Kaliskie Linie Autobusowe

Wszystko o naszych lokalnych przewoźnikach.
Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 28 kwie 2016, o 23:53

Ciekawe jak tam negocjacje w sprawie zakupu Scanii? :lol:

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 29 kwie 2016, o 14:33

ochotnik pisze:Ciekawe jak tam negocjacje w sprawie zakupu Scanii? :lol:
"Negocjacje"... :D Zakup tych wozów jest już dawno przyklepany, czekają na odbiór. ;)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 2 maja 2016, o 15:45

Takie 3 sprawy :P
>>>Ładnie przyozdobili autobusy flagami, podobają mi się takie akcje. Tylko trochę za duży format chyba wybrali bo raz że taka flaga stawia opór i lusterka w starych wozach na pewno się trzymają gorzej, a dwa, że widziałam wiele połamanych drzewców, więc pewnie o coś się zahaczyło co niektórym :D

>>>W autobusach jakiś czas temu zamontowano GPSy żeby dyspozytor w bazie wiedział gdzie jest dany autobus i żeby np. za szybko nie odjeżdżał z danego przystanku.

>>>Korzystałem dzisiaj z usług KLA :D i trafiła mi się jazda Scanią, którą niedługo pożegnamy ;) W środku na wyświetlaczu pokazywała się nazwa aktualna przystanku. Zainwestowano w jakiś system, czy po prostu akurat w tym autobusie to tak działa?
g13k

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 2 maja 2016, o 16:05

W tych Scaniach było to od początku. Ale w większości z nich się psulnicły. Jeszcze kilka lat temu działało to dobrze.

foryza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 19 paź 2011, o 12:55
Lokalizacja: Kalisz / Koźminek

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: foryza » 3 maja 2016, o 20:54

gawronik13kalisz pisze:>>>Ładnie przyozdobili autobusy flagami, podobają mi się takie akcje. Tylko trochę za duży format chyba wybrali bo raz że taka flaga stawia opór i lusterka w starych wozach na pewno się trzymają gorzej, a dwa, że widziałam wiele połamanych drzewców, więc pewnie o coś się zahaczyło co niektórym :D
Te na drewnianych kijach się jeszcze trzymały ale te co były na kijach stalowych to niestety się pogięły od wiatru.
gawronik13kalisz pisze:>>>W autobusach jakiś czas temu zamontowano GPSy żeby dyspozytor w bazie wiedział gdzie jest dany autobus i żeby np. za szybko nie odjeżdżał z danego przystanku.
Fakt został wprowadzony system GPS o nazwie Kiedy Przyjedzie dla nie wiedzących jest to aplikacja mobilna w której można sprawdzić za ile przyjedzie twój autobus na przystanek każdy kierowca ma Smartfon z włączoną tą aplikacją jak na razie jest to w fazie testów i zostanie opublikowane dla szerszego grona prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu.
gawronik13kalisz pisze:>>>Korzystałem dzisiaj z usług KLA :D i trafiła mi się jazda Scanią, którą niedługo pożegnamy ;) W środku na wyświetlaczu pokazywała się nazwa aktualna przystanku. Zainwestowano w jakiś system, czy po prostu akurat w tym autobusie to tak działa?
W tym autobusie tak to już działa od dobrych 12 lat naprawdę fajny bajer jak na tamte czasy jestem ciekaw czemu tego nie zamontowali we wszystkich autobusach co przychodziły do KLA po 2004 r.
ochotnik pisze:Ciekawe jak tam negocjacje w sprawie zakupu Scanii? :lol:
Sam jestem ciekaw jak coś się dowiem to napiszę.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 6 maja 2016, o 12:33

Zakup Scanii potwierdzony.
http://www.rc.fm/polityczne/kalisz-star ... owych.html" onclick="window.open(this.href);return false;

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 6 maja 2016, o 16:19

ochotnik pisze:Zakup Scanii potwierdzony.
http://www.rc.fm/polityczne/kalisz-star ... owych.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://phototrans.pl/14,809862,0,Scania ... L_029.html" onclick="window.open(this.href);return false;

To dokładnie te wozy, Stockholm pozbył się właśnie 5 sztuk. Niezły wybór, pomijając to że nie są całkowicie niskopodłogowe. ;)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 6 maja 2016, o 16:27

