Połączenie Trasy Stanczukowskiego z Szlakiem Bursztynowym

Czyli to, co jest budowane aktualnie w Kaliszu.
Awatar użytkownika
Heniek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 3 paź 2015, o 18:20

Re: Połączenie Trasy Stanczukowskiego z Trasą Bursztynową

Nieprzeczytany post autor: Heniek » 11 lis 2015, o 14:22

Nie wydaje mi się aby do połączenia TS z TB doszło z wykorzystaniem ul. Moniuszki przy jej obecnej zabudowie. Zerknąłem sobie na zdjęcia satelitarne Google i z tego co widzę, jest tam naprawdę niewiele miejsca na tego typu przedsięwzięcia.

http://goo.gl/maps/FdEq4JrqLXu" onclick="window.open(this.href);return false;

Być może jest tak jak napisał jp i mieszkańcy działek o nieparzystej numeracji wiedzieli o planowanej inwestycji, ale czy na pewno? Są na to odpowiednie "kwity" aby protesty mieszkańców Moniuszki oraz okolic "zagrożonych" inwestycją uznać za bezzasadne? Wydaje mi się, że nie i dlatego omawiana tutaj inwestycja odwleka się w czasie, ze względu na jak to określił Pan Gałka "problemy z uwarunkowaniami"... Patrząc na te same zdjęcia satelitarne nie ma jednak wątpliwości, że ulica Pszenna oraz ul. Moniuszki to najbardziej racjonalne poprowadzenie dróg dla połączenia TB z TS. Być może w podobny sposób myślą w ZDM i zbierają dutki na odszkodowania dla mieszkańców ;)
Ostatnio zmieniony 11 lis 2015, o 16:31 przez Heniek, łącznie zmieniany 1 raz.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Połączenie Trasy Stanczukowskiego z Trasą Bursztynową

Nieprzeczytany post autor: jp » 11 lis 2015, o 14:46

<Przemek> pisze:Jp, dzięki za informację. Myślę, że powiedziałeś po prostu jak jest, brakuje nam stanowczości. Widać to chociażby po tym, na co zwrócił uwagę Heniek i na co my już wcześniej zwracaliśmy uwagę, że skoro planowano remont Łódzkiej, to można było od razu przewidzieć wybudowanie ronda na skrzyżowaniu z TB z gotowym acz ślepym odgałęzieniem w kierunku przedłużenia Trasy (sytuacja analogiczna do ronda na ulicy Stawiszyńskiej, gdzie pozostawiono odnogę do przebicia się przez Majków do Trasy Stanczukowskiego).
Sytuacja nie jest analogiczna. Ul. Stawiszyńska nie była remontowana i rondo nie powstało w ramach przebudowy ul. Stawiszyńskiej, ale jako odrębna inwestycja.

Mam nadzieję, że brak przebudowy skrzyzowania Łodzkiej z TB na rondo ze ślepym odgałęzieniem w stronę Pszennej, Moniuszki nie oznacza dalszej poczekalni dla przedłużenia TB. Mam nadzieję, że brak przebudowy tego skrzyżowania na rondo wynika jedynie z tego, że dokumentacja projektowa na odcinek łączący TB z Sikorskiego nie jest jeszcze gotowa, a modernizacja Łódzkiej musiała się rozpocząć i musi byc zrobiona do końca roku ze względu na dofinansowanie

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Połączenie Trasy Stanczukowskiego z Trasą Bursztynową

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 14 lis 2015, o 14:43

Trwa opracowywanie koncepcji połączenia ulicy Warszawskiej z Łódzką w Kaliszu. W tej sprawie władze miasta i Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu spotkali się z mieszkańcami osiedla Tyniec......
.....Pierwszy wariant zakładał, że skrót będzie przebiegał przez ul. Moniuszki, dalej obrzeżami osiedla Tyniec, obok firmy Agro Star, Braci Niemojowskich i do skrzyżowania Łódzkiej ze Szlakiem Bursztynowym. Drugi wariant pomija ul. Moniuszki.
Decyzja dotycząca sposobu realizacji połączania Warszawskiej z Łódzką zapadnie do końca tego roku.
http://www.rc.fm//polityczne/kalisz-laczenie-tynca.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7135
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Połączenie Trasy Stanczukowskiego z Trasą Bursztynową

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 16 lis 2015, o 15:30

Ciekawe kiedy realizacja?
Bez tego łącznika obecnie istniejące fragmenty ul. Piłsudskiego i Szlaku Bursztynowego nie spełniają w ogóle swojej roli. Mam nadzieję, że jeszcze w tej kadencji doczekamy się tej trasy.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Połączenie Trasy Stanczukowskiego z Trasą Bursztynową

