Śródmieście musi ożyć!

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3255
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 15 mar 2017, o 17:58

Wywłaszczenie na cel publiczny
Czy Kalisz wprowadzi takie prawo?
Wywłaszczenie nieruchomości na cel publiczny, prawo pierwokupu dla gminy, „czasowe” wypowiedzenie umowy najmu – między innymi te narzędzia zyskuje samorząd przez wprowadzenie Specjalnej Strefy Rewitalizacji. Czy taka powstanie w Kaliszu? To określi przygotowywany obecnie Gminny Program Rewitalizacji. Do tej pory żadne z polskich miast nie zdecydowało się na podjęcie takiego kroku. – To miecz obosieczny, może pomóc, ale i bardzo zaszkodzić – ostrzegają specjaliści. Przypomnijmy, że taką Strefą mogłoby zostać objętych 17 tys. kaliszan.

http://www.zyciekalisza.pl/?str=229&id=205521" onclick="window.open(this.href);return false;

Wydaje się że to dobry pomysł żeby np. remontować kompleksowo cały kwartał kamienic. Nie obawiając się o blokadę inwestycji przez najemców.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 20 mar 2017, o 17:52

MZBM o Domku Parkowego:
http://www.calisia.pl/articles/domek-pa ... dac-klucze" onclick="window.open(this.href);return false;

Wygląd tego miejsca powinien zdecydowanie zostać poprawiony a rewitalizacja Parku powinna się zacząć między innymi od tego domku ;)
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 21 mar 2017, o 19:23

http://www.kalisz.pl/pl/q/aktualnosci/l ... ku-od-maja" onclick="window.open(this.href);return false;

Od maja mogą ruszyć ogródki. Dobrze, że wzięli się za wygląd ogródków - rok temu wyglądały dużo lepiej niż w latach ubiegłych ;)
g13k

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1942
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 22 mar 2017, o 16:56

gawronik13kalisz pisze:http://www.kalisz.pl/pl/q/aktualnosci/l ... ku-od-maja

Od maja mogą ruszyć ogródki. Dobrze, że wzięli się za wygląd ogródków - rok temu wyglądały dużo lepiej niż w latach ubiegłych ;)
czy ja wiem... porozstawiane na płycie rynku nie prezentowały się za dobrze, wcześniej zawsze były na jakiś podestach i jednocześnie robiło się przytulnie, było estetycznie i oddzielało to wyraźnie przestrzeń danej restauracji. A tak, w szczególności od strony byłego Texasu kilka stolików postawionych na środku z dala od restauracji w ogóle nie zachęcały, żeby tam usiąść

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 22 mar 2017, o 17:00

No ale nie powiesz, że białe lub kremowe parasole wszystkich lokali nie wyglądały znacząco lepiej niż te w latach ubiegłych?
Co do podestów... dopóki płyta rynku nie będzie wyremontowana to mogłyby być, ale nie w takiej formie - wysokie i oblepione tym zielonym dywanikiem ;)
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 22 mar 2017, o 19:26

Chyba rozumiem o co chodziło ANewDay. Unifikacja parasoli i ogólnie stylu ogródków to jedna sprawa. Mi również się to podoba, dobrze to wszystko się to w zeszłym roku prezentowało.

Natomiast rzeczywiście część ogródków była bardzo otwarta na przestrzeń publiczną, jak wskazuje ANewDay. I coś w tym jest, że te ogródki odgrodzone są bardziej przytulne. Przynajmniej ja też tak uważam. Owszem, sympatycznie się siedziało w tych oddalonych w kierunku ratusza ogródkach, ale jednak też nie do końca można było czuć się komfortowo bo zarówno z prawej i zlewej i z tyłu odbywał się normalny ruch pieszych.

Ja osobiście lubię takie ogródki "przyklejone" do budynku, ewentualnie blisko budynku, najlepiej z ładnymi balustradami, na których z kolei wieczorem świecą się nastrojowe lampki itd. :)

Także pod tym względem rozumiem o co chodziło. Choć oczywiście, jak mówię, to co dotychczas zrobiono dla poprawy estetyki ogródków podobało mi się. Mam nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze ładniej. :)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: K-man » 24 mar 2017, o 19:20

http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/mu ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1942
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 26 mar 2017, o 22:57

Przemek, dokładnie o to mi chodziło.

Ujednolicenie choćby kolorystyki to jak najbardziej świetne posunięcie.

Jednak tak otwarte na przestrzeń publiczną jak to ładnie ująłeś nie sprawiają wrażenia, że jesteś w restauracji (jeśli jesteś gościem) ani że idziesz po chodniku/placu (jeśli jesteś przechodniem). Wiadomo stoliki i krzesła nie były zupełnie porozrzucane po płycie rynku, jednak takie postawienie ich po prostu na tych dziurawych płytach wciąż sprawia wrażenie jakby się było gdziekolwiek na chodniku. Tak samo mam wrażenie z tymi szarymi ławkami w miejscu betonki, których ułożenie sprawia, że bardziej czujesz się jak na dworcu niż na placu, w centrum miasta, w ładnym estetycznym otoczeniu...

