ZIT pomysły i sugestie

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

ZIT pomysły i sugestie

Nieprzeczytany post autor: klocek » 26 lis 2014, o 19:32

Z racji coraz mocniejszego zarysowania się rozpoczęcia prac nad ZIT'em proponuje byśmy zaczęli dyskusję na ten temat.
Przede wszystkim należy pamiętać - będzie kasa do podziału na uczestników, ale większa część kasy będzie musiała iść na działania wspólne, a nie np naprawę istniejących dróg.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: ZIT pomysły i sugestie

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 1 gru 2014, o 15:31

Mam nadzieję, że siły, które doszły do władzy w Kaliszu, Ostrowie i okolicy, będą w stanie porozumieć się na tyle, żeby absorbować środki z ZIT-u sprawnie i z korzyścią dla wszystkich.

Rafi2981
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 13:38
Lokalizacja: Kalisz-Tyniec

Re: ZIT pomysły i sugestie

Nieprzeczytany post autor: Rafi2981 » 3 gru 2014, o 15:49

Jak zwykle Ostrów Wielkopolski będzie chciał najwięcej dla siebie, a jak nie dostanie pieniędzy to władze będą krzyczeć i żądać odebrania Kaliszowi pieniędzy. :wink:

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: ZIT pomysły i sugestie

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 16 sty 2015, o 18:03

Prezydent Grzegorz Sapiński, wiceprezydent Piotr Kościelny, radni i naczelnicy Urzędu Miejskiego dyskutowali dziś o Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych. Podczas spotkania przedstawiono priorytetowe obszary zadań, na które Kalisz będzie starał się pozyskać dofinansowanie oraz zapoznano się ze stanowiskiem Urzędu Marszałkowskiego po negocjacjach z Komisją Europejską.
Spośród kilkunastu możliwych priorytetów – czyli obszarów tematycznych, w których mieszczą się zadania, na które można pozyskać środki finansowe – Aglomeracja Kalisko-Ostrowska zdecydowała się tylko na kilka. Nasze miasto celuje zwłaszcza w promocję strategii niskoemisyjnej. Tutaj otrzymać możemy dofinansowanie na zakup nawet kilkudziesięciu przyjaznych dla środowiska autobusów oraz rozbudowę sieci ścieżek rowerowych. Kalisz liczy też na środki na zadania związane m.in. z drogownictwem, edukacją czy wspieraniem przedsiębiorczości.
http://www.kalisz.pl/pl/q/dla-mieszkanc ... -o-zit-ach" onclick="window.open(this.href);return false;

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: ZIT pomysły i sugestie

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 16 sty 2015, o 21:16

Kilkudziesieciu autobusow? najmniejsza liczba z koncowka dziesieciu to piecdziesiat .... Czyli wymienil by caly tabor ale bym mu sie na szyje rzucil jak by taki prezent zrobil :) Koniec jezdzenia gratami

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: ZIT pomysły i sugestie

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 16 sty 2015, o 22:35

Kilkadziesiąt czyli kilka dziesiątek.Np. dwie czyli dwadzieścia parę.
Do 20 kilkanaście.Powyżej kilkadziesiąt.;)

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: ZIT pomysły i sugestie

Nieprzeczytany post autor: milo » 16 sty 2015, o 22:40

Jak strategia niskoemisyjna to może tramwaje ? ;-)\
Ciekawe , że nic nie wspomina się o rewitalizacji , a wg ogólnych założeń zit-ów jest to możliwe.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: ZIT pomysły i sugestie

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 16 sty 2015, o 23:40

Zakup nowych autobusów dużo w komunikacji miejskiej w Kaliszu nie zmieni. A KLA samo się nie zrestrukturyzuje. Może czas pomyśleć nad tym, jakby tu to nieudane angielskie dziecko postawić na nogi? Albo przebudować całą komunikację od podstaw, bo w obecnym kształcie jedyne co może nas spotkać to jeszcze większy regres komunikacji zbiorowej.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: ZIT pomysły i sugestie

Nieprzeczytany post autor: K-man » 17 sty 2015, o 11:08

Dokładnie Przemku co dadzą nowe autobusy jak zarządzanie KLA jest do dupy. To jak kwiatek do dziurawego kożucha, tylko na chwile odwróci uwagę od wszędobylskich dziur.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: ZIT pomysły i sugestie

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 17 sty 2015, o 15:12

Mi sie wydaje ze powinny powstac jakies przystanki w ktorych to mozna bylo by sie przesiaść. By autobusy nie poruszaly sie tylko w centrum miasta z duzym jego natezeniem. Najlepsza komunikacja to taka ktora by komunikowala strefy podmiejskie z centrum.Trzeba bylo by czasy ulozyc na nowo i by autobusy sie zazembialy, by nie bylo tak ze na przesiadke sie bedzie czekac pol godziny.

