Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Post autor: Cristof » 22 mar 2017, o 15:18

Kiedy doczekamy się obwodnicy i drogi ekspresowej?
...Obwodnica po roku 2020
Niedawno w „ŻK” opublikowaliśmy obszerny wywiad z posłem Tomaszem Ławniczakiem (fot.), który wśród kalisko-leszczyńskich parlamentarzystów PiS specjalizuje się w tematyce drogowej. Dziś potwierdza on swoje wcześniejsze opinie, a jednocześnie podrzuca garść nowych informacji. – Pełna obwodnica Kalisza to perspektywa w najlepszym razie siedmiu czy ośmiu lat. Najpierw trzeba opracować studium, potem postarać się o wymagane decyzje, przeprowadzić konsultacje społeczne i uwzględnić ewentualne protesty społeczne. Dopiero potem mogłaby rozpocząć się realizacja – mówi T. Ławniczak. Zachodni odcinek kaliskiej obwodnicy kosztować ma ok. 110 mln zł, z czego dofinansowanie wynieść ma 85 mln zł. Bez wsparcia finansowego z zewnątrz nie zbudujemy tej drogi, tak więc zasadnym jest pytanie o pieniądze. Czy mamy w tej chwili szansę na uzyskanie dofinansowania, a jeżeli tak, to kiedy moglibyśmy się go spodziewać?
– Według stanu na połowę marca piłka jest jeszcze w grze. W konkursie na budowę obwodnic miast na prawach powiatu przeprowadzone przetargi wykazały niższe ceny, więc kilka wniosków może jeszcze uzyskać dofinansowanie i będę się o to starał dla Kalisza. Miasto Kalisz odwołało się od poprzednich decyzji i odwołanie to nie zostało jeszcze rozpatrzone. W najbliższych dniach będę występował o harmonogram decyzji w tej sprawie – dodaje T. Ławniczak. – Ja mam zapewnienie, że za pięć lat będziemy jeździć tą drogą, czyli pierwsza łopata w ziemię zostałaby wbita za ok. trzy i pół roku – powiedział nam w miniony piątek prezydent G. Sapiński o zachodnim odcinku kaliskiej obwodnicy. – Gdy będzie już decyzja o tej obwodnicy, chcę zaapelować do władz Kalisza, aby wspólnie z Powiatem Kaliskim i może z Powiatem Ostrowskim przynajmniej zaczęły planować obwodnicę Kalisza od strony północnej, w ciągu drogi S12 – uzupełnił T. Ławniczak.
WIęcej w Życiu Kalisza
http://www.zyciekalisza.pl/?str=233&id=205666" onclick="window.open(this.href);return false;

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: ANewDay » 22 mar 2017, o 17:58

bla bla bla, od 10 lat to samo gadanie, że za 8 lat...

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: damianfarba » 27 mar 2017, o 20:49

rzadko zaglądam na forum ale co roku to samo..... bez drogi...
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
Marcin_ze_Zbierska
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Marcin_ze_Zbierska » 11 maja 2017, o 20:35

Coś się rusza w gminie Stawiszyn, mają być podobno obwodnice w miejscowości Piątek Mały i Zbiersk Cukrownia:

"Kurenda
Powiększ obrazGDDKiA
Urząd Gminy i Miasta w Stawiszynie informuje, że wpłynęło pismo TRANSPROJEKT GDAŃSKI Sp. z o.o. jako Wykonawca Opracowań projektowych dla rozbudowy drogi krajowej nr 25 na odcinku Ostrów Wielkopolski – Kalisz – Konin, na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu, informujące że na terenie gminy od kwietnia 2017 r. do października 2017 r. jest wykonywana inwentaryzacja przyrodnicza przez firmę Ansee Consulting.

W związku z powyższym zawiadamiam o obecności przyrodników na terenie gminy oraz proszę mieszkańców o udostępnienie terenu na potrzeby inwentaryzacji w szczególności zbiorników wodnych jako potencjalnych miejsc występowania płazów.

Burmistrz Stawiszyna

/-/ Justyna Urbaniak"

http://stawiszyn.pl/strona/2017/04/13/kurenda/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Lokalizacja: Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym :-)
Kontakt:

Post autor: milo » 11 maja 2017, o 20:41

Ten temat jest tutaj
http://www.inwestycje.kalisz.pl/viewtop ... 0&start=60" onclick="window.open(this.href);return false;
Te pogloski o obwodnicach Piątku i Zbierska mają jakieś podstawy ?
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Caspress
Użytkownik
Użytkownik
GG: 24732954

Post autor: Caspress » 18 lip 2017, o 08:31

Długo zastanawiałem się czy wrzucić to na forum jednak przyszedł czas czyszczenia kompa a prosiło mnie o to kilka osób a więc zostawię to tutaj.
Mój projekt włączenia ul. Granicznej do Podmiejskiej zarazem usunięcie zbędnych zjazdów z Podmiejskiej poprzez budowę drogi serwisowej

Projekt jest nie skończony zakładałem w nim usunięcie zbyt dużej ilości przejść nad ziemnych jednak, nigdy do tego projektu już nie przysiadłem.

Obrazek
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy

ODPOWIEDZ