PKP Kalisz

Wszystko o naszych lokalnych przewoźnikach.
Pawel
Użytkownik
Użytkownik

Re: PKP Kalisz

Post autor: Pawel » 17 maja 2016, o 00:00

Bez przesady.Rogatki mogły się po prostu uszkodzić.A o ile dobrze widzę światła działają.Jest jeszcze znak STOP.

Awatar użytkownika
Caspress
Użytkownik
Użytkownik
GG: 24732954

Post autor: Caspress » 23 maja 2016, o 19:22

Ciekawe :D
Czy Łódzka Kolej Aglomeracyjna może kursować do stacji Sieradz Miasto?

Wg mnie stacje kolejowe w centrach miast mają wielki sens. W wielu miastach Europy śródmiejskie stacje mają największe potoki pasażerskie. Dlaczego tak nie miałoby być w Sieradzu? Po otwarciu tunelu w Łodzi możliwe byłoby połączenie centrum Łodzi- centrum Sieradza. Bocznica istnieje.

W mieście Sieradz jest szansa utworzenia kolei miejskiej w relacji Sieradz Dworzec-Sieradz Miasto. W tym celu możliwa jest budowa dwóch przystanków pasażerskich oraz konieczna jest naprawa- odbudowa bocznicy towarowej do centrum miasta

Obrazek
Możliwe jest zbudowanie łącznika w kierunku Łodzi i Zduńskiej Woli:
Obrazek
Z ciekawości aż postanowiłem wybrać się na wycieczkę jak ten zabudowany teren wygląda :D
Po torach tak naprawdę nie zostało nic tylko przejazd kolejowy reszta terenu po byłej bocznicy wygląda jak miejsce na przyszły chodnik co zresztą widać :)
Obrazek

http://ekonomikatransportu.blogspot.com ... -moze.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy

Pawel
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Pawel » 23 maja 2016, o 19:29

A co to ma wspólnego z wątkiem PKP Kalisz ?

MIKI
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: MIKI » 23 maja 2016, o 19:32

Pawel pisze:A co to ma wspólnego z wątkiem PKP Kalisz ?
Nic, ale kolega Caspress często wrzuca "nietematyczne" posty. ;)

W ogóle, kolej miejska w Sieradzu? Po co, dla kogo? Jak tam ze stacji do centrum naprawdę jest blisko...

Awatar użytkownika
Caspress
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Caspress » 23 maja 2016, o 19:53

Koledzy na tym forum ludzie wrzucają inwestycje również z innych miast i jakoś problemu niema.

Prezentuje wam tylko przykład że jeżeli jest odpowiedni zarząd to można usłyszeć o ciekawych rozwiązaniach.
autor anonimowy

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: damianfarba » 23 maja 2016, o 22:17

Caspress pisze:Koledzy na tym forum ludzie wrzucają inwestycje również z innych miast i jakoś problemu niema.

Prezentuje wam tylko przykład że jeżeli jest odpowiedni zarząd to można usłyszeć o ciekawych rozwiązaniach.
spokojnie ja Ciebie doceniam Caspress bo sam też takie wrzucam - to pokazuje masakryczne lub bezsensowne działania miejscowe w stosunku do ogółu lub danych miast

ostatnio mam taką pracę że bywam w ciągu dnia w różnych miastach w Polsce i jestem pozystywnie zaskoczony jak samorządowcy w małych miejscowościach nawet byli w stanie tak fajnie zagospodarować i rewitalizować swoje miejscowości i miasta - powiem szczerze w kaliszu jest obleśnie - cały ogrom miast i miejscowości ma znacznie piękniej atrakcyjniej i estetyczniej na ulicach i starówkach....

a co do kolei miejskiej to świetny pomysł - dziś byłem w takiej małej miejscowości gdzie kolej nadal była zachowana - dokładnie w Lutomiersku....
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

MIKI
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: MIKI » 23 maja 2016, o 22:22

damianfarba pisze:
Caspress pisze:Koledzy na tym forum ludzie wrzucają inwestycje również z innych miast i jakoś problemu niema.

spokojnie ja Ciebie doceniam Caspress bo sam też takie wrzucam - to pokazuje masakryczne lub bezsensowne działania miejscowe w stosunku do ogółu lub danych miast

ostatnio mam taką pracę że bywam w ciągu dnia w różnych miastach w Polsce i jestem pozystywnie zaskoczony jak samorządowcy w małych miejscowościach nawet byli w stanie tak fajnie zagospodarować i rewitalizować swoje miejscowości i miasta - powiem szczerze w kaliszu jest obleśnie - cały ogrom miast i miejscowości ma znacznie piękniej atrakcyjniej i estetyczniej na ulicach i starówkach....

a co do kolei miejskiej to świetny pomysł - dziś byłem w takiej małej miejscowości gdzie kolej nadal była zachowana - dokładnie w Lutomiersku....
W Lutomiersku są tramwaje, a miasto się zalicza do sieci łódzkich tramwajów podmiejskich... :?

Awatar użytkownika
Caspress
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Caspress » 24 maja 2016, o 15:57

Czasami mam wrażenie że to forum trolli.
autor anonimowy

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: damianfarba » 24 maja 2016, o 18:02

MIKI pisze:
damianfarba pisze:

W Lutomiersku są tramwaje, a miasto się zalicza do sieci łódzkich tramwajów podmiejskich... :?
no i co z tego ??? szynowe to szynowe czy cholerne tramwaje czy wąskotorówka czy kolej miejska - liczy sie możliwość ich posiadania w Kaliszu był na to potencjał który został zakopany pod ziemie i asfalt
na nic dziś żale o to a i o pomysły miedzy Kaliszem o Ostrowem takich środków - taka infrastruktura już nie powstanie a skoro Lutomiersk ma taką sytuację to niech się cieszą u nich aglomeracja kwitnie u nas zdycha......

