II etap obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 25

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: II etap obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 25

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 10 lut 2016, o 11:16

budowanie obwodnicy o jednym pasie powinno być zabronione... bo i tak potem się drugiego pasa nie dobudowuje.... :(

jest bardzo dużo możliwości odgrodzenia drogowych inwestycji od domów, więc nie widzę problemów, a o tych drogowych inwestycjach wiadomo naprawdę od bardzo dawna.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: II etap obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 25

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 10 lut 2016, o 12:53

maciej pisze:
Caspress pisze:Kolego troszkę przesadzasz inaczej należy podchodzić do dróg o tym standardzie.
20 lat mieszkałem w bloku przy Podmiejskiej 34 z widokiem na DK25. To DK25 na które już dawno temu było przeciążone, głośne i zasmrodzone.

Wiec nie mów mi Kolego ze to normalka ze planuje się drogę o jeszcze większej przepustowości bo 2x2 tak samo blisko nowych budynków. Może w twojej głowie się to mieści. W mojej nie. Zaznaczam, ze sytuacja by wyglądała inaczej gdyby droga tam była, postawiono bloki a dopiero na końcu ktoś świadomie kupił, często na kredyt, mieszkanie tak blisko drogi. Zapewne te mieszkania stracą na wartości.
Kolego tak się składa że mieszkam na osiedlu Widok co prawda nie bezpośrednio przy podmiejskiej.
I jakoś nie czuje różnicy zapachu w tej części miasta od innej jeżeli chodzi o zabudowaną część.

Mieszkałem również w centrum przy ruchliwej ulicy gdzie kamienice od ulicy dzielił tylko chodnik.
I było wszystko ok.

Dla mnie Kalisz to tylko małe miasto a słuchając niektórych wypowiedzi mam wrażenie że mieszkam w czymś większym od Warszawy.

Kolego jeżeli chodzi o hałas to warto dodać że na pewno przyszłą obwodnica będzie posiadała ekrany wyciszające.
I zapewne straci kiedyś status obwodnicy.

Będzie zwykłą główną częścią siatki dróg.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: II etap obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 25

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 10 lut 2016, o 13:41

Nie wspominam o dużych miastach, ale nawet taki Hrubieszów wybudował obwodnice, a ten też leży przy zwykłej krajówce.
Kalisz nie jest w stanie przenieść ruchu omijając najbardziej zaludnioną dzielnice miasta, gdzie mieszka pewnie 1/5 mieszkańców tego miasta, i potrzeba ze 3km drogi, kolejna władza nie jest w stanie tego wybudować żenada...

satori
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 385
Rejestracja: 11 sty 2009, o 20:11

Re: II etap obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 25

Nieprzeczytany post autor: satori » 10 lut 2016, o 16:41

Caspress pisze:
maciej pisze:
Caspress pisze:Kolego troszkę przesadzasz inaczej należy podchodzić do dróg o tym standardzie.
20 lat mieszkałem w bloku przy Podmiejskiej 34 z widokiem na DK25. To DK25 na które już dawno temu było przeciążone, głośne i zasmrodzone.

Wiec nie mów mi Kolego ze to normalka ze planuje się drogę o jeszcze większej przepustowości bo 2x2 tak samo blisko nowych budynków. Może w twojej głowie się to mieści. W mojej nie. Zaznaczam, ze sytuacja by wyglądała inaczej gdyby droga tam była, postawiono bloki a dopiero na końcu ktoś świadomie kupił, często na kredyt, mieszkanie tak blisko drogi. Zapewne te mieszkania stracą na wartości.
Kolego tak się składa że mieszkam na osiedlu Widok co prawda nie bezpośrednio przy podmiejskiej.
I jakoś nie czuje różnicy zapachu w tej części miasta od innej jeżeli chodzi o zabudowaną część.

Mieszkałem również w centrum przy ruchliwej ulicy gdzie kamienice od ulicy dzielił tylko chodnik.
I było wszystko ok.

Dla mnie Kalisz to tylko małe miasto a słuchając niektórych wypowiedzi mam wrażenie że mieszkam w czymś większym od Warszawy.

Kolego jeżeli chodzi o hałas to warto dodać że na pewno przyszłą obwodnica będzie posiadała ekrany wyciszające.
I zapewne straci kiedyś status obwodnicy.

