Kaliskie Linie Autobusowe

Wszystko o naszych lokalnych przewoźnikach.
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 9 paź 2017, o 11:52

"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Silence
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 18 maja 2017, o 13:52

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Silence » 9 paź 2017, o 12:30

jasiek20 ty tak serio ? Przeczytaj sobie swoj post jeszcze raz i popatrz jak manipulujesz słowami. Oto kilka przykładów
Równie dobrze nie ma sensu kupować nowych autobusów bo i tak połowa będzie starych.
Nowe kupuje się własnie po to, aby starych nie było...
Porównujesz Gdynię, Wałbrzych, Gorzów (które wymieniłem) do Warszawy? wow...
Gdzie porównałem konkretny przykład??
Takie osoby również w mieście są i wcale nie są gorsze. Nie życzę Ci tego, ale gdy Ty albo ktoś z Twoich bliskich straci wzrok, będziesz inaczej gadał.
Kolejny raz zapytam sie GDZIE napisałem, że są gorsze ? tym razem ci nie popuszczę tego GDZIE NAPISAŁEM, ŻE SA GORSZE??
Wyobraź sobie, że wychowywałem się wśród osób starszych i nie każdy wie DOSKONALE GDZIE JECHAĆ. NIE KAŻDY JEST TAKI SAM, ale takie osoby też są i trzeba o nich myśleć.
To ta garstka osób może przyjść do kierowcy po info GWARANTUJE CI ze żaden kierowca nie burknie . Ale jak masz jaja to możemy zrobić test pytać sie kierowców o przystanki na których mamy wysiąść "BO NIE JESTEŚ Z TEGO MIASTA" i jeżeli burknie którykolwiek, to przeproszę Cie publicznie :) Podejmujesz wyzwanie ?
Odpowiedź na poziomie mentalnego 5 latka
Bo rozmawiać z tobą i czytać twoje argumenty to tylko 5 latek by wytrzymał ;)
Fajnie, że wiesz z czego ucieszy się KAŻDA starsza osoba. Gratuluję tak dogłębnej wiedzy w temacie
Potęga Obserwacji
Wyobraź sobie, że wychowywałem się wśród osób starszych
Dziwne, bo zachowujesz sie gorzej od nich, ze staruszkami idzie normalnie pogadać
Oczywiście
Już? To wszystko ? Czy az tyle ?
Pawle, Tobie odpowiem bo przynajmniej piszesz merytorycznie
A ty piszesz merytorycznie ? Ja chyba śnie...

Podsumowując wychodzisz z argumentami osoby z zaburzeniami psychicznymi(schizofrenia tak na pierwszy rzut oka) kiedy ci się pisze konkretny konkretny argument ( o świętach i informacjach na przystankach) to nawet nie raczysz podjąć tematu, żeby nie zrobić z siebie błazna ( chociaż w tym przypadku za późno już) Wmawiasz mi rzeczy których nie napisałem (typowe dla wyborcy PO lub Nowoczesnej) Typowe dla kogoś, kto czuje się beznadziejnie ze swoim brakiem wiedzy. Po twojej ostatniej wypowiedzi nie mam zamiaru prowadzić z tobą dyskusji, bo sie najzwyczajniej w świecie takich ludzi boje ;) Boje sie ze w niewiedzy zaczniesz sypac rzeczami ktore nie maja nic wspólnego z rzeczywistością, a ja spedze pol dnia na prostowaniu tych bzdur Ale cały czas czekam GDZIE NAPISAŁEM ZE OSOBA NIEWIDOMA JEST GORSZA??

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 9 paź 2017, o 12:38

Silence pisze:
9 paź 2017, o 12:30
nie mam zamiaru prowadzić z tobą dyskusji,
To jedyna rzecz w której się z Tobą zgadzam bo ja także nie zamierzam tracić swojego cennego czasu odpisując na Twoje konfabulacje. Miłego dnia :)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 9 paź 2017, o 14:28

Silence - a co powiesz o Ostrowie? Tam uruchomili - i to w 3 autobusach, a miasto jest mniejsze od Kalisza, więc tym bardziej tam to nie ma sensu.
Ostrów idzie do przodu cały czas, a u nas stoimy w miejscu
g13k

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 9 paź 2017, o 16:16

A co ma powiedzieć ?Napisze żebyś się do Ostrowa wyprowadził :D

Mam wrażenie, że to jakiś stary kierowca z poprzedniego systemu któremu przeszkadzają wszelkie nowości.

