak priorytowego wejścia na pokład ajajajaj i wyglądał tak niechlujnie jak go sobie wyobrażałem :D

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 19 lip 2017, o 16:18

ANewDay pisze:Obrazek

może kiepskie zdjęcie, ale nie chciałem robić mu prosto w twarz...

Greg na lotnisku Charleroi 3 lipca... myślałem, że padnę jak na niego wpadłem.

niestety biedak tanie linie, brak priorytowego wejścia na pokład ajajajaj i wyglądał tak niechlujnie jak go sobie wyobrażałem :D
Sorry, ale są pewne granice, a to było niesmaczne.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 24 lip 2017, o 22:25

Wcześniej już coś było na BIPie. Dziś wpisano przetarg na przebudowę pl. św. Józefa
Lekko się pogubiłem :P

http://bip.kalisz.pl/index.php?id=1400& ... _p=1793227" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 25 lip 2017, o 11:06

gawronik13kalisz pisze:Wcześniej już coś było na BIPie. Dziś wpisano przetarg na przebudowę pl. św. Józefa
Lekko się pogubiłem :P

http://bip.kalisz.pl/index.php?id=1400& ... _p=1793227" onclick="window.open(this.href);return false;
Dobra, już mam odpowiedź...
http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/samo ... y,712.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Żaden oferent się nie zgłosił...
g13k

Calif
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 11:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: Calif » 25 lip 2017, o 11:29

Ogólnie rzecz biorąc przyszły BO nie napawa mnie chęcią do brania w nim udziału. Ktoś wcześniej zauważył, że nasz Urząd chyba oczekuje warunków nierealnych. Jest to kolejny przetarg unieważniony. Czyli kolejny stracony czas jak zresztą odnoszący się do większej liczby naszych inwestycji. Szkoda bo miasto ma wielkie możliwości a robiona jest z niego zwykła pipidówa. Mamy bardzo duży budżet, z którym ciężko coś zdziałać pożytecznego. Obawiam się, że w przyszłych wyborach nikt bardziej kompetentny do kierowania miastem nie wystartuje więc będzie powtórka minionych lat i obecnych... :| a przypomnę ,że w tym roku miały być piękne planty, baszta Dorotka , plac Św. Józefa, płyta główna rynku opóźniona przez nadzwyczajne odkrycie w postaci studni, poślizg fontanny, która miała być na Święto Miasta, że o Parku Miejskim nie wspomnę.... Mam nadzieję, że nie będę zhejtowany za swoją długą wypowiedź... :lol:

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 28 lip 2017, o 11:58

Z Gminnego Programu Rewitalizacji:

Modernizacja
nawierzchni ulic
Jabłkowskiego,
Podgórze, Gołębia,
Wronia


Utworzenie woonerfów na wszystkich ulicach tego kwartału.
Dzięki temu stworzona zostanie przestrzeń przyjazna i
otwarta dla mieszkańców, co sprawi, że będą oni mogli
bardziej się z nią identyfikować i utożsamiać. Wpłynie to
również na pozytywne postrzeganie tego kwartału przez inne
osoby.


Koszt 7 mln zł. Termin realizacji 2021-2022 r.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 30 lip 2017, o 21:58

:shock: :shock: :shock:

biorą się za wszystko na raz i potem wychodzi jedno wielkie g

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 31 lip 2017, o 12:19

Początek zmian czy pobożne życzenia? Gminny Program Rewitalizacji przyjęty

A teraz będzie o wyobraźni i dużych pieniądzach – czyli o rewitalizacji centrum miasta. Według planów do 2023 roku Główny Rynek będzie odnowiony, a ulice prowadzące do placu ratuszowego będą nie tylko ładniejsze, ale i tętniące życiem. Zgodnie z Gminnym Programem Rewitalizacji, który został przyjęty przez radnych w najbliższych latach zostanie wykonanych 100 różnego rodzaju zadań, które mają sprawić, że serce miasta wypięknieje. Opozycja, a konkretnie Platforma Obywatelska, uważa, że w dokumencie zawarte są rzeczy, które już od dawna są realizowane, często nie przez miasto.


Plan jest prosty: zrewitalizować centrum tak, by budynki i ulice zyskały nowe oblicze, a mieszkańcy inaczej spojrzeli na siebie jako aktywnych i biorących udział w życiu społecznym i kulturalnym. Gminny Program Rewitalizacji to 9 przedsięwzięć, a w nich 100 różnego rodzaju zadań. Najważniejsze to modernizacja Centrum – Piskorzewska, wyjaśnia Izabela Grześkiewicz z Biura Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Kaliszu. - Modernizacja ulicy Piskorzewskiej, modernizacja budynków przy ul. Piskorzewskiej jest jednym z elementów kosztownych. Natomiast do tego zadania dochodzi również planowana przebudowa ulic: Śródmiejskiej i Zamkowej czyli tzw. deptak. Tutaj też dochodzą działania społeczne; chcemy przy ulicy Piskorzewskiej właśnie powołać Centrum Aktywności Mieszkańców - wyjaśnia.

Jednym z punktów jest zmniejszenie liczby aut w ścisłym centrum. Szczególnie tych należących do osób mieszkających w innych częściach miasta. - Mówimy o szeroko rozumianej strefie przystosowanej do ruchu pieszego, bo dzisiaj mamy deptak, ale chcielibyśmy, aby cała ta część - od Mostu Kamiennego do powiedzmy do Liceum Asnyka, do skrzyżowania z ulicą Grodzką - lepiej służyła mieszkańcom – wyjaśnia Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. – I żeby pogodzić pieszych i poruszający się alternatywnie, czyli rowerzystów z potrzebami kierowców myślimy o woonerfach.

