Trasy KLA - te stare i te, które chcielibyśmy przywrócić

Wszystko o naszych lokalnych przewoźnikach.
szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: szymkalisz » 18 lut 2009, o 22:07

Nie wiem po co im to? Marudzą, że za małe wpływy, ale kasę na takie pierdoły mają.
P S Y C H O Z A.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Pawel » 18 lut 2009, o 23:45

Tia jak by to był tramwaj to byś kwiczał z radości :D

Awatar użytkownika
Thunder
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Thunder » 19 lut 2009, o 10:09

Pawel pisze:Tia jak by to był tramwaj to byś kwiczał z radości :D
a co jest takie 'podniecającego' w tramwaju i co ma tramwaj a czego nie ma autobus ? chyba tylko pierwszenstwo na skrzyzowaniu :lol:

bynajmniej ja bym na widok tramwaju nie kwiczal ani z tego powodu, ze jechalbym nim...

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: szymkalisz » 20 lut 2009, o 13:11

nie tramwaje też nie.
KLA cały czas piszę, ze są duże straty, a porywają się na coś takiego.
Kalisz nie ma żadnych tradycji "tramwajowych" więc taka maszyna nie byłaby na miejscu. KLA powinna mieć teraz ważniejsze sprawy do roboty niż autobus, który pewnie będzie cały czas stał np. na Głównym Rynku, bo ja nie wyobrażam sobie tego pojazdu na trasie. Np. 1A - cały czas przeładowanej i przepełnionej, ale nie opłaca się puścić przegubowego busa.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Pawel » 20 lut 2009, o 18:56

Ten autobus będzie wypozyczony na święto miasta.
Jest własnością Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.

Awatar użytkownika
Thunder
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Thunder » 20 lut 2009, o 23:48

szymkalisz pisze: KLA cały czas piszę, ze są duże straty
skoro zamist przegubek kursuja PEŁNEEEE krótkie, to chyba jednak za duzo siana maja, ale co tam, moze to my nie wiemy na czym to polega...

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: szymkalisz » 21 lut 2009, o 22:30

Polega to na 5ciu "dyrektorach". Każdy z nich zarabia miesięcznie (z tego co wiem) 11 tys. zł!

Awatar użytkownika
Thunder
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Thunder » 22 lut 2009, o 01:53

szymkalisz pisze:Każdy z nich zarabia miesięcznie (z tego co wiem) 11 tys. zł!
hmmm, no w sumie za taką kase tez by mnie olewało czy jezdzi krotki czy przegub :lol: :lol: :lol:

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: szymkalisz » 22 lut 2009, o 12:25

Przy długu KLA wynoszącym 350 tys. taka kasa to przesada. Przecież miesięcznie ten zarząd, co tu dużo mówić - marnuje 55 tys. zł, choć te wydatki można by było zmniejszyć o 75%.
I wtedy bilety mogłyby być w cenie 2zł i 1zł.

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Crossmen » 22 lut 2009, o 12:59

Ale po co jak można się nachapać, a reszta... diabli z nią. To jest właśnie schemat myślenia takiego prezia byle do następnej wypłaty.

Transtravel
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

jakiego połączenia wam brakuje?

Post autor: Transtravel » 10 mar 2009, o 18:39

Jestem właścicielem małej firmy przewozowej.Szukam nowych pomysłów i chciałbym coś zrobić dla Kalisza.,ale przy okazji zarobić:) Proszę piszcie na forum,na priv,na email jakiego połączenia wam brakuje,gdzie i o której godzinie nie można się dostać,propozycje trasy .Mam do dyspozycji busy 9cio osobowe ale również autobusiki 16 i 28 osobowe.Mógłbym uruchomić coś regularnego w rejonie miasta i nie tylko.Trasy w promieniu 50km.
Świadczę przewozy międzynarodowe i krajowe więc między czasie można też pojeżdzić "wokół komina.;tel 507064824 e-mail biuro@transtravel.pl .Strona www.transtravel.pl Zdziękuję za wszystkie opinie.
Licencjonowane przewozy osób kraj i zagranica

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Adi » 10 mar 2009, o 19:45

pomyślimy ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Crossmen » 10 mar 2009, o 20:27

No i bardzo fajnie może jak konkurencja (KLA) poczuje oddech konkurencji. Moim zdaniem bardzo słabo obsługiwane są trasy do kampusu PWSZ i Pleszewa, Opatówka, Szałe. Zwłaszcza coś szybkiego by się przydało, żeby sprawnie się przemieścić na Szałe, a że o Zbiersku nie wspominam nawet.

