Śródmieście musi ożyć!

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 8 lut 2017, o 11:45

Właściwie zgadzam się z Panem gdyby tylko była chęć rozpisania konkursu architektonicznego na cały plac, wola jego starannego przeprowadzenia. Działamy w określonej sytuacji. Mogłem zgłosić do budżetu propozycję konkursu ale znów nie wiem, czy jego wyniki zostałyby zrealizowane. Nie miałem też za wielkiego pojęcia jak duże są koszty przedsięwzięcia przebudowa placu i jak wygląda współpraca z władzami i architektami. Po tych doświadczeniach nie złożyłem już żadnych projektów do budżetu. Obecne plany sprowadzają się do demontażu części kostki (bardzo niefunkcjonalnej), wykonania trawników i nie uniemożliwiają w przyszłości rozpisania konkursu. To bardziej takie zazielenienie placu przed większymi działaniami - stąd unikanie rzeczy trwałych i kosztownych np postulujemy tylko remont latarni, ławki co do nawierzchni to jej wymiana będzie musiała w przyszłości dotyczyć całego placu, Na razie zyskamy zielony zakątek A myślę, że po konkursie (kiedy konkursy architektoniczne, plastyczne staną się w naszym mieście normą?) zieleni na placu będzie jeszcze więcej.

Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 8 lut 2017, o 11:53

Co do fontanny po nastrojach ja nie jestem zadowolony z efektów za które zapłacimy chyba 4 mln. Póki będziemy oszczędzać na konkursach a projektanów dobierać wg kryterium najnizszej ceny dopóty efekty będą nie najlepsze. Choć konkurs nie daje pełnych gwarancji daje jednak dużo większe szanse sukcesu. Niestety to już raczej do władz niż do mnie.

Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 12 lut 2017, o 22:28

Obrazek

Pod tym linkiem można znaleźć różne projekty miejskie Basztę Dorotkę, Planty, Piwnice i wieże ratuszową, budynek ratusza na ulicy Krótkiej, fontannę na placu Kilińskiego. Miłej lektury życzy Komitet Rewitalizacji

https://drive.google.com/drive/folders/ ... 0o5algxcXc" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 12 lut 2017, o 22:30

Obrazek

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: K-man » 13 lut 2017, o 08:37

Dzięki Maciek.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7135
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 14 lut 2017, o 09:17

Mały ot, bo to Łódź, ale może kogoś zainspiruje w Kaliszu ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7135
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 14 lut 2017, o 13:36

62-800Kalisz pisze:Wizualizacje a rzeczywistość to dwie różne sprawy.
A kto umarł, ten nie żyję.
Strasznie głębokie wynurzenia spamera, którego już dawno admin powinien zablokować ;)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: milo » 14 lut 2017, o 16:54

jasiek20 pisze:
62-800Kalisz pisze: Strasznie głębokie wynurzenia spamera, którego już dawno admin powinien zablokować ;)
Dostrzegam znaczący postęp w długości wypowiedzi. Dajmy szansę nowemu forumowiczowi ;-)
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 15 lut 2017, o 17:33

Co sądzicie o żabie kaliskiej i Dorotce uruchamianej przyciskiem? xD

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: milo » 15 lut 2017, o 21:27

<Przemek> pisze:Co sądzicie o żabie kaliskiej i Dorotce uruchamianej przyciskiem? xD
Chodzi o ten projekt.
Obrazek
Gdzie będą przyciski funkcyjne uruchamiające Dorotkę hm....
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: K-man » 16 lut 2017, o 08:16

Milo :lol: :lol: :lol:
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7135
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 16 lut 2017, o 08:54

Nie wiem gdzie będą te przyciski, ale mam swoje typy, gdzie mogłyby być 8)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: milo » 16 lut 2017, o 11:19