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 16 lis 2015, o 15:38

jasiek20 pisze:Mam nadzieję, że jeszcze w tej kadencji doczekamy się tej trasy.
Nadzieja umiera ostatnia :lol:

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7135
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Połączenie Trasy Stanczukowskiego z Trasą Bursztynową

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 16 lis 2015, o 15:45

obywatel pisze:
jasiek20 pisze:Mam nadzieję, że jeszcze w tej kadencji doczekamy się tej trasy.
Nadzieja umiera ostatnia :lol:
Gdzieś trzeba będzie zrobić piknik przed wyborami :)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Połączenie Trasy Stanczukowskiego z Trasą Bursztynową

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 16 lis 2015, o 20:59

Jak na warunki kaliskie to będzie naprawdę duża inwestycja. Mówiąc schematycznie o połączeniu TS z TB mamy przecież na myśli:
1. wybudowanie łącznika od Augusto do Generała Sikorskiego,
2. wybudowanie ronda w miejscu zejścia się łącznika z ul. Sikorskiego,
3. wybudowanie odcinka od Sikorskiego do wysokości TB (mam nadzieję, że przez Moniuszki, bo miasto rzeczywiście nie może sobie pozwolić na to, aby przebieg był inny, po prostu nie może; plany budowy drogi w tym miejscu były znane od lat, to już nie problem miasta),
4. przedłużenie niejako TB do Moniuszki,
5. ewentualne przedłużenie Moniuszki do Łódzkiej.

Ciekaw jestem ile środków w ogóle trzeba by na ten cel wygospodarować.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Połączenie Trasy Stanczukowskiego z Trasą Bursztynową

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 16 lis 2015, o 22:22

I jeszcze połączenie Ronda Świrskiego z Wyspiańskiego.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Połączenie Trasy Stanczukowskiego z Trasą Bursztynową

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 16 lis 2015, o 22:25

kaliszanin2 pisze:I jeszcze połączenie Ronda Świrskiego z Wyspiańskiego.
No właśnie, jeszcze to nieszczęsne "przebicie" przez Majków. Tylko o tym jakby ostatnio w ogóle się nie mówi, nie wiem dlaczego...

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Połączenie Trasy Stanczukowskiego z Trasą Bursztynową

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 17 lis 2015, o 22:38

taaaa, już widzę jak realizują...

Kamil1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 22 lis 2015, o 06:45
Lokalizacja: Kalisz

Re: Połączenie Trasy Stanczukowskiego z Trasą Bursztynową

Nieprzeczytany post autor: Kamil1989 » 22 lis 2015, o 18:00

Podobno jest aż siedem projektów tej trasy. Na niektórych ma być dwupasmówka! :D

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Połączenie Trasy Stanczukowskiego z Trasą Bursztynową

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 22 lis 2015, o 21:56

Kamil1989 pisze:Podobno jest aż siedem projektów tej trasy. Na niektórych ma być dwupasmówka! :D
moim zdaniem nie robienie dwupasmówki to po prostu kolejna zmarnowana inwestycja, inne projekty nawet nie powinny być brane pod uwagę

ZKalisza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 3 kwie 2015, o 14:24

Re: Połączenie Trasy Stanczukowskiego z Trasą Bursztynową

Nieprzeczytany post autor: ZKalisza » 23 lis 2015, o 15:40

Czy Wy wszyscy wypowiadający się na temat Moniuszki w ogóle byli na tej ulicy i czy potraficie się wczuć w obawy mieszkańców?

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Połączenie Trasy Stanczukowskiego z Trasą Bursztynową

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 23 lis 2015, o 16:42

Ci, którzy budowali się przy Moniuszki, od początku znali plany. Jedynym ustępstwem wobec nich może być ekran dźwiękochłonny. Praktyka "kupię sobie taniej niż frajer, a niewygód uniknę zwalając je właśnie na frajera" jest absolutnie niedopuszczalna! Takie cwaniactwo to wyjątkowe zło społeczne, chamstwo, buractwo, oszustwo cudzym kosztem.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Połączenie Trasy Stanczukowskiego z Trasą Bursztynową

Nieprzeczytany post autor: milo » 23 lis 2015, o 17:27

ZKalisza pisze:Czy Wy wszyscy wypowiadający się na temat Moniuszki w ogóle byli na tej ulicy i czy potraficie się wczuć w obawy mieszkańców?
Mieszkańcy Tynca - skoro prezydent wybronil was przed super-hiper-mega centrum handlowym jakiego Polska nie widziała , to moglibyście trochę ustąpić przy budowie tej drogi.
Bo jak nie ustąpicie to chyba warto rozważyć budowę tego giga CH..... :lol:
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Kamil1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 22 lis 2015, o 06:45
Lokalizacja: Kalisz

