Kaliskie Linie Autobusowe

Wszystko o naszych lokalnych przewoźnikach.
Gagarin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 1 sty 2010, o 19:27
Lokalizacja: Św.Michała

Nieprzeczytany post autor: Gagarin » 2 paź 2010, o 21:23

Tego nie wiem.Dowiedziałem się przed chwilką na pętli.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 2 paź 2010, o 21:27

No trudno wypadki się zdarzają, autobus się naprawi i wróci na linię, jeszcze nie raz jakiś autobus będzie miał kolizję lub podobne zdarzenie.

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 2 paź 2010, o 21:53

Wczoraj jak jechałem do Kalisza, to widziałem, że jakiś gość wjechał w tył autobusu, właśnie przy kampusie PWSZ. Szybko mijałem, więc nie byłem pewny czy to akurat nowy Solaris, ale wszystko wskazuje na to, że tak. Ech ;)
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

dawcioo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 10 mar 2009, o 08:24
Lokalizacja: Dobrzec/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: dawcioo » 3 paź 2010, o 06:14

A ja wczoraj się zastanawiałem co ich tak mało bo chciałem go na Hanki sfocić no ale nie pojechał.
TYLKO

KP CALISIA KALISZ

~Inedit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 23 paź 2009, o 17:50
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: ~Inedit » 3 paź 2010, o 16:59

Wczoraj miałem okazję jechać linią S i przyznam, że było sporo osób (jak na nową linię ;). Studentami nie byli (chyba, że Trzeciego Wieku...) co prawda... Samych autobusów nie ma co recenzować, bo są OK. Coś jedynie nie tak jest z czytnikami kart. Można dociskać kartę nie wiadomo jak mocno, przesuwać itp. a i tak nie kontaktują. To samo z wyświetlaczem. Ma bardzo słabą czułość ustawioną. I moim (jakże skromnym...) zdaniem, nie są wykorzystywane możliwości tych wyświetlaczy. Cóż. Taki tylko bajer.
Dziś na przykład widziałem Solarisa jadącego jako 11. To dobrze, że nie ograniczają ich tylko do nowej linii. Choć i tak najlepsze egzemplarze z taboru jeżdżą jakimiś dziwnymi liniami, np. 6, 4, 8... A nie tymi najpopularniejszymi, tj. 1, 2, 3...
Wracając jeszcze do wcześniejszego mojego wpisu: błędem jest ich umieszczenie w tym miejscu, ponieważ jak będzie tłoczno, ktoś chce wysiąść, to zamiast pchać się tylko w stronę wyjścia, musi najpierw odbić kartę (a jak się przekonałem, nie jest tak łatwo "złapać kontakt"), a jeszcze potem pchać się do wyjścia. Wiem, co mówię, bo jeżdżę bardzo często w "godzinach szczytu", kiedy człowiek przy człowieku stoi.
Pożyjemy - zobaczymy.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 3 paź 2010, o 17:31

Jechałem już ta linią kilka razy, i same karty łapią kontakt dość szybko, tylko trzeba poczekać ok. 1.5 sekundy na zarejestrowanie przejazdu, ale kartę wystarczy przyłożyć na moment, po prostu czytnik rejestruję z pewnym opóżnieniem, ale nie trzeba cały czas trzymać karty przy czytniku.
Jednakże są pewne problemy z nowym systemem ale z czasem powinny zniknąć.

~Inedit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 23 paź 2009, o 17:50
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: ~Inedit » 3 paź 2010, o 17:36

Mówiąc szczerze, z moją kartą nie było problemu, posługiwałem się przykładem koleżanki. Może coś jest nie tak z kartami na okaziciela. Bo wybierała rodzaj biletu i próbowała dużo czasu odbić kartę, ale się nie udało. W końcu poszła do innego kasownika, który z kolei nabił jej bilet normalny (a wybiera opcję 1/2)...
Pożyjemy - zobaczymy.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 3 paź 2010, o 17:47

