Śródmieście musi ożyć!

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 27 wrz 2016, o 21:48

Obrazek

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 28 wrz 2016, o 10:52

No ciekaw jestem ostatecznego efektu :wink: Wiemy coś więcej na temat tej inwestycji?

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 28 wrz 2016, o 11:07

Temat o fontannie jest w dziale zrealizowane "przebudowa fontanny i placu Kilińskiego " ;)
g13k

Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 28 wrz 2016, o 12:57

Mam nadzieję, że akurat ten wariant znajdzie się w niezrealizowane. Czy ktoś wie ile to będzie kosztować? Taki wypas to od 3 do 5 milionów złotych. A na ratowanie zabytkowej reklamy (5 tys zł) nie ma pieniędzy, na wymianę chodników w centrum (osławiony deptak) nie ma pieniedzy. Na dokończenie mostu kamiennego nie ma pieniędzy. Na nic nie ma pieniędzy ale na olbrzymią fontannę są. Jakby nie dało się zrobić czegoś skromniejszego przykładowo rekonstrukcja grzybów - góra ( i zakładam, że jest to naprawdę full wypas z podświetleniem i z potężnymi strumieniami wody) będzie kosztowało milion

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 wrz 2016, o 14:32

Ludzie ten projekt to szkarada. Pani konserwator nie zgodziła się na fortepian, a na to chce się zgodzić? Przecież ten fortepian bił to na głowę. Był skromny, a przez to nie wydawał się tak krzykliwy i niedposasowany do tego miejsca jak to coś.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 28 wrz 2016, o 17:55

Myślę że za grzybkami opowiedział by się każdy.
Urokliwe i mało krzykliwe.
Odnośnie p. Konserwator- nigdzie nie ma jej opinii, być może jeszcze tego nie widziała, bo w mediach też cisza.
g13k

Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 29 wrz 2016, o 23:27

Projekt jest już zatwierdzony przez Panią konserwator - wkrótce rozpocznie się przetarg na budowę. Mnie się też ta fontanna nie podoba nie jest to dzieło wybitne ale jeszcze bardziej nie podoba mi się przypuszczalna cena (przypominam, że cały placyk będzie przebudowywany) słyszałem o czterech milionach. Też uważam, że grzybki powinny wrócić pod warunkiem, że tak jak dawniej środkowy strumień wody będzie bardzo wysoki 3 może nawet 4 metry. Myślę, że władze samorządowe powinno podać cenę za wykonanie tej fontanny, cenę za wersję alternatywną i niech mieszkańcy w drodze konsultacji opowiedzą się za jedną lub drugą wersją. Jeśli priorytetem jest fontanna za 4 mln a nie inne sprawy np wymiana chodników na terenie starówki. To jest uczciwe.

Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 29 wrz 2016, o 23:36

Obrazek
Tymczasem na ulicy Grodzkiej udało się przekonać (prawie siłą) MZBM, że warto wyłożyć 5 tysięcy na restaurację przedwojennej reklamy. Myślę, że jest to fajna ciekawostka dla mieszkańców i turystów.
Dlaczego tyle to kosztowało - to nie jest namalowane na nowo tylko utrwalone, lekko podretuszowane a więc w całości oryginalne. Do tego trzeba dodać substancje utrwalające i podatek bo nie robił tego wujek Zdzisiu tylko profesjonalista, który musi odprowadzać podatki. Mam nadzieję, że problem przedwojennych reklam uda się rozwiązać systemowo.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 30 wrz 2016, o 00:04

Konsultacje, konsultacje... były, a jak potrzeba zapytać mieszkańców czy chcą krzykliwej fontanny czy tradycyjnej to nikt na pomysł konsultacji nie wpadł :P
No to teraz nic tylko czekać na efekt końcowy ;)

Ciekawa sprawa z tymi reklamami, pewien rodzaju ewenement :D choć ktoś nie wtajemniczony może nie wiedzieć "co tu się wyprawia". Miasto mogłoby zainwestować w tablice informacyjne na szkle, montowane na ścianie kamienicy. Widziałem w innych miastach i bardzo ładnie to wygląda. Nie wprowadza jakiegoś chaosu optycznego
Przykład tego typu tablicy z Chojnic
Obrazek
Systematycznie mogłyby być montowane w w każdym historycznym miejscu, czy przy ważniejszych historycznych ulicach, bądź właśnie w takim przypadku "odkopanej" reklamy :D