Też jestem zwolennikiem ogródków "przyklejonych" do restauracji/kamienicy, ponieważ tworzą one wtedy integralną całość i każdy wie gdzie jest. Mimo ustawienia z dala od budynków można by podobny efekt uzyskać aranżując jakoś te ogródki, właśnie na jakiś podestach, z delikatnymi płotkami/kwiatami/świecami.... Zeszłoroczne (chyba) kanapy przy Kaliszforni bez niczego, na tych płytach, po których się normalnie chodzi naprawdę wyglądały groteskowo.

Najgorzej to jest właśnie od strony Texasu/kawiarni, bo tam kiedyś było "normalnie" (przy budynku), a teraz stoliki tylko dwa rzędy z dala od budynku wyglądały jak byle jak rzucone na ten plac, nie było wiadomo do jakiej knajpy przynależą, kelnerzy wcale nie kwapili się z przychodzeniem, no i to noszenie jedzenia przez pół placu też bez sensu... Anabelle jakoś zostało przy dawnym ustawieniu...(choć też bez podestów)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 3 kwie 2017, o 15:18

http://www.calisia.pl/articles/rowerem-pod-prad" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie każdy na znaki patrzy, nie każdy rozumie ich połączenie. W centrum można np. od niedawna jeździć pod prąd - rowerem ;)
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 8 kwie 2017, o 11:07

http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/spol ... ,1182.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pojawiło się wyjaśnienie skąd pomysł na żaby, nad czym się zastanawialiśmy. Pokazano tez wygląd Dorotki , Marcinka i ww. żab. Czas realizacji także uległ zmianie jak przy wielu inwestycjach w mieście, bo jeżeli dobrze pamiętam to prace powinny już dawno trwać. Ale tu chyba chodzi właśnie o wspomnianą w art dotację o którą miasto się ubiega.
g13k

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1942
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 9 kwie 2017, o 13:39

boję się, że wyjdzie badziewnie/kiczowato...

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 11 kwie 2017, o 19:18

Gminny Program Rewitalizacji, można się już z nim zapoznać:
http://www.bip.kalisz.pl/ogloszenia/konsultacje/gpr.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1942
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 11 kwie 2017, o 21:48

widziałem, że jakiś lokal otworzono w bocznej od Zamkowej, ktoś coś słyszał?

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1844
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: tomash » 11 kwie 2017, o 22:33

ANewDay pisze:widziałem, że jakiś lokal otworzono w bocznej od Zamkowej, ktoś coś słyszał?
https://www.facebook.com/pianacraftbeers/?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Calif
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 11:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: Calif » 18 kwie 2017, o 18:43

Słyszałem, że na Chodyńskiego po byłym monopolu coś powstało tzn, jakiś PUB, czy to prawda? :D

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 18 kwie 2017, o 19:40

tomash nad Twoim postem o tym napisał... czytajmy trochę ;)
g13k

Calif
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 11:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: Calif » 18 kwie 2017, o 21:59

łoo sorry nie widziałem, słabsze dni he he :D

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: K-man » 24 kwie 2017, o 15:17

http://www.rc.fm/news/kalisz-wiecej-parkingow.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale co dla tych mieszkańców znaczy to zdanie "Mieszkańcy mówili, że przydałyby się zarówno parkingi buforowe, ale również wygrodzenie takich miejsc w centrum" A to centrum to gdzie jest? Czy to okolice ratusza, czy Stawiszyńskiej. Pewnie to pierwsze, czyli zostawić samochody na terenie Kalisza lokacyjnego.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2496
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: jp » 24 kwie 2017, o 16:04

K-man pisze:http://www.rc.fm/news/kalisz-wiecej-parkingow.html
Ale co dla tych mieszkańców znaczy to zdanie "Mieszkańcy mówili, że przydałyby się zarówno parkingi buforowe, ale również wygrodzenie takich miejsc w centrum" A to centrum to gdzie jest? Czy to okolice ratusza, czy Stawiszyńskiej. Pewnie to pierwsze, czyli zostawić samochody na terenie Kalisza lokacyjnego.
Oczywiście, że na terenie lokacyjnego. Myślę, że mieszkańcy byliby wniebowzięci gdyby mogli parkować np. na Głównym Rynku :evil:

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 24 kwie 2017, o 16:13

Mentalność wielu kaliszan jest bardzo zastanawiająca. Chyba narzekanie mają we krwi, ale jak przyjdzie co do czego to żadnych zmian. Najlepiej żeby pozostał syf, tylko, żeby im było wygodniej.
W kwestiach dla mnie (i dla wielu forumowiczów) oczywistych takich jak np. przeniesienie targowiska z Nowego Rynku, utworzenie deptaków na Starówce czy uporządkowanie szyldów reklamowych - ciągle widzę wpisy, że to zbędne działania i najlepiej żeby zostało tak jak jest (ok, za tydzień te same osoby napiszą, że w mieście nic się nie dzieje - czyli chu*** ale stabilnie 8) )
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ODPOWIEDZ