Te kasowniki mają słabszy sygnał i czasami trzeba dwa razy przyłożyć portfel bo nie zawsze odbiję, ale ta 8 razy zdarzyło mi się tak chyba 1 albo 2 razy.
Chcę też napisać, że tan sam system w Scanii jest nieco sprawniejszy.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 4 paź 2010, o 15:51

Miałem okazje jechać nowym autobusem, bardzo mi sie podobają ciche, wygodne. Ale kasownik mi biletu nie chciał odbić
g13k

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 26 paź 2010, o 18:55

Kasowniki działają (przynajmniej w 400 i 403) bez zarzutu. Ta linia jest po prostu fajna. Dzięki niej mam kolejny pretekst do przejścia się Górnośląską "w górę", do szkoły :)

Dziś rano, widać było, że gość nie z Kalisza, ale student chciał kupić u kierowcy "bilet studencki" po informacji, ze takich u nas nie ma - poprosił o ulgowy, a potem czekał, aż kierowca mu go wyda. Po tym widać, że studenci korzystają z tej linii. Z resztą frekwencja (jak na 4. dzień kursowania) jest przyzwoita. Nawet wśród mieszkańców Winiar :) Poczekajmy jeszcze z sądami nad opłacalnością linii 1 m-c. Dopiero wtedy będziemy mogli oceniać.

__________

Czy wie ktoś o co chodzi KLA ze zwiększeniem częstotliwości linii nr 3 na Wszystkich Świętych? Czyżby reaktywowali linię?

__________

Co Wy gadacie?
Przecież najnowszy przegubowiec to Solaris Urbino 18 (nr tab. 900)

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 26 paź 2010, o 19:15

w święto 11 listopada, zawsze jeżdzi linia nr 3.

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 27 paź 2010, o 11:18

Pozostaje pozazdrościć...

Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie ma na stanie 70 autobusów, 22 z nich zostały zakupione w ciągu ostatnich 4 lat, umowa na kolejne 3 już została podpisana. To jednak nie koniec. "Spółka stara się o kolejne środki z Wielkopolskiego Regionalnego Programu operacyjnego" - powiedział Radiu Centrum Jerzy Walczyński, prezes MZK w Ostrowie:

"Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie zakupu 6 nowoczesnych autobusów niskopodłogowych. Teraz wniosek jest rozpatrywany w Urzędzie Marszałkowskim, jest przeprowadzana tam tzw. obróbka merytoryczna. Aplikujemy o kwotę 5 500 000 zł, czyli o 80% dofinansowanie zakupu."

Pierwsze decyzje mają zapaść już w połowie listopada. Procent nowego taboru komunikacji miejskiej w Ostrowie jest jednym z najwyższych w południowej Wielkopolsce.

http://www.rc.fm/polityczne/wymieniaja-tabor.html

Czy coś wiadomo o podobnych inwestycjach w KLA? Czy na tych kilku Solarisach na razie się skończy?

Pioootrus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 29 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post autor: Pioootrus » 27 paź 2010, o 15:44

ochotnik pisze:w święto 11 listopada, zawsze jeżdzi linia nr 3.
Na 1 listopada nie ma sensu puszczania linii do Szałego, Wolicy czy też Sulisławic, gdyż potrzeba dowiezienia pasażerów tylko do Cmentarza na Częstochowskiej.

Ciekawostką jest natomiast to, że reaktywują linię 5, ale niestety pewnie dlatego, że 5B została znowu mocno okrojona i łatają dziury zwykłą 'piątką'. Rozkład nie jest jeszcze opublikowany.

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 27 paź 2010, o 16:58

MZK będzie realizował przewóz osób w Kaliszu?

Spółka Kaliskich Linii Autobusowych ma realizować zadanie własne miasta w zakresie lokalnego transportu zbiorowego. Nad projektem takiej uchwały dyskutowali kaliscy radni z Komisji Rozwoju. Niedawno kaliski samorząd wykupił angielskie udziały KLA.
Teraz gdy miasto ma 100% udziałów w KLA to spółka jest tzw. podmiotem wewnętrznym. A to oznacza, że miasto może powierzyć KLA usługi transportowe bez przetargu. "Teraz między miastem a KLA zostanie podpisana odpowiednia umowa wykonawcza" - powiedziała Radiu Centrum Daria Kozanowska , naczelnik Wydziału Komunikacji i Ewidencji Działalności Gospodarczej w kaliskim magistracie.