Czyli podobne do tych, które już mamy? ;)
g13k

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 6 maja 2016, o 20:31

Kraków za pieniądze unijne kupuje 107 nowych pojazdów http://wyborcza.pl/1,91446,19955306,kra ... znych.html" onclick="window.open(this.href);return false; a my cieszymy się że wymieniamy 20 letnie na 12 letnie :D

foryza pisze: W tym autobusie tak to już działa od dobrych 12 lat naprawdę fajny bajer jak na tamte czasy jestem ciekaw czemu tego nie zamontowali we wszystkich autobusach co przychodziły do KLA po 2004 r.
Co ciekawe takie systemy są produkowane w Kaliszu w fabryce na Złotej

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 9 maja 2016, o 16:43

Są GPS to kiedy tablice?
Ostatnio zmieniony 10 maja 2016, o 21:27 przez Vocatont, łącznie zmieniany 1 raz.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

foryza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 19 paź 2011, o 12:55
Lokalizacja: Kalisz / Koźminek

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: foryza » 10 maja 2016, o 20:41

Po co mają być tablice na przystankach ? Jak mamy lepszy system bo GPS z aktualnym przyjazdem autobusu działa w każdej lokalizacji na każdym smartfonie.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 10 maja 2016, o 22:26

Po to żeby służyły wszystkim użytkownikom.Rozkłady jazdy również zlikwidujesz bo masz w smartfonie ? :shock:
Bez przesady.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 11 maja 2016, o 06:18

foryza zakładam że odniosłeś się do strony którą tutaj wstawiłem lecz usunąłem linka.
Zgadzam się z Pawłem...
Tym bardziej że sytuacje są różne turysta chyba nie będzie ściągał Kaliskich aplikacji jak przyjedzie pociągiem czy autobusem :lol:
NP: ja od kiedy mam auto to z KLA korzystam raz na 2 miesiące więc chyba nie sądzisz że osoba która korzysta z KLA raz na ruski rok będzie się bawić w takie aplikacje.

Dodatkowo wziąłeś pod uwagę że większość klientów KLA to 60+?

Idąc takim tokiem rozumowania to zamykajmy sklepy/galerie/markety stacjonarne :P
Bo przecież zakupy możemy zrobić kilkoma kliknięciami na necie. :mrgreen:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 11 maja 2016, o 07:32

Caspress pisze:foryza zakładam że odniosłeś się do strony którą tutaj wstawiłem lecz usunąłem linka.
Zgadzam się z Pawłem...
Tym bardziej że sytuacje są różne turysta chyba nie będzie ściągał Kaliskich aplikacji jak przyjedzie pociągiem czy autobusem :lol:
NP: ja od kiedy mam auto to z KLA korzystam raz na 2 miesiące więc chyba nie sądzisz że osoba która korzysta z KLA raz na ruski rok będzie się bawić w takie aplikacje.

Dodatkowo wziąłeś pod uwagę że większość klientów KLA to 60+?

Idąc takim tokiem rozumowania to zamykajmy sklepy/galerie/markety stacjonarne :P
Bo przecież zakupy możemy zrobić kilkoma kliknięciami na necie. :mrgreen:
to bardzo trafne porównanie :)
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

foryza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 19 paź 2011, o 12:55
Lokalizacja: Kalisz / Koźminek

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: foryza » 11 maja 2016, o 16:03

Fakt porównanie bardzo dobrze ale osoby +60 czy w bardziej podeszłym wieku nie narzekają tak bardzo na opóźnienia i to że autobus jest opóźniony jak młodzież bo mają autobusy za darmo i bardzo tym osobom to odpowiada wsiądą jadą za darmo no bajeczka. A co do tablic informacyjnych takie tablice były by zapewnię na przystankach które są najbardziej oblegane czyli zapewnię Dworzec PKS , Nowy Rynek , Chopina , Rogatka a gdzie reszta przystanków ? Z tego co ostatnio zaobserwowałem w Ostrowie na ulicy Głogowskiej na tablice za ile przyjedzie ich autobus zajrzało może jedna osoba przy mocnym słońcu tablica była praktycznie niewidoczna. A co do informacji do kiedy przyjedzie jeżeli ktoś przyjedzie spoza Kalisza zapewnię się o tym dowie takie informacje w postaci naklejek pojawią się na przystankach.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 11 maja 2016, o 16:31