Kamil1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 22 lis 2015, o 06:45
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Kamil1989 » 9 paź 2017, o 17:50

Silence pisze:
9 paź 2017, o 02:47
Porównujesz Gdynie itp. do Kalisza? wow..
To ja przyrównam Kalisz do Lubina albo Żor pasuje? :wink:
1.Faktycznie osob niewidomych jest pól kalisza....
2.Osoby starsze będą miały w d** ten system i tak przyjdą do Kierowcy POGADAĆ... ty w ogolę znasz mentalność osób starszych ? Wez sie zatrudnij w KLA jako kierowca, to ci się trochę umysł rozjaśni w pewnych sprawach. Uświadomię Cie trochę WIĘKSZOŚĆ OSÓB STARSZYCH DOSKONALE WIE GDZIE JECHAĆ przychodzą sie zapytać co to za linia, a kończy się na opowieści o wnukach czy o opowieści ile czekają na specjalistę i czemu RUDY TUSK to sukinsyn...
3. Turysci? W Kaliszu? Buehehehehe...
Faktycznie osób niewidomych w Kaliszu nie ma połowy miasta, ale nikt nie mówił że jest aż tylu, aczkolwiek tacy są jak i słabowidzący np. emeryci. Młodzież, która widzi Kalisz w zasięgu 2 km od ich domu albo szkoły też nie zna CAŁEGO Kalisza. Tak samo byłem sceptyczny w sprawie KRM, który okazał się jednak sukcesem. A jak system jest to dlaczego ma nie działać. Oj często osoby starsze nie wiedzą jak jechać. Często jadę autobusem i zawsze się znajdzie taki delikwent, który nie idzie do kierowcy tylko do sąsiedniego pasażera czy ten autobus jedzie np. na Rogatkę. A osoby słyszą dobrze jak jest głośno zapowiedź przystanków a nie na min.
Jak nie chcesz gadać o wnukach to powiedz że tam wisi taka karteczka że rozmowa z kierowcą ZABRONIONA, anie sorry sam rozmawiałeś z kierowcą.

Turyści w Kaliszu są i to nawet nie z Polski :) .
Porównujesz Gdynie itp. do Kalisza? wow..
Sam porównujesz nie do Warszawy tylko do Kalisza, co nie koniecznie jest racjonalne, skoro ww. miasta mają system zapowiadania przystanków (chodzi o moje przykłady :) )
Kolejny raz zapytam sie GDZIE napisałem, że są gorsze ? tym razem ci nie popuszczę tego GDZIE NAPISAŁEM, ŻE SA GORSZE??
Faktycznie nie napisałeś, ale zapomniałeś, że tacy są oni w Kaliszu i należy im ułatwiać jednak życie w naszym mieście...

I teraz mój wywód. Uważam, że skoro w kasowniki i system wpakowało się tyle kasy to dlaczego jego funkcje nie miałyby być uruchomione. Kalisz jest miastem na poziomie epoki kamienia łupanego, nawet w stosunku do biednych miast na wschodzie Polski. Dlaczego twoim zdaniem nie ma być uruchomiona ta funkcja skoro i tak kierowca nic przy niej nie musi robić. Gorszą robotę mają kierowcy ze starymi kasownikami, którzy muszą przełączać co przystanek, nazwę przystanków. Silence skoro chcesz gadać z osobami starszymi o wnukach to twoja sprawa, lecz twoja postawa nie jest zgodna z przepisami KLA. Zawsze system zapowiadania przystanków ma ułatwić kierowcom zadanie, a nie utrudniać. Jak chcesz nadal być kioskarzem, informatorem, plotkarzem, rozkładowcą, kierowcą itd. to twoja sprawa.

