Śródmieście musi ożyć!

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
TYGRYSEX
Użytkownik
Użytkownik

Re: Śródmieście musi ożyć!

Post autor: TYGRYSEX » 23 maja 2018, o 08:34

gawronik13kalisz pisze:
22 maja 2018, o 20:20
[...] po prostu chyba ludzie są [...] biedni
Proszę Cię... Opór pieniędzy widać w galeriach, na ulicach a w centrum po prostu jest brzydko i nie jest atrakcyjnie. Kamienice proszą się o odświeżenie, pomalowanie elewacji bo wszystko się sypie.
Nie byłem w rynku chyba od roku bo zupełnie nie widzę potrzeby tam przybycia tak jak pewnie większość mieszkańców dalszych osiedli czy przyjezdnych gości - ktoś z mieszkańców Kalisza zaproponuje swoim gościom wizytę na rynku wiedząc jak tam teraz wygląda?
Osiedla są najczęściej samowystarczalne, atrakcje takie jak park czy fontanna skutecznie odciągają od samego rynku, restauratorzy omijają rynek szerokim łukiem a jak ktoś się odważy - szybko znika. Więc nawet zjeść się tam dobrze nie da. Kaliszfornia jako jedyna imprezownia w mieście ? Jeśli tak będzie to i ona chyba za długo nie będzie działać. Zaraz ktoś z miasta dowali czynszem takim że kilka słabszych weekendów i będą się pakować.
Jest sporo ciekawych pomysłów nawet na forum ale czy ktokolwiek z włodarzy weźmie to pod uwagę?

Jeśli wykopanie dziury traktowane jest jak sukces wizerunkowy to ja nie mam więcej pytań...

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: ANewDay » 23 maja 2018, o 17:40

też uwazam, ze z bieda nie ma to nic wspolnego - wystarczy popatrzec na ilosc samochodow w Kaliszu...

ale nie zgadzam sie, ze nie ma po co wyjsc. Jest malo knajp, ale sa, natomiast co to za atrakcja zejsc na dol w bloku, zeby usiasc w ogrodku na Sawickiej? Poza tym zadnej porzadnej knajpy na zadnym osiedlu nie ma.

Awatar użytkownika
Caspress
Użytkownik
Użytkownik
GG: 24732954

Post autor: Caspress » 23 maja 2018, o 22:14

ANewDay pisze:
23 maja 2018, o 17:40
też uwazam, ze z bieda nie ma to nic wspolnego - wystarczy popatrzec na ilosc samochodow w Kaliszu...

ale nie zgadzam sie, ze nie ma po co wyjsc. Jest malo knajp, ale sa, natomiast co to za atrakcja zejsc na dol w bloku, zeby usiasc w ogrodku na Sawickiej? Poza tym zadnej porzadnej knajpy na zadnym osiedlu nie ma.
Niestety ale połowa samochodów w Kaliszu to chyba auta poniżej 5 tysięcy tak też czy jest to synonim jakieś dostojności?
Nie sądzę po prostu w Kaliszu niema alternatywy dla ludzi bez samochodu.
Oczywiście okej część ma lepsze samochody niestety często jest to życie na pokaz na kredyt :wink: :wink:

Osobiście jakiś fanem wypadów na miasto nie jestem po za samymi cenami w lokalach trzeba dodać sobie jeszcze na Taksóweczki jeżeli mówimy o zabawie %%%%.
Co do ̶S̶a̶w̶i̶c̶k̶i̶e̶j̶ Wyszyńskiego to polecam ten bar piwny przy rondzie Westerplatte.

Kolejna sprawa to że my lubimy sobie ponarzekać a może chociaż ten raz w roku w tym sezonie zrobić ten jeden wypad na centrum?
Może jednak upatrzymy sobie jakąś knajpkę czy coś...
Ostatnio miałem okazję być w niedziele wolną od handlu no i jak na Kaliskie centrum byłem naprawdę zaskoczony duża frekwencją ludzi na starówce.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy

TYGRYSEX
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: TYGRYSEX » 24 maja 2018, o 13:39

Smutne to że właśnie niehandlowa niedziela sprawia większe zagęszczenie w centrum niż to co samo centrum może zaoferować w "zwykłą" niedzielę...

ODPOWIEDZ