Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 30 maja 2008, o 09:38

Nowy Rynek w nowym wydaniu?


Jest szansa na to, że Główny Rynek w Kaliszu zmieni oblicze! Władze Miasta planują zorganizowanie konkursu architektonicznego na jego modernizację i przebudowę.

Obecnie trwają prace przygotowawcze, które mają określić zakres zadania – mówi Prezydent Kalisza – Z pewnością nie będzie ono łatwe ze względu na wielość funkcji, jakie Rynek ma spełniać.

Władze Miasta rozważają zorganizowanie debaty publicznej na temat modernizacji Nowego Rynku, w której mogliby wziąć udział mieszkańcy Kalisza, osoby zainteresowane. Być może odbędzie się ona zanim zgłoszone zostaną prace.

Obrazek

zródlo Portal Calisia

Czy caly Głowny Rynek przebudowywac , to mam mieszane uczucia :?: Chyba lepiej przeprowadzic gruntowny remont i jakies poprawki dodajace nową estetyke kaliskiego Głownego Rynku , ale konkurs mozna przeprowadzic, czemu nie :wink:
Ostatnio zmieniony 30 maja 2008, o 11:59 przez andrzej, łącznie zmieniany 1 raz.
Andrzej

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 30 maja 2008, o 10:48

To w końcu chca modernizować Nowy Rynek czy Główny Rynek ?

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 30 maja 2008, o 11:28

Przecież jest napisane,że Główny Rynek.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 30 maja 2008, o 12:09

Główny Rynek – najstarszy plac w Kaliszu znajdujący się w ścisłym Śródmieściu miasta, a czemu mowią na ten plac Nowy Rynek to już tego nie wiem :roll: .
To moze te dwie formy sa poprawne :!: :?:

Obrazek
Andrzej

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 30 maja 2008, o 13:41

Nowy Rynek to plac,gdzie obecnie stoja budy tzn pod tęczą.
A Główny Rynek to miejsce gdzie stoi Ratusz.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 30 maja 2008, o 18:44

K-man pisze:Przecież jest napisane,że Główny Rynek.
Taak ?A ja widzę w tekscie na zmiane raz Nowy a raz główny :lol:

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 31 maja 2008, o 11:48

Już raz był ogłoszony konkurs na pomysł co ma powstać w miejsce betonoowych schodów. Pomysłów było wiele konkurs rostrzygnięto i nic.

Tomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 12:35
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Tomek » 1 cze 2008, o 01:41

Pamiętam też sławetny konkurs na zagospodarowanie Złotego Rogu, z którego... też nic nie wyszło, po za dwoma czy trzema projektami.
© Tomek

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 2 cze 2008, o 14:05

Moze chodzi o Nowy Rynek tylko na portalu Calisia pomylili Nowy z Glownym Rynkiem, moze to ma zwiazek z rozpoczeciem inwestycji Galerii Tęczy i dlatego wladze Kalisza oglaszaja konkurs na przebudowe Nowego Rynku a nie Glownego Rynku. Jeżeli chodzi o Nowy Rynek to jestem na 1000% za tym konkuresm i usunienciem tego smrodu z centrum Kalisza :wink: 8) :wink: 8) :wink:
Andrzej

Tomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 12:35
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Tomek » 2 cze 2008, o 14:12

Jeśli chodzi o Nowy Rynek to jestem jak najbardziej ZA. Przenieść targowisko, odnowić fontannę, posadzić drzewka, postawić ławeczki. Rewitalizacja tamtego placu bardzo przyda się Kaliszowi i kaliszanom. Co do artykułu i nie możności zdecydowania się przez autora o jakim rynku on sam pisze to mamy kolejny przykład jakie niektórzy ludzie mają pojęcie o własnym mieście.

Awatar użytkownika
Czaja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: 10 lis 2006, o 13:18
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Czaja » 2 cze 2008, o 16:21

Napiszę wam, że kiedyś miałem sen w którym kroczyłem przez piękne miasto Kalisz i tak sobie spacerując ze Starego Rynku trafiłem na zupełnie nie znany mi dotąd kolejny rynek (mam tutaj na myśli plac z fontanną otoczony pięknymi budynkami) to było wspaniałe uczucie, kroczyć przez miasto i kiedy wydaje nam się że dotarliśmy już do jego serca okazuje się że gdzie indziej jest podobne, równie piękne miejsce. Teraz już zupełnie na poważnie mogę podać przykłady miast w których znajdują się liczne place. Niech to będzie np. Warszawa i Kraków, wiem że tych miast nigdy nie dościgniemy, ale wspaniale byłoby gdyby Nowy Rynek mógł stać się reprezentacyjnym miejscem w Kaliszu, poniekąd byłoby to spełnienie moich snów. :)

