Kaliskie Linie Autobusowe

Wszystko o naszych lokalnych przewoźnikach.
MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 11 paź 2017, o 19:43

Maciek62800 pisze:
11 paź 2017, o 19:10
MIKI pisze:
11 paź 2017, o 18:39
Maciek62800 pisze:
11 paź 2017, o 15:02
Za to ten wóz:
http://phototrans.pl/14,811996,0,Volvo_B10BLE_100.html
przeżyje chyba wszystkie pozostałe Volvo :P
Przeżyje. I piszę to w pełni poważnie, bo w kwestii tego wozu są trochę bardziej dalekosiężne plany, a przynajmniej były jeszcze za prezesa Wdowczyka.
A zdradzisz coś więcej? Oczywiście jeśli to nie tajemnica :wink:
Pieszczotliwie ujmując ten wóz był "oczkiem w głowie" prezesa Wdowczyka. ;)

Dlatego zdecydowano się na jego odświeżenie. Stracił podkład pod reklamę, dostał nowy lakier, wymieniono tapicerkę a także plastikowe elementy siedzeń. Co więcej zregenerowano nawet podzespoły i czuć to wyraźnie bo w czasie jazdy zachowuje się dosłownie jak nówka.

Następnie planowano wykleić na szybach napis w stylu "Dwa miliony kilometrów na kaliskich drogach". Wdowczyk lubował się w takich rzeczach stąd hasło "Zmieniamy się na lepsze" czy chwalenie się pozycją w rankingu przedsiębiorstw komunikacyjnych na tylnych klapach nowych Solarisów.

No ale prezesa Wdowczyka już nie ma. W autobus jednak wpompowano trochę pieniędzy więc to pewne że pojeździ najdłużej z kaliskich Volv, a czy zostanie na dłużej w formie załóżmy eksponatu to nie wiem. Nie znam obecnych planów.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7135
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 12 paź 2017, o 09:41

Szkoda, że przegubowych MANów nie uratowano.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 12 paź 2017, o 20:21

W Magazynie Miejskim mówili o centrum przesiadkowym i wspomnieli, że w ramach projektu zakupiono 9 autobusów - i część z nich jest już w Kaliszu i jest testowana. Czyżby Scanie przyjechały? Czy po prostu oni nie ogarniają i mówili o Solarisach? :roll: :lol:
g13k

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 12 paź 2017, o 20:24

Myślę, że nie ogarniają (zresztą nie pierwszy raz. Aczkolwiek Scanie (przynajmniej część) pojawi się się w najbliższym czasie bo właściwie są gotowe. Ktoś nawet wstawiał zdjęcia z jakiejś drogi w czasie testów.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 12 paź 2017, o 20:30

No fotka jest :D i właśnie w połączeniu tej infomracji i fotki mam takie zastanowienia :P
g13k

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: jp » 13 paź 2017, o 16:16

MIKI pisze:
9 paź 2017, o 18:48
Silence sprawia wrażenie mocno niezrównoważonego więc na rozluźnienie i zmianę tematu podrzucam zdjęcie drugiej z najnowszych kaliskich Scanii, już na jazdach testowych.

http://phototrans.pl/14,894530,0,Scania ... _550B.html
Design, barwy, logo KLA wpisały się w krajobraz Kalisza i nie chciałbym ich zmiany w przyszłości.
Oceniając malowanie nowych Solarisów muszę jednak przyznać, że zmniejszenie ilości granatowego koloru, który stanowi teraz tylko uzupełnienie żółtych barw dało genialny efekt. Granatowe akcenty wraz z wyjątkowo udanym logo (szkoda, że logo miasta nie ma trębacza) i napisem KALISKIE LINIE AUTOBUSOWE tworzą kompozycję, która pozytywnie wyróżnia się na tle innych przewoźników. Uważam, że mamy jedne z najfajniejszych malowań autobusów miejskich w kraju! :)
Ze zdjęcia wynika, że nowe Scanie będą malowane w podobny sposób do Solarisów tzn. dominującym będzie kolor żółty?

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 13 paź 2017, o 16:35

Do wcześniejszego malowania każdy się przyzwyczaił, ale było bardziej "ciężkie" niż to, które proponuje się obecnie :D sprawiało wrażenie przesytu, było tego wszystkiego za dużo. Z obniżonym pasem autobusy dużo lepiej się prezentują. Bez pasa z nazwą spółki może nie wygląda to jakoś nadzwyczajnie, ale tak jak napisał jp - gdy pas z napisem KLA dojdzie, wtedy wszystko świetnie współgra ;)
Malowany jest także inaczej przód. Nie cały dół, a jedynie jego środkowa część - czy to w Solarisach, Scaniach, czy w MANach, którego zdjęcia wrzucałem wcześniej :D
gawronik13kalisz pisze:
31 sie 2017, o 23:00
Obrazek
Po za tym nie ma bezsensownych napisów WEJŚCIE WYJŚCIE nad drzwiami, drobiazg, ale także wiele zmienia. Podobnie wnętrze autobusu - szyby nie są pozaklejane regulaminami, czy mapką z trasami. Wszystko jest w ramkach i wygląda to estetyczniej, a wnętrze sprawia wrażenie bardziej przestronnego :D
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 13 paź 2017, o 19:18