Wracając do reklam.
Ciekawsza i chyba bardziej wartościowa ze względów historycznych jest ta na kamienicy na Głównym Rynku, bo ma związek z samym Stilterem. Ale to moje zdanie ;) nie mniej, jest to coś wyjątkowego co przyciąga uwagę, czyli spełnia nadal swego rodzaju zadanie - zadanie reklamy :roll:

Pozostaje jeszcze inna kwestia reklam - tych obecnych. Szkoda że w kierunku uporządkowania tego bałaganu wszystko idzie wolno, że praktycznie stoi :(
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 30 wrz 2016, o 09:48

Dobrze, że udało się zachować tę reklamę, wygląda to ciekawie i z pewnością może zainteresować przechodniów. Oby jak najwięcej takich smaczków udało się uchronić.

Co do tablic informacyjnych to już nie raz pisałem na ten temat, że wzorem chociażby Poznania, gdzie te tablice są naprawdę ładne, można by w głównych punktach miasta zamontować takie informatory. Myślę, że nie byłby to wielki koszt. A wszak chwalić to my się mamy czym w Kaliszu. Trzeba to tylko wykorzystać.

Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 2 paź 2016, o 00:51

Obrazek

Projekt przebudowy ulicy Browarnej

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 2 paź 2016, o 13:32

Można prosić moderatorów o porządek w tym dziale? :D Bo zebrało nam się tu kilka tematów które wg mnie powinny być w tych tematach:
O przebudowie fontanny:
viewtopic.php?f=5&t=948&start=560" onclick="window.open(this.href);return false;

O odnawianych kamienicach i ich detalach:
viewtopic.php?f=4&t=779&start=780" onclick="window.open(this.href);return false;

O przebudowie GR i ulic przyległych:
viewtopic.php?f=3&t=976&start=1520" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 2 paź 2016, o 13:39

Rzeczywiście nie wiem gdzie je umieszczać bo wszystko to mieści się w dziale rewitalizacja. Co do detali bym je zostawił tu bo takie rzeczy dzieją się zdecydowanie rzadko.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 2 paź 2016, o 13:51

Jeszcze kilka dni Pan spędzi na forum, poczyta... i wszystko będzie jasne, a tematy i działy na pewno znane jak własna kieszeń :D dobrze, ze pojawił się Pan ze swoją cenną wiedzą i pasją na naszym forum.
g13k

Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 5 paź 2016, o 18:18

Nie nadużywajmy określenia rewitalizacja. U nas każda wymiana chodnika, każdy remont nosi teraz szumną nazwę rewitalizacji. To semantyczne nadużycie bo żeby mówić o rewitalizacji to działanie musi być kompleksowe i obejmować różne sfery życia np gospodarczą, społeczną, estetyczną, infrastrukturalną, bezpieczeństwo publiczne - wszystko zalezy od diagnozy w jakich obszarach jest kryzys. Słowo kompleksowe działanie jest słowem kluczowym tak więc jak dotej pory mamy do czynienia ze zwykłymi remontami, wymianami nawierzchni itp.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 6 paź 2016, o 10:45

Właśnie ostatnio widziałem kartkę na infokiosku obok sanktuariom, że zostanie zlikwidowany. Zapomniałem o tym wtedy napisać. Teraz tę wiadomość podają FK i odnosi się ona do wszystkich urządzeń w mieście:
http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/ ... i,473.html" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 14 paź 2016, o 14:59

Calisia.pl za pośrednictwem Facebook'a przekazuje, że pojawiły się nowe drzewka w donicach przy ratuszu. To chyba jakieś iglaki. W każdym razie małych rozmiarów.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 14 paź 2016, o 15:32

<Przemek> pisze:Calisia.pl za pośrednictwem Facebook'a przekazuje, że pojawiły się nowe drzewka w donicach przy ratuszu. To chyba jakieś iglaki. W każdym razie małych rozmiarów.

a donice tak samo duże? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 14 paź 2016, o 15:54

ANewDay pisze:
<Przemek> pisze:Calisia.pl za pośrednictwem Facebook'a przekazuje, że pojawiły się nowe drzewka w donicach przy ratuszu. To chyba jakieś iglaki. W każdym razie małych rozmiarów.

a donice tak samo duże? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
No wyglądają na te same co wcześniej :)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 14 paź 2016, o 16:28

Tutaj zdjęcia o których mówi Przemek. Oczywiście zapożyczone z profilu Calisii na Facebooku:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeżeli już te donice kupili takie ogromne, to nie mogą wsadzić czegoś, co rozmiarowo by pasowało? :x
g13k

ODPOWIEDZ