Ten projekt można by skomercjalizować.
Widziałbym tam automat wrzutowy na monety, w tej dorotce...mam tu swoje typy, gdzie mogłby być 8)

p.s. dorotka to podobno średniowieczne określenie prostytutek.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 16 lut 2017, o 15:27

milo pisze:p.s. dorotka to podobno średniowieczne określenie prostytutek.
O tym samym miałem pisać :D A tak swoją drogą, o co chodzi z tą żabą kaliską? Szukam i nie mogę znaleźć. Co ona ma symbolizować? Być może wykażę się teraz nieznajomością tematu, ale czy żaba jest w jakikolwiek sposób związana z balladą o Dorotce? :)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: K-man » 16 lut 2017, o 19:29

Nie. Ale jest podanie o żabach z Zawodzia. Nie rozumiem po co, że ta żaby w tym miejscu. Tak samo jak dla mnie kompletnie głupim pomysłem jest, kolejna "atrakcja" na Zawodziu. Ma to być kopia maszyny Gutenberga, choć słowo maszyna jest złe. Przecież to urządzenie zostało wynalezione w XV wieku, a grodzisko na Zawodziu było wtedy już wsią. Albo to grodzisko będzie odtwarzało klimat wczesnegośredniowiecza, albo mogą tam nawet dawać rzeczy z XX wieku. I będzie to obiekt pprzypominający cyrk, a nie rezerwat archeologiczny. :evil:
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 16 lut 2017, o 20:49

M.B. pisze:Ponieważ uznaję plac św Józefa za część Śródmieścia umieszczam to tutaj: Razem z p. Sylwią Antoszczyk (drugim inicjatorem projektu) zieleń wraca na plac św. Józefa zobaczyliśmy bardzo roboczą koncepcję realizacji projektu i wnieśliśmy swoje uwagi kierując się wynikami konsultacji społecznych. Nie będzie fontanny - nie ma na to pieniędzy (przypominam, że cały projekt musi się zamknąć w kwocie niepełnych 450 tys zł - projekt z fontanna i wszystkimi bajerami szedł w kilka milionów tak niestety to kosztuje)To na czym nam najbardziej zależy to duża ilość zieleni - trawniki, krzewy rabaty kwiatowe i dodatkowe drzewa bardziej na obrzeżach placu (drzewa nie powinny zasłaniać ciekawych widoków np na dzwonnice) choć i parę drzew w centrum też, duża ilość wygodnych ławek i dodatkowe przejście dla pieszych. Skromnie ale zielono i mam nadzieję, że użytkowo i że rzeczywiście zwiększy się liczba korzystających z placu. Tu lista postulatów złożona w UM. Obrazek
w gąszczu tych samochodów to żadna zieleń nie sprawi, żebym tam czas spędził....ja bym nie robił nic półśrodkami i skromnie. To już lepiej nic nie robić i uzbierać na coś konkretnego.

Calif
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 11:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: Calif » 16 lut 2017, o 20:55

No fakt, ale te osoby działają a nie siedzą przed kompem i wyrażają swoje wywody. Uważam, że każda inicjatywa jest dobra, bo jeśli chodzi o zbieranie na coś to znając życie, nigdy niczego nie będzie. Moje wielkie uznanie o działania na rzecz miasta "dobrowolne" wręcz "charytatywne" ze strony tych obojga postaci....

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 24 lut 2017, o 12:55

Nowe warunki wjazdu na deptak:
http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/ ... h,601.html" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 3 mar 2017, o 09:53

Na Kanonickiej zamknięty salon Play oraz mniejszy kiosk. Tak więc kolejne 2 puste lokale do kolekcji na tej ulicy
g13k

Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 3 mar 2017, o 17:29

Tymczasem razem z drugim wnioskodawcą otrzymałem przedziwną odpowiedź z Urzędu Miejskiego - Nie da się zrobić nawet kawałka trawnika na placu św. Józefa bo .... kostka brukowa nie jest własnością miasta. Dwa lata najpierw zatwierdzenie przez urząd projektu, wygrana w budżecie obywatelskim, konsultacje społeczne, pierwszy projekt w końcu nie da się zrobić ani kawałka zieleni za to można ustawić drzewa w doniczkach. Dziś jestem po rozmowie z p.Prezydent Gmerek i mam nadzieję, że jednak zieleń wróci na plac - bynajmniej nie w doniczkach. Obrazek

ODPOWIEDZ