Nowe markety na Łódzkiej

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik

Re: Nowe markety na Łódzkiej

Post autor: kaczorkalisz » 12 sty 2014, o 20:53

Na serio przy Warszawskiej beda budowac dino? Przeciez bodajze na Szosie Tureckiej jest Dino...

jans
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: jans » 12 sty 2014, o 21:57

kaczorkalisz pisze:Na serio przy Warszawskiej beda budowac dino? Przeciez bodajze na Szosie Tureckiej jest Dino...
Zgadza się, jakieś 3 km od Jubilata w zeszłym roku otworzyli Dino, dlatego też mnie dziwi że znowu chcą budować w tej okolicy, a nie w druga stronę, gdzie nie ma konkurencji (np. okolice cmentarza - swoją drogą , tam mieli niby budować Biedronkę, ale od dwóch lat tylko co jakiś czas przywożą i wywożą ziemię i pasek :?: ).

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Gumiś » 16 sty 2014, o 20:34

Jedna z inwestycji została zakończona.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: K-man » 18 sty 2014, o 00:13

Coś mi się wydaje, że mamy kolejny obiekt, który przyciągnie turystów. Oczywiście turystów związanych z dobrą architekturą. Mam nadzieję, że kiedyś będzie to wspaniały zabytek. Świadczący o wielkości i znaczeniu Kalisza. :lol:
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Caspress
Użytkownik
Użytkownik
GG: 24732954

Post autor: Caspress » 12 mar 2014, o 19:18

To chyba powinno być w zrealizowanych a nie planowanych :)
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Cristof » 12 mar 2014, o 21:42

Coś drgnęło w sprawie, za Faktami kaliskimi. Pod linkiem dostępna mapka terenu.

Przy Łódzkiej powstanie duży kompleks handlowy?

To bardzo prawdopodobne, bowiem spółka Budkom, posiadająca przy ul Łódzkiej ponad 6-hektarową działkę, uzyskała właśnie decyzję o warunkach zabudowy dla tego terenu. Dopuszcza ona wybudowanie 8 obiektów handlowo-usługowych i stacji paliw. Przedsiębiorca rozpoczął poszukiwania inwestora.

Mowa o terenie na skarpie znajdującej się za ogrodami działkowymi przy Cmentarzu Tynieckim. Działka o powierzchni ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych należy do firmy Budkom Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Janusz Hofman, Kazimierz Kosecki S.j. – Firma wystąpiła z wnioskiem do Miasta o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i takową otrzymała. W poniedziałek, 10 marca dla stron tego postępowania minął termin wnoszenia ewentualnych protestów – poinformowała portal faktykaliskie.pl Elżbieta Kowalska, naczelnik Wydziału Budownictwa, Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Kaliszu. - Do środy nie dotarła do nas żadne korespondencja w tej sprawie, a więc wygląda na to, że decyzja uprawomocniła się. Jeśli tak, firma może już występować o pozwolenie na budowę.

Jednak na to jest jeszcze zbyt wcześnie, bowiem swoją spółka ma wizję, ale nie sprecyzowane plany zagospodarowania tego terenu. Decyzja dopuszcza wybudowanie tam 8 obiektów handlowo-usługowych o powierzchni około 2,5 tys. m2 każdy (dla porównania: supermarket Lidl przy ul. Podmiejskiej ma 1700 m2 powierzchni), a także stacji benzynowej. Właściciel działki widzi w tym miejscu duży kompleks handlowy, włącznie z restauracją. – Przygotowujemy kilka wariantów zagospodarowania tego terenu, generalnie jednak chcielibyśmy związać się z jednym inwestorem. Dzięki temu działkę będzie można zagospodarować sensowniej – zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i architektonicznym – powiedział nam Janusz Hofman, współwłaściciel fimy. – Mamy na myśli pewnego inwestora, ale żadnych szczegółów nie chcę na razie zdradzać. Sprawa jest na bardzo, bardzo wstępnym etapie.

