Połączenie KLA z PKS-em

Wszystko o naszych lokalnych przewoźnikach.
sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 16 sie 2010, o 23:15

A moze by tak u nas?? Tylko czy smieci wystarczy ?
Autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Wałbrzychu napędzane skroplonym gazem, pozyskiwanym z odpadów? To brzmi jak science fiction, ale nie do końca. Gaz do napędzania silników autobusowych ma pochodzić ze składowiska odpadów przy ul. Beethovena w Wałbrzychu.
http://www.gazetawroclawska.pl/fakty24/ ... ,id,t.html

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1368
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 17 sie 2010, o 01:58

Ciekawe czy autobusy do tej pory należące do PKS-u przyjmą kolorki KLA. Mam nadzieje, że powstanie w końcu coś na kształt strategii transportowej miasta.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 17 sie 2010, o 18:14

A najważniejszym jej punktem powinna być likwidacja KLA.

Z resztą... RC pisze, że KLA ma 10 mln. dochodów za bilety, drugie tyle - od miasta; do tego dochodzą reklamy itd., a KLA nadal przynosi straty (przy 12 mln. pasażerów i 66 autobusach).
PKS z kolei przewozi 6-7 mln. pasażerów, posiadając ok. 135 pojazdów i z tego co wiem, miasto nie dokłada się do jego funkcjonowania. O dziwo PKS puszcza rano autobusy zjeżdżające się z wsi do Kalisza od strony Opatówka, tak, że w Winiarach autobusy PKS mają częstotliwość 2 min.

Pytanie więc: czy połączenie nie sprawi, że wszystkie trasy PKS zostaną zlikwidowane jako niedochodowe, z niską frekwencją?

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 17 sie 2010, o 18:50

wollny pisze:Mam nadzieje, że powstanie w końcu coś na kształt strategii transportowej miasta.
http://www.kalisz.pl/files/121377306048 ... _2008b.pdf

O transporcie publicznym jest tam niewiele i jednocześnie zdecydowanie za mało.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 17 sie 2010, o 22:49

Ciekawe rzeczy się dzieją.....

W KLA walczą
17 sierpnia, 2010 - 16:46 — [email protected]

Związkowcy i pracownicy Kaliskich Linii Autobusowych zapowiadają ostrą walkę o warunki pracy i wszelkie wypracowane przez lata świadczenia, w szczególności chodzi o zabezpieczenie miejsc pracy. M.in. w tej sprawie odbyło się wspólne spotkanie związkowców i pracowników spółki.

Na spotkaniu podsumowano stan firmy pod kątem finansowym i technicznym. Omówiono powód obaw. Związkowcy na swojej stronie piszą: "Obserwując działania Władz Miasta, boimy się, aby nie doszło do sytuacji, gdzie KLA - ze względu na złą kondycję - może zostać postawione w stan likwidacji i majątek firmy może zostać wniesiony aportem do nowej firmy, jednak na bazie PKS-u."

Pracownicy zapowiadają, że zrobią wszystko, by tak się nie stało. Na zebraniu pojawiła się tylko garstka pracowników, około 30 na 210 zatrudnionych w spółce (na taką niską frekwencję, wg związkowców, wpłynął czas urlopowy, a także zastrzeżenie Zarządu - w zebraniu mogli wziąć udział ci pracownicy, którzy w tym czasie nie byli w pracy). Podczas zebrania związkowcy chcieli poinformować wszystkich zatrudnionych o swoich obawach i zamierzeniach. Obecny na zebraniu Prezes spółki Piotr Olszewski powiedział Radiu Centrum, że był raczej słuchaczem zebrania:

"Przekazałem pracownikom moje zdanie - uważam, że trzeba się zachowywać racjonalnie i odpowiedzialnie. Dialog i rozmowa czynią cuda."

"Moim zdaniem żądania pracowników są nieuzasadnione. Na razie czekamy na konkretne działania związkowców, nie wyprzedzajmy faktów" – powiedział Olszewski.

Konkrety dotyczące szczegółowych działań związków mamy poznać pod koniec tygodnia.

http://www.rc.fm/polityczne/w-kla-walcza-o-prace.html
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 17 wrz 2010, o 16:30

PKS pełen Miasta

Tomasz Koszycki, Czesław Panek i Daniel Sztandera weszli w skład nowej rady nadzorczej kaliskiego PKS. Zasiadają w niej jako przedstawiciele Prezydenta Miasta Kalisza.

To konsekwencja przejęcia udziałów Skarbu Państwa w PKS Kalisz przez Miasto. Zmian w składzie rady nadzorczej dokonało z końcem sierpnia Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników tej spółki. Miasto jako stuprocentowy właściciel dokonało również innej zmiany: obniżono wynagrodzenia dla członków rady nadzorczej. Jej przewodniczący otrzymywał będzie 0,75, a członkowie – po 0,60 proc. przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw (wcześniej wskażnik ten wynosił 1,0 dla wszystkich członków tego gremium).

