Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 6111
Rejestracja: 4 lis 2009, o 18:24
Lokalizacja: CALISIA

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Post autor: gawronik13kalisz » 16 maja 2018, o 14:37

W latach 2007-2010 kolejne władze samorządowe Kalisza wydały łącznie prawie 1,8 mln zł na zlecone dokumentacje projektowe, które do tej pory, z różnych powodów, najczęściej braku pieniędzy w budżecie miasta, nie zostały zrealizowane.

Jakie projekty inwestycyjne nie zostały jak dotąd zrealizowane i ile wydano z kasy miasta na ich opracowanie, dociekał radny Tadeusz Skarżyński, który zwrócił się z interpelacją w tej sprawie do prezydenta. Radny pytał również o to, które z opracowanych projektów zachowały ważność i nadal mają szansę na wcielenie w życie.
Okazuje się, że na liście dokumentacji projektowych, zlecanych przez Wydział Rozbudowy Miasta i inwestycji Urzędu Miasta, widnieje aż 37 pozycji. W niemal wszystkich przypadkach dokumentacje są nadal aktualne, z jednym wyjątkiem. Straciło ważność pozwolenie na budowę dla modernizacji budynku wielorodzinnego przy ul. Widok 18. W przypadku sześciu projektów planowanych inwestycji pozostały do uzyskania pozwolenia na budowę. Dotyczy to m.in. rozbudowy budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Granicznej 20, termomodernizacji i modernizacji budynku OSRiR przy ul. Łódzkiej 19-29 oraz rewaloryzacji murów obronnych średniowiecznego Kalisza.

Więcej w Życiu Kalisza
Już nawet Trębacz płacze z herbu, bo na to co się dzieje z miastem nie starcza mu nerwów!®

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Post autor: jasiek20 » 23 maja 2018, o 16:20

Gawronik gdzieś już wrzucał ten projekt, ale nie byliśmy pewni czy dotyczy Kalisza. Taki będzie kościół na Chmielniku

http://www.radiorodzina.kalisz.pl/aktua ... li-spacer-
Obrazek

Obrazek
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2687
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Post autor: Pawel » 23 maja 2018, o 19:06

Więcej wizualizacji na stronie projektantów http://konopski.pl/sakralne.html

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 6111
Rejestracja: 4 lis 2009, o 18:24
Lokalizacja: CALISIA

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Post autor: gawronik13kalisz » 15 cze 2018, o 23:53

Trwają rozmowy i konsultacje dotyczące kolejnej inwestycji mieszkaniowej w Kaliszu. Jeśli zadanie zostanie zrealizowane, Miasto zyska kolejne lokale docelowo przeznaczone pod najem.

Wstępne konsultacje w sprawie finansowania inwestycji odbyły się w ostatni poniedziałek, w Poznaniu. - W tamtejszym urzędzie wojewódzkim spotkaliśmy się z przedstawicielami Banku Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości - informuje Barbara Gmerek, wiceprezydent Kalisza. - Otrzymaliśmy wstępne zapewnienie o możliwości pełnego sfinansowania inwestycji. Na wykup akcji w spółce celowej utworzonej specjalnie w celu prowadzenia tego zadania budowlanego Miasto miałoby 30 lat. Wtedy mieszkania stałyby się częścią majątku Kalisza. Po spłacie inwestycji przez Miasto, pojawiłaby się możliwość ich wykupu. Trzeba jednak dodać, że cena wynajmu za metr kwadratowy byłaby o około 10 % niższa od tej, która funkcjonuje na wolnym rynku.

Alternatywnie analizowana jest oferta finansowa Europejskiego Banku Inwestycyjnego. - Pod koniec czerwca mamy zaplanowane spotkanie z przedstawicielami EBI - wyjaśnia Barbara Gmerek. - Europejski Bank Inwestycyjny udzielił analogicznego wsparcia Poznańskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego. O doświadczeniach związanych z tą współpracą mieliśmy okazję rozmawiać z zarządem spółki.

O decyzjach związanych z planowaną inwestycją będziemy informować na bieżąco.
www.kalisz.pl
Już nawet Trębacz płacze z herbu, bo na to co się dzieje z miastem nie starcza mu nerwów!®

ODPOWIEDZ