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 676
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 9 paź 2017, o 18:25

Silence, mówisz że kierowcy przyzwyczaili się do tego że są od wszystkiego, idźmy o krok dalej - zamiast elektronicznych tablic kierunkowych, proponuje starego typu przewijane taśmy, proponuję autobusy z manualnymi skrzyniami biegów , proponuję żeby kierowcy byli jednocześnie mechanikami i sami naprawiali sobie autobusy w razie awarii i można szukać i szukać.
Trzeba brać przykład do lepszych/większych, a nie udogodnienia rezerwować tylko dla dużych miast. Chyba że ktoś inne miasta zna jedynie ze spędzonego tam weekendu, to wtedy nie dziwie się tej małomiasteczkowości.
Poza tym skoro niewidomych jest tak mało, to po co udogodnienia dla niepełnosprawnych, po no niebieskie miejsca dla inwalidów, po co podjazdy dla wózków, po co alfabet Braille'a i wiele innych, po co jakikolwiek rozwój.

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 9 paź 2017, o 18:48

Silence sprawia wrażenie mocno niezrównoważonego więc na rozluźnienie i zmianę tematu podrzucam zdjęcie drugiej z najnowszych kaliskich Scanii, już na jazdach testowych.

http://phototrans.pl/14,894530,0,Scania ... _550B.html

Kamil1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 22 lis 2015, o 06:45
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Kamil1989 » 9 paź 2017, o 18:54

Mam nadzieję, że z nimi już nie będzie problemu z kasownikami, które nadal nie działają prawidłowo.

Silence
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 18 maja 2017, o 13:52

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Silence » 10 paź 2017, o 02:06

Czy wyście pogłupieli wszyscy ? Chcecie zapowiedzi głosowej,a kasowniki w nowych solarisach od 3 miesięcy nie działają??
Silence, mówisz że kierowcy przyzwyczaili się do tego że są od wszystkiego, idźmy o krok dalej - zamiast elektronicznych tablic kierunkowych, proponuje starego typu przewijane taśmy, proponuję autobusy z manualnymi skrzyniami biegów , proponuję żeby kierowcy byli jednocześnie mechanikami i sami naprawiali sobie autobusy w razie awarii i można szukać i szukać.
Ja pisze tylko o tym, ze zapowiedz głosowa jest NIEPOTRZEBNA w tym miescie, a ty poszedłeś w totalna skrajność.. I taka to wymiana zdań z niektorymi
Silence sprawia wrażenie mocno niezrównoważoneg
Oj forumowy błaźnie, masz szczęście, że jestem mądrzejszy :) I jako pierwszy przestane po tobie jechać jak po kobyle.
a co powiesz o Ostrowie?
Ostrów to zupełnie inna bajka
1 Maja nowe autobusy prawie wszystkie
2. Nie maja problemów z kasownikami
Wiec mogą się zajmować takimi głupotami jak zapowiedzi głosowe
tak kierowca nic przy niej nie musi robić
A zapytałeś się kierowcy, CZY WOLI POWIEDZIEĆ OD CZASU DO CZASU GDZIE WYSIĄŚĆ, CZY WOLI 8-9h dziennie wysłuchiwać tych dennych nagrań ?
Silence skoro chcesz gadać z osobami starszymi o wnukach to twoja sprawa,
WY NA PRAWDE MACIE JAKIES DZIWNE METODY WMAWIANIA LUDZIOM SŁOW KTORYCH NIGDY NIE NAPISANO ...
Silence skoro chcesz gadać z osobami
NO KAMIL ... TERAZ CZEKAM NA CYTAT W KTÓRYM NAPISAŁEM, ZE CHCE Z NIMI GADAĆ ....WY SERIO MACIE JAKIEŚ ROZDWOJENIE JAŹNI ?? TO JUŻ DRUGI OSOBNIK NA FORUM, KTÓRY PISZE(PRÓBUJE MI WMÓWIĆ) COŚ CZEGO NIGDY NIE NAPISAŁEM O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI ??