Będzie zwykłą główną częścią siatki dróg.
Piob pisze:Za wszelką cenę trzeba obwodnicy aby wyprowadzić ruch tranzytowy poza miasto, bo największe korki, hałas i smród powodują tiry jeżdżące/stojące w korkach na ulicy Podmiejskiej - mówi to mieszkaniec wieżowca z anteną.
2:1 :D
TAK DLA Szybkiej Kolei w Kaliszu i CPK!
Mapka DK25 + KDP

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: II etap obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 25

Nieprzeczytany post autor: jp » 10 lut 2016, o 20:59

maciej pisze:MSIP Kalisz pokazuje plan zagospodarowania. Z planu wynika że:
- docelowo dwujezdniowa droga klasy GP będzie przechodziła między kościołem/cmentarzem a blokami mieszkalnymi przy Hanki Sawickiej
- będzie łączyła się z Poznańską sporo przed cmentarzem (patrząc od strony Kalisza)
- w odcinku od poznańskiej do granic miasta ma biec równolegle do istniejących ciągów komunikacyjnych, w odległości tylko około 1,0-1,1km!

To ma być obwodnica?
Bliskość obwodnicy jest akurat jej atutem. Dzieki temu istnieje szansa, ze z drogi korzystac beda w jakimś % takze mieszkancy miasta/zespołu miejskiego. Oddalając jej przebieg praktycznie pozbawiamy się tej szansy.
maciej pisze:Według istniejących planów przebiega bardzo blisko budownictwa mieszkaniowego (jedno i wielo-rodzinnego). Jak się popatrzy na zdjęcia lotnicze to na styk miedzy nowymi domkami jednorodzinnymi! Co dopiero za 8-10 lat gdy oddadzą ją do użytku a zagęszczenie zabudowy mieszkaniowej wzrośnie...
Chcąc wybudowac nową drogę z dala od jakichkolwiek zabudowań, trzeba by wytyczyc jej przebieg tak daleko od miasta, ze wtedy na pewno nie byłaby już obwodnicą Kalisza...



Obrazek[/quote]

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: II etap obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 25

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 12 lut 2016, o 13:20

http://www.zdm.kalisz.pl/zamowienia-publiczne/2016-018" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: II etap obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 25

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 12 lut 2016, o 13:26

A skąd kasa na budowę? Bo na pewno nie z naszego budżetu, który nie udźwignie ponad 100 mln na tę drogę.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: II etap obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 25

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 12 lut 2016, o 13:52

jasiek20 pisze:A skąd kasa na budowę? Bo na pewno nie z naszego budżetu, który nie udźwignie ponad 100 mln na tę drogę.
Przecież to zaledwie przymiarki :?

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: II etap obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 25

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 12 lut 2016, o 14:19

Tak, wiem. Pytam po prostu w jaki sposób oni chcą zdobyć na to kasę? Wiadomo już coś?
Do 2020 r. jest jeszcze szansa na środki z UE.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: II etap obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 25

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 12 lut 2016, o 14:24

jasiek20 pisze:Tak, wiem. Pytam po prostu w jaki sposób oni chcą zdobyć na to kasę? Wiadomo już coś?
Do 2020 r. jest jeszcze szansa na środki z UE.
Dokładnie tak do 2020r, dla miasta to powinien być priorytet drogowy by przenieść tranzyt poza te osiedla :shock:

satori
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 385
Rejestracja: 11 sty 2009, o 20:11

Re: II etap obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 25

Nieprzeczytany post autor: satori » 13 lut 2016, o 08:53

Generalnie drogi poza obszarami miast finansuje GDDKiA. Czasem robi wyjątki.
TAK DLA Szybkiej Kolei w Kaliszu i CPK!
Mapka DK25 + KDP

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: II etap obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 25

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 13 lut 2016, o 17:45

do 2020 chca dopiero skonczyc przedluzenie Trasy Bursztynowej a co tu mowic o obwodnicy...