Malowanie mamy eleganckie, to trzeba przyznać. Jestem z niego bardzo zadowolony :) Aczkolwiek, poznański zielono - żółty misz-masz również mi odpowiada. To chyba dwa moje ulubione malowania :)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 13 paź 2017, o 19:29

To mnie teraz zaskoczyłeś :P znam parę osób, które nie cierpią poznańskich malowań. Mi osobiście także się nie podobają, jakoś ten żółty z zielenią do mnie nie przemawia, kojarzy mi się z wydzielinami różnego typu - sam nie wiem czemu :roll:
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7135
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 13 paź 2017, o 19:39

Jak na mój gust to poznańskie malowanie jest okropne. Jedno z najgorszych.
Dla mnie bez wątpienia wygrywa Olsztyn.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 14 paź 2017, o 17:20

No widzicie, każdy ma swój gust. Ja przyznam się szczerze olszyńskiego malowania nigdy nie widziałem, dopiero teraz się z nim zapoznałem i osobiście nie robi na mnie żadnego wrażenia, a już na pewno nie pozytywnego :) Poznańskie jest unikatowe, nie wiem gdzie jeszcze są malowania w takich - na pierwszy rzut oka dziwnych, kolorach :D

No ale żeby zakończyć w temacie kaliskim to naprawdę, nasze jest super:)

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: milo » 14 paź 2017, o 22:05

ochotnik pisze:
12 paź 2017, o 20:24
Myślę, że nie ogarniają (zresztą nie pierwszy raz. Aczkolwiek Scanie (przynajmniej część) pojawi się się w najbliższym czasie bo właściwie są gotowe. Ktoś nawet wstawiał zdjęcia z jakiejś drogi w czasie testów.
Te Scanie będą z biletomatami?
W Koninie kupili 8 szt z takim wyposażeniem.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 14 paź 2017, o 22:45

milo pisze:
14 paź 2017, o 22:05
ochotnik pisze:
12 paź 2017, o 20:24
Myślę, że nie ogarniają (zresztą nie pierwszy raz. Aczkolwiek Scanie (przynajmniej część) pojawi się się w najbliższym czasie bo właściwie są gotowe. Ktoś nawet wstawiał zdjęcia z jakiejś drogi w czasie testów.
Te Scanie będą z biletomatami?
W Koninie kupili 8 szt z takim wyposażeniem.
A była o czymś takim mowa w ogóle? Ja nic sobie nie przypominam. Fajna sprawa by była.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: milo » 14 paź 2017, o 23:07

Nie wiem, dlatego pytam. :-)
Skoro Konin ma to...
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 14 paź 2017, o 23:08

Nawet Sieradz kupuje autobusy z biletomatami.KLA jeszcze nie dojrzało do takich nowinek.Może przy następnej wymianie taboru ;)

A tak na poważnie to kiedyś wspominano o płatnościach kartą poprzez kasowniki ale osobiście raczej bałbym się przykładać kartę do tych wynalazków co jeżdżą w naszych autobusach.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 14 paź 2017, o 23:21

Zrobiłem na szybko mały risercz i sprawdziłem różne artykuły na temat nowych autobusów i nic o biletomatach nie znalazłem.

Myślę, że gdyby biletomaty miały się pojawić w nowych autobusach to z pewnością byłaby o tym jakaś informacja, KLA pewnie chciałoby się tym pochwalić. No chyba, że jakaś miła niespodzianka się szykuje :D

Serio w Sieradzu mają biletomaty...? :)

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: milo » 14 paź 2017, o 23:40

Patrząc na informacje z portalu infobus to te kaliskie zakupy nie są jakieś porażające.
Mniejszy Tomaszów Maz kupuje 25 hybryd, Przemyśl 15 szt. diesla i cng, Sieradz 8 szt z biletomatami itd.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7135
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 15 paź 2017, o 09:17

Biletomaty będą tylko na przystankach. Do końca roku 3 sztuki. W przyszłym 7 szt.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Kamil1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 22 lis 2015, o 06:45
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Kamil1989 » 15 paź 2017, o 12:56

Wie ktoś z forumowiczów co z naszymi tablicami LED na przystankach. Miało być ich że nie wiem co a narazie nic nie ma.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 15 paź 2017, o 13:17

milo pisze:
14 paź 2017, o 23:40
Patrząc na informacje z portalu infobus to te kaliskie zakupy nie są jakieś porażające.
Mniejszy Tomaszów Maz kupuje 25 hybryd, Przemyśl 15 szt. diesla i cng, Sieradz 8 szt z biletomatami itd.
Dokładnie.Tylko Kalisz ogłosił to jako mega sukces a jak wiemy dofinansowanie otrzymaliśmy w drugim rozdaniu i dużo nie brakowało a byłaby figa z makiem.

Ursus dostarczy do Zielonej Góry 47 elektryków a Mercedes 17 przegubowców.U nas te drugie się wycofuje :|

@Kamil tablice mają być aż trzy do końca listopada.

ODPOWIEDZ