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 4 lip 2008, o 15:27

Fajnie by bylo jak by to wyremontowali. wogole te plyty i ta kostka stara jest nierowno ulozona i jak popada to pelno kaluzy jest. A poza tym wg mnie powinni zamknac wjazd dla samochodow od strony kamiennego mostu by mozna bylo chodzic, a zrobic nwet deptak posrodku lawki wstawic i by bylo Ok

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 4 lip 2008, o 16:20

wg mnie powinni zrobic tak jak chyba na ulicy Zlotej taka nowa ladna kostke:)

Awatar użytkownika
Czaja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: 10 lis 2006, o 13:18
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Czaja » 4 lip 2008, o 16:27

Przy środkowej kamienicy, tej obok deichmana, ustawiono rusztowania na całej wysokości kamienicy. Zapowiada się że będzie ona remontowana. :D

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 4 lip 2008, o 17:38

kamienica, o której wspominasz Czaja jest chyba cała pusta. Może powstanie tam coś fajnego.

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 14 lip 2008, o 17:46

wlasnie o taka ladna kostke mi chodzi jak jest na zlotej i zamkniecie ulic by zrobic wspanialy i piekny deptak wraz z lawkami.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 15 lip 2008, o 10:24

Fragment z: Strategia Rozwoju Transportu w Kaliszu na lata 2008 - 2020 wraz z Programem Rozwoju Transportu w Kaliszu na lata 2008 - 2013.


4. Zadania organizacyjne, prawne i inwestycyjne reorganizujące system parkowania w mieście oraz korekty w organizacji ruchu w Śródmieściu.

4.1. Stworzenie ciągu pieszego na ul. Śródmiejskiej (za jej skrzyżowaniem z ul. Narutowicza/
Główny Rynek i Zamkowej/przed Placem Jana Pawła II) oraz przylegających
odcinkach ulic Złotej i Kanonickiej i wyeliminowanie z tego ciągu ruchu
samochodów indywidualnych, a pozostawienie jedynie ruchu pojazdów dostawczych, i to w ograniczonych godzinach.

Uzasadnienie:
Tworzenie obszarów i ciągów ruchu pieszego podnosi atrakcyjność centrum miasta
i przyciąga do niego mieszkańców oraz osoby przyjezdne. Na obszarze takim rozwija
się handel w sklepach zlokalizowanych wzdłuż ulic. W Kaliszu dotychczas brak jest
ciągu pieszego, w efekcie czego działalność handlowo-usługowa przenosi się poza
obszar Śródmieścia do nowo tworzonych wielkopowierzchniowych obiektów
handlowych. Utworzenie ciągu pieszego – deptaka powinno zahamować tę
niekorzystną tendencję.

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 16 lip 2008, o 16:18

No podoba mi sie To :)

Fazik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 31 gru 2005, o 14:12

Nieprzeczytany post autor: Fazik » 16 lip 2008, o 18:49

Aż dziw bierze że najstarsze miasto w Polsce z tak piękną starówką dopiero teraz się bierze za cos takiego. Często bywam w ostrowie i tam praktycznie deptak oraz rynek koło ratusza wyglądają o niebo lepiej jak w Kaliszu, mimo ze sama starówka w ostrowie nie ma w sobie nic oryginalnego i zabytkowego. Zresztą tego typu deptaki są prawie w każdym mieście np. w Gnieżnie, a nawet w Rawiczu. U nas starówka mimo swojej pięknej zabudowy wyglądała wręcz koszmarnie, poobstawiana samochodami, zero ławek i spacerowego deptaku. Odcinek od mostu kamiennego do końca Zamkowej, ul. Kanonicka z piękną katedrą pośrodku, oraz ul. Złota do urzędu skarbowego jak najszybciej powinny być przeobrażone i przebudowane na spacerowe deptaki z prawdziwego zdarzenia np. z ławkami i kwietnikami pośrodku, wtedy również mogłyby powstawać jakieś knajpki z letnimi ogródkami, tak jak ma to miejsce chociażby w ostrowie koło ratusza. Atrakcyjność samego miasta na pewno by na tym zyskała i przyciągała w centrum starówki rzesze turystów, których na pewno nie będzie brakować i z roku na rok przybywać.

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 16 lip 2008, o 19:35

Zgadzam się w stu procentach. Często bywam w Zielonej Górze i tamtejszy deptak jest naprawdę super, świetnie byłoby zrobić w Kaliszu coś podobnego. Niemniej, trzeba będzie pomyśleć co zrobić ze wszystkimi samochodami okolicznych mieszkańców. I tak już są problemy z parkowaniem w tamtych okolicach.
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

ODPOWIEDZ