"Umowa będzie określała wszystkie obowiązki stron , będzie określała zasady realizacji i wymagań pod względem jakościowym usług, będzie dawała możliwości nie tylko sprawdzania i kontrolowania jakości, ale również egzekwowania od przewożnika takich rozwiązań żeby one w sposób stały poprawiały jakość przewozów."

Według nowych przepisów transport na terenie Kalisza w całości będą mogły realizować KLA, nie potrzeba ogłaszać na te usługi przetargu. Radni z Komisji Rozwoju i Integracji Społecznej nie chcą jednak z tego skorzystać. Domagają się aby na część usług, np. na jedną lub kilka linii ogłosić przetarg.

"Chodzi o to by KLA czuły oddech na plecach, żeby wiedziały, że coś się może stać. To może skłoni zarząd spółki do tego by zastanowił się nad swoją ofertą, oczywiście w dół, a nie w górę, a może się znajdzie ktoś lepszy i tańszy, np. MZK z Ostrowa?" - powiedział radny Artur Dembny,

Daniel Sztandera, wiceprezydent Klisza, uważa, że taki podział usług jest możliwy i do przeanalizowania.

"Będziemy to analizować i przedstawimy propozycje. Na razie to jest tylko taki pomysł, wystawienia jednej linii na przetarg i szukanie przewożnika, który realizował by te przewozy w ramach przetargu. Przedstawimy wszystkie plusy i minusy. Moim zdaniem takie działanie pokaże, że KLA wcale tak żle nie funkcjonuje jak to wszystkim się wydaje."

Umowa wykonawcza między KLA a miastem ma zostać podpisana do 8 listopada. Obecnie jest ona analizowana przez specjalistów, przed podpisaniem dokument ma być jeszcze konsultowany wśród samorządowców.

http://www.rc.fm/polityczne/uchwala-o-t ... e-kla.html

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 28 paź 2010, o 00:28

cheetah pisze:...

Czy coś wiadomo o podobnych inwestycjach w KLA? Czy na tych kilku Solarisach na razie się skończy?
W ostatnim wywiadzie nasz prezio się chwalił że w 2011 przybędzie kolejne 10 sztuk.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 28 paź 2010, o 12:24

... tylko go wybrac na nową kadencję :) !!!

Pioootrus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 29 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post autor: Pioootrus » 28 paź 2010, o 22:50

Wejdżcie na strone KLA i zobaczcie nowy rozklad od 6 listopada.

5B od poniedziałku do piątku między godziną 10 a 13 nie ma ani jednego kursu, a w soboty i niedziele jeżdzi co 4 godziny. 19E też ma obcięte niektóre kursy...

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 paź 2010, o 07:15

Pioootrus pisze:Wejdżcie na strone KLA i zobaczcie nowy rozklad od 6 listopada.

5B od poniedziałku do piątku między godziną 10 a 13 nie ma ani jednego kursu, a w soboty i niedziele jeżdzi co 4 godziny. 19E też ma obcięte niektóre kursy...
cheetah pisze:
"Chodzi o to by KLA czuły oddech na plecach, żeby wiedziały, że coś się może stać. To może skłoni zarząd spółki do tego by zastanowił się nad swoją ofertą, oczywiście w dół, a nie w górę, a może się znajdzie ktoś lepszy i tańszy, np. MZK z Ostrowa?" - powiedział radny Artur Dembny,
A może o to tutaj chodzi
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 30 paź 2010, o 00:07

Dopóki w Ratuszu nie zmieni się sposób myślenia o transporcie publicznym, dopóty będzie się nakręcała spirala upadku komunikacji miejskiej.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 3 lis 2010, o 08:37

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