foryza pisze:Fakt porównanie bardzo dobrze ale osoby +60 czy w bardziej podeszłym wieku nie narzekają tak bardzo na opóźnienia i to że autobus jest opóźniony jak młodzież bo mają autobusy za darmo i bardzo tym osobą to odpowiada wsiądą jadą za darmo no bajeczka. A co do tablic informacyjnych takie tablice były by zapewnię na przystankach które są najbardziej oblegane czyli zapewnię Dworzec PKS , Nowy Rynek , Chopina , Rogatka a gdzie reszta przystanków ? Z tego co ostatnio zaobserwowałem w Ostrowie na ulicy Głogowskiej na tablice za ile przyjedzie ich autobus zajrzało może jedna osoba przy mocnym słońcu tablica była praktycznie nie widoczna. A co do informacji do kiedy przyjedzie jeżeli ktoś przyjedzie spoza Kalisza zapewnię się o tym dowie takie informacje w postaci naklejek pojawią się na przystankach.
Jeżeli chodzi o mnie i o te tablice.
Osobiście opóźnienia dla mnie to rzecz 2 rzędna ponieważ jeżeli wybrałem już komunikacje miejska to generalnie niema już alternatywy.
Dla mnie przede wszystkim tablice te ukazywałyby najszybciej przyjeżdżające autobusy oczywiście te związku z GPS dodatkowo opóźnione.

Do dnia dzisiejszego generalnie taką opcje oferował program Transportoid.
Dodatkowo w Galerii Amber na tych komputerkach co są przy wejściach można na nich sprawdzić odjazdy PKS i dodatkowo odjazdy KLA.
W wypadku KLA mamy do wyboru kierunek czyli np: Centrum
I pokazuję się nam rozkład jazdy poukładany poprzez pryzmat godzin.
Czyli nie musimy wchodzić w 1,2 itd.
Tylko porostu mamy
07:10 "6" Centrum - Półko
07:11 "10" TB - Winiary

I jest to o wiele bardziej wygodny rozkład jazdy co prawda taki rozkład jazdy można by i również zrobić na przystankach w wersji papierowej.

Zamiast sprawdzać godziny każdego autobusu mamy to po prostu ułatwione i sprawdzamy godziny najbliższych planowanych odjazdów i ewentualnie upewniamy się czy dany autbus jedzie do celu do którego planujemy dotrzeć.
A co do informacji do kiedy przyjedzie jeżeli ktoś przyjedzie spoza Kalisza zapewnię się o tym dowie takie informacje w postaci naklejek pojawią się na przystankach.
Nie wątpię w to że taka aplikacja niezostanie wypromowana.
Jednak większość osób w Polsce nadal nie wykupuje internetu na telefon licząc raczej na wifi :lol:
A tutaj niestety ani przystanki ani autobusy nie są w wifi wyposażone.
Dodatkowo należy zadać sobie pytanie czy ktoś jednorazowo chciałby sobie zaśmiecić telefon dodatkową aplikacją?

Co do 60+ nie bagatelizowałbym ich aż tak każdy się denerwuje jeżeli coś się spóźnia.
A młodzi jeżeli jeżdżą na gapę to chyba czas więcej kanarów zatrudnić.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 14 maja 2016, o 22:06

Obrazek

Pamiętacie Ikarusy? Taka niespodzianka pojawiła się wczoraj na zajezdni przy Wrocławskiej. ;)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 14 maja 2016, o 22:10

Czyżby jakaś akcja "cofania się we wspomnienia"? ;)
Jeżeli zasilił on tabor to fajnie jakby go ubrali w ciuszki KLA i od czasu do czasu robili jakieś przejażdżki ;)
Ciekawe ilu letni jest ten okaz i jak wypada przy używanych Solarisach? :P
g13k

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 14 maja 2016, o 22:29

gawronik13kalisz pisze:Czyżby jakaś akcja "cofania się we wspomnienia"? ;)
Jeżeli zasilił on tabor to fajnie jakby go ubrali w ciuszki KLA i od czasu do czasu robili jakieś przejażdżki ;)
Ciekawe ilu letni jest ten okaz i jak wypada przy używanych Solarisach? :P
Nie zasilił taboru KLA, ale zostanie u nas dłużej. Sprowadzony z Budapesztu, rocznik chyba 1988, nie pamiętam dokladnie. :P

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 15 maja 2016, o 07:43

To były autobusy z charakterem :)
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

ODPOWIEDZ