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re:

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 12 mar 2016, o 17:18

MirekDB pisze:Konin wydał na tą przeprawę i obwodnice 50 mln zł a resztę to znaczy 150 mln zł dołożyła unia z funduszu EFRR, nie finansowała tego generalna.
Ciekawe czy Kalisz zdąży załapać się jeszcze na środki z UE na obwodnice (oczywiście I etap) wiadomo to ostatnie środki europejskie dla PL.
To raptem 2-3km drogi... mniejsze miejscowości na zwykłych krajówkach budują całościowe obwodnice np. Hrubieszów, w tej sprawie widziałbym zdecydowanie większą aktywność Prezydenta!
Zresztą co ja mówie niespełna 300m osiedlowej drogi połączenia H.S z DObrzecką nie są w stanie tyle lat zrobić, a co dopiero obwodnice...

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: II etap obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 25

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 15 mar 2016, o 21:04

czy mi się przewidziało czy robią chodnik/ścieżkę rowerową od Castoramy (ale po przeciwnej stronie niż market) do wiaduktu??? kolejna ścieżka donikąd? :roll:

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: II etap obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 25

Nieprzeczytany post autor: tomash » 15 mar 2016, o 21:47

ANewDay pisze:czy mi się przewidziało czy robią chodnik/ścieżkę rowerową od Castoramy (ale po przeciwnej stronie niż market) do wiaduktu??? kolejna ścieżka donikąd? :roll:
widocznie nigdy na rowerze nie byłeś w tamtych stronach, bardzo dobrze że powstanie gdyż połączy drogę serwisową z Wojska Polskiego, w chwili obecnej trzeba jechać obok tirów ulicą...

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: II etap obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 25

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 15 mar 2016, o 22:31

tomash pisze:
ANewDay pisze:czy mi się przewidziało czy robią chodnik/ścieżkę rowerową od Castoramy (ale po przeciwnej stronie niż market) do wiaduktu??? kolejna ścieżka donikąd? :roll:
widocznie nigdy na rowerze nie byłeś w tamtych stronach, bardzo dobrze że powstanie gdyż połączy drogę serwisową z Wojska Polskiego, w chwili obecnej trzeba jechać obok tirów ulicą...

A czy ta droga serwisowa nie nazywa się przez przypadek Inwestorską. Bardzo dobrze że powstaje ciąg pieszo-rowerowy bo rozrastają się tam firmy a nie wszyscy muszą być zmotoryzowani. A swoją drogą jak kolegi syn starał się o pracę w Meyer Tool to ponoć jednym z wymagań było posiadanie własnego pojazdu.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: II etap obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 25

Nieprzeczytany post autor: milo » 15 mar 2016, o 22:48

tomash pisze:
ANewDay pisze: widocznie nigdy na rowerze nie byłeś w tamtych stronach, bardzo dobrze że powstanie gdyż połączy drogę serwisową z Wojska Polskiego, w chwili obecnej trzeba jechać obok tirów ulicą...
Zgadza się , przydałoby się też poprowadzić to dalej do ociazą z perspektywa do ostrowa.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: II etap obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 25

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 2 kwie 2016, o 21:51

Amerykanie przyznają, że budowanie autostrad w miastach było błędem
http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiado ... 53406.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: II etap obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 25

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 4 kwie 2016, o 20:55

DK 25 z opóźnieniem, ale nadal w planach

... Inwestycja jest wpisana w ten drugi filar dotyczący modernizacji dróg istniejących. Tworząc listę, znaleźliśmy z ministerstwem rozwiązanie dające możliwość zbudowania tej drogi po istniejącym śladzie, czyli dołożenie odpowiednich pasów ruchu drogowego i dróg rowerowych....

http://www.faktykaliskie.pl/dk-25-z-opo ... -w-planach" onclick="window.open(this.href);return false;

Interpelacja o DK 25

http://www.rc.fm//polityczne/kalisz-ost ... terpelacja" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: II etap obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 25

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 6 kwie 2016, o 12:00

Cristof pisze:DK 25 z opóźnieniem, ale nadal w planach

... Inwestycja jest wpisana w ten drugi filar dotyczący modernizacji dróg istniejących. Tworząc listę, znaleźliśmy z ministerstwem rozwiązanie dające możliwość zbudowania tej drogi po istniejącym śladzie, czyli dołożenie odpowiednich pasów ruchu drogowego i dróg rowerowych....

http://www.faktykaliskie.pl/dk-25-z-opo ... -w-planach" onclick="window.open(this.href);return false;

Interpelacja o DK 25

http://www.rc.fm//polityczne/kalisz-ost ... terpelacja" onclick="window.open(this.href);return false;
cały czas mam nadzieję
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

ODPOWIEDZ