Budkom nie wyklucza jednak i takiego scenariusza, że teren trzeba będzie podzielić na mniejsze działki i sprzedać je kilku podmiotom.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: <Przemek> » 12 mar 2014, o 23:27

Cholerka, dopóki nie doszedłem do fragmentu, w którym mowa o 8 obiektach, myślałem, że może a nóż IKEA się tam wybuduje. :D

Awatar użytkownika
Caspress
Użytkownik
Użytkownik
GG: 24732954

Post autor: Caspress » 13 mar 2014, o 00:06

Przemku rozumiem twój Poznański optymizm :|
Ale już chyba zapomniałeś jak jest w Kaliszu :|

Cristof chciałem wkleić wcześniej ten link ale nie wiedziałem gdzie :x
Myślałem że to wątek Dino
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: <Przemek> » 13 mar 2014, o 12:37

Właśnie ja mam kaliski optymizm, gdybym miał mieć poznański to już bym dawno na zawał zszedł. :D Większe miasto większe problemy. :D A z tą Ikeą to oczywiście żart. Sam jestem ciekaw co tam się będzie chciało wybudować. A tak z innej beczki - te słynne bliźniacze sklepy na Łódzkiej, w tym Dino czy coś, to one już działają prawda?

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Cristof » 21 sty 2015, o 19:09

Panie Prezydencie, Mieszkańcy potrzebują: 4 podstawowych punktów na osiedlu Winiary
Supermarket, apteka, poczta i bankomat - cztery punkty, których brakuje mieszkańcom jednego z największych osiedli w Kaliszu - Winiary. List w tej sprawie wystosowała do Prezydenta Miasta Kalisza przedstawicielka winiarskiej społeczności - pani Monika Pietrzak. W e-mailu wysłanym do redakcji portalu Calisia.pl kaliszanka prosi o apel i zapytanie, czy otrzyma odpowiedź od władz Miasta
http://www.calisia.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

A jednak ludzie chcą marketów. Jest spory obszar pozbawiony większego sklepu, więc dziwi że żadna sieć nie dostrzegła potencjału handlowego.

K-man
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: K-man » 21 sty 2015, o 20:12

I prezydent ma im to załatwić? :lol: Ludzie pobudują się w na odludnym terenie i się dziwią, ze mało co tam poza domkami jest. :lol:
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: ANewDay » 21 sty 2015, o 20:14

a podobno dosyć u nas marketów.... :roll:

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: <Przemek> » 21 sty 2015, o 20:33

K-man pisze:I prezydent ma im to załatwić? :lol: Ludzie pobudują się w na odludnym terenie i się dziwią, ze mało co tam poza domkami jest. :lol:
No oczywscie, prezydent przeciez wydaje specjalne zarzadzenia, nakazujace stawianie sklepow, aptek i bankomatow :lol:

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
GG: 9270210
Kontakt:

Post autor: ochotnik » 21 sty 2015, o 20:35

Akurat w tamtej (dosyć sporej) części miasta nie ma żadnego i wcale nie dziwię się mieszkańcom, że chcą żeby powstał. Pobliskie sklepy korzystają na tej sytuacji i zawyżają ceny. A jeżdżenie po każdą pierdolę przez pół miasta do marketu jest męczące i czasem mieszkańcy podmiejskich miejscowości np. Boczków, Warszówka itp. mają lepszą sytuację pod tym względem .

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: kaczorkalisz » 21 sty 2015, o 22:56

Dino jest na na Warszawskiej i na Warszowce to dlaczego ma nie byc na Łodzkiej i na Winiarach? :) podejrzewam ze o ile bankomat powstanie to musi byc market. Ale watpie zeby w tym rejonie powstal bankomat bo raczej by byl nierentowny. A to niestety nie kopalnia slaska i rzad nie bedzie jej dofinansowywal.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: <Przemek> » 21 sty 2015, o 23:06

Być może i market jest w tym miejscu potrzebny, ale Prezydent Miasta Kalisza akurat w tym przypadku nie jest adekwatnym adresatem roszczenia :)

Alken486
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Alken486 » 18 lut 2015, o 09:37

Ostatnio w ogóle jakoś dużo robi się tych marketów. Jestem zdziwiony, że mimo to wszystkie mają klientów.

ODPOWIEDZ