Więcej w Życiu Kalisza

http://www.zyciekalisza.pl/?str=128&id=77442


No,to teraz czekamy jak zajezdnię przeniosą Nam do Śliwnik :lol: :lol:

A tak na poważnie ciekawy materiał,w połowie strony.

http://corp-gov.gpw.pl/assets/library/p ... _w_jst.pdf

Także mam pytanie bo nie jestem obeznany w tej tematyce :lol: czy osoba z JST może piastować funkcję w radzie nadzorczej :?:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 17 wrz 2010, o 16:50

Jestem w szoku. Naprawdę niespodziewałem się tego :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 19 wrz 2010, o 18:30

czasy sie zmieniaja ale ludzie na stanowiskach nie

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 13 paź 2010, o 18:41

Jesli chodzi o KLA to zauwazylem ze polikwidowali bilety w sklepach jeszcze gdzies mozna kupic ale juz praktycznie nie ma, jakim prawem mam placic wiecej za bilet u kierowcy skoro moge placic 1,20 kupujac je w sklepie badz kiosku w ktorym byly by bilety. jesli nie chca sprzedawac sklepikarze to niech postawia automaty do biletu na przystankach bo zdzierstwo i dziadostwo niesamowite

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 13 paź 2010, o 19:43

http://kla.com.pl/page.php?id=Punkty%20sprzedazy
Tu masz napisane gdzie możesz bilety kupić, ale nie są to wszystkie punkty. Z tego co wiem można jeszcze kupić na plantach, w kiosku na Jana Pawła II i w sklepie "WINIARSKIM" przy Babinnej
g13k

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 13 paź 2010, o 20:22

To się nazywa zachęta do korzystania z komunikacji miejskiej :roll:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 13 paź 2010, o 21:34

,,Kiełbasa wyborcza'' SK :wink:!

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 14 paź 2010, o 00:36

Korzystając z karty masz jeszcze taniej ;) Czas przejść na nowoczesność :D Po prostu kolejny krok do wmuszenia klientom kart elektronicznych.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 14 paź 2010, o 14:28

Też mi nowoczesność. Dzięki wszystkim za sieciówkę, którą trzeba kasować, albo KE, która czasami nie chce zaskoczyć w poczciwym EM 316. Co zrobić kiedy wejdzie się do autobusu i szczęśliwie usłyszy "Karta pusta", a akurat nie ma przy sobie co najmniej 5 zł? Do biletów - po prostu wiem, że go mam. Dlatego ostatnią rzeczą, w której wszedłbym w posiadanie byłaby KE.

d3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: 17 sty 2006, o 16:44
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: d3 » 14 paź 2010, o 16:38

Mimo, że nie zdarza mi się zbyt często jeżdzić autobusem, to sądzę, że sa to główne miejsca sprzedaży biletów, poza tym można je pewnie kupić w każdym kiosku/sklepie w zależności, czy właściciel się w nie zaopatrzy.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 14 paź 2010, o 20:58

Ja korzystam z biletu okresowego ne KE elektronicznej i " odbijam" go tylko przy wsiadaniu i wcale mi to nie przeszkadza, przyzwyczaiłem się. Nawet jak jeżdziłem KM po Poznaniu to dziwnie się czułem, że nie muszę niczego kasować. Po prostu kwestia przyzwyczajenia.

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 15 paź 2010, o 00:03

ja nie mam tej karty kiedys mialem ale jak jestem w kaliszu z doskoku to po co mi karta ?

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 3 lis 2010, o 09:52

Obrazek
Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 30 gru 2010, o 19:15

chyba tu pasuje
Audyt KLA i PKS
30 grudnia, 2010 - 16:55 — [email protected]


Jest pierwsza, robocza część audytu dotycząca dwóch kaliskich spółek transportowych: PKS i KLA. To jest analiza ich stanu, m.in. finansowego. "Dokładnie wiemy czym dysponujemy" - powiedział Radiu Centrum Daniel Sztandera, wiceprezydent Kalisza:
"Sytuacja obu spółek jest trudna. Konieczne są zmiany w funkcjonowaniu spółek, dlatego, że ich sytuacja finansowa, wynikająca z otoczenia zewnętrznego, czyli zmniejszającej się liczby pasażerów, wzrostu cen paliw, presji płacowych, nie jest dobra. Sytuacja się znacznie pogorszyła, w ostatnich latach nie było znaczących podwyżek cen biletów. Teraz musimy podejmować znacznie bardziej stanowcze kroki. Podwyżka cen biletów to ostateczność."

Lada dzień w życie wejdzie też nowa ustawa o zbiorowym transporcie publicznym. Ona mówi jasno, że to gmina będzie organizatorem transportu publicznego na swoim terenie. "Prowadzimy rozmowy z wszystkimi przedstawicielami gmin, po terenie których jeżdżą nasze autobusy. Samorządy, które będą chciały, żeby dana linia, jeśli okaże się deficytowa, była utrzymana, będą musiały dofinansowywać ten transport" - dodał Sztandera. Jeśli samorządy nie będą zainteresowane dopłacaniem, najprawdopodobniej deficytowe linie będą likwidowane. Gminy, które chcą współpracować z KLA decyzje muszą podjąć do końca stycznia, a te, które chcą współpracować na bazie PKS muszą się określić do połowy marca.

Druga część audytu, dotycząca roboczej koncepcji funkcjonowania transportu publicznego w Kaliszu i okolicach (np. ewentualnego połączenia spółek) na biurko prezydenta trafi do końca roku, czyli najprawdopodobniej w piątek. "Od 2 stycznia zaczynamy pracę związaną z organizowaniem transportu publicznego na terenie miasta i okolic. Jednak do tego opracowania jest niezbędna decyzja i postanowienia gmin" - dodał Sztandera.
g13k

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 30 gru 2010, o 19:36

Żeby to jak najszybciej połączyli.

ODPOWIEDZ