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: ZIT pomysły i sugestie

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 17 sty 2015, o 23:50

ilkadziesiąt czyli kilka dziesiątek.Np. dwie czyli dwadzieścia parę.
Do 20 kilkanaście.Powyżej kilkadziesiąt.
Moja wersja bardziej mi sie podoba :P

Ps Kalisz to nie Warszawa tu nie ma sie co zazebiac najdluzszy kurs z jednego konca do drugiego trwa 30 min wiec juz nie kombinujcie :) Jedyne co trzeba by by ło zrobic to ustawic swiatła w kaliszu jak nalezy

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: ZIT pomysły i sugestie

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 18 sty 2015, o 14:06

Mrc86 pisze:
ilkadziesiąt czyli kilka dziesiątek.Np. dwie czyli dwadzieścia parę.
Do 20 kilkanaście.Powyżej kilkadziesiąt.
Moja wersja bardziej mi sie podoba :P

Ps Kalisz to nie Warszawa tu nie ma sie co zazebiac najdluzszy kurs z jednego konca do drugiego trwa 30 min wiec juz nie kombinujcie :) Jedyne co trzeba by by ło zrobic to ustawic swiatła w kaliszu jak nalezy
Widzę, że przesiąkłeś myśleniem swoich szefów, którzy siedząc za swoim biureczkami i nie korzystając na co dzień z KM myślą że wszystko jest w porządku. Otóż nie! Dla ciebie jako kierowcy może taki układ jest fajny, wozisz coraz mniej pasażerów, masz długie przerwy na pętlach, ale nie znajdziesz osoby korzystającej regularnie z komunikacji, która miałaby o niej pozytywne zdanie. Beznadziejny, nieczytelny układ linii, stada, słabo ułożone rozkłady. Bez poważnych reform się nie obejdzie. Walczyński próbował coś zmienić, miał dobre pomysły, a skończyło się na absurdach takich jak 7, 9, S3, 22 (przez Widok), tym prawie nikt nie jeździ, autobusy wożą powietrze. Nie wierzyłbym także w kilkadziesiąt autobusów z ZIT-u. Ktoś pewnie nieopatrznie użył tego określenia, a skończy się maksymalnie na 10-15 sztukach.

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: ZIT pomysły i sugestie

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 18 sty 2015, o 15:59

Ale ja korzystam z komunikacji :) Auta nie ruszam swojego prywatnego prawie wcale i nie uwazam zeby bylo cos zle chyba ze mieszkasz na wypizdowu i cie boli ze nie jezdza tam autobusy ja mieszkam na jednym z najwiekszych osiedli i nie mam problemu z dostaniem sie gdziekolwiek o którejkolwiek godzinie
wozisz coraz mniej pasażerów,
Coraz mniej ? Chyba sobie żartujesz ja widze jakie sa uatrgi jak wrzucam pieniazki do kasy kla i ciagle jest na takim samym poziomie czasami nawet wiecej
Beznadziejny, nieczytelny układ linii, stada, słabo ułożone rozkłady.
Kwestia umysłu emeryci i renciści nie maja problemow zeby sie gdzies dostac :) a dla ciebie jest nieczytelnie ? No coz ... moze lepiej nie skomentowac
nie znajdziesz osoby korzystającej regularnie z komunikacji, która miałaby o niej pozytywne zdanie
Jakis czas temu tv Amazing przeprowadzała krotkie pytania ludziom ktorzy stali na przystankach i zgadnij czy ktos mial jakies zastrzezenia ? NIKT !! moze jedna pani cos tam wspomniala o punktualnosci ale na to nikt nie zwraca uwagi bo mamy w kalisuz jak mamy i nie da sie jezdzic punktualnie co do minuty przy obecnym systemie drog w Kaliszu
masz długie przerwy na pętlach
No krotsze nie moga byc bo ow Kaliszu przestrzega sie Prawa :) A to nie jest widzi misie zakladu ze ja mam takie przerwy :) Wiem ze wolal bys zeby kierowca jezdzil na okragło a sikurobil przez szybe a przy wejsciu lizal ci buty ale niestety tak nie bedzie
Nie wierzyłbym także w kilkadziesiąt autobusów z ZIT-u. Ktoś pewnie nieopatrznie użył tego określenia, a skończy się maksymalnie na 10-15 sztukach.
10-15sztuk to "przychodzilo z samej Unii" a ZIT to nowość i faktycznie moze kase wyciagna na to
A i najwazniejsze
Widzę, że przesiąkłeś myśleniem swoich szefów, którzy siedząc za swoim biureczkami i nie korzystając na co dzień z KM myślą że wszystko jest w porządku.
Nigdy nie bede bronił swoich szefow... Bo z tego co zdazylem zaobserwowac KLA/KPT kierowce moze jedynie ukarac,zwolnic, czy zgnebic, ale nigdy pomoc czy powiedzieć do załogi "Dobra robota chłopaki dzięki wam to wszystko jakoś idzie" :) Dlatego juz od pewnego czasu przestałem bronic ich ale moje slowa wyzej to tylko i wylacznie moje odczucie Swoja droga dlaczego tak jest w zyciu ze jak poczekasz na pasazera zeby zdazyl na autobus czy pomozesz wniesc ciezka torbe to nikt tego nie widzi ale jak na jakiegos kierowca babcia napisze skarge ze jechal za wczesnie (co w wiekszosci przypadkow jest bzdura gdyz mamy system GPS w nowych autobusach ktory nas sam kontroluje ) to jestes ciagany po zakladzie karany i op**lany a czesto slysze ze jakis kierowca sie byl tlumaczyc z rzeczy ktorych nie zrobil