Kamil1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 22 lis 2015, o 06:45
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Kamil1989 » 10 paź 2017, o 06:49

Silence pisze:
9 paź 2017, o 02:47
2.Osoby starsze będą miały w d** ten system i tak przyjdą do Kierowcy POGADAĆ... ty w ogolę znasz mentalność osób starszych ? Wez sie zatrudnij w KLA jako kierowca, to ci się trochę umysł rozjaśni w pewnych sprawach. Uświadomię Cie trochę WIĘKSZOŚĆ OSÓB STARSZYCH DOSKONALE WIE GDZIE JECHAĆ przychodzą sie zapytać co to za linia, a kończy się na opowieści o wnukach czy o opowieści ile czekają na specjalistę i czemu RUDY TUSK to sukinsyn...
Po pierwsze proszę grzecznie do mnie mówić a nie, bo widzę że pan BARDZO JEST WYBUCHOWY.
Po drugie ma panfragment, w którym pan zaznacza że rozmawia z ludźmi, z którymi nie powinien podczas jazdy...
A zapytałeś się kierowcy, CZY WOLI POWIEDZIEĆ OD CZASU DO CZASU GDZIE WYSIĄŚĆ, CZY WOLI 8-9h dziennie wysłuchiwać tych dennych nagrań ?
Po trzecie nie o to mi chodziło. Chodziło mi o to, że kierowcy nie muszą przewijać przystanków. Chyba lepsze jest słuchanie zapowiedzi przystanków niż twoje słuchanie opowieści o wnuczkach, albo o innych dziwnych bardzo dziwnych rzeczach i z tym się chyba że mną zgodzisz.
Na koniec proszę Ciebie o kulturalną i merytoryczną dyskusję a nie nazywanie innych, że mają rozdwojoną jaźnię.

Silence
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 18 maja 2017, o 13:52

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Silence » 11 paź 2017, o 06:21

Po drugie ma panfragment, w którym pan zaznacza że rozmawia z ludźmi, z którymi nie powinien podczas jazdy...
Podczas jazdy .... czyli stanie na światłach, w korku i na przystanku jest DOZWOLONE bo wtedy nie jade ;)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 11 paź 2017, o 07:14

Jeżeli chcą się Panowie kłócić i obrażać to nie tutaj :)
Kończymy OT - każdy ma swoje zdanie na ten temat i tego się trzymajmy :)
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 11 paź 2017, o 14:14

"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln


Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 11 paź 2017, o 15:02

Za to ten wóz:
http://phototrans.pl/14,811996,0,Volvo_B10BLE_100.html
przeżyje chyba wszystkie pozostałe Volvo :P
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Kamil1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 22 lis 2015, o 06:45
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Kamil1989 » 11 paź 2017, o 16:49

Napewno ktoś je kupi...
Poza Ukrainą albo Białorusią

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 11 paź 2017, o 18:23

Czyli, ze nie bedzie juz mozna podziwiac zapierajacych dech w piersiach akwariow, w ktore "wyposazone" byly stare BLki? :D

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 11 paź 2017, o 18:39

Maciek62800 pisze:
11 paź 2017, o 15:02
Za to ten wóz:
http://phototrans.pl/14,811996,0,Volvo_B10BLE_100.html
przeżyje chyba wszystkie pozostałe Volvo :P
Przeżyje. I piszę to w pełni poważnie, bo w kwestii tego wozu są trochę bardziej dalekosiężne plany, a przynajmniej były jeszcze za prezesa Wdowczyka.

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 11 paź 2017, o 19:10

MIKI pisze:
11 paź 2017, o 18:39
Maciek62800 pisze:
11 paź 2017, o 15:02
Za to ten wóz:
http://phototrans.pl/14,811996,0,Volvo_B10BLE_100.html
przeżyje chyba wszystkie pozostałe Volvo :P
Przeżyje. I piszę to w pełni poważnie, bo w kwestii tego wozu są trochę bardziej dalekosiężne plany, a przynajmniej były jeszcze za prezesa Wdowczyka.
A zdradzisz coś więcej? Oczywiście jeśli to nie tajemnica :wink:
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

ODPOWIEDZ