Re: Połączenie Trasy Stanczukowskiego z Trasą Bursztynową

Nieprzeczytany post autor: Kamil1989 » 23 lis 2015, o 17:38

milo pisze:
ZKalisza pisze:Czy Wy wszyscy wypowiadający się na temat Moniuszki w ogóle byli na tej ulicy i czy potraficie się wczuć w obawy mieszkańców?
Mieszkańcy Tynca - skoro prezydent wybronil was przed super-hiper-mega centrum handlowym jakiego Polska nie widziała , to moglibyście trochę ustąpić przy budowie tej drogi.
Bo jak nie ustąpicie to chyba warto rozważyć budowę tego giga CH..... :lol:
Milo ja mieszkam w pobliżu Pszennej i ta galeria to mi jest niepotrzebna. Ja wolę mieć ciszę i dojazd do domu niż hałas i jakieś tam sklepiki oraz Ikeę które mam w Amber i Tęczę lub w Ostrowie :evil:

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Połączenie Trasy Stanczukowskiego z Trasą Bursztynową

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 23 lis 2015, o 17:46

Kamil1989 pisze:
milo pisze:
ZKalisza pisze:Czy Wy wszyscy wypowiadający się na temat Moniuszki w ogóle byli na tej ulicy i czy potraficie się wczuć w obawy mieszkańców?
Mieszkańcy Tynca - skoro prezydent wybronil was przed super-hiper-mega centrum handlowym jakiego Polska nie widziała , to moglibyście trochę ustąpić przy budowie tej drogi.
Bo jak nie ustąpicie to chyba warto rozważyć budowę tego giga CH..... :lol:
Milo ja mieszkam w pobliżu Pszennej i ta galeria to mi jest niepotrzebna. Ja wolę mieć ciszę i dojazd do domu niż hałas i jakieś tam sklepiki oraz Ikeę które mam w Amber i Tęczę lub w Ostrowie :evil:
Chyba kolego nigdy Ikei nie widziałeś :lol:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Kamil1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 22 lis 2015, o 06:45
Lokalizacja: Kalisz

Re: Połączenie Trasy Stanczukowskiego z Trasą Bursztynową

Nieprzeczytany post autor: Kamil1989 » 23 lis 2015, o 17:59

Caspress pisze:
Kamil1989 pisze:
milo pisze: Mieszkańcy Tynca - skoro prezydent wybronil was przed super-hiper-mega centrum handlowym jakiego Polska nie widziała , to moglibyście trochę ustąpić przy budowie tej drogi.
Bo jak nie ustąpicie to chyba warto rozważyć budowę tego giga CH..... :lol:
Milo ja mieszkam w pobliżu Pszennej i ta galeria to mi jest niepotrzebna. Ja wolę mieć ciszę i dojazd do domu niż hałas i jakieś tam sklepiki oraz Ikeę które mam w Amber i Tęczę lub w Ostrowie :evil:
Chyba kolego nigdy Ikei nie widziałeś :lol:
Widziałem spokojnie :lol:

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Połączenie Trasy Stanczukowskiego z Trasą Bursztynową

Nieprzeczytany post autor: jp » 23 lis 2015, o 18:56

ZKalisza pisze:Czy Wy wszyscy wypowiadający się na temat Moniuszki w ogóle byli na tej ulicy i czy potraficie się wczuć w obawy mieszkańców?
Jeżeli nie przez Moniuszki - korytarzem wyznaczonym kilkadziesiąt lat temu, to którędy ?
Wskaż proszę inny przebieg. Wskaż równie szeroki (min.40 metrów) i wolny od zabudowań korytarz dla drogi, która połączyłaby istniejące odcinki głównej śródmiejskiej ramy kom.(TB i TS) w taki sposób żeby tworzyły ciąg.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Połączenie Trasy Stanczukowskiego z Trasą Bursztynową

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 23 lis 2015, o 20:10

kaliszanin2 pisze:Ci, którzy budowali się przy Moniuszki, od początku znali plany. Jedynym ustępstwem wobec nich może być ekran dźwiękochłonny. Praktyka "kupię sobie taniej niż frajer, a niewygód uniknę zwalając je właśnie na frajera" jest absolutnie niedopuszczalna! Takie cwaniactwo to wyjątkowe zło społeczne, chamstwo, buractwo, oszustwo cudzym kosztem.
Niestety, ale o planach budowy drogi w tym miejscu było wiadomo od dawna, w związku z czym miasto nie może uginać się teraz pod takimi protestami.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2015, o 16:58 przez <Przemek>, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