Czyli traktach łączących elementy ulicy i deptaku. Według szacunkowych obliczeń zadania zapisane w Gminnym Programie Rewitalizacji będą kosztować 300 milionów złotych. Miasto pieniądze chce pozyskiwać z programów zewnętrznych. Dlatego do końca lipca konieczne było zatwierdzenie dokumentu. Obszernego, liczącego 300 stron, który do radnych dotarł na dzień przed nadzwyczajną sesją, podczas której debatowali nad nim. 18 rajców poparło projekt. Radni PO byli przeciwko. Nie tylko dlatego, że tak późno otrzymali materiały. - On jest bardzo przyzwoity w sferze wykonanej przez naukowców. Pierwsze 40 stron to diagnoza miasta i to bardzo ciekawy, wartościowy dokument. Natomiast jeżeli chodzi o zadania, które sobie samorząd narzuca to jest on dość karykaturalny – wyjaśnia stanowisko PO Dariusz Grodziński, który pracował w Komitecie Rewitalizacyjnym i zdążył zapoznać się materiałami. - Z nim się nie zgadzamy, widać, że prezydent, który słynie z tego, że nie potrafi zarządzać inwestycjami powpisywał do tego programu także rzeczy, które już fizycznie są robione lub są na ukończeniu (przykład: remont Domu Muzyka, budynek Folusza przy al. Wolności) albo coś, co robi ktoś inny za niego np. rewitalizacja dawnej Fabryki Fortepianów i Pianin Calisia przez firmę budowlaną Antczaka.

Gminny Program Rewitalizacji powstał m.in. na podstawie ankiet wypełnionych przez mieszkańców, opinii Komitetu Rewitalizacyjnego, który działa w mieście i specjalistów w tym zakresie.

Widać, że Pan Grodziński myśli tylko i wyłącznie o polityce.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 31 lip 2017, o 20:41

a wierzenie w te obiecanki cacanki Grega to nie wiem jakim myśleniem nazwać, bo na pewno nierealistycznym :roll:

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: milo » 31 lip 2017, o 23:36

jasiek20 pisze:Z Gminnego Programu Rewitalizacji:

Modernizacja
nawierzchni ulic
Jabłkowskiego,
Podgórze, Gołębia,
Wronia


Utworzenie woonerfów na wszystkich ulicach tego kwartału.
Mam watpliwosci co do wyboru akurat tych ulic.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 1 sie 2017, o 14:33

milo pisze:
jasiek20 pisze:Z Gminnego Programu Rewitalizacji:

Modernizacja
nawierzchni ulic
Jabłkowskiego,
Podgórze, Gołębia,
Wronia


Utworzenie woonerfów na wszystkich ulicach tego kwartału.
Mam watpliwosci co do wyboru akurat tych ulic.
Tam w pierwszej kolejności należałoby zmodernizować mieszkańców...
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 1 sie 2017, o 17:38

Zobaczcie jak wyglądają donice w Legnicy.
Załączniki
FB_IMG_1501601754177.jpg
FB_IMG_1501601754177.jpg (104.13 KiB) Przejrzano 3735 razy
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 1 sie 2017, o 18:40

jasiek20 pisze:Z Gminnego Programu Rewitalizacji:

Modernizacja
nawierzchni ulic
Jabłkowskiego,
Podgórze, Gołębia,
Wronia


Utworzenie woonerfów na wszystkich ulicach tego kwartału.
tam to bym wszystko zrównał z ziemią i zaplanował coś nowego...

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: tomash » 3 sie 2017, o 22:20

Wszczęto postępowanie administracyjne dotyczące ustalenia warunków realizacji inwestycji polegającej na budowie osiedlowej sieci ciepłowniczej, na terenie położonym w Kaliszu w ulicach: Kanonickiej, Alfonsa Parczewskiego, Garbarskiej, Główny Rynek, Mariańskiej i Piekarskiej

ciekawe ciekawe

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 4 sie 2017, o 09:12

Czyli wyremontowaną Parczewskiego znowu będą ryli?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: jp » 4 sie 2017, o 12:05

Tomash, bardzo ciekawe, powiało optymizmem, ale skąd ta wiadomosc?

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 4 sie 2017, o 12:46

Pewnie opóźni to prace związane z remontem płyty GR. Ale lepiej jak zrobią to przed niż potem od nowa ryć
g13k

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 4 sie 2017, o 14:13

jp pisze:skąd ta wiadomosc?
Z BIPu :wink:
Budowa będzie dotyczyć działek nr 51, 53/2, 80, 123, 143, 144 i 172, czyli w przypadku Parczewskiego chodzi jedynie o odcinek między Złotą a Kanonicką.
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: tomash » 4 sie 2017, o 22:18

jp pisze:Tomash, bardzo ciekawe, powiało optymizmem, ale skąd ta wiadomosc?
wszystko co jest wrzucane na BIP Kalisz można szybko przejrzeć na http://bip.kalisz.pl/index.php?id=2100& ... r_porcji=1" onclick="window.open(this.href);return false;
jednak samego dokumentu już na stronie nie znalazłem, za głęboko schowany :)

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

ODPOWIEDZ