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: ZIT pomysły i sugestie

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 20 sty 2015, o 08:40

Ponad 100 projektów inwestycji w Kontrakcie Terytorialnym dla województwa wielkopolskiego na lata 2014-2020. "Z tej liczby tylko ponad 20 zostało ujętych jako przedsięwzięcia priorytetowe dla subregionu kaliskiego"
http://www.rc.fm/polityczne/kontraktowe ... wosci.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: ZIT pomysły i sugestie

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 20 sty 2015, o 20:05

Niech się Pan Mosiński tak nie dziwi, cała kasa idzie do Poznania, status quo utrzymane. A ciekaw jestem co tam w naszej stolicy wybudują? Niedługo otwierają nowiuśki Urząd Marszałkowski raptem za niecałe 200 baniek (!), to może teraz kosmodrom wybudują?

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: ZIT pomysły i sugestie

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 11 mar 2015, o 21:39

Proszę jak mogą się samorządy dogadać w Lublinie i na co wydadzą 400 mln złotych z ZIT-ów...

http://wiadomosci.onet.pl/lublin/wspoln ... -zl/j998s5
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: ZIT pomysły i sugestie

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 17 mar 2015, o 11:50

Aglomeracja kalisko-ostrowska może liczyć na wielkie pieniądze. W Poznaniu podpisano porozumienie w sprawie realizacji Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/ag ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false;

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: ZIT pomysły i sugestie

Nieprzeczytany post autor: klocek » 17 mar 2015, o 19:54

Tylko czy wypiszą na co chcą przeznaczyć te pieniądze? Czy rozejdzie się niczym pieniądze z Ciepła Kaliskiego?

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: ZIT pomysły i sugestie

Nieprzeczytany post autor: milo » 18 mar 2015, o 11:35

klocek pisze:Tylko czy wypiszą na co chcą przeznaczyć te pieniądze? Czy rozejdzie się niczym pieniądze z Ciepła Kaliskiego?
Rozejdzie się bo część pójdzie na Kalisz , część na Ostrów i inne gminy.
Nawiasem mówiąc poniżej 100 mln na Kalisz będzie całkowitą porażką władz.
Dodatkowo to są różne programy , a jeszcze część przeznaczona jest nie dla podmiotów publicznych.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: ZIT pomysły i sugestie

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 13 maja 2015, o 21:42

Co z ZIT-ów ?
Sala muzealna 3D, transport aglomeracyjny, termomoderniacja, centrum przesiadkowe... To jedynie niektóre z projektów, jakie Kalisz i Ostrów chcą zrealizować w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Przy czym władze Kalisza nie kryją, że za zadanie priorytetowe uznają przystosowanie nauczania do rynku pracy.
"Chcemy zrealizować projekt kształcenia operatorów obrabiarek numerycznych" - powiedział Radiu Centrum Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza:
http://www.rc.fm//polityczne/kalisz-ost ... o-z-zit-ow" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