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: damianfarba » 24 maja 2016, o 18:03

Caspress pisze:Czasami mam wrażenie że to forum trolli.
też tak myślę, niestety...

wotus7
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: wotus7 » 7 cze 2016, o 14:45

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci ... 76879.html
Flirty PKP Intercity obsłużą nie tylko pociągi w kierunku Warszawy. – Z Łodzi Fabrycznej będą one kursować także w relacjach do Gdyni, Szczecina (przez Kutno, a od czerwca 2017 r. przez Ostrów Wlkp.) i do Krakowa – zapowiedział Janusz Małek. W relacji Warszawa – Wrocław przez Łódź nadal kursować będą natomiast składy Pesa Dart. PKP IC planuje na tej trasie cztery pary pociągów.

Awatar użytkownika
Caspress
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Caspress » 8 cze 2016, o 15:08

Wydano już dokument 2016/2017 o prędkościach na liniach kolejowych związku z remontami torowiska w Kaliszu jest on bardzo pozytywny.

Na rok 2015/2016 na odcinkach:

97,700 - 106,800 : składy pasażerskie 100.
106,800 - 110,121: składy pasażerskie 50.
110,121 120,000 : składy pasażerskie 70.
120,000 123,150 : składy pasażerskie 100.

Tym czasem te same odcinki w dokumencie 2016/2017
100
90
80
120

Dodatkowo doszło mnie słuchy że od czerwca 2017 dojdą nam nowe IC.
Objazdowo IC Kraków - Poznań z pominięciem Ostrowa Wlkp.
autor anonimowy

MsRobcio7
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: MsRobcio7 » 8 cze 2016, o 18:25

nic nie dojdzie oprocz pociągów na Wodstook i Pielgrzyma ,wiec sluchy o objazdowym pociągu Poznan[Kraków z pominieciem Ostrowa schowaj do kieszeni :D

railman
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: railman » 12 cze 2016, o 12:47

Proponuje się nauczyć czytać ze zrozumieniem.

Chodzi oczywiście o czerwiec 2017r tak jak kolega Caspress napisał.
Zduńskowolskie Wieści Kolejowe
http://www.zwk.org.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/zwkzdwola" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Caspress
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Caspress » 12 cze 2016, o 16:05

railman pisze:Proponuje się nauczyć czytać ze zrozumieniem.

Chodzi oczywiście o czerwiec 2017r tak jak kolega Caspress napisał.
Czekałem aż ktoś to napisze :D
Test
Ostatnio zmieniony 13 cze 2016, o 18:00 przez Caspress, łącznie zmieniany 1 raz.
autor anonimowy

MsRobcio7
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: MsRobcio7 » 13 cze 2016, o 17:54

Multi pierw napisales 2016 rok,potem edytowales swoj wpis na 2017 rok .Predkosc od mostu do stacji Kalisz 80, a nie 90 od mostu do kilometra 110 .

Awatar użytkownika
Caspress
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Caspress » 13 cze 2016, o 18:01

MsRobcio7 pisze:Multi pierw napisales 2016 rok,potem edytowales swoj wpis na 2017 rok .Predkosc od mostu do stacji Kalisz 80, a nie 90 od mostu do kilometra 110 .
Niestety robcio z dokumentów wynika inaczej.
Po 2 nie edytowałem postu na górze specjalnie sprawdzałem czy widać edycje.
I jak widać jakbym edytował byłaby o tym informacja :lol:
autor anonimowy

MsRobcio7
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: MsRobcio7 » 13 cze 2016, o 22:01

dokumenty swoje a i tak nastawnia podaje szlakową maszyniscie na danych kilometrach,i tak zreszta beda modernizowac linie od Zdunskiej Woli do Ostrowa.

MsRobcio7
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: MsRobcio7 » 19 cze 2016, o 18:58

:D Od czerwca 2017 do roku 20-9 z powodu remontu linii Warszawa - Poznań pociągi relacji Kraków - Łódź - Poznań - Szczecin będą jeździć objazdem przez Kalisz. Pociągi te zatrzymają się między Łodzią TYLKO w Kaliszu i w Jarocinie - pojadą objazdem przez obwodnicę towarową Ostrowa tak, że czas jazdy między Łodzią a Poznaniem będzie wynosić 3 godziny. Oznacza to, że koleją do Poznania dojedziemy w około 1:40-1:45. Tak szybko do Poznania nigdy z Kalisza nie jeździło się. A że par pociągów objazdowych BĘDĄ CZTERY (3 z Krakowa, jedna z Katowic) do Poznania i dalej na Szczecin/Bydgoszcz a remont te dwa lata będzie trwał to jest szansa na powrót pasażerów w relacji Kalisz - Poznań na kolej. I to powinien wykorzystać Urząd Marszałkowski i po 2019 uruchomić szybkie połączenia Kalisz - Poznań.

Informacje te są pewne, otrzymane z siedziby PKP IC w Warszawie.

Awatar użytkownika
kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: kaliszanin2 » 19 cze 2016, o 20:58

Byłoby jeszcze szybciej, gdyby istniała linia Kalisz-Pleszew. Wtedy o wiele częściej korzystano by z komunikacji kolejowej do Poznania i Szczecina. To jest bardzo poważny argument za budową tej linii, czego należy się domagać, a nie o to prosić. Trzeba się domagać zakończenia stuletniej agresji PKP wobec Kalisza (tym jest w istocie systematyczne utrącanie wszelkich projektów poprawy połączeń kolejowych z Kaliszem).
Linki mogłyby otwierać się w nowej karcie.

ODPOWIEDZ