Transtravel
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Transtravel » 10 mar 2009, o 20:45

co rozumiesz przez "szybko" samolot?motocykl? To ma być autobus i ma ograniczoną prędkość,przystanki itd.Gdzie według was brakuje połączeń i gdzie jest luka?Proszę opinie z własnej praktyki i życia.Napewno na początek uruchomię busa za około tydzień ludzie się dowiedzą pojedzie 16 osobowy i za kolejne około 2 tygodnie autobusik 28 osób.Taką mam strategię ale trzeba pierw wybrać punkt A i B,następnie przystanki ,cenę za bilet a póżniej martwić się przyjdzie o rozreklamowanie danej linii wśród zainteresowanych.

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Crossmen » 10 mar 2009, o 20:49

Szybko czyli nie tak jak jedzie 3A przez całe miasto tylko docelowo prostymi ulicami przypuśćmy:
Start: okolice ronda, przez TB kawałkiem na Zagorzynek, Budowlanych, Częstochowska, Szałe może być inne miejsce startu podałem tylko przykład.

Transtravel
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Transtravel » 10 mar 2009, o 21:16

Myślę tak:START z ronda,wojska polskiego w dół,Harcerska,Rogatka,przez Kościuszki do Mc Donalda i dalej koło Kosmosu na Stawiszyn do Zbierska.Max 4 przystanki na odcinku miasta.Około 26 kilometrów to busem max 35-40min cała trasa .Czy to szybko? Jaką można cenę zaproponować ?Nie orientuję się w cenach tych wsiobusów.
To jest propozycja trasy .Częstotliwość co pół godziny a wgodzinach mniej uczęszczanych co 60 min.W szczycie większe auto.

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Crossmen » 10 mar 2009, o 21:28

No i tu zaczyna być pięknie :-) Kwestia reklamy teraz, żeby ludzie przekonali się, że do Zbierska dojadą nie tylko PKS i KLA ale też innym przewożnikiem. Cena biletów do żbierska w KLA to jakieś 540, czy coś takiego dokładnie nie powiem może ktoś się wypowie kto jeżdził ostatnio na tej trasie.

Transtravel
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Transtravel » 10 mar 2009, o 21:56

Proszę właśnie o pomoc w ustaleniu cen i godzin szczytu.
Myślę jeszcze o Trasie Kalisz-Ołobok-Godziesze-Brzeziny.Tam też jest biedne połączenie.Każda pomoc będzie mile widziana.Momóżcie kochani jak nie sobie to nam i innym co tam mieszkają i 20parę kilometrów pokonują 1,5 godziny.

[ Dodano: Wto, 10.03.2009, 20:59 ]
Proszę jednocześnie administratora o przeniesienie wypowiedzi do osobnego wątku który uruchomiłem jako nowy temat

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Crossmen » 10 mar 2009, o 22:16

Jeśli ceny nie przekroczą około 5,10 zł (nie wiem czy bierzesz jakieś ulgowe pod uwagę) to ludzie polecą na takie coś, szybko i tanio. Największe przemieszczanie się ludzi to godziny poranne czyli godz. 8 dzieciaki chcą się dostać do szkoły ale ze Zbierska przypuśćmy. Potem 12-16 niezłe jest obładowanie bo wszyscy wracają do domu i między 18-20 też sporo ludzi czeka na auto na przystankach Poznańska Woj Polskiego i koło kosmosu.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Adi » 10 mar 2009, o 22:30

Najwięcej młodzieży jadącej do Zbierska odjeżdża z przystanku na Parczewskiego. Godzinowo szczyt dla młodzieży szkolnej to około 13-16. Co do Kampusu PWSZ trzeba pamiętać że od pażdziernika będą tam aż 3 kierunki studiów. KLA można się tam dostać tylko przez 12A i ewentualnie 2 ale o zatłoczeniu w tych busach wolę nie pisać. Z Kampusu można by rozpocząć trasę do miasta a póżniej gdzieś w kierunku wsi np. Liskowa gdzie dużo kolegów z mojego roku musi czekać nieraz po 3 godzinki za busem.

[ Dodano: Wto, 10.03.2009, 21:31 ]
A jeśli chodzi o ceny to np. R-ka i S-ka ostatnio podniosły ceny biletów i troszkę ludzi zrezygnowało.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